247 Passes accurate 386
45'
90'

Η Πρέμιερ Λιγκ επέστρεψε με πάταγο και η σεζόν έχει ήδη δει μερικά σπουδαία παιχνίδια.

Τα προγνωστικά του αγώνα Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ αφορούν την αναμέτρηση μεταξύ της Νιούκαστλ και της Γουέστ Χαμ. Οι δύο ομάδες βρίσκονται στην Premier League, και θα διεξαχθεί στις 30 Σεπτεμβρίου στο St James' Park.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Γεια σας! Αν είστε σαν κι εμένα, τότε ψάχνετε πάντα για κάτι που θα σας κρατήσει απασχολημένους. Και ποιος καλύτερος τρόπος να το κάνεις αυτό από το να ακολουθείς δύο από τους μεγαλύτερους συλλόγους της Αγγλίας Η Newcastle United και η West Ham United αγωνίζονται αυτή τη στιγμή στην Premier League, οπότε σκέφτηκα να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία και να παρακολουθήσω την πορεία τους. Αν είστε οπαδός ενός από τους δύο συλλόγους, φροντίστε να επισκέπτεστε τακτικά το ιστολόγιό μου για ενημερώσεις σχετικά με τον αγώνα.

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ - Το παρασκήνιο

Οι δύο σύλλογοι έχουν μια μακροχρόνια αντιπαλότητα που χρονολογείται από τα τέλη του 19ου αιώνα. Η πρώτη αγωνιστική συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων έγινε το 1898, με τη Γουέστ Χαμ να κερδίζει με 2-0.

Έκτοτε, έχουν υπάρξει πολλές ακόμη συναντήσεις μεταξύ των δύο συλλόγων, με τις δύο ομάδες να έχουν το μερίδιο της επιτυχίας τους. Ωστόσο, είναι δίκαιο να πούμε ότι η Νιούκαστλ έχει το πάνω χέρι τα τελευταία χρόνια, έχοντας κερδίσει έξι από τις τελευταίες οκτώ συναντήσεις μεταξύ των δύο συλλόγων.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Δεκέμβριο του 2016, με τη Νιούκαστλ να κερδίζει με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Ματ Ρίτσι στις καθυστερήσεις. Αυτή η νίκη εξασφάλισε ότι η Νιούκαστλ θα τερμάτιζε πάνω από τη Γουέστ Χαμ στον πίνακα της Premier League για μόλις δεύτερη φορά από το 1998.

Ενόψει του αγώνα του Σαββατοκύριακου, η Νιούκαστλ θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα απέναντι στη Γουέστ Χαμ και να εδραιώσει τη θέση της στο πρώτο μισό του πίνακα. Εν τω μεταξύ, η Γουέστ Χαμ θα θέλει απεγνωσμένα τη νίκη, καθώς θέλει να αποφύγει να παρασυρθεί στη μάχη του υποβιβασμού.

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ- Η ζωντανή μετάδοση

Καλώς ήρθατε στη ζωντανή μετάδοση του αγώνα Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ! Αυτό υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ισχυρών ομάδων. Θα παρέχουμε ζωντανές ενημερώσεις και σχόλια καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οπότε φροντίστε να μείνετε συντονισμένοι!

Η Νιούκαστλ μπαίνει σε αυτό το ματς μετά από μια δυνατή εμφάνιση στο τελευταίο της παιχνίδι, όπου επικράτησε με 3-0 της Γουέστ Μπρομ. Θα επιδιώξει να συνεχίσει αυτή τη φόρμα και σήμερα και να πάρει άλλη μια νίκη. Εν τω μεταξύ, η Γουέστ Χαμ θα ελπίζει να ανατρέψει την κατάσταση μετά την απογοητευτική ήττα από την Κρίσταλ Πάλας στο τελευταίο της παιχνίδι.

Θα είναι μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες, οπότε φροντίστε να μην τη χάσετε! Συντονιστείτε εδώ για όλη τη δράση!

