464 Total passes 347
406 Passes accurate 281
45'
90'

Ο αγώνας μεταξύ της Μπράιτον και της Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς έληξε ισόπαλος 1-1. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν πλέον στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την Μπράιτον να έχει παίξει ένα παιχνίδι περισσότερο από την αντίπαλό της.

Ο αγώνας Μπράιτον - Γουλβς θα διεξαχθεί στην Premier League το Σάββατο 3 Νοεμβρίου. Η Μπράιτον βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην πρώτη 10άδα του βαθμολογικού πίνακα με 47 βαθμούς, ενώ η Γουλβς βρίσκεται στην 18η θέση με 26 βαθμούς. Η πρόβλεψη για το Μπράιτον - Λύκοι είναι ότι η Μπράιτον θα κερδίσει το παιχνίδι.

Η Μπράιτον και η Γουλβς αναμετρήθηκαν πολύ κοντά στο 3-3. Αυτό σημαίνει ότι οι δύο ομάδες είναι πλέον ισόβαθμες στους βαθμούς, αλλά ποια θα πάρει την πρωτιά στον πίνακα Η έδρα της Μπράιτον είναι πάντα φρούριο, παίζει καλό ποδόσφαιρο το τελευταίο διάστημα, αλλά μπορεί να διατηρήσει αυτή τη φόρμα όταν θα συναντήσει τη Γουλβς στο Molineux Μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα ζωντανά online εδώ.

Εισαγωγή

Έχει περάσει καιρός από τότε που είδαμε μια παλιά καλή μάχη υποβιβασμού στην Premier League, αλλά αυτό ακριβώς έχουμε να κάνουμε με την Brighton & Hove Albion και τη Wolverhampton Wanderers.

Αυτές οι δύο ομάδες βρίσκονται αυτή τη στιγμή σε μια μάχη για την επιβίωση, με τις δύο ομάδες να καταλαμβάνουν τις τρεις τελευταίες θέσεις του πίνακα. Η Μπράιτον βρίσκεται μόλις έναν βαθμό μπροστά από τη Γουλβς, πράγμα που σημαίνει ότι αυτό θα μπορούσε να είναι ένα κρίσιμο παιχνίδι για να αποφασιστεί ποιος θα παραμείνει και ποιος θα πέσει.

Μέχρι στιγμής φέτος, η αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων είναι αμφίρροπη. Και οι δύο έχουν πανομοιότυπο ρεκόρ με έξι νίκες, έξι ισοπαλίες και 19 ήττες. Ωστόσο, η Γουλβς έχει πετύχει ένα γκολ περισσότερο από την Μπράιτον (31 έναντι 30), πράγμα που σημαίνει ότι θα πάει σε αυτό το ματς ως μικρό φαβορί.

Είναι βέβαιο ότι θα είναι μια σφιχτή και τεταμένη υπόθεση, οπότε φροντίστε να συντονιστείτε για να παρακολουθήσετε όλη τη δράση!

Προηγούμενες συναντήσεις

Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί συνολικά έξι φορές στο παρελθόν, με τη Γουλβς να έχει κερδίσει τρία παιχνίδια και τη Μπράιτον δύο. Η τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν τον Αύγουστο του 2018, όταν η Γουλβς κέρδισε 2-0 στο Molineux.

Τη φετινή σεζόν

Γουλβς και Μπράιτον είχαν μέχρι στιγμής φέτος ανάμεικτα αποτελέσματα. Η Γουλβς ξεκίνησε δυνατά τη σεζόν με νίκη επί της Έβερτον, αλλά στη συνέχεια έχασε τα δύο επόμενα παιχνίδια της από τη Λέστερ και τη Σαουθάμπτον. Εν τω μεταξύ, η Μπράιτον ξεκίνησε άσχημα τη σεζόν με ήττα από τη Γουότφορντ και στη συνέχεια ισοπαλία με τη Γουέστ Χαμ, αλλά στη συνέχεια κατάφερε να πάρει μια νίκη απέναντι στη Νιούκαστλ. Στο τελευταίο τους παιχνίδι, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με το συναρπαστικό 3-3 στο Amex Stadium.

Νέα της ομάδας

Η Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς δεν θα έχει στη διάθεσή της τον εξτρέμ Αντάμα Τραορέ για τον αγώνα της Premier League με την Μπράιτον & Χόουβ Άλμπιον το Σάββατο, λόγω τραυματισμού στον προσαγωγό.

Η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο δεν έχει επίσης στη διάθεσή της τους μέσους Ρούμπεν Νέβες και Ζοάο Μουτίνιο λόγω τιμωρίας, ενώ ο κεντρικός αμυντικός Γουίλι Μπόλι παραμένει εκτός με σπασμένο πόδι.

