347 Total passes 491
295 Passes accurate 441
45'
90'

Αυτό το Σάββατο, η Μάντσεστερ Σίτι θα αντιμετωπίσει τη Γουλβς σε αγώνα της Premier League. Οι δύο ομάδες έχουν ξανασυναντηθεί στο παρελθόν, με τους Πολίτες να κερδίζουν με 3-2 τον Σεπτέμβριο του 2018. Αυτή τη φορά, όμως, το διακύβευμα είναι μεγαλύτερο, καθώς και οι δύο ομάδες παλεύουν για την πρώτη τετράδα και την πρόκριση στο Champions League.

Το wolves - liverpool είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Η Μάντσεστερ Σίτι είναι η κυρίαρχη πρωταθλήτρια της Πρέμιερ Λιγκ και φαίνεται ότι θα διατηρήσει τον τίτλο της αυτή τη σεζόν. Ωστόσο, θα πρέπει να αντιμετωπίσει μερικούς δύσκολους αντιπάλους αν θέλει να κρατήσει το στέμμα της ufffd συγκεκριμένα, τη Γουλβς!

Αυτός ο αγώνας είναι βέβαιο ότι θα είναι συναρπαστικός καθώς και οι δύο ομάδες θα παλεύουν για την κυριαρχία. Ποιος θα βγει νικητής Ας το μάθουμε συντονιζόμενοι και παρακολουθώντας την εξέλιξη της δράσης!

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι-Η αντιπαλότητα

Η αντιπαλότητα μεταξύ της Γουλβς και της Μάντσεστερ Σίτι ξεκίνησε στα τέλη της δεκαετίας του 1800, όταν οι δύο σύλλογοι συναντήθηκαν για πρώτη φορά σε αγωνιστική δράση. Η εχθρότητα μεταξύ των δύο ομάδων εντάθηκε τη δεκαετία του 1950, όταν και οι δύο διεκδικούσαν το κορυφαίο βραβείο του αγγλικού ποδοσφαίρου, τον τίτλο της πρώτης κατηγορίας. Έκτοτε, υπήρξαν μερικές κλασικές αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, με τη Γουλβς να βγαίνει νικήτρια τις περισσότερες φορές. Ωστόσο, τα τελευταία χρόνια η τύχη έχει αντιστραφεί, με τη Σίτι να κερδίζει και τις τρεις συναντήσεις των δύο συλλόγων στην Premier League από το 2017 και μετά.

Γουλβς - Μαν Σίτι: 3-2

Η Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς άφησε άναυδη τη Μάντσεστερ Σίτι με νίκη 3-2 στο Molineux το απόγευμα της Κυριακής. Η ομάδα του Nuno Espirito Santoufffds πήγε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 2-1, αφού ένα αυτογκόλ του Willy Boly και ένα χτύπημα του Sergio Aguero είχαν ακυρώσει το εναρκτήριο γκολ του Raul Jimenezufffds. Ωστόσο, ο Χιμένεθ αποκατέστησε το προβάδισμα της Γουλβς στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου πριν ο Ντιόγκο Γιότα σφραγίσει μια απίθανη νίκη για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις. Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Σίτι έχει χάσει τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στην Premier League και κινδυνεύει σοβαρά να χάσει την πρόκριση στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι-Τα αποτελέσματα

Η Γουλβς πέτυχε μια εντυπωσιακή ανατροπή, καθώς επικράτησε με 3-2 της Μάντσεστερ Σίτι στο Molineux. Η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο είχε χάσει τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια της στην Premier League, αλλά πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση για να κερδίσει τους πρωταθλητές.

Ο Raheem Sterling έδωσε το προβάδισμα στη City στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Wolves απάντησε σωστά και ισοφάρισε με τον Adama Traore. Στη συνέχεια ο Sergio Aguero επανέφερε το προβάδισμα της City, αλλά και πάλι η Wolves αντέδρασε, καθώς ο Raul Jimenez σημείωσε εξαιρετική κεφαλιά.

Το παιχνίδι φαινόταν να οδεύει προς την ισοπαλία, αλλά η Γουλβς σφράγισε τη νίκη στις καθυστερήσεις, καθώς ο Χιμένεθ μετέτρεψε από το σημείο του πέναλτι, αφού ο Aymeric Laporte ανέτρεψε τον Diogo Jota. Ήταν μια άξια νίκη για τη Γουλβς και θα της δώσει τεράστια ώθηση αυτοπεποίθησης για το υπόλοιπο της σεζόν.

