563 Total passes 289
464 Passes accurate 186
45'
90'

Σαουθάμπτον και Μπρέντφορντ μάχονται για μια θέση στα πλέι οφ της Championship. Η Σαουθάμπτον προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Μπρέντφορντ πέτυχε δύο γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα για να πάρει το προβάδισμα. Οι Άγιοι κατάφεραν να μειώσουν πριν τελειώσει ο χρόνος, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να κερδίσουν το τελευταίο παιχνίδι στην έδρα τους κόντρα στην Ίπσουιτς αν θέλουν να εξασφαλίσουν μια θέση στα πλέι οφ.

Σαουθάμπτον και Μπρέντφορντ θα αναμετρηθούν σε αγώνα της Premier League. Η πρόβλεψη του αγώνα Σαουθάμπτον - Μπρέντφορντ είναι η έκβαση της αναμέτρησης.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Όταν πρόκειται για μια μάχη της νότιας ακτής, δεν υπάρχει καμία σύγκριση μεταξύ της Σαουθάμπτον και της Μπρέντφορντ. Αυτές οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί στην Premier League 49 φορές και έχουν τελειώσει μόνο με αντίθετα αποτελέσματα: 12 νίκες για την Μπρέντφορντ, 20 για τη Σαουθάμπτον. Μέχρι στιγμής φέτος, και οι δύο ομάδες είναι αήττητες, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει όταν συναντηθούν στο St Mary's το απόγευμα του Σαββάτου. Προσέξτε για γκολ από τους Sadio Mane, Charlie Austin και Shane Long, καθώς αυτοί οι τρεις παίκτες έχουν σκοράρει σε καθένα από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους με την Brentford. Ποιος θα βγει νικητής Μάθετε το ζωντανά online ή αγοράστε εισιτήρια τώρα!

Εισαγωγή

Ήρθε η ώρα για τον μεγάλο αγώνα μεταξύ της Σαουθάμπτον και της Μπρέντφορντ! Αυτές οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να δώσουν μάχη στο γήπεδο και μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση ζωντανά εδώ. Θα έχουμε επίσης στιγμιότυπα και αναλύσεις μετά το παιχνίδι, οπότε μείνετε συντονισμένοι. Εν τω μεταξύ, δείτε την παρακάτω προεπισκόπηση για να ενημερωθείτε για όλα όσα πρέπει να ξέρετε για αυτή τη συναρπαστική αναμέτρηση.

Ιστορικό

Σαουθάμπτον και Μπρέντφορντ θα συναντηθούν για πρώτη φορά μετά από επτά χρόνια, όταν θα αναμετρηθούν στο Στάδιο St. Mary's το απόγευμα του Σαββάτου. Η τελευταία φορά που συναντήθηκαν οι δύο ομάδες ήταν τον Φεβρουάριο του 2012, με τη Σαουθάμπτον να επικρατεί με 4-1

Οι "Άγιοι" βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους σε όλες τις διοργανώσεις. Αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην ένατη θέση του πίνακα της Premier League, μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από την έκτη Τότεναμ Χότσπερ. Εν τω μεταξύ, η Μπρέντφορντ εντυπωσιάζει επίσης το τελευταίο διάστημα και είναι αήττητη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Οι "μέλισσες" βρίσκονται στην 11η θέση του πίνακα της Championship, μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από την έκτη Derby County

Δεδομένης της πρόσφατης φόρμας και των δύο ομάδων, το παιχνίδι του Σαββάτου είναι βέβαιο ότι θα είναι συναρπαστικό. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τον αγώνα

Πότε και πού διεξάγεται ο αγώνας

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο St. Mary's Stadium το Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2021, με σέντρα προγραμματισμένη για τις 15:00 ώρα Ελλάδας

Πώς μπορώ να τον παρακολουθήσω

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το BT Sport 1 HD από τις 14:45 GMT. Εναλλακτικά, οι φίλαθλοι μπορούν να παρακολουθήσουν ζωντανή ενημέρωση μέσω του BBC Radio Solent ή ακολουθώντας την Southampton FC και την Brentford FC στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

