410 Passes accurate 263
45'
90'

Η Aston Villa και η Newcastle United είναι δύο ποδοσφαιρικοί σύλλογοι που υπάρχουν εδώ και πολύ καιρό. Αγωνίζονται και οι δύο στην αγγλική Premier League, πράγμα που σημαίνει ότι συγκαταλέγονται στις καλύτερες ομάδες του κόσμου. Η Aston Villa έχει κατακτήσει τα περισσότερα πρωταθλήματα από οποιαδήποτε άλλη ομάδα στην Αγγλία, ενώ η Newcastle δεν έχει κατακτήσει ποτέ σημαντικό τρόπαιο.

Η Άστον Βίλα αντιμετωπίζει σήμερα τη Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ σε αγώνα της Premier League. Οι δύο ομάδες έχουν ήδη συναντηθεί δύο φορές φέτος, με την Άστον Βίλα να κερδίζει την πρώτη αναμέτρηση με 3-1 και τη δεύτερη με 0-0.

Αυτό το βίντεο πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιό μου όπου θα εξετάσω τον επερχόμενο αγώνα μεταξύ της Aston Villa και της Newcastle. Αυτή η αναμέτρηση είναι τεράστιας σημασίας καθώς διεξάγεται στην Premier League και μπορεί να έχει σοβαρές επιπτώσεις και για τις δύο ομάδες. Οπότε letufffds μπείτε στο θέμα και δείτε τι θα συμβεί!

Περίληψη αγώνα

Η Άστον Βίλα νίκησε 2-0 τη Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ στο "Σεντ Τζέιμς Παρκ" το Σάββατο, με τα γκολ των Ανουάρ Ελ Γκαζί και Τζον ΜακΓκιν να εξασφαλίζουν τη νίκη. Με τη νίκη αυτή η Βίλα ανέβηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League, ισόβαθμη με την τέταρτη Τσέλσι.

Ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από την ομάδα του Ντιν Σμιθ, η οποία είχε τον έλεγχο της κατοχής και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες σε όλο το παιχνίδι. Ο El Ghazi άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με ένα εύστοχο τελείωμα, πριν ο McGinn διπλασιάσει το προβάδισμα της Villa στο δεύτερο ημίχρονο με ένα υπέροχο προσωπικό γκολ.

Η Νιούκαστλ πρόσφερε πολύ λίγα πράγματα μπροστά και δεν κατάφερε να καταγράψει ούτε ένα σουτ στο στόχο καθ' όλη τη διάρκεια των 90 λεπτών. Ήταν μια απογοητευτική εμφάνιση από την ομάδα του Steve Bruce, η οποία παραμένει στην 17η θέση, μόλις δύο βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Άστον Βίλα πέτυχε άνετη νίκη με 2-0 επί της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ στο "Σεντ Τζέιμς Παρκ" το απόγευμα του Σαββάτου, χάρη στα γκολ των Ταϊρόν Μινγκς και Ρος Μπάρκλεϊ.

Ο Mings άνοιξε το σκορ για τη Villa στο πρώτο ημίχρονο με κοντινό πλασέ, αφού τον επέλεξε ο Jack Grealish, πριν ο Barkley διπλασιάσει το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίχρονο με ένα καταιγιστικό χτύπημα στην πάνω γωνία.

Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Villa είναι πλέον αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της Premier League απέναντι στη Newcastle, κερδίζοντας τα τέσσερα από αυτά τα ματς. Ήταν επίσης η πρώτη τους εκτός έδρας νίκη στη σεζόν, καθώς συνεχίζουν να ανεβαίνουν στον πίνακα προς την ασφάλεια της μεσαίας κατηγορίας.

Η Newcastle, από την άλλη πλευρά, παραμένει καθηλωμένη στον πάτο του πίνακα και μοιάζει καταδικασμένη για υποβιβασμό πίσω στην Championship, εκτός αν μπορέσει να αλλάξει γρήγορα τα πράγματα.

Ευκαιρίες

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν. Ωστόσο, η Άστον Βίλα ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και τελικά αναδείχθηκε νικήτρια με 2-0. Αυτή ήταν μια μεγάλη νίκη για τη Βίλα, η οποία ανέβηκε στη δεύτερη θέση του πίνακα και μόλις δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Νιούκαστλ.

