583 Total passes 528
498 Passes accurate 445
45'
90'

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι ο πιο παρασημοφορημένος σύλλογος στην ιστορία του αγγλικού ποδοσφαίρου και έχει πλούσια κληρονομιά επιτυχιών. Ωστόσο, η περσινή σεζόν ήταν μια απογοήτευση για τους "κόκκινους διαβόλους", καθώς αποκλείστηκαν από το Champions League από την Τότεναμ Χότσπορ στη φάση των "16". Οι δύο σύλλογοι συναντήθηκαν ξανά στον φετινό τελικό του UEFA Europa League, με τα Σπερς να κερδίζουν με 3-1 στο σύνολο και να παίρνουν το πρώτο τους τρόπαιο από το 1991.

Το manchester united -Tottenham live stream είναι ένας αγώνας από την αγγλική Premier League. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα αντιμετωπίσει την Τότεναμ Χότσπορ σε αυτόν τον αγώνα. Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή, 28 Οκτωβρίου στις 16:30 μ.μ. BST.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο blog μου για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ!

Αυτή η αναμέτρηση είναι πάντα ένα μπλοκμπάστερ και φέτος δεν διαφέρει. Οι δύο ομάδες είναι ισοδύναμες, με αμφότερες να έχουν κερδίσει τρία παιχνίδια μέχρι στιγμής φέτος. Ωστόσο, προβλέπω ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα βγει νικήτρια σε ένα παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Αν ψάχνετε έμπνευση για τη φανταστική σας ομάδα, ρίξτε μια ματιά σε αυτές τις λέξεις-κλειδιά: 'manchester united vs tottenham 6-1', 'manchester united vs tottenham last 10 games', 'man utd vs tottenham 3-0', και 'manchester united vs tottenham stadium'. Ελπίζω να σας αρέσει να διαβάζετε το blog μου και θα σας δω στο παιχνίδι!

Εισαγωγή

Οι δύο πιο επιτυχημένοι σύλλογοι στην ιστορία του αγγλικού ποδοσφαίρου αναμετρώνται για άλλη μια φορά, καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Τότεναμ Χότσπορ στο Ολντ Τράφορντ.

Αυτή η αναμέτρηση είναι ιστορική όλα αυτά τα χρόνια, με μερικές από τις πιο εμβληματικές στιγμές και παίκτες να κοσμούν το χορτάρι. Από το ατομικό γκολ του Τζορτζ Μπεστ το 1968, μέχρι το θαυμαστό γκολ του Ράιαν Γκιγκς στον ημιτελικό του Κυπέλλου Αγγλίας το 1999, αυτή η αναμέτρηση τα είχε όλα.

Τα τελευταία χρόνια, όμως, οι Spurs είχαν το πάνω χέρι, κερδίζοντας τις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες μετά την απογοητευτική ήττα από τη Νόριτς Σίτι την τελευταία φορά.

Δείτε όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε ενόψει του σημερινού αγώνα...

Ειδήσεις για την ομάδα

Ο προπονητής της Γιουνάιτεντ, Ole Gunnar Solskjaer, έκανε τρεις αλλαγές σε σχέση με την ομάδα που έχασε 1-0 στην έδρα της Newcastle United πριν από τη διεθνή διακοπή. Ο Άντονι Μαρσιάλ επιστρέφει στην αρχική ενδεκάδα μετά την απουσία του την τελευταία φορά λόγω τραυματισμού, ενώ οι Τζέσε Λίνγκαρντ και Μέισον Γκρίνγουντ έρχονται επίσης στη θέση των Μάρκους Ράσφορντ και Χουάν Μάτα αντίστοιχα. Ο Χάρι Μαγκουάιρ επιστρέφει από τιμωρία για να πάρει τη θέση του στην άμυνα μαζί με τους Βίκτορ Λίντελοφ και Άαρον Γουάν-Μπισάκα.

Ιστορικό

Αυτή η αναμέτρηση είναι τακτική στην Premier League από το 1992, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Τότεναμ Χότσπορ να αναμετρώνται 37 φορές. Σε αυτό το διάστημα, τα Σπερς έχουν καταφέρει να βγουν νικητές μόνο οκτώ φορές ufffd αν και είχαν ένα αήττητο σερί τριών σεζόν μεταξύ 2014 και 2017.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση έγινε την περασμένη σεζόν στο Old Trafford, όπου οι Spurs έφυγαν άνετοι νικητές με 2-0 χάρη στα γκολ των Dele Alli και Harry Kane. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που γέλασε τελευταία, καθώς κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλήματος, ενώ η Τότεναμ τερμάτισε στην τέταρτη θέση.

Οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν στο Old Trafford το μεσημέρι του Σαββάτου, με τις δύο ομάδες να θέλουν να μειώσουν τη διαφορά τους από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Δείτε εδώ όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για το παιχνίδι...

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ: ρεκόρ head-to-head

Αγώνες που διεξήχθησαν: 37

Νίκες Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 25

Νίκες της Τότεναμ Χότσπορ: 8

Ισοπαλίες: 4

Πρώτη συνάντηση: (14 Αυγούστου 1992)

Πιο πρόσφατη συνάντηση: Hotspur (30 Απριλίου 2019)

Ο αγώνας του Σαββάτου θα είναι η 38η συνάντηση μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Τότεναμ Χότσπουρ στην Premier League.Η Γιουνάιτεντ έχει κερδίσει 25 από αυτά τα παιχνίδια, ενώ τα Σπερς έχουν κερδίσει μόνο οκτώ φορές, αν και είχαν ένα αήττητο σερί τριών σεζόν μεταξύ 2014 και 2017. Η πιο πρόσφατη συνάντηση έγινε την περασμένη σεζόν στο Old Trafford, όπου οι Spurs έφυγαν άνετοι νικητές με 2-0 χάρη στα γκολ των Dele Alli και Harry Kane. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που γέλασε τελευταία, καθώς κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλήματος, ενώ η Τότεναμ τερμάτισε στην τέταρτη θέση.

Ο αγώνας

Η αναμέτρηση Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ Χότσπορ είναι πάντα μια συναρπαστική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να διαθέτουν ισχυρές επιδόσεις στην Premier League. Αυτή τη σεζόν, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν ιδιαίτερα κυρίαρχη, κερδίζοντας με 6-1 στην πιο πρόσφατη συνάντησή τους. Ωστόσο, η Τότεναμ Χότσπορ έχει επίσης σημειώσει κάποια επιτυχία απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα τελευταία χρόνια, κερδίζοντας με 3-0 στην τελευταία τους αναμέτρηση

Και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να δώσουν μια καλή παράσταση για τους φιλάθλους στο Old Trafford, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να ελπίζει να συνεχίσει το αήττητο σερί της στην έδρα της και την Τότεναμ Χότσπορ να θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά το απογοητευτικό ξεκίνημα της σεζόν

Ο αγώνας υπόσχεται να είναι διασκεδαστικός, με τις δύο ομάδες να έχουν να επιδείξουν πολλά επιθετικά ταλέντα. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα έχει ως ηγέτη τον επιθετικό Ρομέλου Λουκάκου, ο οποίος βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα μέχρι στιγμής φέτος, ενώ η Τότεναμ Χότσπορ θα στηριχθεί στους Χάρι Κέιν και Ντέλε Άλι για να πετύχει τα γκολ

Με δύο τόσο ισοδύναμες ομάδες, είναι δύσκολο να προβλέψει κανείς ποιος θα βγει νικητής σε αυτή την αναμέτρηση. Ωστόσο, δεδομένης της ισχυρής έδρας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της κακής εκτός έδρας φόρμας της Τότεναμ Χότσπορ, είναι πιθανό οι γηπεδούχοι να πάρουν τους τρεις βαθμούς από αυτό το παιχνίδι.

Τα επακόλουθα

Η επιβλητική νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 6-1 επί της Τότεναμ Χότσπορ στο Ολντ Τράφορντ ήταν μια δήλωση προθέσεων από τους "κόκκινους διαβόλους", οι οποίοι πλέον βρίσκονται σταθερά στο κυνήγι της πρώτης τετράδας.

Αυτή ήταν επίσης μια πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer, καθώς προσπαθεί να συμβαδίσει με τη Leicester City και την Chelsea στην κούρσα για την πρόκριση στο Champions League.

Ήταν μια εντυπωσιακή απόδοση σε όλους τους τομείς από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία ήταν κλινική στην επίθεση και αποφασιστική στην άμυνα. Ο David de Gea έκανε μερικές σημαντικές αποκρούσεις, ενώ οι Luke Shaw και Victor Lindelof ήταν εξαιρετικοί στα μετόπισθεν.