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι-Τα κυριότερα στιγμιότυπα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, αλλά η Γουλβς επικράτησε τελικά της Μάντσεστερ Σίτι με 3-2. Ακολουθούν τα κυριότερα σημεία

Η Γουλβς προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Αντάμα Τραορέ. Ωστόσο, η Σίτι ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον Σέρχιο Αγουέρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γουλβς ανέκτησε το προβάδισμα χάρη σε κεφαλιά του Ραούλ Χιμένεθ. Στη συνέχεια η Σίτι είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει εκ νέου όταν κέρδισε πέναλτι, αλλά το πέναλτι του Αγκουέρο απέκρουσε ο Ρουί Πατρίσιο.

Η Γουλβς κράτησε τη νίκη και σφράγισε μια εντυπωσιακή νίκη επί μιας από τις κορυφαίες ομάδες της Premier League.

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι-Οι οπαδοί

Η μάχη του μπλε μισού του Μάντσεστερ! Η Σίτι αντιμετωπίζει τη Γουλβς στο Molineux σε ένα παιχνίδι που μπορεί να την οδηγήσει στην ανάκτηση της πρώτης θέσης στην Premier League. Οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα έδειχναν καλά για το μεγαλύτερο μέρος της σεζόν, αλλά η ήττα-σοκ από την Κρίσταλ Πάλας την περασμένη εβδομάδα έφερε τη Λίβερπουλ μπροστά τους. Θα είναι αποφασισμένοι να επιστρέψουν στις νίκες εδώ, αλλά δεν θα είναι εύκολο απέναντι σε μια ομάδα της Γουλβς που είναι εντυπωσιακή από τότε που επέστρεψε στην κορυφαία κατηγορία.

Οι παίκτες του Νούνο Εσπίριτο Σάντο είναι αυτή τη στιγμή έβδομοι στον πίνακα, αλλά απέχουν μόλις τέσσερις βαθμούς από την τέταρτη Τσέλσι. Μια νίκη εδώ θα τους βάλει σίγουρα στη διεκδίκηση μιας ευρωπαϊκής θέσης, οπότε θα τα δώσουν όλα για τη νίκη. Τα κατάφεραν καλά να νικήσουν την Άρσεναλ την τελευταία φορά και θα ελπίζουν στις πιθανότητές τους απέναντι στη Σίτι, η οποία απέχει πολύ από τον καλύτερό της εαυτό τον τελευταίο καιρό.

Αυτό θα είναι ένα διασκεδαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που είναι περισσότερο από ικανές να παίξουν σπουδαίο ποδόσφαιρο. Η Σίτι είναι το φαβορί, αλλά η Γουλβς θα φανταστεί τις πιθανότητές της να προκαλέσει ανατροπή.

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι-Το μέλλον

Οι δύο μεγαλύτερες ομάδες της πόλης θα αναμετρηθούν για άλλη μια φορά, αυτή τη φορά με διακύβευμα μια θέση στο Τσάμπιονς Λιγκ. Η Γουλβς πραγματοποίησε μια απίστευτη σεζόν, εκπλήσσοντας τους πάντες με την πρόκρισή της στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση. Η Μάντσεστερ Σίτι, από την άλλη πλευρά, έχει αγωνιστεί κατά καιρούς, αλλά εξακολουθεί να βρίσκεται στη διεκδίκηση πολλών τροπαίων. Αυτό υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων.

Η Γουλβς ξεκίνησε δυνατά τη σεζόν και έκτοτε δεν έχει κοιτάξει πίσω. Η ομάδα του Nuno Espirito Santo είναι μια από τις πιο διασκεδαστικές ομάδες που μπορεί να παρακολουθήσει κανείς στην Premier League αυτή τη σεζόν, χάρη στο γρήγορο επιθετικό στυλ παιχνιδιού της. Ήταν επίσης πολύ σταθερή πίσω, δεχόμενη μόνο 22 γκολ σε 34 παιχνίδια. Η Μάντσεστερ Σίτι, από την άλλη πλευρά, απέχει πολύ από τον καλύτερο εαυτό της φέτος, αλλά εξακολουθεί να καταφέρνει να διεκδικεί τρόπαια σε πολλά μέτωπα. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα είναι αυτή τη στιγμή δεύτερη στον πίνακα της Premier League και είναι επίσης στον τελικό του Champions League.

Όσον αφορά την πρόσφατη φόρμα τους, και οι δύο ομάδες έρχονται σε αυτό το ματς σε υψηλά επίπεδα. Η Γουλβς έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι έχει κερδίσει τα επτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Όταν αυτές οι δύο ομάδες συναντήθηκαν νωρίτερα στη σεζόν, η Γουλβς ήταν αυτή που επικράτησε χάρη σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Ραούλ Χιμένεθ. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Σίτι θα ελπίζει να πάρει εκδίκηση και να εξασφαλίσει μια θέση στο Champions League της επόμενης χρονιάς κερδίζοντας τη Γουλβς στο στάδιο Molineux.

