club logo club logo
45'
2ο Ημίχρονο
90'

Η Πρέμιερ Λιγκ επέστρεψε και ο αγώνας Τότεναμ Χότσπερς - Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ το Σάββατο ήταν θρίλερ. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 σε ένα παιχνίδι που είχε γκολ από τους Son Heung-Min και Christian Eriksen.

Το tottenham vs newcastle espn είναι ένας αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Νοεμβρίου. Η Τότεναμ έχει αυτή τη στιγμή την τρίτη θέση στην Premier League και η Νιούκαστλ τη δέκατη.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Γεια σας οπαδοί των Σπερς! Ο μεγάλος αγώνας πλησιάζει και αντιμετωπίζουμε τη Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ. Ας δούμε πώς θα τα πάει η ομάδα σήμερα. Η αναμέτρηση Άρσεναλ - Νιούκαστλ (εμπνευστείτε από αυτές τις λέξεις-κλειδιά: Άρσεναλ - Νιούκαστλ, Άρσεναλ - man of the match, Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ) θα έχει επίσης ενδιαφέρον. Ποιος θα βγει νικητής

Εισαγωγή

Έχει περάσει καιρός από τότε που είδαμε ένα παλιό καλό ντέρμπι του βόρειου Λονδίνου, αλλά η Τότεναμ και η Άρσεναλ θα αναμετρηθούν αυτό το Σαββατοκύριακο σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Εν τω μεταξύ, η Newcastle United θα αντιμετωπίσει τη West Ham United σε μια μάχη δύο ομάδων που αγωνίζονται. Ακολουθεί μια προεπισκόπηση όλης της δράσης.

Tottenham Hotspur - Norwich City

Μετά την απογοητευτική ήττα από την Brighton & Hove Albion την περασμένη εβδομάδα, η Τότεναμ θα επιδιώξει να επανέλθει στις επιτυχίες απέναντι στη Norwich. Τα "καναρίνια" ήταν μία από τις ομάδες-έκπληξη της Premier League φέτος και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην έβδομη θέση, αλλά θα έχουν πολύ δουλειά απέναντι στα "σπιρούνια". Ο Χάρι Κέιν βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα τον τελευταίο καιρό και θα είναι πρόθυμος να προσθέσει στον αριθμό των 17 γκολ που έχει πετύχει φέτος.

Άρσεναλ - Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ

Η Άρσεναλ προέρχεται από μια δύσκολη νίκη επί της Μπέρνλι και θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει αυτή τη δυναμική απέναντι στη Νιούκαστλ. Οι "καρακάξες" δυσκολεύονται τελευταία, αλλά κατάφεραν να πάρουν μια νίκη απέναντι στη Σαουθάμπτον την περασμένη εβδομάδα. Αυτό θα είναι ένα ενδιαφέρον παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που παλεύουν για διαφορετικά πράγματα ufffd Η Άρσεναλ προσπαθεί να εδραιώσει τη θέση της στην πρώτη τετράδα, ενώ η Νιούκαστλ προσπαθεί απλώς να παραμείνει στην επιφάνεια.

Ποιος θα βγει νικητής σε αυτούς τους δύο σημαντικούς αγώνες Συντονιστείτε αυτό το Σαββατοκύριακο για να το μάθετε!

Υπόβαθρο

Η Tottenham Hotspur είναι ένας αγγλικός ποδοσφαιρικός σύλλογος που εδρεύει στο Τότεναμ του Λονδίνου. Ο σύλλογος αγωνίζεται στην Premier League, το κορυφαίο επίπεδο του αγγλικού ποδοσφαίρου. Ο σύλλογος ιδρύθηκε το 1882 ως Hotspur Football Club. Το όνομα "Tottenham" Hotspur χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά το 1884. Το 1900, τα Σπερς έγιναν μέλη της Southern League, την οποία κατέκτησαν δύο φορές. Το 1908 μπήκαν στην πρώτη κατηγορία της Football League και την κατέκτησαν το 1951. Έκτοτε αγωνίζονται στο White Hart Lane (γνωστό ως Lillywhite's από το 1899 έως το 1917). Η Τότεναμ έχει αναδειχθεί δύο φορές πρωταθλήτρια Αγγλίας: το 1901 και ξανά το 1961. Ήταν τρεις φορές δευτεραθλήτρια: το 1920, το 1952 και το 1962. Η Τότεναμ έχει επίσης κατακτήσει επτά φορές το Κύπελλο Αγγλίας (1901, 1902, 1921, 1961ufffd62, 1967ufffd68) και ήταν οκτώ φορές δευτεραθλήτρια (1900 , 1932 , 1950 , 1957

1971 , 1982

1987 ). Στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις η Τότεναμ έχει φτάσει σε δύο τελικούς: τον τελικό του Κυπέλλου Κυπελλούχων UEFAτο 1963 όπου έχασε 5ufffd1 από την Atlufffdtico Madrid και τον τελικό του Κυπέλλου UEFA το 1984 όπου έχασε στα πέναλτι 3ufffd2 από την Anderlecht μετά από ισοπαλία 1ufffd1 στο White Hart Lane .

