260 Total passes 724
194 Passes accurate 646
45'
90'

Η Σαουθάμπτον έχει πάρει φόρα αυτή τη σεζόν, με τις τρεις τελευταίες νίκες της στην Premier League. Η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται μόλις έναν βαθμό πίσω της και έχει την ευκαιρία να ανακτήσει την κορυφή αν κερδίσει τη Σαουθάμπτον στην έδρα της.

Η πρόβλεψη του αγώνα Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ δύο ομάδων της αγγλικής Premier League, της Σαουθάμπτον και της Μάντσεστερ Σίτι. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο St Mary's Stadium στις 9 Σεπτεμβρίου 2018 (Σάββατο).

Μια ιστορία δύο πόλεων: Σαουθάμπτον εναντίον Μάντσεστερ Σίτι

Οι δύο ομάδες συναντώνται αυτό το Σαββατοκύριακο στο Amex Stadium σε έναν αγώνα που σίγουρα θα είναι γεμάτος συγκινήσεις. Αυτή θα είναι η τρίτη φορά που οι δύο ομάδες συναντιούνται στο πρωτάθλημα και υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Ποιος θα είναι ο νικητής

Εισαγωγή

Η Σαουθάμπτον θα ελπίζει να αξιοποιήσει το δυνατό ξεκίνημα της στη σεζόν, όταν θα υποδεχθεί το Σάββατο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Στάδιο Σεντ Μέρι. Οι Άγιοι έχουν κερδίσει τα τέσσερα από τα έξι πρώτα παιχνίδια τους στην Premier League και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην πέμπτη θέση, μόλις δύο βαθμούς πίσω από τη Γιουνάιτεντ.

Αυτή θα είναι η πρώτη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων μετά τη νίκη της Σαουθάμπτον με 1-0 στο Ολντ Τράφορντ τον Απρίλιο. Εκείνη η νίκη έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων συνεχόμενων ηττών εναντίον της Γιουνάιτεντ για τους Αγίους, οι οποίοι θα επιδιώξουν να σημειώσουν διαδοχικές νίκες εναντίον της για πρώτη φορά από το 1997.

Η αναμέτρηση Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι πάντα μια συναρπαστική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να είναι γνωστές για το επιθετικό τους ποδόσφαιρο. Αυτό το παιχνίδι δεν θα είναι διαφορετικό, και θα πρέπει να δούμε πολλά γκολ. Συντονιστείτε για να παρακολουθήσετε ζωντανά το απόγευμα του Σαββάτου!

Υπόβαθρο

Η Σαουθάμπτον και η Μάντσεστερ Σίτι θα αναμετρηθούν σε αγώνα της Premier League το Σάββατο 8 Μαΐου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο St. Mary's Stadium και θα ξεκινήσει στις 10:00 π.μ. EDT/3:00 μ.μ. BST.

Αυτή θα είναι η τελευταία συνάντηση μεταξύ των δύο συλλόγων τη φετινή σεζόν, με τη Σαουθάμπτον να κερδίζει την προηγούμενη αναμέτρηση με 1-0 τον Νοέμβριο χάρη σε γκολ του Ντάνι Ινγκς. Αυτή η νίκη έβαλε τέλος σε ένα σερί τριών ηττών για τους Αγίους απέναντι στη Σίτι, η οποία είχε κερδίσει κάθε μία από τις τρεις προηγούμενες συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Όσον αφορά τον πίνακα της Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη δεύτερη θέση με 75 βαθμούς, ενώ η Σαουθάμπτον βρίσκεται πιο κάτω στη 12η θέση με 40 βαθμούς. Μια νίκη για τη Σίτι θα εδραιώσει τη θέση της ως δεύτερη πίσω από την πρωταθλήτρια Λίβερπουλ, ενώ μια νίκη για τη Σαουθάμπτον θα μπορούσε να την ανεβάσει στην 11η θέση, αν τα υπόλοιπα αποτελέσματα πάνε όπως τα θέλει

Ειδήσεις για την ομάδα: Η Σίτι θα έχει την ευκαιρία να κερδίσει την πρόκριση

Vestergaard είναι διαθέσιμος, αφού εξέτισε την ποινή της μίας αγωνιστικής για τη συγκέντρωση πέντε κίτρινων καρτών φέτος. Ωστόσο, ο επιθετικός Μάικλ Ομπαφέμι εξακολουθεί να είναι εκτός με τραυματισμό στον προσαγωγό και ο ακραίος επιθετικός Μούσα Τζενέπο είναι επίσης εκτός με πρόβλημα στον μηρό. Ο μέσος Οριόλ Ρομέου είναι αμφίβολος λόγω τραυματισμού στον αστράγαλο, αλλά θα μπορούσε να αγωνιστεί αν περάσει το τεστ φυσικής κατάστασης στις καθυστερήσεις.