Μαν Σίτι - Γουλβς-Η αντιπαλότητα

Η Γουλβς και η Μάντσεστερ Σίτι έχουν μια μακροχρόνια αντιπαλότητα που χρονολογείται από την εποχή που και οι δύο ομάδες βρίσκονταν στη δεύτερη κατηγορία της Αγγλίας. Οι δύο σύλλογοι συναντήθηκαν για πρώτη φορά το 1894 και έκτοτε έχουν παίξει μεταξύ τους σχεδόν 200 φορές

Η αντιπαλότητα εντάθηκε τα τελευταία χρόνια, όταν η Γουλβς κέρδισε την άνοδο στην Premier League το 2018, μετά από έξι χρόνια απουσίας. Στην πρώτη τους σεζόν πίσω στην κορυφαία κατηγορία, η Γουλβς άφησε άναυδη τη Μαν Σίτι κερδίζοντας με 3-2 στο στάδιο Molineux. Ήταν μία από τις μόλις τέσσερις ήττες της Σίτι στο πρωτάθλημα εκείνη τη σεζόν, καθώς συνέχισε να κατακτά τον τίτλο με διαφορά ρεκόρ 19 βαθμών

Η Γουλβς απέκλεισε επίσης τη Σίτι από το Κύπελλο Αγγλίας εκείνη τη σεζόν, αν και η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα θα έπαιρνε εκδίκηση νικώντας την με 2-0 στον τελικό του Λιγκ Καπ

Η Σίτι ξεκίνησε δυνατά σε αυτή την πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων, παίρνοντας νωρίς προβάδισμα με τον Ριγιάντ Μαχρέζ. Όμως η Γουλβς αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Adama Traore. Το παιχνίδι έμοιαζε να πηγαίνει προς την ισοπαλία, μέχρι που ο Mahrez πέτυχε το δεύτερο γκολ του αγώνα στις καθυστερήσεις και χάρισε στη City τη νίκη με 2-1.

Μαν Σίτι - Γουλβς-Τα αποτελέσματα

Η Γουλβς πέρασε νικηφόρα από ένα κλειστό παιχνίδι κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι, επικρατώντας με 3-2. Ήταν μια μάχη ένθεν και ένθεν, με κάθε ομάδα να πετυχαίνει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Η Γουλβς πήρε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο και κράτησε τη νίκη, παρά την πίεση της Μαν Σίτι στις καθυστερήσεις.

Ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας που έκανε τους φιλάθλους να βρίσκονται σε αγωνία. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλά, αλλά η Γουλβς ήταν ελαφρώς καλύτερη σε αυτή τη μέρα. Αυτή η νίκη είναι σίγουρο ότι θα τους δώσει αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια, καθώς προσπαθούν να ανέβουν στην κορυφή του πίνακα.

Μαν Σίτι - Γουλβς-Τα κυριότερα στιγμιότυπα

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι, αλλά η Γουλβς ήταν τελικά η νικήτρια με 3-2 επί της Μαν Σίτι. Κορυφαία στιγμή του αγώνα ήταν αναμφίβολα το εκπληκτικό γκολ του Ruben Neves στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Γουλβς ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Ντιόγκο Γιότα. Η Man City αντέδρασε σωστά και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Sergio Aguero.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, αλλά η Γουλβς ήταν αυτή που ξαναχτύπησε χάρη στο υπέροχο γκολ του Νέβες. Η Man City πίεσε για την ισοφάριση, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να περάσει τον Rui Patricio στην εστία της Γουλβς.

Στο τέλος, ήταν μια άξια νίκη για τη Γουλβς, καθώς έδειξε μεγάλο χαρακτήρα για να έρθει από πίσω και να κερδίσει μια πολύ καλή Μαν Σίτι.

Το "manchester city vs aston villa

" είναι ένας αγγλικός ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Manchester City και της Aston Villa. Πραγματοποιείται το Σαββατοκύριακο 17 Φεβρουαρίου 2019 στο στάδιο Etihad του Μάντσεστερ.

Ποιος κέρδισε τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι - Γουλβς

Στη νίκη με 5-1 επί της Wolverhampton Wanderers την Τετάρτη στο Molineux, ο Kevin De Bruyne σημείωσε τα 12, 13, 14 και 15 γκολ του στη φετινή Premier League

. Η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται πλέον ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος για άλλη μια φορά. Στο 84ο λεπτό, ο Raheem Sterling σκόραρε και έδωσε την ασίστ σε ένα από τα γκολ του De Bruyne.