Ο αγώνας

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι μεταξύ της Τότεναμ και της Νόριτς, αλλά στο τέλος η Τότεναμ επικράτησε με σκορ 2-1. Η Άρσεναλ είχε ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι στη Νιούκαστλ, αλλά κατάφερε να κερδίσει στο τέλος με 3-2. Ο άνθρωπος του αγώνα για την Τότεναμ ήταν ο Χάρι Κέιν, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και βοήθησε την ομάδα του να κερδίσει. Για τη Νιούκαστλ, ο Ντουάιτ Γκέιλ ήταν ο άνθρωπος του αγώνα, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και βοήθησε την ομάδα του να πάρει τη νίκη.

Τα επακόλουθα

Η Τότεναμ Χότσπερς αντιμετώπισε εντός έδρας τη Νόριτς Σίτι και έφτασε στη νίκη με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Χάρι Κέιν στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Τότεναμ μετά από τέσσερα παιχνίδια και ελπίζουμε ότι θα τη βοηθήσει να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στις νίκες επέστρεψε και η Άρσεναλ, η οποία επικράτησε με 2-1 της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ στο Emirates Stadium. Ο Αλεξάντρ Λακαζέτ πέτυχε και τα δύο γκολ της Άρσεναλ, με τη Νιούκαστλ να δέχεται ένα γκολ παρηγοριάς στις καθυστερήσεις με τον Τζόελιντον.

Ποιος ήταν λοιπόν ο άνθρωπος του αγώνα σε αυτά τα δύο παιχνίδια Για την Τότεναμ ήταν ο Κέιν που πέτυχε το νικητήριο γκολ και για την Άρσεναλ ο Λακαζέτ που πέτυχε και τα δύο γκολ.

Τα κυριότερα σημεία

Η Τότεναμ Χοτσπούρ αντιμετώπισε τη Νόριτς Σίτι στο White Hart Lane, στο πλαίσιο της πρωινής αναμέτρησης του Σαββάτου. Το παιχνίδι ήταν μια μαζεμένη υπόθεση, με καμία από τις δύο πλευρές να μην μπορεί να αποκτήσει ουσιαστικό προβάδισμα στο ματς. Ωστόσο, τα "σπιρούνια" ήταν εκείνα που τελικά έκαναν την ανατροπή, με τον Χάρι Κέιν να σκοράρει από κοντινή απόσταση, αφού τον έστησε ο Ντέλε Άλι. Η Norwich πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να περάσει, και τα Spurs κράτησαν τη νίκη με 1-0.

Άνθρωπος του αγώνα για την Τότεναμ ήταν ο Χάρι Κέιν, ο οποίος πέτυχε το νικητήριο γκολ και ηγήθηκε καλά σε όλο το παιχνίδι. Για τη Norwich, ο Alex Tettey έκανε καλή εμφάνιση στη μεσαία γραμμή, αλλά τελικά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του.

Ο παίκτης του αγώνα

Στον σημερινό αγώνα μεταξύ της Τότεναμ και της Νόριτς, ο παίκτης του αγώνα αναδεικνύεται ο Χάρι Κέιν. Ο επιθετικός πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση, πετυχαίνοντας δύο γκολ και βοηθώντας την ομάδα του να φτάσει στη νίκη με 3-0. Ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από την Τότεναμ, η οποία είναι πλέον αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια της.

Ο Κέιν βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα το τελευταίο διάστημα, σημειώνοντας οκτώ γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια του. Είναι πλέον ο πρώτος σκόρερ στην Premier League με 20 γκολ. Με τον Κέιν επικεφαλής, η Τότεναμ μοιάζει να μπορεί να διεκδικήσει τον τίτλο αυτή τη σεζόν.

Οι αντιδράσεις

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι, αλλά η Τότεναμ κατάφερε να προηγηθεί και να εξασφαλίσει τη νίκη απέναντι στη Νόριτς. Ακολουθούν μερικές από τις καλύτερες αντιδράσεις των οπαδών στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

Άρσεναλ - Νιούκαστλ

Newcastle: Οι αντιδράσεις

Η Άρσεναλ κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τη Νιούκαστλ, αλλά το παιχνίδι έληξε ισόπαλο. Ακολουθούν μερικές από τις καλύτερες αντιδράσεις των οπαδών στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης:

Τα συμπεράσματα

1. Η Τότεναμ Χότσπερς νίκησε σήμερα τη Νόριτς Σίτι με 2-0 στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν, με γκολ των Χάρι Κέιν και Ντέλε Άλι.