Ο προπονητής της Brighton & Hove Albion, Γκράχαμ Πότερ, δεν έχει νέες ανησυχίες για τραυματισμούς ενόψει του αγώνα.

Ο Πότερ θα μπορούσε να κάνει αλλαγές στην ομάδα του μετά την ήττα με 5-0 από τη Σαουθάμπτον στην τελευταία της έξοδο στην Premier League.

Ο αγώνας

Ο αγώνας μεταξύ της Μπράιτον και της Γουλβς ήταν αμφίρροπος, με το τελικό σκορ να είναι 3-3. Η Μπράιτον ξεκίνησε δυνατά, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της αναμέτρησης μέσα στα πρώτα λεπτά. Ωστόσο, η Γουλβς αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε το σκορ. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να μάχονται για το υπόλοιπο του αγώνα, με κάθε ομάδα να πετυχαίνει άλλο ένα γκολ. Τελικά, ο αγώνας έληξε ισόπαλος, με τις δύο ομάδες να έχουν δώσει μεγάλη μάχη.

Αποτελέσματα Μπράιτον - Γουλβς

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω, το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα ήταν 3-3. Αυτό σημαίνει ότι κάθε ομάδα κέρδισε έναν βαθμό στη βαθμολογία. Ωστόσο, και οι δύο ομάδες θα είναι απογοητευμένες με αυτό το αποτέλεσμα, καθώς ήλπιζαν σε μια καθαρή νίκη. Παρ' όλα αυτά, ήταν ένας διασκεδαστικός αγώνας για όσους τον παρακολούθησαν.

Τα επακόλουθα

Ήταν ένα άγριο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μπρος-πίσω, αλλά στο τέλος η Μπράιτον επικράτησε με 3-3 της Γουλβς. Αυτό το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Μπράιτον είναι πλέον αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της απέναντι στη Γουλβς, τα οποία χρονολογούνται από τον Δεκέμβριο του 2016.

Η Γουλβς θα είναι απογοητευμένη από το αποτέλεσμα, καθώς είχε προηγηθεί δύο φορές στο παιχνίδι, αλλά τελικά δεν μπόρεσε να κρατήσει το πλεονέκτημά της. Σίγουρα θα είναι ένα απογοητευτικό αποτέλεσμα για την ίδια, καθώς συνεχίζει να ψάχνει την πρώτη της νίκη στη σεζόν.

Για την Μπράιτον, αυτός ήταν ένας σημαντικός βαθμός που κέρδισε στην προσπάθειά της να αποφύγει τον υποβιβασμό. Παραμένει μόλις δύο βαθμούς πάνω από την τελευταία τριάδα, αλλά θα πάρει κουράγιο από τη σημερινή της εμφάνιση.

Βαθμολογίες παικτών

1. Μπράιτον ufffd Οι Γλάροι ξεκίνησαν τον αγώνα με το πρώτο πόδι, με καλή πίεση από νωρίς που τελικά οδήγησε στο πρώτο γκολ. Ο Πασκάλ Γκρος ήταν στο επίκεντρο όλων των καλών για την Μπράιτον και άξιζε το γκολ του, ενώ οι Λιούις Ντανκ και Σέιν Ντάφι ήταν σταθεροί στα μετόπισθεν. Συνολικά, ήταν μια δυνατή εμφάνιση από την ομάδα του Chris Hughtonufffds και θα είναι απογοητευμένη που δεν πήρε τους τρεις βαθμούς.

2. Η ομάδα του Nuno Espirito Santoufffds έκανε μια μαχητική εμφάνιση για να έρθει πίσω στο σκορ και να αποσπάσει έναν βαθμό από την Brighton. Ο Ρούμπεν Νέβες ήταν και πάλι εξαιρετικός στη μεσαία γραμμή, ενώ ο Ραούλ Χιμένεθ έδειξε γιατί είναι ένας από τους πιο υποτιμημένους επιθετικούς στην Premier League με ένα ακόμη ωραίο γκολ. Οι Willy Boly και Conor Coady ήταν επίσης εντυπωσιακοί στα μετόπισθεν, καθώς η Γουλβς συνεχίζει να εντυπωσιάζει στην πρώτη της σεζόν στην πρώτη κατηγορία.

Κοιτάζοντας μπροστά

Ο επόμενος αγώνας για την Brighton & Hove Albion είναι κόντρα στη Σαουθάμπτον στις 16 Δεκεμβρίου. Πρόκειται για ένα δύσκολο παιχνίδι, καθώς η Σαουθάμπτον βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 13η θέση της Premier League. Ωστόσο, η Μπράιτον τα πηγαίνει καλά το τελευταίο διάστημα και βρίσκεται μόλις δύο βαθμούς πίσω από τη Σαουθάμπτον στη βαθμολογία.