Όσον αφορά τη Μάντσεστερ Σίτι, δεν θα έχει στη διάθεσή της τον αμυντικό Aymeric Laporte, ο οποίος υποβλήθηκε σε επέμβαση στο γόνατο νωρίτερα αυτή την εβδομάδα και δεν αναμένεται να επιστρέψει πριν από την επόμενη σεζόν. Επιπλέον, ο μέσος Φερναντίνιο είναι τιμωρημένος αφού πήρε τη 10η κάρτα του στην εκστρατεία εναντίον της Τσέλσι την περασμένη εβδομάδα, πράγμα που σημαίνει ότι ο Τζον Στόουνς θα μπορούσε να ξεκινήσει μαζί με τον Νίκολας Οταμέντι στο κέντρο της άμυνας. Ο επιθετικός Σέρχιο Αγκουέρο παραμένει εκτός με τραυματισμό στο γόνατο, αλλά θα μπορούσε να επιστρέψει πριν από το τέλος της σεζόν, ενώ ο εξτρέμ Λερόι Σανέ είναι επίσης κοντά στην επιστροφή του από τον τραυματισμό στον προσαγωγό που υπέστη τον περασμένο Αύγουστο

Προηγούμενες συναντήσεις

Η Σαουθάμπτον και η Μάντσεστερ Σίτι έχουν μακρά ιστορία που χρονολογείται από τον 19ο αιώνα. Οι δύο σύλλογοι έχουν συναντηθεί πάνω από 150 φορές σε όλες τις διοργανώσεις, με τη Σαουθάμπτον να κερδίζει μόλις τις μισές από αυτές τις αναμετρήσεις. Ωστόσο, τα τελευταία χρόνια η Σίτι ήταν αυτή που είχε το πάνω χέρι, κερδίζοντας οκτώ από τις δέκα τελευταίες συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων έγινε πριν από λίγο περισσότερο από ένα μήνα στο St Mary's Stadium. Σε εκείνη την περίπτωση, η Σίτι ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Σέρχιο Αγκουέρο στις καθυστερήσεις. Αυτό το αποτέλεσμα σήμαινε ότι η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα διεύρυνε το αήττητο σερί της απέναντι στη Σαουθάμπτον σε 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

Κοιτάζοντας πίσω σε μερικές από τις άλλες προηγούμενες συναντήσεις μεταξύ αυτών των δύο συλλόγων, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι έχουν δημιουργήσει μερικές αξέχαστες στιγμές. Μια τέτοια στιγμή ήταν το 2003, όταν η Σαουθάμπτον πραγματοποίησε μια αξιοσημείωτη ανατροπή από το 3-0 και απέσπασε ισοπαλία 3-3 στο St Mary's Stadium. Μια άλλη ήρθε πιο πρόσφατα, το 2016, όταν ηCity κέρδισε με 5-1 στο Etihad Stadium, με τον Kevin De Bruyne να σημειώνει ένα από τα καλύτερα γκολ που είδαμε στην Premier League εκείνη τη σεζόν.

Ένα πράγμα που είναι σίγουρο είναι ότι αυτοί οι δύο σύλλογοι δίνουν πάντα διασκεδαστικά παιχνίδια όποτε αντιμετωπίζουν ο ένας τον άλλον και το παιχνίδι αυτού του Σαββατοκύριακου δεν θα είναι διαφορετικό.

Ζωντανή μετάδοση

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Πώς να παρακολουθήσετε, ζωντανή ροή, ώρα έναρξης και τα νέα της ομάδας για την Premier League αγώνα

Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες σε ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι της Premier League την Κυριακή. Εδώ θα βρείτε όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για το πώς θα παρακολουθήσετε το παιχνίδι.

Είναι μια μεγάλη μέρα τόσο για τη Σαουθάμπτον όσο και για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς αναμετρώνται σε μια κρίσιμη αναμέτρηση της Premier League. Τις δύο ομάδες χωρίζουν αυτή τη στιγμή μόλις τέσσερις βαθμοί, με τη Σαουθάμπτον να βρίσκεται στην 11η θέση και τη Γιουνάιτεντ στην 14η

Αυτός ο αγώνας είναι βέβαιο ότι θα είναι συναρπαστικός, γι' αυτό δείτε όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το πώς θα τον παρακολουθήσετε.

Πότε είναι ο αγώνας

Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου στις 13:30 GMT.

Πού θα διεξαχθεί ο αγώνας

Στο Old Trafford στο Μάντσεστερ της Αγγλίας.

