193 Passes accurate 365
45'
90'

Η Aston Villa είναι ένας από τους πιο ιστορικούς συλλόγους του αγγλικού ποδοσφαίρου και έχει πλούσια ιστορία. Η Γουλβς, από την άλλη, ιδρύθηκε το 1877, αλλά δεν έχει κατακτήσει ποτέ κάτι σημαντικό. Αυτή είναι η πρώτη τους σεζόν μετά τον περσινό υποβιβασμό τους από την Πρέμιερ Λιγκ.

Η πρόβλεψη του αγώνα λύκοι - aston villa είναι ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι που θα διεξαχθεί το Σάββατο 13 Ιανουαρίου. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 12:30 μ.μ. EST και το σκορ του αγώνα είναι άγνωστο.

Καλώς ήρθατε στο blog μου για τον επερχόμενο αγώνα Γουλβς - Άστον Βίλα! Αυτή η αναμέτρηση είναι βέβαιο ότι θα είναι συναρπαστική, με τις δύο ομάδες να έχουν εξαιρετικές επιδόσεις μέχρι στιγμής φέτος. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Molineux την Κυριακή 25 Οκτωβρίου και ελπίζω ότι θα με ακολουθήσετε για να το παρακολουθήσετε ζωντανά. Εν τω μεταξύ, δείτε μερικά ενδιαφέροντα στοιχεία για τους δύο αυτούς συλλόγους

-Η Γουλβς είναι αυτή τη στιγμή δεύτερη στον πίνακα της Championship, ενώ η Άστον Βίλα είναι δέκατη.

-Η Άστον Βίλα έχει κερδίσει τρεις φορές στα έντεκα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής φέτος, ενώ η Γουλβς έχει κερδίσει μόνο μία

-Και οι δύο ομάδες έχουν πετύχει τριάντα γκολ μέχρι στιγμής φέτος - η Γουλβς όμως περισσότερα από την Άστον Βίλα - και αμφότερες έχουν έναν τερματοφύλακα με δέκα clean sheets.

Εισαγωγή: Βίλα: Wolves - Aston Villa

Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς και Άστον Βίλα θα αναμετρηθούν για την Premier League την Κυριακή 25 Οκτωβρίου. Αυτή θα είναι η πρώτη τους συνάντηση στη σεζόν και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν τη νίκη για να διατηρήσουν τη θέση τους στη βαθμολογία. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για αυτή την αναμέτρηση.

Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς

Γουλβς: Η Γουλβς έχει ξεκινήσει δυναμικά τη σεζόν, κερδίζοντας πέντε από τα οκτώ παιχνίδια της μέχρι στιγμής. Η πιο πρόσφατη νίκη τους ήταν η νίκη με 2-1 από το τέλος επί της Σαουθάμπτον, στην οποία σκόραραν δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο για να εξασφαλίσουν τους τρεις βαθμούς. Η Γουλβς είναι αυτή τη στιγμή πέμπτη στον πίνακα της Premier League με 15 βαθμούς, μόλις δύο πίσω από την τέταρτη Άστον Βίλα.

Άστον Βίλα

Η Aston Villa έχει επίσης ξεκινήσει καλά τη σεζόν, κερδίζοντας τέσσερα από τα οκτώ παιχνίδια της. Προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί της Brighton & Hove Albion, στην οποία κυριάρχησε στην κατοχή της μπάλας και στις ευκαιρίες που δημιούργησε, αλλά μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα μόνο μία φορά. Παρά το αποτέλεσμα αυτό, η Βίλα εξακολουθεί να είναι τρίτη στον πίνακα με 16 βαθμούς, έναν μπροστά από τη Γουλβς.

Αυτό αναμένεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς για να συμβαδίσουν με τις ομάδες που βρίσκονται πάνω τους στον πίνακα.

Head-to-Head: Γουλβς - Άστον Βίλα

Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί συνολικά 99 φορές, με τη Γουλβς να κερδίζει 38 φορές, την Άστον Βίλα 42 φορές και τα υπόλοιπα 19 παιχνίδια να είναι ισόπαλα.

Η τελευταία νίκη της Γουλβς επί της Άστον Βίλα σημειώθηκε τον Ιανουάριο του 2012, όταν επικράτησε με 2-1 στο Molineux χάρη στα γκολ των Στίβεν Φλέτσερ και Ματ Τζάρβις

Η τελευταία νίκη της Άστον Βίλα επί της Γουλβς ήταν τον Σεπτέμβριο του 2014 όταν κέρδισε 1-0 στο Villa Park χάρη σε γκολ του Αντρέας Βάιμαν στο πρώτο ημίχρονο

Οι δύο ομάδες έχουν ήδη συναντηθεί δύο φορές φέτος με τα δύο παιχνίδια να διεξάγονται στο Molineux. Ο πρώτος αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1 τον Αύγουστο χάρη στην ισοφάριση του Raul Jimenez αφού ο Jonathan Kodjia είχε δώσει προβάδισμα στην Aston Villa

Η δεύτερη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων έγινε πριν από λίγες εβδομάδες και είχε ως αποτέλεσμα τη νίκη της Γουλβς με 3-2. Οι Diogo Jota, Ruben Neves και Willy Boly βρέθηκαν στον πίνακα των σκόρερ για την ομάδα του Nuno Espirito Santoufffds, ενώ οι Tammy Abraham και Jack Grealish σημείωσαν τα γκολ για την Aston Villa.

