304 Passes accurate 373
45'
90'

Με νέο προπονητή και μια νέα σεζόν στην Premier League να πλησιάζει, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θέλει να κάνει θραύση στο μεταγραφικό παζάρι. Η Σαουθάμπτον θέλει επίσης να ενισχύσει την ομάδα της και έχει ήδη αποκτήσει τον Μανόλο Γκαμπιαντίνι από τη Νάπολι. Ποιος θα βγει πρώτος

Το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον 9-0 ήταν ένα από τα πιο διασκεδαστικά παιχνίδια της φετινής Premier League. Οι δύο ομάδες έδωσαν θέαμα στους φιλάθλους, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να πετυχαίνει 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τη Σαουθάμπτον να πετυχαίνει 4 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτό το βίντεο πρέπει να βοηθήσει

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον: Ποια ομάδα θα βγει νικήτρια

Εισαγωγή

Ήρθε η ώρα για μια ακόμη έκδοση της κόντρας Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον! Αυτή τη φορά, οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο Old Trafford σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό.

Όπως πάντα, θα παρέχουμε ζωντανή κάλυψη του αγώνα, καθώς και τις προβλέψεις μας για το πώς θα εξελιχθεί. Φροντίστε να συντονιστείτε και να ακολουθήσετε!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον: Southampton: Ζωντανή κάλυψη

Ο αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Σαουθάμπτον είναι πάντα καυτός και φέτος σίγουρα δεν θα είναι διαφορετικός. Συντονιστείτε εδώ για ζωντανή κάλυψη του αγώνα, με σχόλια και αναλύσεις. Θα παρακολουθούμε επίσης τα τελευταία σκορ και αποτελέσματα από όλα τα γήπεδα.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον: Σαουθάμπτον: Πρόβλεψη

Ποιος θα βγει νικητής στη φετινή έκδοση της κόντρας Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον Πιστεύουμε ότι θα είναι μια αμφίρροπη αναμέτρηση, αλλά τελικά προβλέπει ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα πάρει τη νίκη με σκορ 3-2. Ωστόσο, με τις δύο ομάδες να είναι ισοδύναμες, όλα μπορούν να συμβούν!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Οι Κόκκινοι Διάβολοι αντιμετωπίζουν τη Σαουθάμπτον στο Old Trafford σε μια συναρπαστική αναμέτρηση της Premier League. Η Γιουνάιτεντ θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα μετά από ένα δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν, ενώ η Σαουθάμπτον θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες μετά από μερικές πρόσφατες αποτυχίες.

Το παιχνίδι αναμένεται να είναι κλειστό, αλλά πιστεύουμε ότι η Γιουνάιτεντ θα επικρατήσει με 3-2. Ακολουθούν οι προβλέψεις μας για το πώς θα εξελιχθεί ο αγώνας

Η United θα ξεκινήσει δυνατά και θα ασκήσει από νωρίς πίεση, οδηγώντας στο πρώτο γκολ μέσα σε 10 λεπτά. Στη συνέχεια, η Σαουθάμπτον θα αντεπιτεθεί με μια γρήγορη ισοφάριση, αλλά η Γιουνάιτεντ θα ανακτήσει το προβάδισμα πριν από το ημίχρονο και θα συνεχίσει να κερδίζει με 3-2.

Σαουθάμπτον

Οι Άγιοι προέρχονται από μια απογοητευτική ήττα από τη Λίβερπουλ, στην οποία δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν κάποιες πρώτες ευκαιρίες. Ο προπονητής Ralph Hasenhuttl θα περιμένει μια απάντηση από την ομάδα του, καθώς αντιμετωπίζει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Old Trafford.

Η Σαουθάμπτον δεν τα πάει καλά απέναντι στη Γιουνάιτεντ τα τελευταία χρόνια, χάνοντας τις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες συναντήσεις της. Ωστόσο, πήρε μια νίκη στην πιο πρόσφατη αναμέτρησή τους, μια νίκη 2-1 στο St Mary's Stadium τον Δεκέμβριο.

Η Γιουνάιτεντ προέρχεται από τρεις διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις. Είναι αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια της στην Premier League και αυτή τη στιγμή είναι πέμπτη στον πίνακα, μόλις δύο βαθμούς πίσω από την Τσέλσι.

Η ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer είναι το φαβορί για να πάρει άλλη μια νίκη εδώ, αλλά η Σαουθάμπτον θα ελπίζει να κάνει την έκπληξη και να επιστρέψει στις νίκες.