Παρατάξεις

Aston Villa

Villa: Τερματοφύλακας: Νάιλαντ

Υπερασπιστές: Νίλαντ: Μινγκς, Τάργκετ

Μεσοεπιθετικοί: Luiz, McGinn, Hourihane

Επιθετικοί: Grealish (γ), El Ghazi, Trezeguet

Αναπληρωματικοί: Στιρ, Ελμοχαμαντί, Λάνσμπουρι, Ντάγκλας Λουίζ, Ζότα, Ντέιβις Κάρολ

Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ

Τερματοφύλακας: Ντουμπράβκα

Αμυντικοί: Ντράβκαφ: Yedlin, Schar (γ), Lascelles , Dummett

Μεσοεπιθετικοί: Hayden , Shelvey , Matty Longstaff

Επιθετικοί:: Μαξίμιν Αναπληρωματικοί:: Elliot , Krafth , Manquillo Lejeune,, Atsu,, Gayle,, Carroll

η Άστον Βίλα κέρδισε με 2-0 τη Νιούκαστλ.

Highlights

Άστον Βίλα - Νιούκαστλ 2-0

Η Άστον Βίλα συνέχισε το δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν με άνετη νίκη 2-0 επί της Νιούκαστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ. Τα γκολ των Jack Grealish και Ollie Watkins στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά για να εξασφαλίσουν τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του Dean Smith, η οποία είναι πλέον αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Ήταν άλλο ένα δύσκολο απόγευμα για τη Νιούκαστλ, η οποία έχει χάσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Η ομάδα του Steve Bruce παραμένει στην τελευταία τριάδα του πίνακα της Premier League και θα ελπίζει σε μια σύντομη ανατροπή της τύχης της.

Αυτό το παιχνίδι θα ήταν πάντα δύσκολο για τη Νιούκαστλ, απέναντι σε μια ομάδα της Άστον Βίλα που εντυπωσιάζει μέχρι στιγμής φέτος. Και έτσι αποδείχθηκε, καθώς η Βίλα πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού από νωρίς και δεν έδειχνε ποτέ ότι ήθελε να παραδώσει το προβάδισμά της.

Ο Grealish άνοιξε το σκορ με ένα λαμπρό ατομικό γκολ, περνώντας με ντρίμπλα αρκετούς αμυντικούς της Newcastle, προτού σουτάρει στην κάτω γωνία από το ύψος του πέναλτι. Ήταν μια εξαιρετική ατομική προσπάθεια από τον αρχηγό των Βίλανς, η οποία οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Στη συνέχεια, ο Watkins διπλασίασε το προβάδισμα της Villa λίγο πριν από το ημίχρονο με ένα εύστοχο τελείωμα, αφού επιλέχθηκε από τον Grealish. Ο επιθετικός έδειξε μεγάλη ψυχραιμία για να πάρει ένα άγγιγμα και να σουτάρει δίπλα από τον Martin Dubravka με μία ρευστή κίνηση, κάνοντας το 2-0 για τη Villa στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νιούκαστλ δεν απείλησε ποτέ να ξαναμπεί στο παιχνίδι, καθώς η Βίλα πήρε άνετα τη νίκη. Ήταν άλλο ένα δύσκολο απόγευμα για την ομάδα του Μπρους, η οποία παλεύει να βρει οποιαδήποτε φόρμα αυτή τη στιγμή.

Θετικά

Η Άστον Βίλα πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 επί της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ το Σάββατο, με γκολ των Τζον ΜακΓκιν και Όλι Γουάτκινς. Με τη νίκη αυτή η Βίλα ανέβηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League, μόλις δύο βαθμούς μακριά από την πρώτη τετράδα.

Ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από τη Βίλα, η οποία είχε το 61% της κατοχής της μπάλας και δημιούργησε 14 ευκαιρίες έναντι επτά της Νιούκαστλ. Ιδιαίτερα εντυπωσιακός ήταν ο Γουάτκινς, ο οποίος πέτυχε ένα γκολ και δημιούργησε άλλο ένα.

Αυτή ήταν μια πολύ αναγκαία νίκη για τη Βίλα, αφού είχε χάσει τρία από τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια πρωταθλήματος. Τώρα θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει αυτό το αποτέλεσμα και να συνεχίσει να βρίσκεται στην πρώτη τετράδα.

