302 Total passes 425
238 Passes accurate 345
45'
90'

Οι δύο σύλλογοι της Πρέμιερ Λιγκ αγωνίζονται στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών του Κυπέλλου Αγγλίας. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο St James Park, με τη Νιούκαστλ να θέλει να υπερασπιστεί το 1-0 του πρώτου αγώνα. Ποιος θα πάρει τη νίκη στο σπίτι του

Τα προγνωστικά του αγώνα Νιούκαστλ - Λύκοι είναι ένας αγώνας που διεξήχθη την Τρίτη 23 Οκτωβρίου. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιό μου που επικεντρώνεται στην επερχόμενη αναμέτρηση Γουλβς - Νιούκαστλ. Είμαι σίγουρος ότι όλοι σας περιμένετε με ανυπομονησία αυτό το ματς και για καλό λόγο - είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι για να το παρακολουθήσετε!

Θα παρέχω ζωντανή ενημέρωση για τον αγώνα, καθώς και θα επισημαίνω όλα τα βασικά στοιχεία και δεδομένα που μπορεί να χρειαστεί να γνωρίζετε. Έτσι, είτε είστε οπαδός της Νιούκαστλ είτε απλά ψάχνετε για κάποιες πληροφορίες, ελπίζω να απολαύσετε την ανάγνωση του ιστολογίου μου!

Εισαγωγή: Γουλβς

Έχει περάσει καιρός από τότε που οι δύο αυτές ομάδες συναντήθηκαν στο γήπεδο, αλλά η αντιπαλότητα μεταξύ Νιούκαστλ και Γουλβς είναι τόσο έντονη όσο ποτέ. Η τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν ήταν το 2018, όταν η Γουλβς βγήκε νικήτρια με 2-1

Τώρα, η Νιούκαστλ θα επιδιώξει να ισοφαρίσει το σκορ όταν οι δύο ομάδες συναντηθούν ξανά στο St. James' Park το Σάββατο 8 Μαΐου. Ο αγώνας είναι βέβαιο ότι θα είναι συναρπαστικός, οπότε φροντίστε να συντονιστείτε!

Υπόβαθρο: Η ομάδα του Νιούκαστλ είναι η πρώτη που θα παίξει στο πρωτάθλημα: Newcastle - Wolves

Οι δύο ομάδες έχουν μια μακροχρόνια αντιπαλότητα που χρονολογείται από τη δεκαετία του 1970. Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Φεβρουάριο του 2020, όταν η Νιούκαστλ κέρδισε 1-0 στο Molineux

Η Γουλβς θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση όταν οι δύο ομάδες συναντηθούν ξανά στις αρχές του 2022. Το παιχνίδι είναι βέβαιο ότι θα είναι μια έντονα αμφισβητούμενη υπόθεση, με τις δύο ομάδες να επιθυμούν απεγνωσμένα τη νίκη

Τα εισιτήρια για το παιχνίδι είναι πιθανό να έχουν μεγάλη ζήτηση, οπότε οι οπαδοί καλό είναι να δράσουν γρήγορα αν θέλουν να εξασφαλίσουν τη θέση τους στο St James' Park. Ο αγώνας θα μεταδοθεί επίσης ζωντανά από την τηλεόραση, οπότε οι οπαδοί που δεν μπορούν να έρθουν στο Νιούκαστλ θα μπορούν να παρακολουθήσουν όλη τη δράση.

Ο αγώνας: Γουλβς

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τη Νιούκαστλ να επικρατεί της Γουλβς με σκορ 2-1. Ο αγώνας διεξήχθη στο St James' Park μπροστά σε πλήθος θεατών, ενώ και οι δύο ομάδες έδωσαν καλή παράσταση στους φιλάθλους.

Η Γουλβς προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι, αλλά η Νιούκαστλ αντέδρασε και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο, αλλά η Νιούκαστλ κατάφερε να πετύχει το νικητήριο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά τελικά η Νιούκαστλ ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια. Ήταν ένας σπουδαίος αγώνας μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων και ήταν ένα απολαυστικό θέαμα για όλους τους εμπλεκόμενους.