Head to Head

Η Σαουθάμπτον και η Μάντσεστερ Σίτι έχουν βρεθεί αντιμέτωπες 37 φορές συνολικά από το 1980. Σε αυτά τα παιχνίδια, η Σαουθάμπτον έχει κερδίσει 8, έχει χάσει 16 και έχει φέρει 13 ισοπαλίες. Ωστόσο, έχει κερδίσει μόνο 1 από τις τελευταίες 20 συναντήσεις της με τη Σίτι. Ο πιο πρόσφατος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Απρίλιο του 2018, όταν η Σίτι κέρδισε 1-0 εκτός έδρας στο St Mary's Stadium χάρη σε γκολ του Sergio Aguero.

Η Σίτι θα επιδιώξει να συνεχίσει το καλό πρόσφατο ρεκόρ της απέναντι στη Σαουθάμπτον, όταν οι δύο ομάδες συναντηθούν στο στάδιο Etihad το απόγευμα της Κυριακής. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έχει κερδίσει 14 από τα τελευταία 15 παιχνίδια της απέναντι στους Αγίους, συμπεριλαμβανομένων όλων των τελευταίων τεσσάρων συνεχόμενων

Οι Πολίτες είναι επίσης αήττητοι στα τελευταία 27 εντός έδρας παιχνίδια τους με τη Σαουθάμπτον που χρονολογούνται από τον Φεβρουάριο του 1987, κερδίζοντας 23 και φέρνοντας 4 ισοπαλίες κατά τη διάρκεια αυτής της σειράς. Δεδομένης όλης αυτής της ιστορίας, δεν αποτελεί έκπληξη το γεγονός ότι η Σίτι είναι μεγάλο φαβορί για να κερδίσει ξανά αυτό το Σαββατοκύριακο.

1-0

Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι, αλλά στο τέλος η Σαουθάμπτον βγήκε νικήτρια με 1-0 επί της Μάντσεστερ Σίτι. Ήταν ένα κλειστό ματς σε όλη τη διάρκεια, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους, αλλά τελικά ήταν οι Άγιοι που εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους και έφυγαν με τη νίκη.

Αυτή η νίκη είναι σημαντική για τη Σαουθάμπτον, καθώς συνεχίζει να προσπαθεί να αναρριχηθεί στη βαθμολογία, ενώ παράλληλα έδωσε πλήγμα στις ελπίδες της Μάντσεστερ Σίτι για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Είναι ακόμα νωρίς στη σεζόν, αλλά αυτό είναι σίγουρα ένα αποτέλεσμα που μπορεί να έχει αντίκτυπο τον Μάιο.

Η Σαουθάμπτον θα αισθάνεται καλά με τον εαυτό της μετά από αυτό το αποτέλεσμα και θα προσπαθήσει να το εκμεταλλευτεί όταν θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την επόμενη εβδομάδα. Όσο για τη Μάντσεστερ Σίτι, θα πρέπει να ανασυνταχθεί και μάλιστα γρήγορα, καθώς έχει ακόμα πολλή δουλειά να κάνει αν θέλει να κερδίσει το πρωτάθλημα φέτος.

Τελευταίος αγώνας

Το τελευταίο παιχνίδι μεταξύ της Σαουθάμπτον και της Μάντσεστερ Σίτι ήταν μια νίκη της τελευταίας με 1-0. Ο Σέρχιο Αγουέρο πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς η Σίτι συνέχισε το αήττητο σερί της στην Premier League. Η Σαουθάμπτον έδωσε μια καλή μάχη, αλλά τελικά δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, με την άμυνα της Σίτι να αποδεικνύεται πολύ δυνατή.

Συμπέρασμα

Ήταν άλλο ένα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα στη Σαουθάμπτον και τη Μάντσεστερ Σίτι, με τους Πολίτες να επικρατούν μόλις με 1-0 των αντιπάλων τους. Όπως πάντα, και οι δύο ομάδες έδωσαν σπουδαίο θέαμα στους φιλάθλους τους, με θεαματικό ποδόσφαιρο.

Τελικά, η Μάντσεστερ Σίτι ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, χάρη σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Σέρχιο Αγκουέρο. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια, αλλά η ποιότητα της Σίτι έλαμψε στο τέλος.

Η νίκη αυτή φέρνει τη Μάντσεστερ Σίτι ξανά στην κορυφή του πίνακα της Premier League, όπου θα επιδιώξει να παραμείνει για το υπόλοιπο της σεζόν. Όσο για τη Σαουθάμπτον, θα ελπίζει να ανακάμψει από αυτή την ήττα και να μαζέψει μερικούς ακόμα βαθμούς στις επόμενες αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Ο αγώνας Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 24 Σεπτεμβρίου. Η Σαουθάμπτον και η Μάντσεστερ Σίτι είναι δύο ομάδες από την Αγγλία, οι οποίες διεκδικούν τον τίτλο της Premier League.

Ποιος κέρδισε το παιχνίδι Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον

Σαουθάμπτον (4) Η Μάντσεστερ Σίτι, με ηγέτη τον Πεπ Γκουαρντιόλα, πετυχαίνει τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και περνάει στα ημιτελικά του FA Cup. Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 4-1 τη Σαουθάμπτον και προκρίθηκε στα ημιτελικά του FA Cup χάρη σε μια εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Είναι το παιχνίδι Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον στο Sky Sports

Τα παιχνίδια Γουέστ Χαμ - Μαν Σίτι και Σαουθάμπτον - Λίβερπουλ θα μεταδοθούν επίσης ζωντανά από το Sky Sports κατά τη διάρκεια του κυνηγητού του πρωταθλήματος της Premier League. Η τελευταία ευθεία της Premier League συνεχίζεται, καθώς η Γουέστ Χαμ αντιμετωπίζει τη Μαν Σίτι και η Σαουθάμπτον τη Λίβερπουλ μπροστά στις κάμερες του Sky.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Σαουθάμπτον - Μαν Σίτι

Τα δικαιώματα για τη μετάδοση του αγώνα Southampton - Man City στις ΗΠΑ, καθώς και όλων των άλλων αγώνων του FA Cup και μιας σειράς άλλων αθλητικών γεγονότων κατέχει το ESPN και το ESPN+.

Τι ώρα είναι το παιχνίδι Μαν Σίτι - Σαουθάμπτον

Την Κυριακή, 20 Μαρτίου, η σέντρα για το ταξίδι της Σίτι στο Στάδιο Σεντ Μέρι έχει οριστεί στις 15:00. (Ηνωμένο Βασίλειο)

Είναι το Man City - Southampton στο itv

Πού στην τηλεόραση θα παίξει η Σαουθάμπτον με τη Μαν Σίτι

Από τις 14:35, οι φίλαθλοι μπορούν να συντονιστούν στο BBC One για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι δωρεάν. Οι φίλαθλοι σε όλη τη χώρα θα επωφεληθούν σε μεγάλο βαθμό από το γεγονός ότι τα παιχνίδια του FA Cup θα μοιραστούν μεταξύ ITV και BBC κατά τη διάρκεια της σεζόν, αφού πλέον θα μπορούν να παρακολουθούν ζωντανά τους αγώνες στην τηλεόραση ελεύθερης λήψης.

Είναι το παιχνίδι της Man City στο Sky

Οι αγώνες της Premier League για τη Μαν Σίτι θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports. Οι αγώνες του UEFA Champions League θα μεταδοθούν από το BT Sport.

Τι ώρα παίζει σήμερα η Μάντσεστερ Σίτι ποδοσφαιρικοί αγώνες Κατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης 09:30 Λονδίνο Spurs

Θα μεταδοθεί ο αγώνας της Σαουθάμπτον στην τηλεόραση

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sports και στην εφαρμογή για κινητά. Στις 7 το απόγευμα θα ξεκινήσει η κάλυψη της αναμέτρησης.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα με τη Σαουθάμπτον

Το USA Network και το Universo είναι τα δύο κανάλια στα οποία οι φίλαθλοι στις ΗΠΑ μπορούν να παρακολουθήσουν τον αγώνα. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί από το Disney+ Hotstar και το Star Sports Select HD για τους Ινδούς φιλάθλους. Στο DAZN μπορούν να παρακολουθήσουν τον αγώνα οι φίλαθλοι από τον Καναδά.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τη Σαουθάμπτον σήμερα

Η Σαουθάμπτον στην τηλεόραση Οι αγώνες της Premier League της Σαουθάμπτον θα μεταδίδονται από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα προβληθούν από το BBC και το ITV, ενώ οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.

Από ποιον έχασε η Σαουθάμπτον 9 0

Την Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου 2019, η Σαουθάμπτον και η Λέστερ Σίτι έπαιξαν για την Premier League 2019-20 στο Στάδιο St. Mary's στο Σαουθάμπτον. Τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της διοργάνωσης πέτυχε η Λέστερ, η οποία επικράτησε 9-0 της Ίπσουιτς Τάουν, ισοφαρίζοντας το 9-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το 1995.

Ποιον κέρδισε η Μανχάταν με 9-0

ΗIpswich Town FC κερδίζει με 9-0. Ο ποδοσφαιρικός αγώνας της FA Premier League 1994-1995 μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Ipswich

Town έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 9-0 στις 4 Μαρτίου 1995 στο Old Trafford του Μάντσεστερ.

Ποιος νίκησε τη Μαν Γιουνάιτεντ με 7 0

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το 7-0 είναι η χειρότερη ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όλων των εποχών. Τρεις φορές, από την Blackburn Rovers (10 Απριλίου 1926), την Aston Villa (27 Δεκεμβρίου 1930) και τη Wolves (26 Δεκεμβρίου 1931), έχασε με 7-0.