357 Total passes 355
280 Passes accurate 277
45'
90'

Η Crystal Palace και η Newcastle United ήταν δύο από τις κορυφαίες ομάδες της Αγγλίας. Σε έναν αγώνα μεταξύ αυτών των δύο, η Κρίσταλ Πάλας θα κέρδιζε με 2-1.

Η Κρίσταλ Πάλας και η Νιούκαστλ παίζουν στην Πρέμιερ Λιγκ αυτό το Σαββατοκύριακο. Η Κρίσταλ Πάλας βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην κορυφή του πίνακα με 37 βαθμούς, ενώ η Νιούκαστλ έχει 25 βαθμούς. Αυτό το ματς θα είναι αμφίρροπο και θα μπορούσε να εξελιχθεί με οποιονδήποτε τρόπο.

Αυτό το βίντεο πρέπει να βοηθήσει

Το Crystal Palace - Newcastle είναι ένας από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιρικούς αγώνες στην Αγγλία και είναι βέβαιο ότι θα είναι ένας σπουδαίος αγώνας. Ποιος θα βγει νικητής Θα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε, αλλά περιμένουμε ένα πραγματικά συναρπαστικό παιχνίδι.

Εισαγωγή: Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν μεταξύ τους σε ένα παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Η Κρίσταλ Πάλας θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα, ενώ η Νιούκαστλ θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες. Ποιος θα βγει νικητής

Φόντο: Η Πρεσβεία της Πρεσβείας είναι η πρώτη ομάδα που θα κερδίσει την πρόκριση: Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Η αντιπαλότητα μεταξύ της Κρίσταλ Πάλας και της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ χρονολογείται από τη δεκαετία του 1970, όταν και οι δύο σύλλογοι διεκδικούσαν την άνοδο στην πρώτη κατηγορία. Από τότε οι δύο σύλλογοι συναντιούνται τακτικά, με τις δύο ομάδες να καταλαμβάνουν συνήθως μεσαίες θέσεις στην Premier League. Ωστόσο, οι πρόσφατες επιτυχίες των δύο ομάδων είναι ελάχιστες, με τη Νιούκαστλ να κατακτά για τελευταία φορά τρόπαιο το 1969 και την Κρίσταλ Πάλας να έχει κατακτήσει το μοναδικό μεγάλο τρόπαιο το 1990.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν στις 12 Ιανουαρίου 2021, όταν αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Selhurst Park. Ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος, με καμία από τις δύο ομάδες να μην δημιουργεί πολλές ξεκάθαρες ευκαιρίες. Η Newcastle προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Dwight Gayle, αλλά η Palace ισοφάρισε λίγο μετά το ημίχρονο με τον Wilfried Zaha.

Και οι δύο ομάδες αγωνίζονται αυτή τη στιγμή κοντά στον πάτο του πίνακα της Premier League και θα ελπίζουν να βελτιώσουν την τύχη τους την επόμενη σεζόν.

Ο αγώνας: Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Σε μια αναμέτρηση δύο ισοδύναμων ομάδων, η Κρίσταλ Πάλας και η Νιούκαστλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Selhurst Park. Και οι δύο πλευρές είχαν τις ευκαιρίες τους, αλλά καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ σε μια αμφίρροπη αναμέτρηση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε νωθρά, χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να πάρει τον έλεγχο του αγώνα στο ξεκίνημα. Ωστόσο, η Πάλας άρχισε να επιβάλλεται όσο περνούσε το ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα στο 33ο λεπτό, όταν ο Άντρος Τάουνσεντ σούταρε από κοντά.

Η Νιούκαστλ αντέδρασε σωστά μετά την επιστροφή της πίσω στο σκορ και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο, όταν ο Ντουάιτ Γκέιλ μετέτρεψε την μπάλα σε πέναλτι. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο από το πρώτο, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει νικητή, με αποτέλεσμα να μοιραστούν τους βαθμούς.

Σε γενικές γραμμές, ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες, οι οποίες θα είναι ευχαριστημένες με την εμφάνισή τους απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο.

