380 Total passes 581
311 Passes accurate 501
45'
90'

Η Πρέμιερ Λιγκ είναι ένα από τα πιο δημοφιλή αθλητικά πρωταθλήματα στον κόσμο, με τεράστιο κοινό οπαδών. Οι δύο ομάδες που παίζουν μεταξύ τους το Σάββατο είναι η Τότεναμ Χότσπερ και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ποιος θα βγει νικητής

Το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ 6-1 είναι ένα αποτέλεσμα με το οποίο οι οπαδοί της Τότεναμ θα είναι ευχαριστημένοι. Ο αγώνας έληξε με νίκη 6-1 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά τα γκολ δεν τα πέτυχε ο παίκτης-σταρ της, Πολ Πογκμπά.

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιό μου όπου θα συζητήσω για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Τότεναμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που θα διεξαχθεί την Κυριακή 22 Ιανουαρίου. Αυτός ο αγώνας είναι μια τεράστια αναμέτρηση για τις σεζόν και των δύο ομάδων και υπόσχεται να είναι συναρπαστικός. Με μεγάλα ονόματα όπως ο Χάρι Κέιν και ο Πολ Πογκμπά στην ενδεκάδα για την Τότεναμ και οι Ρομέλου Λουκάκου, Αλέξις Σάντσες και Ντιέγκο Κόστα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, είναι σίγουρο ότι θα είναι ένα εκπληκτικό θέαμα. Βεβαιωθείτε λοιπόν ότι έχετε συντονιστεί ζωντανά για να παρακολουθήσετε αυτή τη φανταστική αναμέτρηση!

Εισαγωγή

Αυτό είναι το πρώτο ντέρμπι του Μάντσεστερ που θα διεξαχθεί στο νέο γήπεδο της Τότεναμ

Οι δύο μεγαλύτεροι αντίπαλοι του αγγλικού ποδοσφαίρου αναμετρώνται σε μια συναρπαστική αναμέτρηση

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι ο σημερινός κάτοχος του τίτλου και θα επιδιώξει να διατηρήσει το στέμμα της, ενώ η Τότεναμ είναι αποφασισμένη να βάλει τέλος στην πολύχρονη αναμονή της για ασημικά

Και οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει δυναμικά τη σεζόν και θα επιδιώξουν να συνεχίσουν την καλή τους φόρμα σε αυτό το κρίσιμο παιχνίδι

Μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση από το παιχνίδι με τη ζωντανή ροή και την ενημέρωση λεπτό προς λεπτό παρακάτω.

Υπόβαθρο

Είναι και πάλι η εποχή του χρόνου όπου οι δύο μεγαλύτεροι αντίπαλοι του αγγλικού ποδοσφαίρου έρχονται αντιμέτωποι. Το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ είναι πάντα μια καυτή υπόθεση, με τις δύο ομάδες να μάχονται συνήθως για την πρώτη θέση στον πίνακα της Premier League. Η φετινή σεζόν δεν διαφέρει, καθώς και οι δύο ομάδες βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην πρώτη τετράδα και τις χωρίζουν μόλις δύο βαθμοί. Ο νικητής αυτού του αγώνα θα έχει σίγουρα πλεονέκτημα στην κούρσα για τον τίτλο.

Ποιος θα είναι λοιπόν ο νικητής Θα είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία είναι αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια της Ή θα είναι η Τότεναμ, που έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Υπάρχει μόνο ένας τρόπος για να το μάθετε... συντονιστείτε με τον αγώνα και δείτε!

Ο αγώνας

Σήμερα, θα καλύψουμε τον αγώνα μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Τότεναμ Χότσπερ. Αυτό θα πρέπει να είναι ένα καλό παιχνίδι, καθώς και οι δύο ομάδες βρίσκονται αυτή τη στιγμή σε καλή φόρμα

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προέρχεται από νίκη με 3-0 επί της Νόριτς Σίτι, ενώ η Τότεναμ Χότσπορ νίκησε 2-1 τη Μάντσεστερ Σίτι στο τελευταίο της παιχνίδι

Όσον αφορά τις μεταξύ τους αναμετρήσεις, αυτές οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί μεταξύ τους 175 φορές. Από αυτούς τους αγώνες, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει κερδίσει 79 φορές, ενώ η Τότεναμ Χότσπορ έχει κερδίσει 49 φορές. Έχουν σημειωθεί 47 ισοπαλίες μεταξύ τους

Ποιος θα είναι λοιπόν ο νικητής σε αυτό το ματς Συντονιστείτε για να το μάθετε!