Ποια είναι τα νέα της ομάδας

Ο προπονητής της Σαουθάμπτον, Ραλφ Χάσενχατλ, αναμένεται να κάνει αρκετές αλλαγές στην ομάδα του μετά την εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Γουλβς το βράδυ της Τετάρτης. Ο επιθετικός Danny Ings θα μπορούσε να επιστρέψει στο αρχικό σχήμα μετά την τοποθέτησή του μεταξύ των αναπληρωματικών εναντίον της Γουλβς, ενώ ο μέσος Oriol Romeu είναι επίσης διαθέσιμος μετά την έκτιση της ποινής αποκλεισμού ενός αγώνα εναντίον της Γουλβς λόγω συσσώρευσης κίτρινων καρτών. Όσον αφορά τους τραυματισμούς, ο δεξιός μπακ Γιαν Βαλερί παραμένει εκτός με πρόβλημα στον προσαγωγό, ενώ ο εξτρέμ Μούσα Ντιενέπο είναι επίσης εκτός με τραυματισμό στον μηρό. Ο κεντρικός αμυντικός Jannik Vestergaard είναι αμφίβολος με τραυματισμό στο γόνατο, αλλά θα μπορούσε ακόμα να παίξει αν περάσει το τεστ φυσικής κατάστασης. Όσον αφορά την Μπρέντφορντ, ο προπονητής Τόμας Φρανκ δεν έχει νέες ανησυχίες για τραυματισμούς ενόψει του παιχνιδιού του Σαββάτου, αλλά μπορεί να επιλέξει να κάνει ροτέισον στην ομάδα του μετά την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Γουίκομπ Γουόντερερς το βράδυ της Τρίτης. Ο μέσος Μάρκους Φορς είναι διαθέσιμος μετά την ποινή μιας αγωνιστικής αποβολής που εξέτισε εναντίον της Wycombe, ενώ ο επιθετικός Bryan Mbeumo θα μπορούσε επίσης να επιστρέψει στην αρχική ενδεκάδα, αφού ορίστηκε μεταξύ των αναπληρωματικών... Ο αμυντικός Mads Bech Sorensen παραμένει εκτός με τραυματισμό στον αστράγαλο, ενώ ο ακραίος επιθετικός Mathias Jensen είναι επίσης εκτός με πρόβλημα στη γάμπα.. Ποιοι είναι οι βασικοί; . Για τη Σαουθάμπτον, ο επιθετικός Τσε Άνταμς βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα φέτος και θα επιδιώξει να προσθέσει στον αριθμό των εννέα γκολ που έχει πετύχει φέτος. Ο 23χρονος έχει πετύχει τρία γκολ στις τελευταίες πέντε εμφανίσεις του για τη Σαουθάμπτον και θα αποτελέσει μεγάλη απειλή για την άμυνα της Μπρέντφορντ το απόγευμα του Σαββάτου .. Ο δανεικός μέσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Tahith Chong, έχει επίσης εντυπωσιάσει για τη Σαουθάμπτον αυτή τη σεζόν , δίνοντας δύο ασίστ μέχρι στιγμής αυτή την περίοδο .. Όσο για την Μπρέντφορντ , ο επιθετικός Ivan Toney απολαμβάνει μια εξαιρετική σεζόν , σκοράροντας 18 γκολ μέχρι στιγμής αυτή την περίοδο . Ο 25χρονος , ο οποίος ήρθε από την Peterborough United κατά τη διάρκεια της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου , έχει σκοράρει εννέα γκολ στις τελευταίες 10 εμφανίσεις του για την Brentford .. Ο επιθετικός Tarique Fosu - Henry έχει επίσης εντυπωσιάσει για τις Μέλισσες αυτή τη σεζόν , σκοράροντας οκτώ γκολ και δίνοντας τρεις ασίστ μέχρι στιγμής αυτή τη θητεία ... Πώς έχουν τα πάει αυτές οι ομάδες μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν ; Και οι δύο ομάδες έχουν απολαύσει αξιοπρεπείς σεζόν μέχρι στιγμής , αλλά θα ελπίζουν να βελτιώσουν τις τρέχουσες θέσεις τους στο πρωτάθλημα κατά το δεύτερο μισό της εκστρατείας . Μετά από 19 παιχνίδια που έπαιξε ο καθένας , η Σαουθάμπτον βρίσκεται στην ένατη θέση του πίνακα της Premier League έχοντας συγκεντρώσει 27 βαθμούς από τις πρώτες 19 αγωνιστικές .. Η πρόσφατη φόρμα τους ωστόσο ήταν πολύ καλή, καθώς έχουν κερδίσει τέσσερις από τους πέντε τελευταίους αγώνες τους σε όλες τις διοργανώσεις . Εν τω μεταξύ, η Μπρέντφορντ που εδρεύει στο νοτιοδυτικό Λονδίνο καταλαμβάνει την 11η θέση έχοντας συγκεντρώσει 32 βαθμούς σε 20 αγώνες στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής ... Μια νίκη αύριο θα την έφερνε σε απόσταση αναπνοής από την 6η Ντέρμπι Κάουντι ( 37 πόντοι ) ενώ μια ήττα θα μπορούσε να την οδηγήσει στην αφάνεια του μεσαίου πίνακα δεδομένου πόσο συμφορημένα είναι τα πράγματα κοντά στην κάτω μισή ζώνη των πλέι οφ . Head To Head Ιστορία : Αυτά τα δύο κλαμπ δεν έχουν αντιμετωπίσει ο ένας τον άλλον πάρα πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ιστορίας, αλλά όταν έχουν τείνει να είναι αρκετά ακόμη διαγωνισμούς σοφός αν και ελαφρώς ευνοεί τα αγόρια που φορούν κόκκινο και άσπρες ρίγες πιο συχνά από ό, τι όχι .... Από τις 44 προηγούμενες συναντήσεις μεταξύ αυτών των αγγλικών αντιπάλων χαμηλότερης κατηγορίας που εκτείνονται πίσω σχεδόν 90 χρόνια τώρα από το 1932 οι Άγιοι έχουν καταφέρει μόνο 14 νίκες συνολικά σε σύγκριση με τους 16 θριάμβους των beeufffds συνολικά που μας αφήνουν 14 ισοπαλίες που παίζονται μεταξύ τους μέχρι σήμερα, συμπεριλαμβανομένου του πιο πρόσφατου αποτελέσματος του Φεβρουαρίου 2012 που αναφέρθηκε νωρίτερα το οποίο τελείωσε 4 1 εντός έδρας νίκη εκείνη την ημέρα ευγενική προσφορά κάποια Rickie Lambert & Gaston Ramirez netting δράση μεταξύ άλλων βοηθώντας να εξασφαλίσει πλήρη spoils τότε υπό τον Nigel Adkins κηδεμονίας κατεβάζοντας αυτό που ήταν τότε γνωστό ως Griffin Park με βάση αντιπάλους αρκετά άνετα αρκετά συνολικά τερματίζοντας πολύ πάνω από αυτούς έρχονται τέλος του 2011/12 Championship κανονική περίοδο βαθμολογία ( Αγίων τελικά χάσει στενά 3 2 play off τελικό @ Wembley Stadium εναντίον Reading fc παρεμπιπτόντως ) εν πάση περιπτώσει ελπίδα πλήρως θα μπορούσαμε να παρακολουθήσουμε μια άλλη λογικά διασκεδαστική συνάντηση και πάλι παρόμοια στενή γραμμή σκορ μόδα σοφός για άλλη μια φορά δάχτυλα σταυρό καιρικές συνθήκες κρατήσει μέχρι ωραία πάρα πολύ επιτρέπουν λίγο καλύτερη ποιότητα ποδοσφαίρου οθόνη ελπίζω και όχι βάλτος υγρό βαρύ γήπεδο παρεμποδίζουν τις προσπάθειες διαφορετικά erm τέλος πάντων χωρίς περαιτέρω καθυστέρηση letufffds πάρει κατ 'ευθείαν σε μερικές προβλέψεις θα ξεκινήσουμε πρώτα με σωστή βαθμολογία αποτελέσματα προτάσεις πριν προχωρήσουμε σε κάποια οποτεδήποτε σκόρερ shoutouts επόμενη επάνω εντάξει εδώ πηγαίνει...