Τα επακόλουθα: Νιούκαστλ

Ήταν μια ιστορία δύο ημιχρόνων στο Selhurst Park σήμερα, καθώς η Κρίσταλ Πάλας και η Νιούκαστλ αναμετρήθηκαν για την Premier League. Οι "καρακάξες" προηγήθηκαν νωρίς με τον Ισαάκ Χέιντεν, αλλά οι "αετοί" αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Βίλφριντ Ζάχα λίγο πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο πλευρές είχαν ευκαιρίες για τη νίκη, αλλά τελικά αναγκάστηκαν να συμβιβαστούν με το ισόπαλο 1-1. Ακολουθεί η άποψή μας σχετικά με τα βασικά σημεία συζήτησης από το σημερινό παιχνίδι...

Η Κρίσταλ Πάλας θα είναι απογοητευμένη που δεν πήρε τους τρεις βαθμούς σήμερα, αφού κυριάρχησε σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα με τη Νιούκαστλ. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερη κατοχή μπάλας και περισσότερα σουτ στο τέρμα από τους αντιπάλους τους, αλλά τελικά δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν την υπεροχή τους.

Ο Wilfried Zaha ήταν για άλλη μια φορά στο επίκεντρο όλων των καλών για την Palace, σκοράροντας το γκολ της ισοφάρισης της ομάδας του και δημιουργώντας προβλήματα στην άμυνα της Newcastle όλο το απόγευμα. Ο Ιβοριανός εξτρέμ έχει πλέον άμεση συμμετοχή σε 11 γκολ φέτος (έξι γκολ και πέντε ασίστ), περισσότερα από οποιονδήποτε άλλο παίκτη στην Premier League.

Η Νιούκαστλ θα είναι επίσης λογικά ευχαριστημένη με έναν βαθμό από το σημερινό παιχνίδι, αφού προηγήθηκε νωρίς απέναντι σε μια δυνατή Κρίσταλ Πάλας. Ο Ισαάκ Χέιντεν πέτυχε το πρώτο του γκολ στη σεζόν για να δώσει ένα απίθανο προβάδισμα στις "καρακάξες", πριν οι παίκτες του Ράφα Μπενίτεθ σκάψουν βαθιά για να κρατήσουν την ισοπαλία.

Το αποτέλεσμα αφήνει τις δύο ομάδες ισόβαθμες στους 28 βαθμούς μετά από 25 αγώνες, με την Κρίσταλ Πάλας να προηγείται της Νιούκαστλ μόνο στη διαφορά τερμάτων. Υπόσχεται να είναι μια ενδιαφέρουσα μάχη μεταξύ αυτών των δύο ομάδων, καθώς προσπαθούν να αποφύγουν τον υποβιβασμό αυτή τη σεζόν.

Σημασία: Η αναμέτρηση είναι η πιο σημαντική για την ομάδα της Πρέβεζας: Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Η Κρίσταλ Πάλας και η Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ είναι δύο επαγγελματικοί ποδοσφαιρικοί σύλλογοι που έχουν μακροχρόνια αντιπαλότητα. Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για πρώτη φορά στο FA Cup το 1879 και από τότε παίζουν τακτικά μεταξύ τους. Οι συναντήσεις τους λαμβάνουν συνήθως χώρα στην Premier League, αλλά έχουν επίσης παίξει μεταξύ τους σε διοργανώσεις κυπέλλου και φιλικούς αγώνες.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων έγινε στην Premier League στις 21 Ιανουαρίου 2021, η οποία έληξε ισόπαλη 1-1. Αυτός ήταν ένας σημαντικός αγώνας και για τις δύο ομάδες, καθώς ήταν η πρώτη τους συνάντηση μετά την άνοδο της Κρίσταλ Πάλας στην Premier League το 2013. Ήταν επίσης το πρώτο παιχνίδι της Νιούκαστλ υπό τον νέο προπονητή Στιβ Μπρους.

Η αντιπαλότητα μεταξύ αυτών των δύο συλλόγων είναι μία από τις πιο έντονες στο αγγλικό ποδόσφαιρο και οι αγώνες τους είναι πάντα καυτοί. Η ατμόσφαιρα στο Selhurst Park όταν συναντιούνται αυτές οι δύο ομάδες είναι ηλεκτρισμένη και οι οπαδοί ανυπομονούν πάντα για αυτά τα ντέρμπι.

Η κληρονομιά: Νιούκαστλ

Η αντιπαλότητα μεταξύ της Κρίσταλ Πάλας και της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ είναι μία από τις πιο έντονες στο αγγλικό ποδόσφαιρο. Οι δύο σύλλογοι απέχουν μόλις 50 μίλια μεταξύ τους και αμφότεροι έχουν μακρά ιστορία επιτυχιών.

