487 Total passes 426
416 Passes accurate 342
45'
90'

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι αυτή τη στιγμή ο πιο πολύτιμος ποδοσφαιρικός σύλλογος στον κόσμο, αλλά δεν είναι άμοιρη ελαττωμάτων. Συχνά κατηγορείται ότι είναι βαρετή και ότι παίζει πολύ αμυντικά, γι' αυτό και η νίκη της Κρίσταλ Πάλας με 2-1 εναντίον της ήταν ένα αποτέλεσμα-σοκ.

Το man united - crystal palace live είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 13 Ιανουαρίου. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Sky Sports και το BT Sport.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ufffd ποιος θα βγει νικητής Αυτή η αναμέτρηση είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα θρίλερ, με τις δύο ομάδες να διαθέτουν τρομερές άμυνες και ισχυρά επιθετικά οπλοστάσια. Ποιος θα βγει νικητής σε αυτό το συναρπαστικό παιχνίδι Ας ρίξουμε μια ματιά στα στατιστικά στοιχεία ενόψει του αγώνα για να δούμε ποια ομάδα έχει το προβάδισμα.

Εισαγωγή

Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που είχαμε ένα παλιό καλό παιχνίδι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας. Αυτές οι δύο ομάδες έχουν μια μακρά και ιστορική ιστορία, που χρονολογείται από τις ημέρες τους στην αγγλική Premier League. Και ενώ δεν βρίσκονται πλέον στην κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, εξακολουθούν να είναι δύο από τις πιο δημοφιλείς ομάδες στον κόσμο

Αυτή τη σεζόν, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη δεύτερη θέση του πίνακα, ενώ η Κρίσταλ Πάλας παραπαίει κοντά στον πάτο. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτή η αναμέτρηση δεν θα είναι συναρπαστική. Στην πραγματικότητα, πιθανότατα θα είναι ένα από τα πιο καυτά παιχνίδια της σεζόν

Έτσι, χωρίς άλλη καθυστέρηση, ας ρίξουμε μια ματιά στο τι μπορείτε να περιμένετε από αυτή την αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο από τους μεγαλύτερους συλλόγους της Αγγλίας.

Ιστορικό

Η Crystal Palace είναι επαγγελματικός ποδοσφαιρικός σύλλογος που εδρεύει στο Selhurst του Λονδίνου. Σήμερα αγωνίζεται στην Premier League, την κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου. Ο σύλλογος ιδρύθηκε το 1905 στο περίφημο κτίριο της έκθεσης Crystal PalaceExhibition από τους φιναλίστ του FA Cup εκείνης της χρονιάς

Η ομάδα αγωνίζεται στο σημερινό της γήπεδο, το Selhurst Park, από το 1924. Οι Αετοί δεν έχουν κατακτήσει ποτέ ένα μεγάλο τρόπαιο, αλλά έχουν κατακτήσει τη δεύτερη θέση στις διοργανώσεις FA Cup του 1990 και League Cup του 2016

Η πιο επιτυχημένη περίοδος της Πάλας ήρθε με προπονητή τον Steve Coppell κατά τη διάρκεια της δεκαετίας του 1980, όταν πέτυχε διαδοχικές ανόδους για να φτάσει στην Πρώτη Κατηγορία για πρώτη φορά στην ιστορία της. Στη συνέχεια η ομάδα πέρασε τέσσερις σεζόν στην πρώτη κατηγορία πριν υποβιβαστεί ξανά στη δεύτερη κατηγορία στο τέλος της περιόδου 1988ufffd89

Το 1991, η Πάλας αναλήφθηκε από τον Μαρκ Γκόλντμπεργκ και ο νέος προπονητής Άλαν Σμιθ την οδήγησε πίσω στην Division One ως πρωταθλήτρια με 100 βαθμούς, αν και άντεξε μόλις μία σεζόν πριν υποβιβαστεί ξανά. Το 1998, ο Αμερικανός επιχειρηματίας Σάιμον Τζόρνταν αγόρασε την Κρίσταλ Πάλας και επέβλεψε άλλη μια περίοδο οικονομικής αστάθειας, η οποία τελικά την οδήγησε σε πτώχευση το 2010