Αρνητικά

Η Νιούκαστλ παραμένει στην τελευταία τριάδα μετά από αυτή την ήττα και απέχει πλέον πέντε βαθμούς από την ασφάλεια. Έχει κερδίσει μόλις δύο από τα 13 παιχνίδια πρωταθλήματος που έχει δώσει μέχρι στιγμής φέτος και η φόρμα της είναι πραγματικά ανησυχητική.

Η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ δυσκολεύτηκε να δημιουργήσει οτιδήποτε απέναντι στην Άστον Βίλα, με το μοναδικό της σουτ στο στόχο να έρχεται στο δεύτερο ημίχρονο, όταν βρισκόταν ήδη πίσω στο σκορ με 2-0. Πρόκειται για ανησυχητική έλλειψη δημιουργικότητας και αιχμής από τη Νιούκαστλ, η οποία πρέπει επειγόντως να βρει λύσεις.

Αρνητικά

Υπήρχαν μερικά αρνητικά που πρέπει να αποκομίσει κανείς από τη νίκη της Άστον Βίλα με 2-0 επί της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ το Σάββατο. Πρώτον, η ομάδα δεν κατάφερε να κρατήσει ένα καθαρό φύλλο αγώνα παρά το γεγονός ότι κυριάρχησε για μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού. Δεύτερον, ο Jack Grealish βρέθηκε για άλλη μια φορά στο επίκεντρο της προσοχής για τους λάθος λόγους, αφού η κάμερα τον έπιασε να κλωτσάει τον μέσο της Newcastle Isaac Hayden. Και τέλος, τα προβλήματα τραυματισμών της Βίλα συνεχίστηκαν, καθώς ο αμυντικός Tyrone Mings χρειάστηκε να αντικατασταθεί στο δεύτερο ημίχρονο με κάτι που έμοιαζε με σοβαρό πρόβλημα στους προσαγωγούς.

Συνολικά, όμως, ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα και μια θετική εμφάνιση από τη Βίλα, καθώς συνεχίζει να διεκδικεί μια θέση στην πρώτη εξάδα της Premier League φέτος.

Απαραίτητα στοιχεία

Η Άστον Βίλα επικράτησε 2-0 της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ στο Villa Park το απόγευμα του Σαββάτου, με γκολ των Ανουάρ Ελ Γκαζί και Μπερτράν Τραορέ.

Ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από τη Βίλα, η οποία είχε πάνω από το 70% της κατοχής και 20 σουτ έναντι έξι της Νιούκαστλ. ΟEl Ghazi πέτυχε το εναρκτήριο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο μετά από καλή δουλειά του Traore, πριν ο τελευταίος προσθέσει και δεύτερο στις καθυστερήσεις με ωραία ατομική προσπάθεια.

Η νίκη ανεβάζει τη Βίλα στη 13η θέση του πίνακα της Premier League, ενώ η Νιούκαστλ παραμένει στη 17η θέση και βρίσκεται πλέον μόλις δύο βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το "aston villa - newcastle today

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Μαΐου. Η Άστον Βίλα θα αντιμετωπίσει την Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ στο St James' Park. Ο αγώνας ξεκινά στις 15:00 μ.μ. ώρα Ελλάδος και μπορείτε να τον παρακολουθήσετε διαδικτυακά στο BT Sport ESPN.

Ποια είναι καλύτερη η Newcastle ή η Aston Villa

Είναι η Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ ανώτερη από την Άστον Βίλα Η Aston Villa έχει τώρα υψηλότερο δείκτη απόδοσης 1v1 (87). Η Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ έχει πετύχει συνολικά 44 γκολ, ενώ η Άστον Βίλα έχει πετύχει 45. Κατά την άποψή μας, η Aston

Villa θα κέρδιζε το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Θα μεταδοθεί στην τηλεόραση το παιχνίδι Άστον Βίλα - Νιούκαστλ

Το Sky Main Event in Sports

και η Premier League θα το μεταδώσουν ζωντανά, με την κάλυψη να ξεκινά στη 1μμ.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω την αναμέτρηση Aston Villa - Newcastle

Η ομάδα του Έντι Χάουε, η Νιούκαστλ, αήττητη σε τέσσερα παιχνίδια στην Premier League

, θα αντιμετωπίσει την Κυριακή στο St. James' Park την ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ, την Άστον Βίλα, αήττητη σε τρία παιχνίδια (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 9 το πρωί ώρα Ελλάδας, στο Peacock Premium)

Τι ώρα ξεκινάει το κανάλι ζωντανής μετάδοσης του αγώνα Άστον Βίλα - Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ

Από τη 1 μ.μ. στο Sky Sports Premier League και από τις 2 μ.μ. στο Main

Event, μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι ζωντανά.

