353 Total passes 484
264 Passes accurate 397
45'
90'

Η Λέστερ Σίτι και η Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς είναι δύο από τις πιο επιτυχημένες ομάδες στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους. Ο πρόσφατος αγώνας τους, μια νίκη της Λέστερ με 3-2, έχει γίνει πρωτοσέλιδο σε όλο τον κόσμο.

Τα προγνωστικά του αγώνα Λέστερ - Γουλβς είναι ένας αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων Λέστερ και Γουλβς. Ο νικητής αυτού του αγώνα θα περάσει στον επόμενο γύρο της Premier League.

Καλώς ήρθατε στην προεπισκόπηση της αναμέτρησης Λέστερ - Γουλβς! Απόψε, δύο από τις κορυφαίες ομάδες της Αγγλίας κοντράρονται σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Με τις δύο ομάδες να έχουν σταθερά ρεκόρ μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν, υπάρχουν πολλές πιθανότητες για μια καλή αναμέτρηση. Ποιος όμως θα βγει νικητής Ας ρίξουμε μια ματιά στα βασικά στοιχεία και ας δούμε ποιος πιστεύουμε ότι θα κερδίσει απόψε!

Λέστερ - Γουλβς- Αποτελέσματα αγώνων

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο King Energy Stadium του Λέστερ το Σάββατο, με τη Γουλβς να επικρατεί με 4-3. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Τελικά, η Γουλβς ήταν αυτή που πήρε τους τρεις βαθμούς, χάρη στα γκολ των Ραούλ Χιμένεθ, Ζοάο Μουτίνιο και Ντιόγκο Γιότα. Η Λέστερ κατάφερε να σκοράρει δύο φορές με τον Τζέιμι Βάρντι, αλλά δεν ήταν αρκετό για να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Το αποτέλεσμα αυτό σημαίνει ότι η Γουλβς βρίσκεται πλέον μόλις έναν βαθμό πίσω από τη Λέστερ στον πίνακα της Premier League. Και οι δύο ομάδες διεκδικούν αυτή τη στιγμή μια θέση στο Champions League της επόμενης σεζόν, οπότε αυτό το αποτέλεσμα μπορεί να είναι κρίσιμο στο τέλος της σεζόν.

Λέστερ - Γουλβς - Ρεκόρ αγώνων

Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί συνολικά 47 φορές σε όλες τις διοργανώσεις, με τη Λέστερ να έχει κερδίσει 23 φορές και τη Γουλβς 11 φορές. Στην Premier League, έχουν συναντηθεί 18 φορές, με τη Λέστερ να κερδίζει 8 και τη Γουλβς 5. Η τελευταία φορά που συναντήθηκαν ήταν τον Φεβρουάριο του 2020, όταν η Λέστερ κέρδισε 2-1 στο στάδιο Molineux.

Γουλβς - Λέστερ 4-3

Γουλβς και Λέστερ αναμετρήθηκαν στις 3 Ιανουαρίου 2021 σε έναν συναρπαστικό αγώνα που βρήκε τη Γουλβς νικήτρια με 4-3. Ήταν ένα παιχνίδι που πήγαινε μπρος-πίσω, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν πολλά γκολ. Τελικά, ήταν μια σπουδαία νίκη για τη Γουλβς και τους οπαδούς της.

Αποτελέσματα: Λέστερ - Γουλβς

Λέστερ: Στην πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων, η Λέστερ βγήκε νικήτρια με 2-1 στο Molineux Stadium. Αυτό την φέρνει μπροστά στο συνολικό ρεκόρ head-to-head μεταξύ των δύο συλλόγων. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες έχουν σημειώσει πολλές επιτυχίες η μία απέναντι στην άλλη όλα αυτά τα χρόνια και αυτή η αναμέτρηση είναι πάντα μια αναμέτρηση που πρέπει να προσέξετε.