Τα επακόλουθα

Το τελικό σκορ ήταν 3-0 υπέρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά το παιχνίδι ήταν πολύ πιο κλειστό από αυτό. Η Τότεναμ είχε τις ευκαιρίες που της αναλογούσαν, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε λόγω κάποιων κακών τελειωμάτων και μερικών σημαντικών αποκρούσεων του Νταβίντ Ντε Χέα.

Το πρώτο γκολ της Γιουνάιτεντ ήρθε κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, καθώς ο Άντονι Μαρσιάλ πήρε μια χαλαρή μπάλα μέσα στην περιοχή και την έστειλε δίπλα από τον Ούγκο Λλορίς. Αυτό φάνηκε να ξεφουσκώνει τα Spurs, τα οποία στη συνέχεια δέχτηκαν άλλο ένα γκολ λίγο πριν το ημίχρονο, όταν ο Jesse Lingard εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος του Toby Alderweireld.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Τότεναμ πίεσε για ένα γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να βρει, με την άμυνα της Γιουνάιτεντ να κρατάει γερά. Το παιχνίδι έληξε 3-0, με τη Γιουνάιτεντ να ανεβαίνει στη δεύτερη θέση του πίνακα της Premier League.

Για την Τότεναμ, αυτό ήταν ένα απογοητευτικό αποτέλεσμα, αλλά μπορεί να παρηγορηθεί από το γεγονός ότι εξακολουθεί να βρίσκεται στο κυνήγι της πρώτης τετράδας. Θα πρέπει όμως να επανέλθει γρήγορα, καθώς αντιμετωπίζει ένα δύσκολο τεστ απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι την επόμενη εβδομάδα.

Η αντίδραση

Το διαδίκτυο είχε ξεσηκωθεί μετά τη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-0 επί της Τότεναμ Χότσπερ. Κάποιοι έκαναν λόγο για την καλύτερη εμφάνιση της σεζόν, ενώ άλλοι έσπευσαν να επισημάνουν ότι τα Σπερς είναι ένα απομεινάρι του παλιού τους εαυτού. Ανεξάρτητα από αυτό, ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από τους "κόκκινους διαβόλους", η οποία σίγουρα θα τους δώσει αυτοπεποίθηση ενόψει του επερχόμενου αγώνα με τη Νόριτς Σίτι.

Ακολουθούν μερικές από τις καλύτερες αντιδράσεις από το Twitter

"Η Τότεναμ ήταν απολύτως άθλια σήμερα. Manchester United and Ole Gunnar Solskjaer deserve credit for putting on the clinic.

"Το 3-0 δεν λέει όλη την ιστορία. Αυτό θα μπορούσε εύκολα να είναι 5 ή 6-0. Η Γιουνάιτεντ ήταν τόσο καλή"

"Ο Όλε το κατάλαβε επιτέλους! Είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω δει τη Γιουνάιτεντ εδώ και χρόνια!"

Τα κυριότερα στιγμιότυπα

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τελικά επικράτησε της Τότεναμ Χότσπερ. Το τελικό σκορ ήταν 3-0, με γκολ των Άντονι Μαρσιάλ, Χάρι Μαγκουάιρ και Μέισον Γκρίνγουντ.

Αυτή ήταν μια σημαντική νίκη για τη Γιουνάιτεντ, καθώς τη διατηρεί στην κούρσα για μια θέση στην πρώτη τετράδα της Premier League. Πλέον βρίσκεται μόλις δύο βαθμούς πίσω από την Τότεναμ και τρεις από την Τσέλσι, που καταλαμβάνουν την τέταρτη και την τρίτη θέση αντίστοιχα.

Ο αγώνας ξεκίνησε ισορροπημένα, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες να σκοράρουν. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο 26ο λεπτό με τον Μαρσιάλ. Εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα των Spurs, Hugo Lloris, για να κάνει το 1-0.

Λίγο πριν το ημίχρονο, ο Maguire διπλασίασε το προβάδισμα της United με κεφαλιά από κόρνερ. Στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Σπερς πίεσαν προς τα εμπρός αναζητώντας ένα γκολ, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν. Στη συνέχεια, ο Γκρίνγουντ έβαλε τέλος στο παιχνίδι στο 90ο λεπτό με ωραία ατομική προσπάθεια για το 3-0.

Αυτή ήταν μια μεγάλη νίκη για τη Γιουνάιτεντ και θα ελπίζει να την αξιοποιήσει όταν θα αντιμετωπίσει τη Νόριτς Σίτι την επόμενη εβδομάδα.

Η ετυμηγορία

Είναι ασφαλές να πούμε ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι η ανώτερη ομάδα όταν πρόκειται για τη μάχη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ Χότσπερ. Την έχει κερδίσει με 3-0 στην τελευταία τους αναμέτρηση και αυτή τη στιγμή τρέχει ένα σερί τεσσάρων νικών απέναντί της. Επιπλέον, έχουν πολύ καλύτερο ρεκόρ συνολικά σε αυτή την αναμέτρηση.