Αφού βγήκε από τη διαχείριση, ο Τζόρνταν διόρισε τον Ίαν Χόλογουεϊ ως προπονητή και οδήγησε την Πάλας πίσω στο Γουέμπλεϊ για μια εμφάνιση στον τελικό των πλέι οφ του πρωταθλήματος του 2013, τον οποίο έχασε 1ufffd0 από τη Γουότφορντ μετά από παράταση. Ένα χρόνο αργότερα, ο Τόνι Πιούλις ανέλαβε τη θέση του προπονητή και οδήγησε την Πάλας στην υψηλότερη θέση της ιστορίας της, τη δέκατη θέση στην Πρέμιερ Λιγκ κατά τη διάρκεια της σεζόν 2013ufffd14. Ωστόσο, αποχώρησε μετά από διαφωνία με τον Τζόρνταν για τα μεταγραφικά κονδύλια

Ο Νιλ Γουόρνοκ αντικατέστησε τον Πιούλις και βοήθησε να διατηρηθεί η Πάλας στην κατηγορία για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν, προτού ο πρώην διεθνής Άγγλος Άλαν Πάρντιου διοριστεί ως προπονητής στις 3 Ιανουαρίου 2015- παραμένει μέχρι σήμερα στο Selhurst Park. Υπό την καθοδήγηση του Pardew, η Crystal Palace έφτασε σε νέα ύψη καθώς προκρίθηκε για πρώτη φορά στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο μέσω της πέμπτης θέσης τη σεζόν 2015ufffd16- αυτό είχε ως αποτέλεσμα τη συμμετοχή της στο UEFA Europa League 2016ufffd17 όπου αποκλείστηκε από τη γερμανική RB Leipzig με 5-4 στο συνολικό σκορ αφού κέρδισε το πρώτο παιχνίδι με 3-2 εκτός έδρας αλλά έχασε το δεύτερο παιχνίδι με 2-0 στην έδρα της παρά το γεγονός ότι είχε καλές ευκαιρίες και στα δύο παιχνίδια . Παρά τα ανάμεικτα αποτελέσματα κατά τη διάρκεια της θητείας του μέχρι στιγμής, συμπεριλαμβανομένης της αποτυχίας να οικοδομήσει στο ελπιδοφόρο ξεκίνημα που έγινε κατά τη διάρκεια της σεζόν 2016/17 που τους είδε να τερματίζουν 14η , Pardew έχει καταφέρει να καθιερώσει Crystal Palace ως τακτική ομάδα της Premier League που τώρα μπορεί να προσβλέπει σε ανταγωνισμό με τις καλύτερες ομάδες όχι μόνο εντός αλλά και στην ευρωπαϊκή σκηνή κάτι που θα ήταν αδιανόητο μόλις πριν από λίγα χρόνια

(Πάρτε έμπνευση από αυτές τις λέξεις-κλειδιά: 'man utd vs crystal palace 1 3 highlights', 'man united vs crystal palace highlights', 'gillingham vs crystal palace', 'man united vs aston villa', 'manchester united game')

man utd vs crystal palace 1 3 highlights: Στις 8 Μαΐου 2017, η Μαν Γιουνάιτεντ φιλοξένησε την Κρίσταλ Πάλας στο Ολντ Τράφορντ και χρειαζόταν νίκη ή ισοπαλία για να εξασφαλίσει μια θέση στη διοργάνωση του Champions League της επόμενης σεζόν. Ωστόσο, ήταν η Palace που πήρε νωρίς προβάδισμα με την κεφαλιά του επιθετικού Benteke μέσα σε δύο λεπτά σημάδι πολύ κατά το τρέξιμο παιχνίδι . Η United κατάφερε να ισοφαρίσει με το βολέ του Mkhitaryan στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου αλλά και πάλι ο Benteke ήταν αυτός που επανέφερε το προβάδισμα των επισκεπτών με άλλη μια κεφαλιά ακριβώς στο ημίχρονο . Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με περισσότερη σκοπιμότητα από τους άνδρες του Jose Mourinho, καθώς ο Pogba βρήκε χώρο μέσα στο κουτί μόνο να δει την προσπάθεια του από κοντά να απομακρύνεται από τη γραμμή από τον Delaney . Στιγμές αργότερα , Rashford χτύπησε το δοκάρι με καυτό χαμηλό σουτ έξω από το κουτί , καθώς η United φαινόταν απελπισμένη να βρει τρόπο να επιστρέψει στο παιχνίδι . Αυτό το γκολ έφτασε τελικά ευγενική προσφορά Herrera tap -in μετά από ωραία δουλειά κάτω από την αριστερή πλευρά με τη συμμετοχή Valencia και Blind . Ωστόσο, ήταν καρδιοχτύπι για τη United βαθιά μέσα στις καθυστερήσεις , όταν McArthur bundled μπάλα πάνω από τη γραμμή παρελθόν de Gea μετά Schlupp κράτησε την κατοχή ζωντανή κοντά στην touchline