Ο επόμενος αγώνας της Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς είναι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις 19 Δεκεμβρίου. Η Γουλβς βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 7η θέση της Πρέμιερ Λιγκ και μια νίκη απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα τη φέρει σε καλή θέση για να διεκδικήσει μια θέση στην πρώτη εξάδα.

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στην Αγγλία. Ο αγώνας έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί το Σάββατο, 24 Νοεμβρίου στις 19:45.

Ποιο κανάλι προβάλλει τον αγώνα Γουλβς - Μπράιτον

Το παιχνίδιΓουλβς - Μπράιτον μπορείτε να το δείτε στο Peacock TV και την υπηρεσία Premium στις ΗΠΑ, η οποία μεταδίδει ζωντανά πολλά παιχνίδια της Premier League

κάθε Σαββατοκύριακο.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τη Γουλβς στο Μπράιτον

Παγώνι

Ποιος είναι ο διαιτητής του αγώνα Μπράιτον - Γουλβς

Στις 30 Απριλίου, η Γουλβς θα φιλοξενήσει την Μπράιτον στο πλαίσιο της Premier

League. Οι διαιτητές των αγώνων έχουν επαληθευτεί πριν από την αναμέτρηση. Ο διαιτητής έχει οριστεί ως Simon Hooper.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα με την Μπράιτον

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το NBC και το Universo για το κοινό των ΗΠΑ. Ο αγώνας είναι διαθέσιμος για live streaming στο DAZN για το καναδικό κοινό. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Disney+ Hotstar και το Star Sports Select

HD για τους Ινδούς φιλάθλους.

Το παιχνίδι του Μπράιτον προβάλλεται στο BT Sport

BTv Μπράιτον Τα παιχνίδια της Premier League της Μπράιτον θα μεταδίδονται από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon

Prime. Τα παιχνίδια του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV, ενώ τα παιχνίδια του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η Μπράιτον

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sports

και στην εφαρμογή για κινητά.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τη Γουλβς

Το Wolves είναι μια ταινία streaming που μπορεί να ενοικιαστεί ή να αγοραστεί στο Amazon Instant Video, στο iTunes, στο Google Play

και στο Vudu. Η ταινία Wolves είναι διαθέσιμη στο Plex χωρίς κόστος για streaming.

Δίνεται ο αγώνας Λίβερπουλ - Γουλβς στην τηλεόραση

Όταν η Λίβερπουλ υποδέχεται τη Γουλβς στο Άνφιλντ την Κυριακή του πρωταθλήματος, οι Κόκκινοι θα προσπαθήσουν να κάνουν το χρέος τους για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Premier League και θα ελπίζουν σε βοήθεια από άλλες πηγές (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 11 π.μ. ώρα Ελλάδας, στο USA Network

και online μέσω του NBCSports.com)

Το Νιούκαστλ - Γουλβς προβάλλεται στην τηλεόραση

Γουλβς - Νιούκαστλ: Η αναμέτρηση της Γουλβς με τη Νιούκαστλ θα διεξαχθεί το βράδυ της Κυριακής: Το παιχνίδι θα μεταδοθεί μόνο από το Sky Sports Premier

League και η κάλυψή του θα ξεκινήσει στις 7 το απόγευμα.

Ποιος ήταν ο διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης της Γουλβς

Για το παιχνίδι της Τετάρτης, ο Γκράχαμ Σκοτ ορίστηκε ως τέταρτος διαιτητής. Θα είναι υπεύθυνος για την παρακολούθηση της συμπεριφοράς των προπονητών Πεπ Γκουαρντιόλα

και Μπρούνο Λάγκε, καθώς και της δραστηριότητας μέσα στους δύο πάγκους.

Ποιος είναι ο διαιτητής στο σημερινό παιχνίδι της Γουλβς

Το Σάββατο, 7 Μαΐου, ο Peter Bankes θα είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης της Τσέλσι με τη Γουλβς για την Premier League στο Stamford Bridge. Ο Bankes θα διευθύνει τη συνάντηση στο δυτικό Λονδίνο για την 35η αγωνιστική της σεζόν 2021/22, για την οποία η Premier

League ανακοίνωσε τους διαιτητές.

Είναι ο ποδοσφαιρικός αγώνας του Μπράιτον στην τηλεόραση

Ο επόμενος αγώνας της Brighton & Hove Albion θα μεταδοθεί ζωντανά από την τηλεόραση

. Πρόκειται για ένα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας μεταξύ των ομάδων με αντίπαλο την Ουνιόν Σεν Ζιλιέ. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 9 Ιουλίου 2022 και θα ξεκινήσει στις 18:00.