Λέστερ - Γουλβς- Επόμενος αγώνας το 2022

Οι δύο σύλλογοι θα βρεθούν αντιμέτωποι σε επερχόμενο αγώνα το 2022. Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που θα συναντηθούν μετά την τελευταία τους αναμέτρηση το 2015. Η Λέστερ πετάει αυτή τη στιγμή ψηλά στην Premier League και θέλει να εδραιώσει τη θέση της στην πρώτη τετράδα. Η Γουλβς, από την άλλη πλευρά, παλεύει να βρει σταθερότητα και έχει βυθιστεί στη μετριότητα για μεγάλο μέρος της φετινής σεζόν. Ωστόσο, κατάφερε να κερδίσει τη Λέστερ με 3-2 όταν συναντήθηκαν τελευταία φορά στο στάδιο Molineux

Υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Και οι δύο ομάδες διαθέτουν άφθονη επιθετική δύναμη πυρός και αναμένεται να προσφέρουν ψυχαγωγία στους ουδέτερους. Ο νικητής αυτού του παιχνιδιού θα μπορούσε ενδεχομένως να διεκδικήσει μια θέση στην πρώτη τετράδα, ενώ ο ηττημένος μπορεί να βρεθεί να υποχωρεί στον πίνακα.

Γουλβς - Λέστερ- Αξέχαστος αγώνας το 2019

Ήταν ένας αγώνας που θα μείνει αξέχαστος και για τις δύο ομάδες οπαδών, καθώς η Λέστερ Σίτι ήρθε από την πλάτη και νίκησε τη Γουλβς με 4-3 σε μια συναρπαστική αναμέτρηση στο Molineux

Η Γουλβς προηγήθηκε νωρίς με τον Ραούλ Χιμένεθ, αλλά η Λέστερ αντέδρασε σύντομα με τους Τζέιμι Βάρντι και Χάρβεϊ Μπαρνς. Ωστόσο, η Γουλβς επανέφερε το πλεονέκτημά της πριν από το ημίχρονο με τον Ντιόγκο Γιότα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Leicester ήταν αυτή που είχε τον πρώτο λόγο και τελικά πήρε τη δίκαιη ανταμοιβή της, όταν ο Wilfred Ndidi με κεφαλιά στις καθυστερήσεις σφράγισε μια δραματική νίκη

Αυτό ήταν ένα εξαιρετικά σημαντικό αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες, καθώς εδραίωσε τη θέση της Λέστερ στην πρώτη τετράδα και την έφερε σε απόσταση αναπνοής από την πρόκριση στο Champions League. Για τη Γουλβς, τερμάτισε τις ελπίδες της να τερματίσει στην πρώτη τετράδα και εξασφάλισε ότι θα παίξει ποδόσφαιρο Europa League την επόμενη σεζόν.

Γουλβς - Λέστερ - Πληροφορίες εισιτηρίων

Η μάχη μεταξύ αυτών των δύο αντιπάλων Midlands είναι πάντα μια θερμή, και με τις δύο ομάδες που απολαμβάνουν σήμερα μια καλή πορεία της φόρμας, αυτό το παιχνίδι είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα θρίλερ. Αν θέλετε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση ζωντανά, τότε διαβάστε τον οδηγό μας για το πώς να αγοράσετε εισιτήρια του αγώνα Γουλβς - Λέστερ.

Η Λέστερ Σίτι πετάει αυτή τη στιγμή ψηλά στον πίνακα της Premier League και προέρχεται από την εντυπωσιακή νίκη με 4-3 επί της Γουλβς. Η ομάδα του Nuno Espirito Santo θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση όταν θα φιλοξενήσει τη Leicester στο Molineux Stadium σε μια άλλη έντονα αμφισβητούμενη υπόθεση.

Αν θέλετε να παρακολουθήσετε όλο το δράμα να εκτυλίσσεται ζωντανά, τότε θα πρέπει να προμηθευτείτε εισιτήρια του αγώνα Γουλβς - Λέστερ. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να ξέρετε για την αγορά τους.

Πότε διεξάγεται ο αγώνας

Ο αγώνας έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί την Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2022 στο Molineux Stadium με σέντρα στις 14:05 GMT.

Πόσο κοστίζουν τα εισιτήρια

Οι τιμές των εισιτηρίων για αυτόν τον αγώνα ξεκινούν από ufffd30 για τους ενήλικες και ufffd15 για τα μειωμένα εισιτήρια.

Πού μπορώ να αγοράσω εισιτήρια

Μπορείτε να αγοράσετε εισιτήρια για τον αγώνα μέσω της επίσημης ιστοσελίδας των Wolves ή μέσω του συνεργάτη του StubHub .