Στη μεσαία γραμμή, ο Scott McTominay έκανε άλλη μια ακούραστη βάρδια και ο Bruno Fernandes ήταν για άλλη μια φορά καθοριστικός, σκοράροντας δύο γκολ και προετοιμάζοντας άλλο ένα. Μπροστά, ο Marcus Rashford συνέχισε την πλούσια φόρμα του με δύο δικά του γκολ.

Αυτή η νίκη θα δώσει μεγάλη αυτοπεποίθηση στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ενόψει των επόμενων αγώνων της, που περιλαμβάνουν δύσκολες δοκιμασίες με τη Νόριτς Σίτι και τη Γουότφορντ. Αν μπορέσει να διατηρήσει αυτό το επίπεδο απόδοσης, τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην προκριθεί στο Champions League.

Οι αντιδράσεις

Οι αντιδράσεις για τον αγώνα ήταν τουλάχιστον ενδιαφέρουσες. Κάποιοι οπαδοί της Γιουνάιτεντ είναι εκστασιασμένοι, κάποιοι έκπληκτοι και κάποιοι ακόμη και λίγο ανήσυχοι. Είναι ξεκάθαρο ότι ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από τη Γιουνάιτεντ, αλλά είναι επίσης ξεκάθαρο ότι η Τότεναμ δεν ήταν στα καλύτερά της. Αυτό έχει οδηγήσει ορισμένους οπαδούς των Σπερς να είναι πολύ επικριτικοί απέναντι στην ομάδα τους, ενώ άλλοι προσπαθούν να παραμείνουν θετικοί. Συνολικά, φαίνεται ότι και οι δύο ομάδες οπαδών απολαμβάνουν το αποτέλεσμα, ακόμα κι αν το βλέπουν από διαφορετικές οπτικές γωνίες!

Η κληρονομιά

Τι παιχνίδι ήταν αυτό! Ο αγώνας Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ Χότσπερ ήταν γεμάτος εκπλήξεις, με το τελικό σκορ να είναι 6-1 υπέρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Είναι η πρώτη φορά μετά από δέκα χρόνια που τα Σπερς χάνουν με τέτοια διαφορά και σίγουρα είναι ένα παιχνίδι που θα μείνει στην ιστορία

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα γρήγορο γκολ από τον Άντονι Μαρσιάλ, το οποίο έβαλε τη Γιουνάιτεντ μπροστά στο σκορ με 1-0 μέσα στα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια το διπλασίασε ο Jesse Lingard στο 14ο λεπτό, δίνοντας στη United ένα άνετο προβάδισμα με 2-0. Ωστόσο, τα Σπερς άρχισαν να μπαίνουν ξανά στο παιχνίδι και ο Χάρι Κέιν πέτυχε γκολ στο 27ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1

Λίγο πριν το ημίχρονο, η United χτύπησε ξανά με ένα ακόμη γκολ του Martial για το 3-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Τότεναμ μπήκε δυνατά και κυριάρχησε στην κατοχή της μπάλας για μεγάλα χρονικά διαστήματα, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Από την άλλη πλευρά, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της για αντεπιθέσεις και πρόσθεσε άλλα τρία γκολ με τους Ράσφορντ (2) και Γκρίνγουντ (1), με αποτέλεσμα το τελικό 6-1

Η νίκη αυτή όχι μόνο εδραιώνει τη θέση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην κορυφή του πίνακα της Premier League, αλλά και διευρύνει το προβάδισμά της έναντι της Τότεναμ Χότσπορ που βρίσκεται πλέον στην 5η θέση. Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Ole Gunnar Solskjaer γίνεται μόλις ο δεύτερος προπονητής στην ιστορία της Premier League που κερδίζει και τα έξι παιχνίδια εναντίον άλλης ομάδας σε μία σεζόν (ο Pep Guardiola είναι ο πρώτος). Πραγματικά ένα εντυπωσιακό κατόρθωμα!