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ- Τα αποτελέσματα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν τις στιγμές της κυριαρχίας τους. Ωστόσο, στο τέλος, η Νιούκαστλ ήταν αυτή που πήρε τη νίκη με σκορ 2-1.

Η Γουέστ Χαμ ξεκίνησε δυνατά, με τον Μάρκο Αρναούτοβιτς να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του. Ωστόσο, η Newcastle αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο μετά το ημίχρονο με τον Ayoze Perez. Στη συνέχεια, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ο Salomon Rondon πέτυχε το γκολ που έμελλε να αποδειχθεί το νικητήριο για τη Newcastle.

Και οι δύο ομάδες έδωσαν μια καλή μάχη, αλλά τελικά η Νιούκαστλ ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια. Αυτή η νίκη θα της δώσει σίγουρα μια ώθηση αυτοπεποίθησης, καθώς προσπαθεί να ανέβει στον πίνακα της Premier League.

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ - Τα κυριότερα σημεία

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν το Σάββατο στο "Σεντ Τζέιμς Παρκ" του Νιούκαστλ, με τη Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ να επικρατεί με 2-1. Με τη νίκη αυτή ο σύλλογος από το Λονδίνο ανέβηκε στην τέταρτη θέση του πίνακα της Premier League, ενώ η Νιούκαστλ παρέμεινε στη 13η θέση.

Η Νιούκαστλ ξεκίνησε καλά τον αγώνα και προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με τον Ayoze Perez. Ωστόσο, η Γουέστ Χαμ αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Φελίπε Άντερσον. Στη συνέχεια, ο Βραζιλιάνος πέτυχε το νικητήριο γκολ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, καθώς η Γουέστ Χαμ αναδείχθηκε νικήτρια με 2-1 σε ένα διασκεδαστικό παιχνίδι.

Ακολουθούν μερικά από τα σημαντικότερα στιγμιότυπα από τον αγώνα του Σαββάτου μεταξύ της Νιούκαστλ και της Γουέστ Χαμ:

Ayoze Perez έβαλε τη Newcastle μπροστά στο σκορ με ένα εύστοχο γκολ στο 14ο λεπτό:

Η Γουέστ Χαμ ισοφάρισε λίγο πριν από το ημίχρονο με τον Φελίπε Άντερσον:

Ο Βραζιλιάνος πέτυχε το δεύτερο και, όπως αποδείχθηκε, νικητήριο γκολ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου:

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ- Η δωρεάν ζωντανή μετάδοση

Αν ψάχνετε για μια δωρεάν ζωντανή μετάδοση του αγώνα Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ, ήρθατε στο σωστό μέρος. Θα σας παρέχουμε έναν σύνδεσμο προς μια εξωτερική ιστοσελίδα που θα μεταδίδει ζωντανά και δωρεάν τον αγώνα. Απλά κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να αποκτήσετε πρόσβαση στη ζωντανή μετάδοση.

Παρακαλούμε σημειώστε ότι δεν μπορούμε να εγγυηθούμε την ποιότητα ή την αξιοπιστία της ζωντανής ροής, οπότε παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την κατά την κρίση σας. Αν αντιμετωπίσετε προβλήματα με τη ζωντανή ροή, ανανεώστε τη σελίδα ή δοκιμάστε να αποκτήσετε πρόσβαση από άλλη συσκευή.

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε την ιστοσελίδα μας για να παρακολουθήσετε το Newcastle - West Ham ζωντανά και δωρεάν!

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ- Τα εισιτήρια

Αν είστε οπαδός είτε της Νιούκαστλ είτε της Γουέστ Χαμ, τότε θα ξέρετε ότι τα εισιτήρια για να δείτε αυτές τις δύο ομάδες να μάχονται μεταξύ τους είναι από τα πιο περιζήτητα στην Premier League. Και για καλό λόγο! Πρόκειται για δύο ιστορικούς συλλόγους με παθιασμένους οπαδούς και όταν συναντιούνται στο γήπεδο, η ατμόσφαιρα είναι πάντα ηλεκτρισμένη.