Ο αγώνας

Σήμερα διεξάγεται το παιχνίδι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον για την Πρέμιερ Λιγκ και έχουμε όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε για να μην χάσετε στιγμή της δράσης. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 15:00 BST στο Old Trafford και θα μεταδοθεί ζωντανά στην τηλεόραση στο Ηνωμένο Βασίλειο από το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Ultra HD. Αν δεν μπορείτε να τον παρακολουθήσετε στην τηλεόραση, τότε ακολουθήστε το παρακάτω live blog μας για όλες τις τελευταίες ενημερώσεις από το παιχνίδι.

Θα έχουμε επίσης αντιδράσεις και αναλύσεις από τους δύο μάνατζερ μετά το σφύριγμα της λήξης, οπότε μείνετε κοντά μας και για όλα αυτά. Εν τω μεταξύ, εδώ είναι η προεπισκόπηση του σημερινού αγώνα...

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θέλει να συνεχίσει το καλό ξεκίνημα της στη σεζόν, όταν αντιμετωπίζει σήμερα το απόγευμα τη Σαουθάμπτον. Η ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε πρώτα παιχνίδια της στην περίοδο 2020/21, χάνοντας μόνο εκτός έδρας στην Crystal Palace τον περασμένο μήνα. Θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες σήμερα απέναντι σε μια ομάδα της Σαουθάμπτον που έχει παλέψει για τη φόρμα της μέχρι στιγμής φέτος. Η ομάδα του Ralph Hasenhuttl έχει πάρει μόλις έναν βαθμό από τα πέντε πρώτα παιχνίδια της, ενώ την τελευταία φορά ηττήθηκε ολοκληρωτικά με 5-2 από την Tottenham Hotspur.

Παρά την κακή της φόρμα, η Σαουθάμπτον έδωσε ένα καλό παιχνίδι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όταν οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο St Mary's Stadium την περασμένη σεζόν. Οι "κόκκινοι διάβολοι" βγήκαν τελικά νικητές με 2-1 χάρη στα γκολ των Marcus Rashford και Anthony Martial, αλλά η ομάδα του Hasenhuttl τους έκανε να δουλέψουν σκληρά για τους τρεις βαθμούς. Περιμένουμε και σήμερα ένα ακόμη κλειστό παιχνίδι, αλλά πιστεύουμε ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα το πάρει και πάλι στα ίσα. Η πρόβλεψή μας για το τελικό σκορ είναι 3-2 για την ομάδα του Σόλσκιερ.

Το αποτέλεσμα

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με 3-2 τη Σαουθάμπτον σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έκανε τους φιλάθλους να παραμιλούν. Το παιχνίδι ήταν γεμάτο ανατροπές, με τη Σαουθάμπτον να παίρνει το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο για να επιστρέψει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να κερδίσει στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας που έδειξε γιατί αυτές οι δύο ομάδες είναι από τις καλύτερες της Premier League.

Τα επακόλουθα

Η δραματική νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-2 επί της Σαουθάμπτον αποτέλεσε την πολυπόθητη ανάσα για τους "κόκκινους διαβόλους". Μετά από ένα απογοητευτικό ξεκίνημα στη σεζόν, οι παίκτες του Ζοσέ Μουρίνιο δέχτηκαν πίεση για να φέρουν αποτελέσματα. Και το έκαναν ακριβώς αυτό απέναντι στη Σαουθάμπτον, καθώς επέστρεψαν δύο φορές από την πλάτη τους για να εξασφαλίσουν τους τρεις βαθμούς.

Ήταν ένα νευρικό φινάλε για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά άντεξε και πήρε μια ζωτικής σημασίας νίκη. Αυτό το αποτέλεσμα θα της δώσει αυτοπεποίθηση για τα επόμενα παιχνίδια της, τα οποία είναι όλα με δύσκολους αντιπάλους.

Ωστόσο, δεν ήταν μόνο καλά νέα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς έχασε τον αμυντικό Eric Bailly λόγω τραυματισμού. Ο διεθνής Ιβοριανός χρειάστηκε να αποχωρήσει με φορείο, αφού τραυματίστηκε στο κεφάλι σε μια σύγκρουση με τον επιθετικό της Σαουθάμπτον, Τσάρλι Όστιν. Ο Bailly θα μείνει πλέον για μεγάλο χρονικό διάστημα στο περιθώριο, γεγονός που αποτελεί τεράστιο πλήγμα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Συμπέρασμα

Ήταν μια δύσκολη σεζόν τόσο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όσο και για τη Σαουθάμπτον, αλλά οι Κόκκινοι Διάβολοι είναι αυτοί που βγήκαν νικητές σε αυτό το παιχνίδι. Με νίκη 3-2, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εξασφάλισε τη θέση της στην πρώτη τετράδα και θα επιδιώξει να αξιοποιήσει αυτό το αποτέλεσμα στο επόμενο παιχνίδι της.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Σαουθάμπτον έδωσαν αγώνα στις 10 Απριλίου 2017. Οι βαθμολογίες των παικτών του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εναντίον Σαουθάμπτον είναι διαθέσιμες για αυτό το παιχνίδι. Αναφορά: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον βαθμολογίες παικτών

.