Τα επακόλουθα: Γουλβς

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τη Νιούκαστλ να επικρατεί της Γουλβς με σκορ 2-1. Τα αποτελέσματα αφήνουν τις δύο ομάδες ισόβαθμες στον πίνακα της Premier League, αλλά η Νιούκαστλ προηγείται πλέον στη διαφορά τερμάτων.

Η Γουλβς ξεκίνησε δυνατά το ματς και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Ραούλ Χιμένεθ. Ωστόσο, η Newcastle αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Ayoze Perez στο δεύτερο ημίχρονο. Στη συνέχεια, ο Perez σκόραρε ξανά στις καθυστερήσεις για να σφραγίσει τη νίκη της Newcastle.

Η νίκη ήταν σημαντική για τη Νιούκαστλ, καθώς προσπαθεί να αποφύγει τον υποβιβασμό αυτή τη σεζόν. Είναι πλέον ισόβαθμη με τη Γουλβς, αλλά έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων. Αυτό θα μπορούσε να είναι ζωτικής σημασίας στο τέλος της σεζόν.

Η Νιούκαστλ θα αγωνιστεί στη συνέχεια όταν θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι στο Στάμφορντ Μπριτζ το μεσημέρι του Σαββάτου. Η Γουλβς, εν τω μεταξύ, θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ στην έδρα της το απόγευμα της Κυριακής.

Η Κληρονομιά: Γουλβς

Δεν υπάρχει κανένα μεμονωμένο γεγονός στην ιστορία της ποδοσφαιρικής ομάδας Newcastle United που να συμπυκνώνει την ταυτότητα και το πνεύμα του συλλόγου περισσότερο από τη νίκη με 5-1 επί της Wolverhampton Wanderers τον Σεπτέμβριο του 1922. Εκείνη την ημέρα, πάνω από 60.000 οπαδοί συνωστίστηκαν στο St. James' Park για να παρακολουθήσουν τις "καρακάξες" να διαλύουν τους αντιπάλους τους από τα Midlands. Ήταν μια παράσταση τέτοιας δεξιοτεχνίας και επιμονής που έμεινε γνωστή απλά ως "Η κληρονομιά"

Στα χρόνια που μεσολάβησαν από εκείνη τη μοιραία ημέρα, η Νιούκαστλ και η Γουλβς έχουν συναντηθεί πολλές φορές, αλλά καμία δεν ήταν τόσο αξιομνημόνευτη ή σημαντική όσο εκείνη η πρώτη συνάντηση. Από τότε οι δύο σύλλογοι έχουν εγκλωβιστεί σε μια έντονη αντιπαλότητα, με τον καθένα να προσπαθεί να επιβάλει την κυριαρχία του επί του άλλου. Τα μεταξύ τους παιχνίδια είναι πάντα καυτά, και οι δύο ομάδες οπαδών τα περιμένουν με μεγάλη προσμονή.

Αυτή τη σεζόν, η Νιούκαστλ και η Γουλβς θα δώσουν και πάλι τη μάχη τους, με την καθεμία να θέλει να διεκδικήσει το δικαίωμα να καυχηθεί έναντι της άλλης. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο St. James' Park το Σάββατο 21 Απριλίου 2018 και υπόσχεται να είναι άλλη μια συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ αυτών των δύο παλιών εχθρών.

Νιούκαστλ - Γουλβς Σήμερα

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σήμερα σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Η Νιούκαστλ θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα, ενώ η Γουλβς θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες.

Αναμένεται να είναι μια αμφίρροπη αναμέτρηση και θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα τα πάνε οι δύο ομάδες. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον αγώνα.

Νιούκαστλ - Γουλβς: Newcastle: Τηλεοπτικό κανάλι και πληροφορίες ζωντανής μετάδοσης

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Football από τις 19:00 ώρα Ελλάδας. Θα είναι επίσης διαθέσιμο για παρακολούθηση στο Now TV με ημερήσιο πάσο για ufffd9.99.

