462 Total passes 605
386 Passes accurate 528
45'
90'

Η Λέστερ Σίτι, ένας μικρός σύλλογος της αγγλικής Πρέμιερ Λιγκ, έγινε ο πιο απίθανος πρωταθλητής στην ιστορία του ποδοσφαίρου. Το κατάφερε παίζοντας ένα αποτελεσματικό ποδόσφαιρο που ήταν εντελώς διαφορετικό από αυτό που πολλοί είχαν δει στο παρελθόν και οδήγησε στο να τους αποκαλούν "Αλεπούδες". Η Τότεναμ Χοτσπούρ εξακολουθεί να υποφέρει από την ήττα της στη σεζόν 2016-2017 και φέτος θα αναζητήσει εκδίκηση.

Η αναμέτρηση Τότεναμ - Λέστερ θα είναι ένα παιχνίδι που σίγουρα θα φέρει γκολ. Η Τότεναμ έχει τους καλύτερους παίκτες, αλλά η άμυνα της Λέστερ μπορεί να της φανεί δύσκολη.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο blog μου για το παιχνίδι Τότεναμ - Λέστερ! Αυτό είναι ένα ιστολόγιο για τον τελευταίο ποδοσφαιρικό αγώνα Τότεναμ - Λέστερ. Θα παρέχω στιγμιότυπα, αξιολογήσεις παικτών και αποτελέσματα του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι λοιπόν για όλη τη δράση!

Εισαγωγή

Οι δύο μεγαλύτεροι αντίπαλοι της Premier League αναμετρώνται αυτό το Σαββατοκύριακο, καθώς η Τότεναμ Χότσπερς αντιμετωπίζει τη Λέστερ Σίτι. Τα Σπερς είναι αυτή τη στιγμή δεύτερα στον πίνακα, ενώ η Λέστερ βρίσκεται μόλις έναν βαθμό πίσω στην τρίτη θέση. Αυτό υπόσχεται να είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ δύο από τις καλύτερες ομάδες της Αγγλίας.

Τότεναμ - Λέστερ: Τότε θα πρέπει να παρακολουθήσετε τον αγώνα

1. Δύο από τις καλύτερες ομάδες της Αγγλίας θα αναμετρηθούν

Αυτό είναι αναμφισβήτητα το πιο αναμενόμενο παιχνίδι της σεζόν της Premier League μέχρι στιγμής. Τόσο η Τότεναμ όσο και η Λέστερ είναι σταθερά εξαιρετικές αυτή τη σεζόν και καταλαμβάνουν τη δεύτερη και την τρίτη θέση του πίνακα αντίστοιχα. Υπόσχεται να είναι μια στενή και συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ δύο ομάδων που είναι ισοδύναμες.

2. Πολλά διακυβεύονται και για τις δύο πλευρές

Με τις δύο ομάδες να διεκδικούν μια θέση στην πρώτη τετράδα, αυτό το παιχνίδι είναι εξαιρετικά σημαντικό και για τους δύο συλλόγους. Με νίκη της Τότεναμ θα ανοίξει το προβάδισμα πέντε βαθμών έναντι της αντιπάλου της, ενώ με νίκη της Λέστερ θα ισοβαθμήσει βαθμολογικά με τα Σπερς. Με τόσα πολλά να εξαρτώνται από το αποτέλεσμα, μπορούμε να περιμένουμε ότι και οι δύο ομάδες θα τα δώσουν όλα το απόγευμα του Σαββάτου.

3. Αυτές οι πλευρές έχουν δώσει μερικές συναρπαστικές αναμετρήσεις πρόσφατα

Τα τελευταία χρόνια, αυτοί οι δύο σύλλογοι έχουν δώσει μερικούς άκρως διασκεδαστικούς αγώνες. Στην αναμέτρηση της περασμένης σεζόν η Τότεναμ έφτασε στη νίκη με 2-1 στο στάδιο Γουέμπλεϊ, ενώ η αντίστροφη αναμέτρηση έληξε ισόπαλη 1-1. Με τις δύο ομάδες να παίζουν επιθετικό ποδόσφαιρο, υπάρχουν πολλές πιθανότητες το παιχνίδι του Σαββάτου να είναι εξίσου συναρπαστικό με τις προηγούμενες συναντήσεις

Στιγμιότυπα

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, με την Τότεναμ να επικρατεί στο τέλος της Λέστερ. Το τελικό σκορ ήταν 6-1 υπέρ της Τότεναμ, με τον Χάρι Κέιν να πετυχαίνει χατ τρικ για τα "σπιρούνια".