Αν είστε αρκετά τυχεροί ώστε να έχετε βρει εισιτήριο για αυτόν τον αγώνα, τότε σας περιμένει μεγάλη απόλαυση. Και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να προσφέρουν ένα σόου στους οπαδούς τους και με τόση ιστορία μεταξύ τους, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει άφθονο πάθος και ενθουσιασμός. Ετοιμαστείτε για ένα σπουδαίο παιχνίδι!

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ - Τα επακόλουθα

Ήταν μια μεγάλη και σκληρή μάχη, αλλά στο τέλος η Νιούκαστλ βγήκε νικήτρια απέναντι στη Γουέστ Χαμ. Το τελικό σκορ ήταν 2-1, με τα γκολ της Νιούκαστλ να προέρχονται από τους Ayoze Perez και Jonjo Shelvey. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια, με τη Γουέστ Χαμ να δίνει μια καλή μάχη, αλλά στο τέλος δεν μπόρεσε να φτάσει την ένταση της Νιούκαστλ. Στιγμιότυπα του αγώνα μπορείτε να βρείτε εδώ

Αυτή η νίκη είναι σημαντική για τη Νιούκαστλ, καθώς τη διατηρεί σε τροχιά διεκδίκησης μιας θέσης στην πρώτη τετράδα της Πρέμιερ Λιγκ. Είναι πλέον μόλις δύο βαθμούς πίσω από την τέταρτη Τσέλσι, και με τρία παιχνίδια να απομένουν, έχει σοβαρές πιθανότητες να προκριθεί στο Champions League της επόμενης σεζόν. Αυτό θα ήταν ένα απίστευτο επίτευγμα για τη Νιούκαστλ, και όλα αυτά χάρη στη δυνατή της εμφάνιση απέναντι στη Γουέστ Χαμ.

Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ - Η κληρονομιά

Η αντιπαλότητα Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ είναι μια από τις πιο ιστορικές και ιστορικές σε όλο το αγγλικό ποδόσφαιρο. Αυτοί οι δύο σύλλογοι μάχονται στο γήπεδο για πάνω από έναν αιώνα και το πάθος και η ένταση της αντιπαλότητας έχει γίνει όλο και πιο έντονη με την πάροδο του χρόνου. Από τις πρώτες ημέρες της ιστορίας των δύο συλλόγων, όταν και οι δύο ήταν ιδρυτικά μέλη της Football League, μέχρι σήμερα, που και οι δύο αγωνίζονται να παραμείνουν στην Premier League, αυτή είναι μια αντιπαλότητα που πάντα κάτι διακυβεύεται.

Σήμερα, η Νιούκαστλ και η Γουέστ Χαμ είναι δύο από τους πιο σκληροτράχηλους συλλόγους της Πρέμιερ Λιγκ. Αμφότερες παλεύουν για τη ζωή τους στον πάτο του πίνακα και καμία από τις δύο δεν έχει την πολυτέλεια να χάσει έδαφος αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία. Αυτό κάνει την επερχόμενη αναμέτρησή τους ακόμη πιο σημαντική, καθώς μια νίκη για οποιαδήποτε ομάδα θα μπορούσε να είναι καθοριστική για το ποιος θα παραμείνει στην κατηγορία και ποιος θα πέσει.

Αυτός ο αγώνας έχει επίσης ιδιαίτερη σημασία επειδή θα διεξαχθεί στο St James' Park, την έδρα της Newcastle. Αυτό το γήπεδο κατέχει μια ξεχωριστή θέση στην ιστορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, καθώς ήταν ένα από τα πρώτα γήπεδα ποδοσφαίρου που κατασκευάστηκαν ειδικά για το σκοπό αυτό στην Αγγλία. Έχει γίνει μάρτυρας μερικών από τις μεγαλύτερες στιγμές του αγγλικού ποδοσφαίρου, συμπεριλαμβανομένης της κατάκτησης του Παγκοσμίου Κυπέλλου από την Αγγλία το 1966. Για τους οπαδούς της Γουέστ Χαμ, ωστόσο, το Σεντ Τζέιμς Παρκ είναι ένα μέρος όπου πάντα τους έκαναν να αισθάνονται ανεπιθύμητοι. Η εχθρότητα μεταξύ αυτών των δύο ομάδων οπαδών είναι βέβαιο ότι θα προσθέσει ένα επιπλέον στοιχείο σε αυτή την ήδη έντονη αντιπαλότητα.