Ο αγώνας

Η Σαουθάμπτον αντιμετώπισε την Μπρέντφορντ σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Οι δύο ομάδες ήταν ισοδύναμες, αλλά η Σαουθάμπτον είχε το πλεονέκτημα της έδρας. Ο αγώνας ξεκίνησε καλά για τη Σαουθάμπτον, με την ίδια να παίρνει το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο συναρπαστικό, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι. Τελικά, η Σαουθάμπτον ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, κερδίζοντας με 4-1. Αυτό ήταν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για την ομάδα και τους οπαδούς της, και σίγουρα θα τους δώσει αυτοπεποίθηση για το επόμενο παιχνίδι τους.

Τα επακόλουθα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, αλλά τελικά η Σαουθάμπτον βγήκε νικήτρια με 4-1 επί της Μπρέντφορντ. Η ομάδα πραγματοποίησε μια δυνατή εμφάνιση και έδειξε μεγάλη ανθεκτικότητα, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 νωρίς στο ματς

Με τη νίκη αυτή η Σαουθάμπτον ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισοβαθμώντας βαθμολογικά με την τρίτη Φούλαμ. Η Μπρέντφορντ, εν τω μεταξύ, παραμένει στην έβδομη θέση

Και οι δύο ομάδες είχαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά η Σαουθάμπτον ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες της. Ο Ντάνι Ινγκς πέτυχε δύο γκολ για τους γηπεδούχους, ενώ οι Τσε Άνταμς και Ράιαν Μπέρτραντ μπήκαν επίσης στον πίνακα των σκόρερ

Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Σαουθάμπτον είναι πλέον αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις και θα επιδιώξει να συνεχίσει αυτή την καλή πορεία όταν θα αντιμετωπίσει την Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον την επόμενη εβδομάδα.