Η πρώτη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων πραγματοποιήθηκε τον Σεπτέμβριο του 1894, με την Κρίσταλ Πάλας να κερδίζει με 1-0. Από τότε, έχουν γίνει πάνω από 170 συναντήσεις μεταξύ των δύο συλλόγων, με τη Νιούκαστλ να κερδίζει σε 71 περιπτώσεις και την Κρίσταλ Πάλας να βγαίνει νικήτρια σε 54 περιπτώσεις.

Μια από τις πιο αξιομνημόνευτες στιγμές αυτής της αντιπαλότητας σημειώθηκε τον Απρίλιο του 1996, όταν ο Άλαν Σίρερ πέτυχε νικητήριο γκολ για τη Νιούκαστλ στο Selhurst Park στις καθυστερήσεις, προκαλώντας έξαλλους πανηγυρισμούς μεταξύ των φιλοξενούμενων οπαδών.

Τη φετινή σεζόν και οι δύο σύλλογοι αγωνίζονται για τη φόρμα τους, αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν πολλά άσχημα αισθήματα μεταξύ των δύο ομάδων οπαδών. Με τις δύο ομάδες να αναζητούν απεγνωσμένα βαθμούς, αυτό το παιχνίδι υπόσχεται να είναι ένα εκρηκτικό ντέρμπι!

Το μέλλον: Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Στο μέλλον, αυτές οι δύο ομάδες θα συνεχίσουν να είναι αντίπαλες, αλλά η έκβαση των αναμετρήσεών τους θα είναι πολύ διαφορετική. Η Κρίσταλ Πάλας θα γίνει κυρίαρχη δύναμη στην Premier League, ενώ η Νιούκαστλ θα μαραζώσει κοντά στον πάτο του πίνακα. Τα αποτελέσματα των συναντήσεών τους θα αντικατοπτρίζουν αυτή τη νέα πραγματικότητα, με την Πάλας να κερδίζει τις περισσότερες φορές.

Αυτή η αλλαγή στην τύχη είναι πιθανό να οφείλεται σε διάφορους παράγοντες. Πρώτον, η Πάλας έχει κάνει κάποιες έξυπνες επενδύσεις τα τελευταία χρόνια που έχουν αποδώσει πολλά. Διαθέτει πλέον μία από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος και είναι σε θέση να προσελκύει κορυφαίους παίκτες από όλο τον κόσμο. Δεύτερον, η Νιούκαστλ ταλαιπωρείται από κακή διαχείριση και οικονομικά προβλήματα εδώ και πολλά χρόνια και αυτό έχει επηρεάσει τις επιδόσεις της ομάδας. Τέλος, η έδρα της Κρίσταλ Πάλας, το Selhurst Park, έχει υποστεί μεγάλη μεταμόρφωση τα τελευταία χρόνια και είναι πλέον ένα από τα καλύτερα γήπεδα της Αγγλίας. Αυτό της δίνει ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι της Νιούκαστλ, η οποία δίνει τα εντός έδρας παιχνίδια της στο St James' Park, το οποίο είναι παλιό και υποβαθμισμένο συγκριτικά.

Έτσι, αν είστε οπαδός κάποιας από τις δύο ομάδες, φροντίστε να μην χάσετε καμία μελλοντική αναμέτρηση ανάμεσα στην Κρίσταλ Πάλας και τη Νιούκαστλ!

Συμπέρασμα: Νιούκαστλ

Οι δύο ομάδες έδωσαν ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έληξε ισόπαλο 1-1. Η Νιούκαστλ προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι, αλλά η Πάλας επέστρεψε δυνατά και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου. Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά τελικά έπρεπε να αρκεστούν σε έναν βαθμό η καθεμία.

Το "Κρύσταλ Πάλας - Νιούκαστλ αναβλήθηκε

" είναι ένας αγώνας που ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί το Σάββατο, αλλά αναβλήθηκε λόγω των κακών καιρικών συνθηκών.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται η αναμέτρηση Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ

Πώς θα μεταδοθεί ο αγώνας Νιούκαστλ - Κρίσταλ Πάλας

Δεν θα υπάρξει ζωντανή μετάδοση του αγώνα. Ωστόσο, το αποψινό επεισόδιο του Match of the Day θα περιλαμβάνει στιγμιότυπα. Στο BBC One, η εκπομπή αρχίζει στις 22.40 μ.μ.