Τι μπορούμε λοιπόν να περιμένουμε από αυτό το παιχνίδι Και οι δύο ομάδες θα θέλουν απεγνωσμένα τη νίκη, αλλά είναι δύσκολο να ξεπεράσουμε τη Νιούκαστλ δεδομένης της πρόσφατης φόρμας της. Ωστόσο, με τόσα πολλά να εξαρτώνται από αυτό το παιχνίδι, όλα μπορούν να συμβούν. Όπως και να έχει, υπόσχεται να είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ιστορικούς αντιπάλους που διακυβεύονται πολλά.

Το "newcastle vs west ham h2h

" είναι ένας αγώνας μεταξύ της Newcastle United και της West Ham United. Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί πέντε φορές στην Premier League, με τους γηπεδούχους να έχουν κερδίσει τα τέσσερα από αυτά τα παιχνίδια.

Το Newcastle - West Ham προβάλλεται στην τηλεόραση

Τόσο το BT Sport 1 HD όσο και το BT Sport Ultimate θα μεταδώσουν ζωντανά το παιχνίδι

. Επιπλέον, η ιστοσελίδα και η εφαρμογή του ραδιοτηλεοπτικού φορέα θα το μεταδίδουν ζωντανά.

Ποια ομάδα είναι καλύτερη η Νιούκαστλ ή η Γουέστ Χαμ

Με βαθμολογία 90, η Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ έχει αυτή τη στιγμή υψηλότερο δείκτη απόδοσης 1v1. Η Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ έχει συνολικά 59 γκολ, ενώ η Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ έχει 44 γκολ. Κατά την άποψή μας, η Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντθα

κέρδιζε το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Πόσες φορές έχει κερδίσει η Γουέστ Χαμ τη Νιούκαστλ

Από τον Φεβρουάριο του 1908, οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 137 φορές, με τις "καρακάξες" να έχουν το συνολικό προβάδισμα με 57 νίκες έναντι 42 των "σφυριών " και 38 ισοπαλίες

.

Ποιος κέρδισε από τη Γουέστ Χαμ και τη Νιούκαστλ

ΗΓουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε τη Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ χάρη στον Τζο Γουίλοκ - BBC Sport

.

Το παιχνίδι Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ μεταδίδεται στο Sky Sports

Την ερχόμενη Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου, στις 2 μ.μ., η Γουέστ Χαμ θα αντιμετωπίσει τη Γουλβς σε έναν ακόμη αγώνα της Premier League που θα μεταδοθεί ζωντανά από το SkySports

. Το παιχνίδι του επόμενου Σαββάτου μεταξύ της Νιούκαστλ και της Μπρέντφορντ είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 3 το μεσημέρι.

Είναι η αναμέτρηση Γουέστ Χαμ - Νιούκαστλ στο BT Sport

Το παιχνίδι Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ - Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ μεταδίδεται ζωντανά από το BT Sport στο πλαίσιο της Premier League

Τι είναι η EPL

Ηαγγλική επαγγελματικήδιοργάνωσηποδοσφαίρου (ποδοσφαίρου) γνωστή ως Premier League, παλαιότερα γνωστή ως Premiership, ιδρύθηκε το 1992. Το πρωτάθλημα

, το οποίο αποτελείται από 20 ομάδες, αντικατέστησε την πρώτη κατηγορία της Αγγλικής Ποδοσφαιρικής Λίγκας (EFL) ως την κορυφαία κατηγορία ποδοσφαίρου της Αγγλίας.