Τι γίνεται αν δεν μπορέσω να έρθω στον αγώνα

Αν δεν μπορέσετε να έρθετε στο Molineux Stadium την ημέρα του αγώνα, μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση ζωντανά αγοράζοντας ένα Matchday Cross μέσω της Virgin Media Sport . Αυτό το πάσο θα σας επιτρέψει την πρόσβαση σε ζωντανή και αποκλειστική κάλυψη του αγώνα, καθώς και σε στιγμιότυπα και άλλα προγράμματα γύρω από το παιχνίδι.

Το "leicester vs wolves line up

" είναι ένας αγώνας που θα διεξαχθεί την Παρασκευή, 22 Σεπτεμβρίου. Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά φέτος. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 20:00 μ.μ. ώρα Ελλάδος (BST).

Το Γουλβς - Λέστερ προβάλλεται στην τηλεόραση

Το παιχνίδι προβάλλεται στην τηλεόραση Ναι, το Sky Sports activities Principal Occasion και το Sky Sports activities Premier

League θα μεταδώσουν ζωντανά το παιχνίδι στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Είναι το παιχνίδι Λέστερ - Γουλβς στο Sky Sports activities

Σε ποιο τηλεοπτικό κανάλι θα διεξαχθεί το παιχνίδι Γουλβς - Λέστερ Από τις 4 μ.μ., το Sky Sports activities Premier

League και το Principal Occasion θα μεταδώσουν ζωντανά το παιχνίδι.

Σε ποιο κανάλι θα μεταδοθεί ο αγώνας της Λέστερ

Αρχίζει στις 19:35. Σε ποιο κανάλι θα διεξαχθεί Το TG4 και το Premier Sports activities Two θα μεταδώσουν ζωντανά το παιχνίδι

.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τη Λέστερ σήμερα

Οι αγώνες της Premier League για τη Λέστερ Σίτι θα μεταδοθούν από το Sky Sports activities, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports activities

Τι ώρα είναι η σέντρα της Λέστερ σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες Αγώνες που στέκονται και ώρα έναρξης12:00 Leicester Metropolis Man

U

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η αναμέτρηση της Λέστερ Σίτι

Ο αγώνας θα μεταδοθεί σε απευθείας σύνδεση μέσω της εφαρμογής BT Sport εκτός από την προβολή του στο BT Sport

3.

Είναι η Λέστερ ακόμα στην Ευρώπη

Η Premier League έχασε τη δυνατότητα να έχει εννέα συλλόγους να προκριθούν στις τρεις διοργανώσεις της UEFA, λόγω της αποχώρησης της Γουέστ Χαμ

και της Λέστερ Σίτι από την Ευρώπη.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται η Premier League

Ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη της Premier League Ενώ πολλοί από αυτούς τους αγώνες της Premier League μεταδίδονται από το κανάλι USA Community (ή μερικές φορές από το CNBC), η πλειονότητα των αγώνων του Σαββάτου 12:30-2:30 μ.μ. ώρα Ελλάδας μεταδίδονται από το κανάλι over the air NBC

καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Ποιοι είναι οι μεγαλύτεροι αντίπαλοι της Λέστερ Σίτι

Ο αγώνας μεταξύ της Derby County και της Leicester Metropolis είναι μια τοπική ποδοσφαιρική αντιπαλότητα των East Midlands

. Ο αγώνας αναφέρεται μερικές φορές ως ντέρμπι των East Midlands. Παρά το γεγονός ότι έχουν μεγάλη αντιπάθεια η μία για την άλλη, και οι δύο ομάδες βλέπουν τη Nottingham Forest ως τον μεγαλύτερο αντίπαλό τους.

Πότε υποβιβάστηκε για τελευταία φορά η Λέστερ

Κέρδισε η Λίνστερ σήμερα

Στα τελευταία δευτερόλεπτα, η La Rochelle νίκησε τη Leinster και κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Κύπελλο

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τη Λίνστερ

Leinster Rugby - La Rochelle λεπτομέρειες για τη διεθνή μετάδοση στο Ηνωμένο Βασίλειο: LIVE στο BT Sport 2 στις 4 μ.μ. και στο Channel

4 στις 4.15 μ.μ. Ζωντανά στο beIN Sports activities στη Γαλλία. Ζωντανά στο SuperSport Motion στη Νότια Αφρική. LIVE ενημέρωση για το Σάββατο στο RTE Radio 1. Twitter: @leinsterrugby- για να δείτε τις ενημερώσεις δεν χρειάζεται να έχετε λογαριασμό στο Twitter.