2. Η Άρσεναλ κέρδισε επίσης 2-0, εκτός έδρας τη Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ, με γκολ των Αλέξις Σάντσες και Μεσούτ Οζίλ.

3. Η νίκη της Τότεναμ την ανεβάζει στη δεύτερη θέση του πίνακα της Premier League, έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Λέστερ Σίτι.

4. Η Νιούκαστλ παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού, δύο βαθμούς πίσω από την 17η Άστον Βίλα.

5. Ο Χάρι Κέιν αναδείχθηκε ως ο άνθρωπος του αγώνα για την απόδοσή του απέναντι στη Νόριτς.

Ο αγώνας Tottenham Hotspur - Newcastle United ήταν ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που διεξήχθη στις 8 Απριλίου 2017. Η Τότεναμ κέρδισε το παιχνίδι με 2-0 και θεωρήθηκε ως μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της τα τελευταία χρόνια. Αναφορά: Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ

.

Συχνές ερωτήσεις

Το παιχνίδι Τότεναμ - Νιούκαστλ προβάλλεται στην τηλεόραση

Νιούκαστλ - Τότεναμ: Το παιχνίδι θα μεταδοθεί από το Sky Sports Main Event Sporting News. και το Sky Sports Premier League

.

Νίκησε σήμερα η Τότεναμ τη Νιούκαστλ

Αποτελέσματα της αναμέτρησης Τότεναμ - Νιούκαστλ: Τα Σπερς νίκησαν 5-1 τη Νιούκαστλ και ανέβηκαν στην τέταρτη θέση

| Sporting News.

Ποιο είναι το σημερινό σκορ ανάμεσα στη Νιούκαστλ και την Τότεναμ

Τότεναμ 5-0 Νιούκαστλ (Bergwijn

83)

Το παιχνίδι Νιούκαστλ - Σπερς θα μεταδοθεί από το Sky

fNF. Το Σάββατο 9 Απριλίου, ζωντανά στο Sky Sports, η Τότεναμ παίζει στην Άστον Βίλα για την Premier League. Η σέντρα θα γίνει στις 17.30. Την Παρασκευή 8 Απριλίου, στις 20.00, η Νιούκαστλ θα φιλοξενήσει τη Γουλβς σε ένα παιχνίδι που επίσης θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky

Sports.

Τι ώρα είναι ο αγώνας των Σπερς σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες βαθμολογίααγώνων και ώρα έναρξης Σπερς Σαουθάμπτον

στις 7:00

Είναι ο αγώνας των Spurs στο BT Sport

Οι αγώνες της Premier League για το Spurs θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV, οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports και οι αγώνες του Champions League

θα μεταδοθούν από το BT Sport.

Ποιος αναδείχθηκε man of the match στο παιχνίδι Τότεναμ - Νιούκαστλ

Αν και δεν σκόραρε εναντίον της Νιούκαστλ την Κυριακή, ο Κέιν βοήθησε τον Ματ

Ντόχερτι να σκοράρει και πήρε το βραβείο του πολυτιμότερου παίκτη της αναμέτρησης, καθώς οι Σπερς έφτασαν στη νίκη. Ο πρώην παίκτης της Πρέμιερ Λιγκ Κλίντον Μόρισον σχολίασε στο BBC Radio 5 Live ότι "πήραν πίσω το mojo τους"

Ποια ομάδα είναι η Spurs

Επιθετικός Son Heung-min Επιθετικός Harry Kane Spence, Djed Αμυντικός Kulusevski Dejan Μεσοεπιθετικός RicharlisonΕπιθετικός Μεσοεπιθετικός Ivan Perii

Τι ώρα ήταν ο αγώνας της Νιούκαστλ σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες Κατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης 08:30 Man City Newcastle

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω την Τότεναμ

Στο CBS Sports Network, αν ζείτε στις Ηνωμένες Πολιτείες

και έχετε καλωδιακή τηλεόραση, μπορείτε (κάπως) να την παρακολουθήσετε. Όπου αλλού προβάλλεται στη νέα premium υπηρεσία streaming της Τότεναμ, SpursPLAY.

Σε ποια κανάλια προβάλλεται το παιχνίδι της Νιούκαστλ

Οιτηλεθεατές μπορούν να παρακολουθήσουν την κάλυψη στο BT Sport 1HD και στο BT Sport Ultimate από

τις 11:30 π.μ. Μπορείτε να αποκτήσετε συνδρομή στο BT Sport εδώ, αν δεν έχετε ήδη συνδρομή.

Είναι ο αγώνας του Newcastle στο BT Sport

Οι αγώνες της Premier League για τη Newcastle United θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports