330 Total passes 615
227 Passes accurate 486
45'
90'

Η αγγλική Πρέμιερ Λιγκ είναι εδώ και χρόνια ένα από τα πιο συναρπαστικά πρωταθλήματα στον κόσμο και η φετινή σεζόν δεν διαφέρει. Η Λέστερ Σίτι οδηγεί αυτή τη στιγμή το πρωτάθλημα με εκπληκτικό προβάδισμα 10 βαθμών έναντι της Southampton FC. Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί δύο φορές μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν και η Λέστερ κέρδισε και τα δύο παιχνίδια με σκορ 3-0.

Ο αγώνας Λέστερ - Σαουθάμπτον 9-0 είναι ένας αγώνας της Premier League που διεξήχθη την 1η Οκτωβρίου 2017. Ο αγώνας έληξε με νίκη της Λέστερ Σίτι με 0-9.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο blog με τις προβλέψεις μου για το παιχνίδι Λέστερ - Σαουθάμπτον! Είμαι εδώ για να σας δώσω όλες τις τελευταίες ειδήσεις και τα αποτελέσματα που συμβαίνουν σε αυτή τη συναρπαστική αναμέτρηση της Premier League. Μέχρι στιγμής φέτος, η Σαουθάμπτον τα έχει πάει καλά, αλλά η Λέστερ αποδεικνύεται πιο σταθερή ομάδα. Αυτός ο αγώνας θα έχει ενδιαφέρον και είμαι σίγουρος ότι οι οπαδοί και των δύο πλευρών θα διασκεδάσουν με το αποτέλεσμα. Ποιος θα βγει νικητής Μείνετε συντονισμένοι για να το μάθετε!

Εισαγωγή

Σε αυτό το άρθρο, θα συζητήσουμε τον αγώνα Λέστερ - Σαουθάμπτον που θα διεξαχθεί το Σάββατο. Θα δώσουμε τις προβλέψεις μας για τον αγώνα, καθώς και κάποιες βασικές πληροφορίες για τις δύο ομάδες.

Η Λέστερ Σίτι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην έβδομη θέση του πίνακα της Premier League με σαράντα βαθμούς. Προέρχεται από την ισοπαλία 1-1 με την Κρίσταλ Πάλας στον τελευταίο της αγώνα. Εν τω μεταξύ, η Σαουθάμπτον είναι ενδέκατη στον πίνακα με τριάντα επτά βαθμούς. Πρόσφατα νίκησε την Άστον Βίλα με 3-1 στην τελευταία της αναμέτρηση.

Όσον αφορά το ρεκόρ των μεταξύ τους αναμετρήσεων, οι δύο αυτές ομάδες έχουν συναντηθεί είκοσι εννέα φορές από το 1993. Από αυτούς τους αγώνες, η Λέστερ έχει κερδίσει έντεκα, ενώ η Σαουθάμπτον οκτώ. Επίσης, έχουν σημειωθεί δέκα ισοπαλίες μεταξύ τους.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Οκτώβριο του 2019, όταν αναμετρήθηκαν στο St Mary's Stadium. Σε εκείνο το παιχνίδι, η Σαουθάμπτον βγήκε νικήτρια με σκορ 9-0. Ήταν η μεγαλύτερη διαφορά νίκης στην ιστορία της Premier League και επίσης είδε τον Danny Ings να πετυχαίνει τέσσερα γκολ για τη Σαουθάμπτον

Ενόψει του αγώνα του Σαββάτου, πιστεύουμε ότι η Λέστερ θα βγει νικήτρια με σκορ 2-1.

Ο αγώνας

Η Λέστερ Σίτι αντιμετωπίζει τη Σαουθάμπτον στο King Power Stadium σε μια συναρπαστική αναμέτρηση της Premier League. Οι "αλεπούδες" βρίσκονται αυτή τη στιγμή ψηλά στον πίνακα του πρωταθλήματος και θα επιδιώξουν να συνεχίσουν την καλή τους φόρμα απέναντι στους "αγίους". Εν τω μεταξύ, η Σαουθάμπτον θα ελπίζει να ανακάμψει από την πρόσφατη ήττα της από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να επιστρέψει στις νίκες.

Όσον αφορά τα νέα της ομάδας, η Λέστερ είναι πιθανό να παραμείνει με την ίδια ομάδα που νίκησε την Κρίσταλ Πάλας την τελευταία φορά. Αυτό σημαίνει ότι ο Jamie Vardy θα ηγηθεί και πάλι της ομάδας του Brendan Rodgers, με υποστήριξη από τους Harvey Barnes και Marc Albrighton. Στην άμυνα, ο Γουές Μόργκαν θα ξεκινήσει στο κέντρο της τριμελούς αμυντικής γραμμής, με τους Ρικάρντο Περέιρα και Μπεν Τσίλγουελ να καταλαμβάνουν τις θέσεις των αμυντικών χαφ.

Όσον αφορά τη Σαουθάμπτον, αναμένεται επίσης να παρατάξει αμετάβλητη ενδεκάδα σε σχέση με το τελευταίο παιχνίδι. Αυτό σημαίνει ότι ο Danny Ings θα ξεκινήσει μπροστά, με τους Sofiane Boufal και Nathan Redmond να παρέχουν υποστήριξη από τις μεγάλες περιοχές. Στην άμυνα, ο Maya Yoshida είναι πιθανό να είναι ο παρτενέρ του Jan Bednarek στο κέντρο της άμυνας, με τους Ryan Bertrand και Cufffddric Soares να καταλαμβάνουν τις θέσεις των αμυντικών χαφ.

Όσον αφορά το ίδιο το παιχνίδι, η Λέστερ είναι το φαβορί για τη νίκη λόγω της καλής της φόρμας φέτος. Ωστόσο, η Σαουθάμπτον θα αποτελέσει αναμφίβολα ένα δύσκολο τεστ για την ομάδα του Ρότζερς και αναμένεται να είναι μια ισοδύναμη αναμέτρηση. Με αυτό κατά νου, πιστεύουμε ότι η Λέστερ θα επικρατήσει με 2-1 το απόγευμα του Σαββάτου.

Οι παρατάξεις

Λέστερ Σίτι - Σαουθάμπτον FC

προβλεπόμενες ενδεκάδες

Harvey Barnes να ηγηθούν της επίθεσης με τον Ayoze Perez πίσω τους. Στα πλάγια, θα πρέπει να δούμε τους Marc Albrighton και Demarai Gray να ξεκινούν. Στη μεσαία γραμμή, ο Wilfred Ndidi θα καθίσει μπροστά από την αμυντική γραμμή με τους Youri Tielemans και James Maddison μπροστά του. Στα μετόπισθεν, ο Wesley Fofana θα πρέπει να ξεκινήσει μαζί με τον Jonny Evans, με τους Ricardo Pereira και Caglar Soyuncu ως αμυντικά χαφ

Ο Kasper Schmeichel είναι πιθανό να ξεκινήσει στο τέρμα της Leicester.

Η Σαουθάμπτον πιθανότατα θα πάει με τον Danny Ings μπροστά και θα πλαισιωθεί από τους Theo Walcott και Stuart Armstrong. Στη μεσαία γραμμή, ο Oriol Romeu θα πρέπει να είναι ο παρτενέρ του James Ward-Prowse, ενώ ο Jack Stephens θα είναι ο παρτενέρ του Jan Bednarek στο κέντρο της άμυνας. Ο Ryan Bertrand θα πρέπει να ξεκινήσει στο αριστερό άκρο της άμυνας με τον Kyle Walker-Peters στη δεξιά πλευρά της άμυνας. Ο Alex McCarthy θα είναι πιθανότατα ανάμεσα στα δοκάρια για την Southampton FC.

Τα αποτελέσματα

Η Λέστερ Σίτι συνέχισε τη νικηφόρα πορεία της με μια δύσκολη νίκη 1-0 επί της Σαουθάμπτον στο King Power Stadium. Ο Τζέιμι Βάρντι πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο, πιάνοντας μια μπαλιά από τον Γιούρι Τίλεμανς πριν πλασάρει τον τερματοφύλακα των Αγίων, Άλεξ ΜακΚάρθι.

Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Λέστερ είναι πλέον αήττητη στα τελευταία 14 παιχνίδια της στην Premier League, με 12 νίκες και δύο ισοπαλίες. Παραμένει δεύτερη στον πίνακα, τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ, ενώ η Σαουθάμπτον παραμένει ένατη.

Πρόκειται για μια αμφίρροπη αναμέτρηση μεταξύ δύο ισορροπημένων ομάδων, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες, αλλά να μην καταφέρνουν να τις αξιοποιήσουν. Η Λέστερ θα είναι ευχαριστημένη που έφυγε με τη νίκη, αλλά θα πρέπει να είναι πιο κλινική μπροστά στο τέρμα αν θέλει να διατηρήσει τη διεκδίκηση του τίτλου.

Τα κυριότερα σημεία

Έχει περάσει καιρός από τότε που είδαμε μια παλιά καλή μάχη κατά του υποβιβασμού στην Premier League, αλλά αυτό ακριβώς έχουμε να κάνουμε με τη Λέστερ Σίτι και τη Σαουθάμπτον που παλεύουν για τη ζωή τους στον πάτο της βαθμολογίας. Με λίγες εβδομάδες να απομένουν μέχρι το τέλος της σεζόν, κάθε παιχνίδι είναι κρίσιμο και αυτό δεν διαφέρει.

Η Λέστερ βρίσκεται σε αξιοπρεπή φόρμα τον τελευταίο καιρό, συγκεντρώνοντας τέσσερις βαθμούς από τα δύο τελευταία παιχνίδια της κόντρα σε Μπέρνλι και Κρίσταλ Πάλας. Ωστόσο, εξακολουθεί να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση και θα πρέπει να συνεχίσει να μαζεύει βαθμούς αν θέλει να αποφύγει τον υποβιβασμό. Από την άλλη πλευρά, η Σαουθάμπτον βρίσκεται σε ελεύθερη πτώση το τελευταίο διάστημα, χάνοντας τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται οκτώ βαθμούς πίσω από τη Λέστερ και ο χρόνος τελειώνει για να ανατρέψει την κατάσταση.

Όσον αφορά το ρεκόρ των μεταξύ τους αγώνων, οι δύο ομάδες είναι αρκετά ισοδύναμες. Στις πέντε τελευταίες μεταξύ τους συναντήσεις, κάθε ομάδα έχει κερδίσει δύο παιχνίδια και έχει σημειωθεί μία ισοπαλία. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι η Σαουθάμπτον προκάλεσε μια ταπεινωτική ήττα 9-0 στη Λέστερ νωρίτερα αυτή τη σεζόν ufffd ένα αποτέλεσμα που αναμφίβολα θα είναι ακόμα νωπό στο μυαλό και των δύο ομάδων παικτών ενόψει αυτού του αγώνα.

Δεδομένου του πόσο σφιχτά είναι τα πράγματα στην ουρά του πίνακα, είναι δύσκολο να κάνει κανείς πρόβλεψη για αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, η πρόσφατη φόρμα της Λέστερ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα και πιστεύουμε ότι θα βγει μόλις και μετά βίας νικήτρια σε μια υπόθεση που υπόσχεται να είναι κλειστή και τεταμένη.

Τα επακόλουθα

Ήταν μια μάχη γιγάντων το περασμένο Σάββατο, με τη Λέστερ Σίτι να αντιμετωπίζει τη Σαουθάμπτον σε έναν αγώνα που σίγουρα θα ήταν επικός. Και δεν απογοήτευσε, καθώς η Λέστερ βγήκε νικήτρια με 9-0. Μπορεί το σκορ να ήταν μονόπλευρο, αλλά ο αγώνας κάθε άλλο παρά το ίδιο ήταν. Δείτε εδώ τι συνέβη μετά το τελικό σφύριγμα:

Οι παίκτες: Οι παίκτες: Και οι δύο ομάδες ήταν εμφανώς ταραγμένες μετά το τέλος του αγώνα. Για τη Σαουθάμπτον, ήταν μια ταπεινωτική ήττα ufffd η χειρότερη που έχει γνωρίσει ποτέ στην Premier League. Για τη Λέστερ, ήταν μια νίκη-ρεκόρ και η μεγαλύτερη διαφορά νίκης που έχει σημειωθεί ποτέ στην Πρέμιερ Λιγκ. Οι παίκτες και των δύο πλευρών έσπευσαν να συγχαρούν ο ένας τον άλλον στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, με πολλούς να επαινούν τη Λέστερ για την απόδοσή της.

Οι μάνατζερς: Οι μάνατζερς της Λέστερ, οι οποίοι δεν έχουν καμία σχέση με την ομάδα τους, δεν έχουν καμία σχέση με την Λέστερ, αλλά με την ομάδα τους: Μετά τον αγώνα, οι δύο μάνατζερ είχαν πολύ διαφορετικά πράγματα να πουν. Ο Claude Puel επαίνεσε την ομάδα του για το ufffdfantastic achievementufffffd και είπε ότι άξιζε τη νίκη της. Ο Mauricio Pellegrino, από την άλλη πλευρά, παραδέχτηκε ότι η ομάδα του ήταν ufffdoutplayedufffd και υποσχέθηκε να ufffdδουλέψει σκληρά για να βελτιωθείufffd.

Οι οπαδοί: Οι οπαδοί της ομάδας, οι οποίοι δεν θα μπορούσαν να κάνουν τίποτα για να κερδίσουν την πρόκριση: Οι οπαδοί και των δύο ομάδων έσπευσαν να εκφράσουν τις απόψεις τους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης μετά τον αγώνα. Ορισμένοι οπαδοί της Σαουθάμπτον ζήτησαν το κεφάλι του Πελεγκρίνοφντ, ενώ άλλοι επέμειναν ότι αυτό ήταν απλώς ένα κακό παιχνίδι και ότι δεν υπάρχει λόγος πανικού ακόμα. Από την άλλη πλευρά, οι οπαδοί της Λέστερ ήταν δικαιολογημένα ενθουσιασμένοι με την εμφάνιση της ομάδας τους ufffffd πολλοί από αυτούς ονειρεύονται ήδη έναν ακόμη τίτλο στην Premier League!

Ορίστε λοιπόν όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το τι συνέβη μετά την ιστορική νίκη της Λέστερ Σίτι με 9-0 επί της Σαουθάμπτον την περασμένη αγωνιστική!

Τα συμπεράσματα

1. Η Λέστερ Σίτι θα αντιμετωπίσει τη Σαουθάμπτον για την Premier League το Σάββατο 24 Οκτωβρίου.

2. Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί συνολικά 37 φορές, με τη Λέστερ να έχει κερδίσει 13 παιχνίδια και τη Σαουθάμπτον 11 παιχνίδια

3. Στην τελευταία τους συνάντηση, η Σαουθάμπτον κέρδισε με 9-0 στο St Mary's Stadium

4. Η Μπρέντφορντ θα αντιμετωπίσει τη Λιντς Γιουνάιτεντ στο πλαίσιο της Championship το Σάββατο 24 Οκτωβρίου

5. Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί συνολικά 14 φορές, με την Μπρέντφορντ να έχει κερδίσει 5 παιχνίδια και τη Λιντς 4 παιχνίδια

6. Στην τελευταία τους συνάντηση, η οποία ήταν επίσης στην Championship, η Μπρέντφορντ κέρδισε 3-1 στο Griffin Park.

Το συμπέρασμα

Η Λέστερ Σίτι και η Σαουθάμπτον θα αναμετρηθούν το απόγευμα του Σαββάτου για την Premier League. Τις δύο ομάδες χωρίζουν αυτή τη στιγμή μόλις τέσσερις βαθμοί στον πίνακα, με τη Λέστερ να καταλαμβάνει την τρίτη θέση και τη Σαουθάμπτον να βρίσκεται στην έκτη.

Αυτή η αναμέτρηση υπόσχεται να είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες της κατηγορίας. Η Λέστερ έχει κερδίσει τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, ενώ η Σαουθάμπτον έχει χάσει μόλις μία φορά στις τελευταίες εννέα εξόδους της.

Όσον αφορά την πρόσφατη ιστορία, αυτές οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί 23 φορές από το 2002. Η Λέστερ έχει κερδίσει οκτώ φορές, ενώ η Σαουθάμπτον έχει θριαμβεύσει επτά φορές. Επίσης, έχουν σημειωθεί οκτώ ισοπαλίες μεταξύ τους.

Κοιτάζοντας τις προηγούμενες συναντήσεις τους, είναι σαφές ότι πρόκειται για μια αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση όλα αυτά τα χρόνια. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι η Σαουθάμπτον προκάλεσε μια συντριβή 9-0 στη Λέστερ το 2019 - ένα αποτέλεσμα που παραμένει η κοινή βαρύτερη ήττα στην ιστορία της Premier League.

Με τις δύο ομάδες να δείχνουν δυνατές αυτή τη στιγμή, είναι δύσκολο να προβλέψει κανείς ποιος θα βγει νικητής σε αυτή τη διοργάνωση. Ωστόσο, πιστεύουμε ότι η Λέστερ μπορεί να κερδίσει χάρη στην καλή της φόρμα και το πλεονέκτημα έδρας.

Ο "τελευταίος αγώνας Λέστερ - Σαουθάμπτον

" είναι ο τελευταίος αγώνας της σεζόν στην Premier League. Οι δύο ομάδες μάχονται για μια θέση στο Champions League, αλλά φαίνεται ότι η Σαουθάμπτον θα πάρει τη θέση.