Οι βαθμολογίες των παικτών ήταν: Η Τότεναμ ήταν η καλύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού:

Τότεναμ: (7), Vertonghen (7), Davies (6), Walker (7), Dier (6), Dembele (8), Alli (9), Eriksen (8), Son Heung-min (8), Kane (9)

Λέστερ: Λέστερ: Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ, Λέστερ: Schmeichel

Βαθμολογίες παικτών

Η Τότεναμ Χότσπερς πραγματοποίησε κυρίαρχη εμφάνιση και επικράτησε με 6-1 της Λέστερ Σίτι στο στάδιο Γουέμπλεϊ. Ο Χάρι Κέιν και ο Χέουνγκ-Μιν Σον ήταν αμφότεροι στον πίνακα των σκόρερ, καθώς τα Σπερς πραγματοποίησαν μια εντυπωσιακή επιθετική εμφάνιση. Ακολουθούν οι αξιολογήσεις των παικτών μας από το παιχνίδι

Ο Hugo Lloris ufffd 7.5 Έκανε μερικές καλές αποκρούσεις νωρίς, αλλά δεν δοκιμάστηκε σχεδόν καθόλου στο υπόλοιπο του αγώνα

Kieran Trippier ufffd 8 Άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση από τον Trippier, ο οποίος γίνεται όλο και καλύτερος σε κάθε παιχνίδι. Παρείχε άφθονο πλάτος στη δεξιά πτέρυγα και έβγαλε μερικές επικίνδυνες σέντρες

Davinson Sanchez ufffd 7.5 Μια σταθερή εμφάνιση από τον Sanchez στα μετόπισθεν, αν και σπάνια δοκιμάστηκε από την επίθεση της Leicesterufffds

Jan Vertonghen ufffd 7 Είχε ένα σχετικά άνετο απόγευμα απέναντι στον Jamie Vardy, αλλά πήρε κίτρινη κάρτα αργά για φάουλ στον Riyad Mahrez

Ben Davies ufffd 8 Άλλος ένας παίκτης που είχε ένα εξαιρετικό παιχνίδι για τα Σπερς. Βγήκε καλά μπροστά για να υποστηρίξει τις επιθέσεις της ομάδας τουufffffds και επίσης αμύνθηκε επιμελώς όταν χρειάστηκε

Moussa Sissoko ufffd 9 Μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του με τη φανέλα της Τότεναμ, ο Sissoko ήταν εξαιρετικός όλο το απόγευμα. Έτρεχε ακούραστα καθ' όλη τη διάρκεια και δημιούργησε στη Λέστερ κάθε είδους προβλήματα με το άμεσο στυλ τρεξίματός του. Άξια μπήκε στον πίνακα των σκόρερ με ένα ωραίο τελείωμα στις καθυστερήσεις για να ολοκληρώσει μια εξαιρετική εμφάνιση..."

Dele Alli ufffd 8 Έδειξε αιχμηρός από την αρχή και πήρε πολύ καλά το γκολ του για να διπλασιάσει το προβάδισμα των Spursufffd λίγο μετά το ημίχρονο."

Christian Eriksen ufffd 9 Although he wasn't as involved as in recent weeks, he still managed to pull the strings at midfield and set up two goals with his team-mates.

Harry Kane ufffd 10 Άλλο ένα αριστούργημα από τον Kane, ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ για να ανεβάσει τον απολογισμό του για τη σεζόν στα 20 γκολ στο πρωτάθλημα ήδη."

Heung-Min Son -8 Ολοκλήρωσε τη συντριβή των Spursufffd με το έκτο γκολ τους στις καθυστερήσεις, αφού στήθηκε από τον Harry Kane."

Αποτελέσματα

Tottenham Hotspur 6-1 Leicester City

Κορυφαίες στιγμές

Η Τότεναμ Χότσπουρ έκανε έξι γκολ σε μια άτυχη Λέστερ Σίτι. Ο Χάρι Κέιν ήταν ο κορυφαίος με ένα διπλό, ενώ οι Ντέλε Άλι, Έρικ Ντιρ, Τόμπι Αλντερβάιρελντ και Μούσα Ντεμπελέ μπήκαν επίσης στον πίνακα των σκόρερ. Ήταν μια ολοκληρωμένη εμφάνιση από τα Spurs που κυριάρχησαν από την αρχή μέχρι το τέλος και πλέον θα ανέβουν στη δεύτερη θέση του πίνακα της Premier League.