Αν θέλετε να παρακολουθήσετε τη δράση αλλά δεν έχετε Sky Sports, τότε μπορείτε να εγγραφείτε για ένα ημερήσιο πάσο NOW TV sports με ufffd9,99 ή ένα εβδομαδιαίο πάσο με ufffd14,99 ufffd και τα δύο σας δίνουν πρόσβαση και στα 11 κανάλια Sky Sports. Μπορείτε να τα αγοράσετε εδώ . Εναλλακτικά, μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι στο παρακάτω ζωντανό μας ιστολόγιο (κάντε κλικ εδώ αν το βλέπετε στην εφαρμογή).

Νιούκαστλ - Γουλβς: Newcastle: Ειδήσεις για την ομάδα και σύνθεση της ομάδας

Νιούκαστλ: Χέιντεν, Σέλβεϊ, Αλμίρον, Σεντ-Μαξίμιν, Τζόελιντον, Γκέιλ

Γουλβς: Patricio, Boly, Coady , Kilman, Doherty, Neves, Moutinho, Jonny, Neto, Jimenez, JotaΑποκλειστικά: Patricio, Boly, Coady, Kilman, Doherty, Neves, Moutinho, Jonny: Rui Patricio, Romain Saiss,, Joao Moutinho,, Ruben Vinagre,, Willy Boly,, Leander Dendoncker,, Morgan Gibbs-White,, Pedro Neto,,,, Patrick Cutrone

Διαιτητής: Patrick Cutrone Chris Kavanagh

Συμπέρασμα: Wolves

Ήταν ένα κλειστό ματς, αλλά η Νιούκαστλ κατάφερε να αποσπάσει τη νίκη από τη Γουλβς. Το τελικό σκορ ήταν 2-1, με τη Νιούκαστλ να πετυχαίνει δύο γκολ στις καθυστερήσεις για να έρθει από πίσω και να πάρει τη νίκη. Ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας, και οι δύο ομάδες έπαιξαν με την καρδιά τους. Ωστόσο, στο τέλος, η Νιούκαστλ ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια. Αυτή η νίκη είναι βέβαιο ότι θα της δώσει ώθηση αυτοπεποίθησης ενόψει της συνέχειας της σεζόν.

" είναι ένας αγώνας που θα διεξαχθεί στις 10 Νοεμβρίου 2017. Οι δύο ομάδες αγωνίζονται μεταξύ τους στο πλαίσιο της αγγλικής Premier League.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται η αναμέτρηση Νιούκαστλ - Γουλβς

Premier League στο Sky Sports

Ποιο είναι το σκορ ανάμεσα στη Γουλβς και τη Νιούκαστλ

ΗΓουλβς επικρατεί με σκορ 1-0.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τη Γουλβς στο Νιούκαστλ

PEANUT APP PEANUT APP. Apple App Store Peacock. Παίξτε Peacock στο Google.

Το Νιούκαστλ - Γουλβς προβάλλεται σήμερα στην τηλεόραση

Είναι το Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ - Γουλβς στην τηλεόραση Ναι. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από τις 19:00 από το Sky Sports Football και το Sky Sports main event για όσους έχουν πρόσβαση στο Sky Sports.

Είναι ο αγώνας της Νιούκαστλ στο BT Sport

Οι αγώνες της Premier League για τη Newcastle United θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα της Γουλβς

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις των αγώνων της Wolves περιλαμβάνουν τους αγώνες της Premier League στο Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime, καθώς και τους αγώνες του FA Cup στο BBC και το ITV και του Carabao Cup στο Sky Sports.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τη Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς

Οι τηλεοπτικοί αγώνες της Premier League για την αγωνιστική περίοδο 2022-23 θα προβάλλονται στα Sky Sports, BT Sport και Amazon. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BT Sport/BBC, ενώ οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.