Τι σημαίνει λοιπόν αυτό για αυτό το ματς Λοιπόν, είναι πιθανό ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα βγει νικήτρια για άλλη μια φορά. Ωστόσο, η Τότεναμ δεν είναι εύκολος στόχος και θα είναι αποφασισμένη να ξεπεράσει τους αντιπάλους της. Θα είναι ένας συναρπαστικός αγώνας, τον οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά στην τηλεόραση ή μέσω streaming.

Το συμπέρασμα

Είναι ασφαλές να πούμε ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι η καλύτερη ομάδα σε αυτή την αναμέτρηση. Έχει δείξει ξανά και ξανά ότι έχει αυτό που χρειάζεται για να βγει νικήτρια απέναντι στην Τότεναμ, και το έκανε για άλλη μια φορά σήμερα. Το τελικό σκορ μπορεί να ήταν 3-0, αλλά μην γελιέστε ufffd η Γιουνάιτεντ ήταν η καλύτερη ομάδα από την αρχή μέχρι το τέλος.

Αυτή είναι μια τεράστια νίκη για τη Γιουνάιτεντ, όχι μόνο επειδή είναι άλλη μια νίκη επί ενός αντιπάλου της πρώτης εξάδας, αλλά και επειδή την κρατά σε απόσταση αναπνοής από τους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος. Με την Τσέλσι να χάνει βαθμούς χθες, η Γιουνάιτεντ θα επιδιώξει να μειώσει ακόμη περισσότερο τη διαφορά με μια νίκη το επόμενο Σαββατοκύριακο. Όσο για την Τότεναμ, αυτό το αποτέλεσμα δεν θα κάνει πολλά για να καταπνίξει την αυξανόμενη αίσθηση απογοήτευσης μεταξύ των οπαδών της.

Ο αγώνας Τότεναμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που διεξήχθη το Σάββατο, 4 Μαρτίου. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος με κάθε ομάδα να σημειώνει 2 γκολ.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται το Tottenham Man Utd

ΗΠΑ: Μόνο οι πελάτες της υπηρεσίας ροής του NBC

Peacock θα μπορούν να παρακολουθήσουν ζωντανά τη δράση του Σαββάτου από το Old Trafford. Στον Καναδά: Ο Καναδάς μπορεί να παρακολουθήσει την αναμέτρηση με το Τραφτ Τράνφορντ από το Καναδά: Το DAZN, η υπηρεσία streaming της Premier League, θα μεταδώσει το παιχνίδι ζωντανά και στον Καναδά.

Πόσα γκολ πέτυχε ο Ρονάλντο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μεταξύ 2003 και 2009, όταν ήταν για πρώτη φορά στη Γιουνάιτεντ, ο Ρονάλντο σημείωσε 118 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις, εκ των οποίων τα 84 στην Premier

League. Από τότε που επέστρεψε στον σύλλογο το περασμένο καλοκαίρι, έχει προσθέσει σε αυτό το σύνολο.

Πόσα χατρίκ έχει ο Ρονάλντο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τον Ιανουάριο του 2008, κατά τη διάρκεια της νίκης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 6-0 επί της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ, ο Ρονάλντο ολοκλήρωσε το πρώτο του χατ τρικ στην Premier

League. 10 χατ τρικ για την Πορτογαλία. Ημερομηνία 15/06/2018 Διαγωνισμός Παγκόσμιο Κύπελλο παιχνίδι 3-3 ΙσπανίαΓκολ Προστέθηκε 39 στήλες

Τι ώρα είναι η αναμέτρηση της Μάνου με την Τότεναμ

Θα αναμετρηθούν μεταξύ τους το Σάββατο στις 12:30

μ.μ. ώρα Ελλάδος.

Τι ώρα είναι η αναμέτρηση Utd - Spurs

Ο αγώνας εναντίον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 5:30 το Σάββατο στο Old Trafford.

Τι ώρα ήταν η σέντρα των Σπερς σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες βαθμολογίααγώνων και ώρα έναρξης Σπερς Σαουθάμπτον

στις 7:00

Ποιος είναι ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

ten Hag, Erik Προπονητής της Manchester United F.C. Ο προπονητής της ομάδας της Premier League Manchester United είναι ο Ολλανδός επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και πρώην παίκτης Erik ten Hag. Ο ten Hag

συμμετείχε στο ολλανδικό πρωτάθλημα ως κεντρικός αμυντικός για 13 χρόνια, με συμμετοχές στις Twente, De Graafschap, RKC Waalwijk και Ουτρέχτη. Wikipedia