Η Λέστερ δεν είχε καμία απάντηση στην επιθετική δεινότητα της Τότεναμ και σύντομα το 2-0 έγινε μόλις μετά από 13 λεπτά. Αρχικά, ο Kane μετέτρεψε από κοντά μετά από καλή δουλειά του Kieran Trippier, πριν ο Alli προσθέσει ένα απλό tap-in μετά από μια εξαιρετική σέντρα του Ben Davies. Στη συνέχεια, ο Dier με κεφαλιά λίγο πριν το ημίχρονο έκανε το 3-0 και ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι ως αγώνας.

Ο Kane πήρε το δεύτερο του απόγευμα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με άλλο ένα κλινικό τελείωμα, πριν ο Alderweireld με κεφαλιά κάνει το 5-0. Ο αναπληρωματικός Dembele στη συνέχεια ολοκλήρωσε μια εξαιρετική ομαδική εμφάνιση με το έκτο γκολ των Spurs στις καθυστερήσεις, αφήνοντας τη Leicester αρκετά ηττημένη και εξακολουθώντας να αγωνίζεται κοντά στον πάτο του πίνακα.

Προεπισκόπηση

Ήρθε η ώρα για το μεγάλο παιχνίδι που όλοι περίμεναν - Τότεναμ Χότσπερ - Λέστερ Σίτι! Αυτό είναι σίγουρο ότι θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να θέλουν να δώσουν μια καλή παράσταση. Ακολουθούν μερικά πράγματα που πρέπει να προσέξετε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού:

-Η μάχη των επιθετικών: Χάρι Κέιν εναντίον Τζέιμι Βάρντι. Αυτοί οι δύο παίκτες είναι μερικοί από τους καλύτερους στον χώρο και θα είναι συναρπαστικό να τους δούμε να κοντράρονται.

-Μπορεί η άμυνα της Λέστερ να σταματήσει την επιθετική δεινότητα της Τότεναμ Τα Σπερς έχουν πετύχει πολλά γκολ φέτος, οπότε αυτό θα είναι ένα πραγματικό τεστ για τις Αλεπούδες.

-Θα κάνει τη διαφορά το πλεονέκτημα της έδρας Η Τότεναμ παίζει στην έδρα της, το στάδιο Γουέμπλεϊ, οπότε θα έχει την υποστήριξη των οπαδών της πίσω της. Ωστόσο, η Λέστερ δεν είναι άγνωστη στο να παίζει σε μεγάλα γήπεδα, αφού έχει ξαναπαίξει στο Γουέμπλεϊ στην περσινή πορεία της στο Κύπελλο Αγγλίας.

Έτσι, βεβαιωθείτε ότι θα παρακολουθήσετε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό!

Ανάλυση

Η αναμέτρηση Τότεναμ - Λέστερ ήταν ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έρχονται αήττητες στο παιχνίδι. Η Τότεναμ ξεκίνησε δυνατά και πήρε το προβάδισμα μέσα σε 10 λεπτά με ένα εύστοχο γκολ του Χάρι Κέιν. Η Λέστερ ισοφάρισε λίγο αργότερα με πέναλτι του Τζέιμι Βάρντι, αλλά η Τότεναμ επανέφερε το προβάδισμά της λίγο αργότερα με νέο γκολ του Κέιν.

Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε η Τότεναμ, η οποία διεύρυνε το προβάδισμά της με γκολ των Dele Alli, Eric Dier και Heung-Min Son. Η Leicester πέτυχε ένα γκολ παρηγοριάς στις καθυστερήσεις με τον αναπληρωματικό Shinji Okazaki, αλλά ήταν πολύ λίγο και πολύ αργά, καθώς τα Spurs βγήκαν άνετοι νικητές με 6-1.

Αυτή ήταν μια εντυπωσιακή εμφάνιση από την Τότεναμ, η οποία βρίσκεται πλέον στην κορυφή της Premier League μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι. Θα επιδιώξει να συνεχίσει αυτή την καλή φόρμα όταν θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι στο επόμενο παιχνίδι της.