Είναι το Man City - Wolves ζωντανά στην τηλεόραση

Μαν Σίτι - Γουλβς: Η ζωντανή μετάδοση αυτού του αγώνα θα ξεκινήσει στις 8 το βράδυ στο Sky Sports Main Event

.

Είναι η αναμέτρηση Μαν Σίτι - Γουλβς στο Sky Sports

Πώς θα παρακολουθήσετε το παιχνίδι Γουλβς - Μαν Σίτι: Πώς θα παρακολουθήσετε το παιχνίδι Γουλβς - Μαν Σίτι. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από τα δίκτυα Premier League και Main Event του SkySports

.

Ποιος έχει τα περισσότερα γκολ για τη Μάντσεστερ Σίτι

Sébastien Agüero

Ποιος κέρδισε την Premier League το 2013

Manchester United Football Club 2012-13 Champions League/Premier League Η γειτονιά Old Trafford στο Μάντσεστερ της Αγγλίας είναι το σπίτι της Manchester United Football Club, συχνά γνωστή ως Man Unitedήαπλά

United. Η ομάδα συμμετέχει στην Premier League, την υψηλότερη βαθμίδα του συστήματος των αγγλικών ποδοσφαιρικών πρωταθλημάτων. Wikipedia

Ποιος κέρδισε την Premier League το 2011

2011-12 Manchester City F.C. Champions League/Premier League Στην Premier League, το υψηλότερο επίπεδο του αγγλικού ποδοσφαίρου, συμμετέχει η Manchester CityFootball Club. Ο σύλλογος βρίσκεται στο Μπράντφορντ του Μάντσεστερ. Αρχικά γνωστή ως St. Mark's, η Ardwick Association Football Club ιδρύθηκε το 1887, ενώ η Manchester Cityιδρύθηκετο

1894. Wikipedia

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι σήμερα

Ο αγώνας θα είναι προσβάσιμος στους Αμερικανούς φιλάθλους από το FuboTV. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το beIN SPORTS CONNECTγιατους

θεατές των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων. Η ινδική υποήπειρος θα εξυπηρετείται μέσω του JioTV και του Hotstar VIP.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Μάντσεστερ Σίτι - Γουλβς

Μάντσεστερ Σίτι - Γουλβς: Μάντσεστερ Σίτι - Γουλβς: Οι πρωταθλητές έχουν τρία παιχνίδια που απομένουν για να υπερασπιστούν το στέμμα τους στην Premier League, το πρώτο από τα οποία είναι την Τετάρτη, όταν ταξιδεύουν στο Molineux Stadium (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 15:15 ώρα Ελλάδας, στο USA Networkκαιonline

μέσω του NBCSports.com)

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας της Μαν Σίτι

ΤοNBC στις ΗΠΑ έχει τα δικαιώματα μετάδοσης της Premier League. Ως εκ τούτου, το NBC ή το USA Network είναι διαθέσιμα στην καλωδιακή τηλεόραση και στο streaming για τους αγώνες της Μάντσεστερ Σίτι

. Αν δεν είναι σε ένα από αυτά τα δύο κανάλια, τα παιχνίδια της Σίτι μεταδίδονται επίσης στο Peacock Premium. Όλοι οι αγώνες του FA Cup, εκτός από το πρωτάθλημα, είναι διαθέσιμοι μόνο στο ESPN+.

Είναι ο αγώνας της Μάντσεστερ Σίτι στο Sky

Οι αγώνες της Premier League για τη Μαν Σίτι θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

. Οι αγώνες του UEFA Champions League θα μεταδοθούν από το BT Sport.

Τι ώρα είναι ο αγώνας της Γουλβς σήμερα

ποδοσφαιρικοίαγώνεςΚατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης Γουλβς Σαουθάμπτονστις7

:00

Ποιες ομάδες της Premier League παίζουν σήμερα

Έβερτον στις 4:30 Άστον Βίλα. Άρσεναλ 07:00 Λέστερ Γρήγορη προβολή. Γρήγορη προβολή. Νιούκαστλ 07:00 Μπράιτον. Γρήγορη προβολή. Μπόρνμουθ 07:00 Μαν Σίτι. Γρήγορη προβολή Σαουθάμπτον 07:00 Λιντς. Southampton's Mary's Stadium Ταχεία προβολή. Φούλαμ 07:00 Γουλβς. Brentford 09:30 Man Utd. Γρήγορη προβολήΓρήγορηπροβολή.