Ζωντανή μετάδοση: Live Stream: Βίλα: Wolves - Aston Villa

Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες σε ένα κρίσιμο παιχνίδι που μπορεί κάλλιστα να καθορίσει ποιος θα κατακτήσει τελικά τον τίτλο στην αγγλική Premier League. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα το τελευταίο διάστημα, με τη Γουλβς να έχει χάσει μόνο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της και την Άστον Βίλα να είναι αήττητη στα πέντε τελευταία. Αυτό υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο από τις κορυφαίες ομάδες του πρωταθλήματος, και μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση ζωντανά με online streaming.

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Γουλβς - Άστον Βίλα

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν νωρίτερα αυτή τη σεζόν σε έναν αγώνα που έληξε ισόπαλος 1-1. Το αποτέλεσμα αυτό αντικατοπτρίζει σωστά το παιχνίδι, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους και καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να πάρει τον έλεγχο της αναμέτρησης. Τελικά, ήταν ένας καλός βαθμός και για τις δύο ομάδες, αλλά ειδικά για τη Γουλβς που κατάφερε να σώσει την ισοπαλία μετά την πρόωρη μείωση του σκορ.

Από εκείνη τη συνάντηση και μετά, και οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει δυνατές πορείες και θα μπουν σε αυτό το ματς γεμάτες αυτοπεποίθηση. Η Άστον Βίλα είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακή, καθώς δεν έχει χάσει ούτε ένα ματς από εκείνη την ισοπαλία 1-1 με τη Γουλβς. Η πορεία της την έχει φέρει στη δεύτερη θέση του πίνακα και θα επιδιώξει να συνεχίσει αυτή τη δυναμική με άλλη μια νίκη εδώ.

Από την άλλη πλευρά, η Γουλβς τα πηγαίνει επίσης καλά, αλλά δεν είναι τόσο συνεπής όσο η Άστον Βίλα. Βρίσκεται ακριβώς πίσω τους στην τρίτη θέση, αλλά απέχει μόλις τρεις βαθμούς από την πέμπτη Τσέλσι. Μια νίκη εδώ θα ήταν τεράστια για αυτούς, καθώς θα άνοιγε μια σημαντική διαφορά από την Τσέλσι, ενώ θα πίεζε και την Άστον Βίλα, η οποία θα πρέπει να κερδίσει τα υπόλοιπα παιχνίδια της για να εξασφαλίσει μια θέση στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Αναμετρήσεις: Βίλα

Η Γουλβς και η Άστον Βίλα είναι δύο ομάδες με μεγάλη ιστορία. Παίζουν μεταξύ τους από το 1873 και έχουν συναντηθεί συνολικά 152 φορές. Η τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν ήταν τη σεζόν 2016-17, όταν η Γουλβς επικράτησε με 3-1 εντός έδρας

Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που παίζουν μεταξύ τους στην Premier League και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να κάνουν καλό ξεκίνημα. Η Γουλβς προέρχεται από νίκη με 2-0 επί της Στόουκ Σίτι, ενώ η Άστον Βίλα έχασε με 1-0 από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Η αναμέτρηση Γουλβς - Άστον Βίλα είναι πάντα μια έντονη αντιπαλότητα, και αυτό το παιχνίδι σίγουρα δεν θα είναι διαφορετικό. Δείτε εδώ όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για την αναμέτρηση

Πότε: BST (7:30 π.μ. ET)

Πού: Στις 10:30 μ.μ: Molineux Stadium στο Wolverhampton, Αγγλία

Πώς να το παρακολουθήσετε: Sport στο Ηνωμένο Βασίλειο και το NBC Sports Network στις ΗΠΑ

Τελευταίος αγώνας: Wolves - Aston Villa

Γουλβς και Άστον Βίλα αναμετρήθηκαν σε ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι το περασμένο Σάββατο. Η Γουλβς μπήκε στο παιχνίδι με μεγάλες ελπίδες, θέλοντας να χτίσει πάνω στην πρόσφατη επιτυχία της απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ωστόσο, η Aston Villa ήταν αυτή που πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού από νωρίς, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα. Η Γουλβς κατάφερε να μειώσει με ένα γκολ πριν το ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά έχασε με 2-1. Το αποτέλεσμα αυτό θα αποτελέσει μεγάλη απογοήτευση για τη Γουλβς, η οποία θα πρέπει τώρα να ανασυνταχθεί και να προετοιμαστεί για το επόμενο παιχνίδι της με την Τσέλσι.