Αντιδράσεις μετά τον αγώνα

Ο αγώνας μεταξύ της Τότεναμ και της Λέστερ έληξε με νίκη της Τότεναμ με 6-1. Ακολουθούν οι αντιδράσεις των παικτών και του προπονητή μετά τον αγώνα:

Ο αρχηγός της Τότεναμ Ούγκο Λλορίς: "Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς. Ξέραμε ότι η Λέστερ θα ήταν δύσκολος αντίπαλος, αλλά καταφέραμε να πάρουμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς"

Ο επιθετικός της Τότεναμ Χάρι Κέιν: "Είμαι ευχαριστημένος με την απόδοσή μου σήμερα. Ήταν σημαντικό για μένα να μπω στον πίνακα των σκόρερ και να βοηθήσω την ομάδα να κερδίσει"

Ο προπονητής της Τότεναμ Μαουρίτσιο Ποκετίνο: "Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών μου. Καταφέραμε να πάρουμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και να πάρουμε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα"

Βίντεο

Η Τότεναμ Χότσπερς διέλυσε τη Λέστερ Σίτι στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την Premier League στο Γουέμπλεϊ, με τους Χάρι Κέιν και Ντέλε Άλι να σκοράρουν από δύο φορές.

Το αποτέλεσμα αυτό σημαίνει ότι οι Σπερς βρίσκονται πλέον μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι, ενώ η Λέστερ παραμένει στη 12η θέση.

Ο Kane άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Mauricio Pochettino μετά από μόλις τέσσερα λεπτά, πιάνοντας πάσα από τον Moussa Sissoko πριν πλασάρει δίπλα από τον Kasper Schmeichel.

Στη συνέχεια, ο Alli διπλασίασε το προβάδισμα των Spurs 10 λεπτά αργότερα, πατώντας από κοντά μετά από καλή δουλειά του Heung-Min Son.

Η Leicester μείωσε με ένα γκολ λίγο πριν το ημίχρονο με τον Jamie Vardy, αλλά οι όποιες ελπίδες για επιστροφή έσβησαν νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Kane εκτέλεσε το πέναλτι από το σημείο του πέναλτι μετά από ανατροπή του Wes Morgan.

Στη συνέχεια, ο Άλι ολοκλήρωσε το διπλό του με μια ωραία ατομική προσπάθεια, πριν ο Κέιν ολοκληρώσει το σκορ στις καθυστερήσεις με ένα ακόμη πέναλτι μετά από φάουλ στον αναπληρωματικό Έρικ Λαμέλα.

Ο αγώνας Τότεναμ - Λέστερ είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Τότεναμ Χότσπερ και της Λέστερ Σίτι. Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά. Αναφορά: Τοτέναμ - Λέστερ Σίτι στην τηλεόραση

.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Τότεναμ - Λέστερ

Όταν οι "αλεπούδες " επισκεφθούν το βόρειο Λονδίνο την Κυριακή, ο Αντόνιο Κόντε θα θέλει να δει μια σημαντική βελτίωση για να διατηρήσει τα "σπιρούνια" στο κυνήγι της πρώτης τετράδας (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 9 π.μ. ώρα Ελλάδας, στο Peacock Premium

).

Είναι το Τότεναμ - Λέστερ στο Sky Sports

Στις 12 Μαΐου, στις 19:45, η Τότεναμ θα φιλοξενήσει την Άρσεναλ σε ένα κρίσιμο ντέρμπι στο βόρειο Λονδίνο, πριν ταξιδέψει στη Λίβερπουλ που κυνηγάει τον τίτλο το Σάββατοστις

19:45.

Υπάρχει η αναμέτρηση Τότεναμ - Λέστερ στο Amazon Prime

Στο Ηνωμένο Βασίλειο, η αναμέτρηση Τότεναμ - Λέστερ ξεκινά στις 14:00 BST, αλλά κανένας από τους συνήθεις παρόχους - Sky Sports, BT Sport και AmazonPrime

- δεν θα μεταδώσει τον αγώνα.

Είναι ο αγώνας των Spurs στο BT Sport

Οι αγώνες της Premier League για τα Σπερς θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV, οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports και οι αγώνες του Champions Leagueθα