Ποιον κέρδισε η Man u με 9 0

ΗIpswich Town FC κερδίζει με 9-0. Ο ποδοσφαιρικός αγώνας της FA Premier League 1994-1995 μεταξύ της Manchester United και της Ipswich

Town έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 9-0 στις 4 Μαρτίου 1995 στο Old Trafford του Μάντσεστερ.

Πότε κέρδισε η Man u με 9 0

Μάρτιος

1995

Ποιος νίκησε τη Μαν Γιουνάιτεντ 7 0

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το 7-0 είναι η χειρότερη ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όλων των εποχών. Τρεις φορές, από την Blackburn Rovers (10 Απριλίου 1926), την Aston Villa (27 Δεκεμβρίου 1930) και τη Wolves (26 Δεκεμβρίου

1931), έχασε με 7-0.

Ποια είναι η μεγαλύτερη νίκη στην Premier League

Ο βρόχος από το φινάλε του Όμπι Γουάν Παρακάτω παρατίθενται οι αγώνες της Premier League με τα καλύτερα σκορ και τα μεγαλύτερα περιθώρια νίκης

από την ίδρυσή της τη σεζόν 1992-93. Η νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 9-0 επί της Ίπσουιτς Τάουν στο Ολντ Τράφορντ στις 4 Μαρτίου 1995 κατέχει το ρεκόρ της μεγαλύτερης νίκης.

Ποιο είναι το υψηλότερο σκορ στο αγγλικό ποδόσφαιρο

Πόσες φορές έχει ηττηθεί η Σαουθάμπτον με 9-0

Στα πρώτα 27 χρόνια της Premier League, μόνο μία ομάδα έχει ηττηθεί ποτέ με 9-0 πριν από την έναρξη της προηγούμενης αγωνιστικής

περιόδου. Η Σαουθάμπτον το έχει ήδη βιώσει δύο φορές τους τελευταίους 16 μήνες.

Ποιος σκόραρε για το παιχνίδι της Man U με τη Σαουθάμπτον

Με την ισοπαλία 1-1 στο Σαουθάμπτον, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε το ρεκόρ της Άρσεναλ στην Premier

League με 27 συνεχόμενα αήττητα εκτός έδρας παιχνίδια. Ο Μέισον Γκρίνγουντ σημείωσε το δεύτερο φετινό του γκολ.

Ποιο είναι το ρεκόρ για τα περισσότερα γκολ σε αγώνα της Premier League

Το παιχνίδι με τα περισσότερα γκολ ήταν η νίκη της Πόρτσμουθ με 7-4 επί της Ρέντινγκ στο Fratton Park στις 29 Σεπτεμβρίου

2007.

Ποιον έχει νικήσει η Μαν U τις περισσότερες φορές

Στόουκ Σίτι

Ποια ομάδα νίκησε περισσότερο τη Μαν Σίτι

Άρσεναλ

Ποια είναι η μεγαλύτερη εντός έδρας ήττα της Μαν Γιουνάιτεντ

Η μεγαλύτερη ήττα στην ιστορία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημειώθηκε την Κυριακή 23 Οκτωβρίου, όταν έχασε 6-1 από την τοπική αντίπαλο και γειτόνισσα Μάντσεστερ Σίτι

στο Ολντ Τράφορντ.

Ποιος πέτυχε 5 γκολ σε ένα πρωτάθλημα της Premier League

Shearer, Alan

Ποια είναι η μεγαλύτερη νίκη της Μαν Σίτι

Η Σίτι συντρίβει με 5-1 τηΓιουνάιτεντ και πετυχαίνει την υψηλότερη νίκη σε ντέρμπι της Μέιν Ρόουντ.

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Σαουθάμπτον

ΗΣαουθάμπτον έχασε με 9-0 εντός έδρας από τη Λέστερ Σίτι στις 25 Οκτωβρίου 2019 και η ίδια εμφάνιση θα επαναληφθεί στη συνέχεια, αν και υπό διαφορετικές συνθήκες, στις 2 Φεβρουαρίου 2021 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