Στιγμιότυπα: Βίλα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες, αλλά στο τέλος η Γουλβς επικράτησε της Άστον Βίλα. Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, αλλά η Γουλβς ήταν αυτή που μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις δικές της και να φύγει με τη νίκη.

Αυτό ήταν ένα κρίσιμο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, καθώς αμφότερες παλεύουν για μια θέση στην πρώτη τετράδα της Premier League. Με αυτή τη νίκη, η Γουλβς ανεβαίνει στην τρίτη θέση του πίνακα, ενώ η Άστον Βίλα παραμένει στην πέμπτη θέση.

Ήταν ένα σφιχτό πρώτο ημίχρονο, με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει από το αδιέξοδο. Ωστόσο, η Γουλβς πήρε τον έλεγχο του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε δύο γκολ για να σφραγίσει τη νίκη. Ο Ραούλ Χιμένεθ πέτυχε και τα δύο γκολ για τη Γουλβς, με ασίστ από τους Ρούμπεν Νέβες και Ζοάο Μουτίνιο.

Αυτή ήταν μια σημαντική νίκη για τη Γουλβς, καθώς προσπαθεί να προκριθεί στο Champions League για την επόμενη σεζόν. Θα πρέπει να διατηρήσουν την καλή τους φόρμα αν θέλουν να μείνουν μπροστά από τους αντιπάλους τους και να εξασφαλίσουν μια θέση στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση συλλόγων

Συμπέρασμα: Η Γούλβς είναι η καλύτερη ομάδα για την οποία θα πρέπει να αγωνιστεί: Γουλβς - Άστον Βίλα

Δεν υπάρχει ξεκάθαρος νικητής όσον αφορά αυτές τις δύο ομάδες. Και οι δύο είχαν τα δικά τους σκαμπανεβάσματα, αλλά τελικά και οι δύο φαίνεται να είναι ισοδύναμες. Ωστόσο, αν έπρεπε να διαλέξουμε νικητή, θα λέγαμε ότι η Γουλβς έχει το ελαφρύ πλεονέκτημα, απλά και μόνο επειδή είναι πιο σταθερή τα τελευταία χρόνια.

" είναι το πιο δημοφιλές αθλητικό γεγονός στον κόσμο. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο, 4 Μαΐου στις 6:30 μ.μ. EST.

Είναι η Aston Villa και η Wolves αντίπαλοι

Οι δύο αντίπαλοι της Black Country αντιμετώπισαν ο ένας τον άλλον μία φορά στο Football League Trophy

και δύο φορές στο πρωτάθλημα. Το πιο πρόσφατο ντέρμπι κέρδισε η Γουλβς με σκορ 3-0 στις 8 Μαρτίου 2014 στο Bescot Stadium. Για πρώτη φορά μετά από εννέα χρόνια, η Γουλβς και η Άλμπιον -που είχαν κερδίσει την άνοδο την προηγούμενη σεζόν- συναντήθηκαν κατά τη διάρκεια της σεζόν 2020-21.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται η αναμέτρηση Γουλβς - Άστον Βίλα

CNBC

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλος της Άστον Βίλα

ΗΜπέρμιγχαμ Σίτι είναι ο βασικός αντίπαλος της Άστον Βίλα και οι αγώνες μεταξύ των δύο ομάδων αναφέρονται ως ντέρμπι της δεύτερης πόλης. Αλλά ιστορικά, η West Bromwich Albion

ήταν μάλλον ο μεγαλύτερος αντίπαλος της Villa, όπως φάνηκε σε δημοσκόπηση οπαδών το 2003.

Ποιο είναι το σκορ μεταξύ της Άστον Βίλα και της Γουλβς

Η Γουλβς βελτιώθηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας της Premier League και αύξησε τις πιθανότητες πρόκρισης στην Ευρώπη με την άξια νίκη στο ντέρμπι με 2-1 επί της Άστον Βίλα

Είναι η Γουλβς στο BT Sport

Οιτηλεοπτικές μεταδόσεις των αγώνων τηςWolves στην οθόνη περιλαμβάνουν τους αγώνες της Premier League στο Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime, καθώς και τους αγώνες του FA Cup στο BBC και το ITV και το Carabao Cup στο Sky Sports

Ποια παιχνίδια της Premier League προβάλλονται σήμερα στην τηλεόραση

Πρόγραμμα για ζωντανές τηλεοπτικές μεταδόσεις της Premier League Άρσεναλ - Κρίσταλ

Πάλας στις 20:00. Championship League. Φούλαμ - Λίβερπουλ στις 12:30. Championship League. Έβερτον - Τσέλσι στις 17:30. Man Utd - Brighton & Hove Albion στις 14:00. Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ - Μαν Σίτι στις 16:30. Άστον Βίλα - Έβερτον στις 12:30. Μαν Γιουνάιτεντ - Μπρέντφορντ στις 17:30. Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ - Νότιγχαμ Φόρεστ στις 14:00.