Είναι η Βίλα ένας μεγάλος σύλλογος

Αν και είναι γεωγραφικά μεγάλη, η Βίλα είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος στα Μίντλαντς, ακολουθούμενη από τη Λιντς στο Γιορκσάιρ, τη Σάντερλαντ στη βορειοανατολική χώρα κ.λπ. Έχουν ένα λογικό μέγεθος σε σύγκριση με τους μεγαλύτερους συλλόγους σε εθνικό επίπεδο. Τα Σπερς και η Άστον Βίλα

είναι δύο από τους μεγαλύτερους συλλόγους της Πρέμιερ Λιγκ, αντίστοιχα.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα ο αγώνας της Άστον Βίλα

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες της Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sports

και στην εφαρμογή για κινητά. Η κάλυψη του αγώνα θα ξεκινήσει στις 7:30.

Σε ποιο κανάλι μεταδίδεται ο αγώνας της Νιούκαστλ σήμερα

Ηζωντανή κάλυψη του αγώνα θα είναι διαθέσιμη online μέσω της εφαρμογής BT Sport, καθώς και στα BT Sport 1 και BT Sport

Ultimate. Η κάλυψη θα ξεκινήσει στις 11:30.

Είναι ο αγώνας Newcastle στο BT Sport

Οι αγώνες της Premier League για τη Newcastle United θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Είναι το Newcastle σε ζωντανή τηλεοπτική μετάδοση

Η ζωντανή κάλυψη θα γίνει από τους Matthew Raisbeck και John Anderson του BBC Radio Newcastle

. Ωστόσο, δεν θα είναι προσβάσιμη στο διαδίκτυο και θα προσφέρεται μόνο μέσω ραδιοφώνου.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω την Aston Villa στις ΗΠΑ

ΗΠΑ: Στις Ηνωμένες Πολιτείες, η αναμέτρηση Άστον Βίλα - Λίβερπουλ θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το USA Network στα αγγλικά και το Universo στα ισπανικά

. Και τα δύο κανάλια μπορούν να προβληθούν στο fuboTV, το οποίο παρέχει στους νέους πελάτες μια δωρεάν δοκιμή.

Τι ώρα είναι η σέντρα στο Νιούκαστλ σήμερα

Ο αγώνας μεταξύ της Σίτι και της Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ θα ξεκινήσει στις 16:30 την Κυριακή

8 Μαΐου. (ΗΝΩΜΈΝΟ ΒΑΣΊΛΕΙΟ). Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports στο Ηνωμένο Βασίλειο, ενώ οι θεατές σε όλο τον κόσμο μπορούν να μάθουν πώς θα το παρακολουθήσουν επισκεπτόμενοι τις παγκόσμιες τηλεοπτικές λίστες μας στο κάτω μέρος αυτής της σελίδας.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα Villa

Στην τηλεόραση, Aston Villa Οι αγώνες της Premier League για την Aston Villa θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω την Aston Villa σήμερα

Τόσο το VillaTV όσο και το LUTV, τα οποία χρειάζονται συνδρομή, θα μεταδώσουν τον αγώνα σε όλο τον κόσμο

.

Πώς μπορώ να μεταδώσω το παιχνίδι της Βίλα

Το USA Network και το Universo είναι τα δύο κανάλια στα οποία οι φίλαθλοι στις ΗΠΑ μπορούν να παρακολουθήσουν τον αγώνα. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί από το Disney+ Hotstar και το Star Sports Select

HD για τους Ινδούς οπαδούς. Στο DAZN μπορούν να παρακολουθήσουν το παιχνίδι οι φίλαθλοι του Καναδά. Στο Optus Sport μπορούν να το παρακολουθήσουν οι θεατές στην Αυστραλία.