Γιατί ακυρώνεται το παιχνίδι Νιούκαστλ - Κρίσταλ Πάλας

Ανακοίνωση. Η Premier League έδωσε στη δημοσιότητα πληροφορίες σχετικά με το αναβληθέν παιχνίδι μεταξύ της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ και της Κρίσταλ Πάλας

. Ο αγώνας θα διεξαχθεί πλέον την Τετάρτη, 20 Απριλίου, στις 19:45 ώρα Ελλάδας. Αναβλήθηκε επειδή η Πάλας θα έπαιζε στον προημιτελικό του FA Cup.

Ποιο ήταν το αποψινό σκορ μεταξύ της Νιούκαστλ και της Κρίσταλ Πάλας

Η Νιούκαστλ νικά την Κρίσταλ Πάλας με 1-0 χάρη σε ένα θαυμαστό γκολ του Μιγκέλ Αλμιρόν. Η Νιούκαστλ νίκησε την αναποτελεσματική Κρίσταλ Πάλας με 1-0 χάρη σε ένα wondergoal του Μιγκέλ Αλμιρόν

, δίνοντάς της την έκτη διαδοχική εντός έδρας νίκη της στην Premier League.

Γιατί οι οπαδοί της Μπράιτον και της Κρίσταλ Πάλας μισούν ο ένας τον άλλον

Η έχθρα μεταξύ των ομάδων ξεκίνησε τη δεκαετία του 1970, όταν ο Άλαν Μάλερι, προπονητής της Μπράιτον, και ο Τέρι Βέναμπλς, προπονητής της Πάλας, ήρθαν σε σύντομο καβγά μετά από μια σειρά αμφισβητούμενων παιχνιδιών

.

Είναι το Νιούκαστλ - Κρίσταλ Πάλας στο BT Sport

Πώς να παρακολουθήσετε τη ζωντανή μετάδοση του αγώνα Νιούκαστλ - Κρίσταλ Πάλας στο Ηνωμένο Βασίλειο. Η αναμέτρηση Νιούκαστλ - Κρίσταλ Πάλας αρχίζει

στις 19.45 μ.μ. BST στο Ηνωμένο Βασίλειο, ωστόσο κανένας από τους κανονικούς τηλεοπτικούς φορείς, συμπεριλαμβανομένων των Sky Sports, BT Sport ή Amazon Prime, δεν θα μεταδώσει τον αγώνα.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αποψινός αγώνας της Νιούκαστλ

Οι αγώνες της Premier League για τη Newcastle United θα μεταδοθούν από τα Sky Sports, BT Sport και Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Ακυρώθηκε ο αγώνας της Newcastle

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί στο St Mary's, αλλά το διοικητικό συμβούλιο της Premier

League έκανε δεκτό το αίτημα της Newcastle να αναβληθεί λόγω των κρουσμάτων COVID-19 και των τραυματισμών. Καταλαβαίνουμε την απογοήτευση των φιλάθλων μας για την είδηση αυτή και θα ανακοινώσουμε τις λεπτομέρειες του επαναπρογραμματισμένου αγώνα το συντομότερο δυνατό.

Γιατί αναβλήθηκε το Μπράιτον της Μάντσεστερ Σίτι

Νέα ημερομηνία ορίστηκε επίσης για τον εντός έδρας αγώνα μας με την Μπράιτον και Χόουβ Άλμπιον, ο οποίος αναβλήθηκε λόγω της συμμετοχής μας στα προημιτελικά του FA Cup

. Οι εκτός έδρας αγώνες μας με τη Γουλβς και τη Λιντς Γιουνάιτεντ έχουν επίσης μεταφερθεί. Η αναμέτρηση ανάμεσα στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα και τη Γουλβς ήταν προγραμματισμένη για τις 16 Απριλίου.

Γιατί αναβλήθηκε ο αγώνας Μπέρνλι - Σαουθάμπτον

Ηποδοσφαιρική ομάδα της Μπέρνλι μπορεί να ανακοινώσει ότι ο εντός έδρας αγώνας του Σαββάτου, 19 Μαρτίου, για την Premier League

με τη Σαουθάμπτον αναβλήθηκε. Λόγω των υποχρεώσεων της Σαουθάμπτον στο Κύπελλο Αγγλίας, το παιχνίδι θα μεταφερθεί- η νέα ώρα θα ανακοινωθεί σύντομα.

Τι ώρα ξεκίνησε σήμερα η αναμέτρηση της Νιούκαστλ

Ο αγώνας μεταξύ της Σίτι και της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ θα ξεκινήσει στις 16:30 την Κυριακή