Η σημασία

Η σημασία του αγώνα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ δεν μπορεί να υποτιμηθεί. Πρόκειται για ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της σεζόν, με τις δύο ομάδες να διεκδικούν μια θέση στην πρώτη τετράδα της Premier League. Αυτό το παιχνίδι έχει τεράστιες επιπτώσεις και για τους δύο συλλόγους και είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα εξαιρετικά συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι επιπτώσεις

Το παιχνίδι μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Τότεναμ Χότσπερ ήταν ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της σεζόν. Οι δύο ομάδες διεκδικούν μια θέση στην πρώτη τετράδα και ο νικητής αυτού του αγώνα θα έχει σημαντικό πλεονέκτημα σε αυτή την κούρσα

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε στον αγώνα ως φαβορί, αλλά είχε να αντιμετωπίσει μια δύσκολη δοκιμασία απέναντι σε μια ομάδα της Τότεναμ που είχε κερδίσει τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τη Γιουνάιτεντ, με τον Άντονι Μαρσιάλ να σκοράρει από νωρίς και να της δίνει το προβάδισμα. Ωστόσο, η Τότεναμ αντεπιτέθηκε αμέσως μετά, με τον Χάρι Κέιν να ισοφαρίζει από το σημείο του πέναλτι

Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία πέτυχε τρία γκολ για να σφραγίσει μια εμφατική νίκη. Η νίκη αυτή την φέρνει πάνω από την Τότεναμ στον πίνακα και την φέρνει σε ισχυρή θέση για να προκριθεί στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Το "manchester united vs tottenham highlights

" είναι ένας αγώνας που διεξήχθη την Κυριακή 14 Ιανουαρίου. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε την Τότεναμ Χότσπορ με 1-0.

Το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ προβάλλεται στην τηλεόραση

παρακολουθώντας Manchester United - Tottenham

. ΗΠΑ: Μόνο οι πελάτες της υπηρεσίας ροής του NBC Peacock θα μπορούν να παρακολουθήσουν ζωντανά τη δράση του Σαββάτου από το Old Trafford. Καναδάς: Το DAZN, η υπηρεσία streaming της Premier League, θα μεταδώσει το παιχνίδι ζωντανά και στον Καναδά.

Πόσα χατρίκ έχει ο Ρονάλντο στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: τρία χατ-τρικ ΗμερομηνίαΑνταγωνισμόςΣτόχοι 01/12/2008 Πρέμιερ Λιγκ 30 Δεκεμβρίου 2022 304/16/2022 Πρέμιερ Λι

γκ League3 Πρεμιέρα

Ο Ρονάλντο πέτυχε χατ τρικ

Τον Ιανουάριο του 2008, ο Ρονάλντο πέτυχε το πρώτο του χατ τρικ στην Premier League, καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 6-0 τη Νιούκαστλ

Γιουνάιτεντ. Είχε να πετύχει τρία γκολ από το τελευταίο του τρίποντο εναντίον των Σπερς στις Μα., το μεγαλύτερο κενό μεταξύ των χατ τρικ στην ιστορία της Premier League.

Τι ώρα είναι σήμερα το παιχνίδι Μάντσεστερ - Τότεναμ

Τι ώρα αρχίζει το παιχνίδι Στις 17:30 μ.μ. θα ξεκινήσει η αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

με την Τότεναμ.

Τι ώρα είναι η αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τα Σπερς

Το παιχνίδι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 5:30 το Σάββατο στο Ολντ Τράφορντ.

Τι ώρα είναι ο αγώνας της Man U σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες Κατάστασηαγώνα και ώρα έναρξης: 8:30 Arsenal Man Utd

Ποιος πέτυχε το ταχύτερο χατ-τρικ

Τα πέντε κορυφαία χατ-τρικ της Premier League

από άποψη ταχύτητας παρουσιάζονται παρακάτω. Sadio Mane (16 λεπτά, SouStis 17:30 m.m.mpton 6-1 Aston Villa, 2015). Dwight Yorke, 22 λεπτά (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 6-1 Άρσεναλ, 2001). Kevin De Bruyne, 24 λεπτά (Μάντσεστερ Σίτι 5, Γουλβς 1). Jermaine Pennant, 26 λεπτά (Άρσεναλ 6, Σαουθάμπτον 1, 2003).

Έχει πετύχει αμυντικός χατ-τρικ

αμυντικοί με χατ-τρικ γκολ Στις 5 Νοεμβρίου 1977, στην Bundesliga της περιόδου 1977-78, ο Bernard Dietz, ένας παραγωγικός αμυντικός που μάλιστα εκπροσώπησε τη Δυτική Γερμανία

κάποια στιγμή στην καριέρα του, πέτυχε τέσσερα γκολ εναντίον της Μπάγερν.