Αντιδράσεις παικτών

"Είμαι συντετριμμένος. Πραγματικά πίστευα ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι από αυτό το παιχνίδι, αλλά δεν ήταν γραφτό. Η καλύτερη ομάδα κέρδισε σήμερα" - Ο μέσος της Σαουθάμπτον Τζέιμς Γουόρντ-Πρόουζ

"Η Μπρέντφορντ είχε καλή αξία για τη νίκη της σήμερα. Δεν δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες και όταν τις κάναμε, δεν τις εκμεταλλευτήκαμε. Είναι ένα απογοητευτικό αποτέλεσμα, αλλά θα μάθουμε από αυτό και θα προχωρήσουμε" - Ο επιθετικός της Σαουθάμπτον Τσάρλι Όστιν

"Αυτή ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς σήμερα. Ξέραμε ότι η Σαουθάμπτον θα ήταν μια δύσκολη δοκιμασία, αλλά σκάψαμε βαθιά και στο τέλος πήραμε τους τρεις βαθμούς. Ήταν μια σπουδαία ομαδική προσπάθεια" - Ο μέσος της Μπρέντφορντ Ρομέιν Σόγιερς

"Ήταν σπουδαίο συναίσθημα να σκοράρω σήμερα εναντίον της Σαουθάμπτον. Ξέρω ότι πολλοί οπαδοί ζητούσαν να ξεκινήσω, οπότε ήταν ωραίο που επιτέλους βγήκα και πρόσφερα στην ομάδα" - Ο επιθετικός της Μπρέντφορντ Όλι Γουάτκινς

Αντιδράσεις του μάνατζερ

Ο προπονητής της Μπρέντφορντ, Τόμας Φρανκ, δήλωσε ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας του, λέγοντας ότι ήταν "η καλύτερη ομάδα από την αρχή μέχρι το τέλος".

Ο προπονητής της Σαουθάμπτον, Ραλφ Χάσενχατλ, έμεινε απογοητευμένος από την εμφάνιση της ομάδας του, κάνοντας λόγο για "απαράδεκτη".

Αντιδράσεις οπαδών

Η επιβλητική νίκη της Σαουθάμπτον με 4-1 επί της Μπρέντφορντ ήταν ο ιδανικός τρόπος για να ξεκινήσει την αγωνιστική της περίοδο 2020/21. Οι Άγιοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο από την αρχή μέχρι το τέλος και οι οπαδοί είναι λογικό να είναι ενθουσιασμένοι με την εμφάνιση

Ήταν μια ολοκληρωμένη νίκη που θα μπορούσε να είχε δει ακόμα περισσότερα γκολ, αλλά η Σαουθάμπτον θα είναι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένη με τα τέσσερα που κατάφερε να περάσει από τον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, Λουκ Ντάνιελς. Ο Danny Ings ξεκίνησε τα πράγματα με ένα εύστοχο χτύπημα στο πρώτο ημίχρονο, πριν ο Stuart Armstrong προσθέσει ένα δεύτερο αμέσως μετά την ανάπαυλα

Η Brentford μείωσε με τον Henrik Dalsgaard, αλλά οι όποιες ελπίδες για επιστροφή έσβησαν γρήγορα, καθώς ο Nathan Redmond βρήκε δίχτυα λίγο αργότερα. Στη συνέχεια, ο Che Adams έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με το τέταρτο γκολ της Σαουθάμπτον στις καθυστερήσεις

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Σαουθάμπτον ανέβηκε στη δεύτερη θέση του αρχικού βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με την πρωτοπόρο Λέστερ Σίτι. Είναι ακόμα πολύ νωρίς, αλλά οι οπαδοί ονειρεύονται ήδη την επιστροφή στην Premier League μετά την περσινή απογοήτευση.

Συμπέρασμα

Η Southampton FC νίκησε την Brentford FC στον πιο πρόσφατο αγώνα της με σκορ 4-1. Ήταν μια εντυπωσιακή νίκη για τη Σαουθάμπτον, η οποία κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού και δεν άφησε ποτέ την Μπρέντφορντ να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Τα στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης δείχνουν ότι η Σαουθάμπτον ήταν ξεκάθαρα η καλύτερη ομάδα της ημέρας, καθώς είχε περισσότερη κατοχή, περισσότερα σουτ στο στόχο και περισσότερα κόρνερ από την Μπρέντφορντ. Αυτή ήταν μια πειστική νίκη για τη Σαουθάμπτον και θα προσπαθήσει να χτίσει πάνω σε αυτή την απόδοση στο επόμενο παιχνίδι της.

Το "Σαουθάμπτον - Μπρέντφορντ τελευταίος αγώνας

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ Σαουθάμπτον και Μπρέντφορντ. Ο αγώνας διεξήχθη στις 16 Νοεμβρίου 2017 στο Stadium of Light στο Σάντερλαντ. Το Σαουθάμπτον κέρδισε το παιχνίδι με δύο τέρματα έναντι μηδέν.