Το παιχνίδι

Είναι το παιχνίδι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας και όπως πάντα, πρόκειται για μια καυτή μάχη. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αδιάφορο, με καμία από τις δύο ομάδες να μην καταφέρνει να σκοράρει. Ωστόσο, τα πράγματα ανέβηκαν στο δεύτερο ημίχρονο

Η Κρίσταλ Πάλας πήρε το προβάδισμα στο 66ο λεπτό, με γκολ του Άντρος Τάουνσεντ. Ακολούθησαν άλλα δύο γκολ από τους Wilfried Zaha και Patrick van Aanholt, δίνοντας προβάδισμα στην Crystal Palace με 3-0

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να μειώσει στο 90ο λεπτό με τον Άντονι Μαρσιάλ, αλλά δεν ήταν αρκετό για να σώσει το παιχνίδι. Στο τέλος, η Crystal Palace επικράτησε με 3-1.

Τα κυριότερα σημεία

Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς αντιμετώπισε μια δυνατή Κρίσταλ Πάλας. Οι "αετοί" πετούσαν ψηλά στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν νωρίς με τον Άντρος Τάουνσεντ. Η Γιουνάιτεντ όμως αντέδρασε καλά και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Άντονι Μαρσιάλ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια πραγματική μάχη, με τις δύο ομάδες να κυνηγούν τη νίκη. Στο τέλος η Palace ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, καθώς σκόραρε άλλες δύο φορές για να σφραγίσει τη νίκη με 3-1. Η Γιουνάιτεντ θα είναι απογοητευμένη από το αποτέλεσμα, αλλά υπήρχαν πολλά θετικά στοιχεία από την εμφάνιση.

Οι αντιδράσεις

1) "Δεν είμαι σίγουρος τι είναι πιο εκπληκτικό, το αποτέλεσμα ή το γεγονός ότι η Γιουνάιτεντ πραγματικά πάλεψε"

2) "Η Γιουνάιτεντ έδειχνε ότι προσπαθούσε, αλλά δεν μπορούσε να τα καταφέρει. Ήταν μια γενναία προσπάθεια"

3) "Νομίζω ότι όλοι ξέραμε ότι θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για τη Γιουνάιτεντ και δυστυχώς δεν τα κατάφερε"

4) "Είναι πάντα απογοητευτικό να βλέπεις την ομάδα σου να χάνει, αλλά πρέπει να αναγνωρίσω την απόδοση της Πάλας"

5) "Αυτή είναι μια τεράστια νίκη για την Πάλας και ένα μεγάλο βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση. Όσο για τη Γιουνάιτεντ, θα πρέπει να ανασυνταχθεί και να καταλάβει τι πήγε στραβά"

Τα επακόλουθα

Έχουν περάσει λίγες ημέρες από το παιχνίδι και οι οπαδοί της Γιουνάιτεντ εξακολουθούν να αναπολούν την ήττα. Ήταν δύσκολο να την πάρουν, ειδικά δεδομένου ότι η Πάλας ήταν η καλύτερη ομάδα της ημέρας. Ορισμένοι οπαδοί δείχνουν με το δάχτυλο τον Ζοσέ Μουρίνιο, κατηγορώντας τον για την ήττα. Άλλοι ζητούν υπομονή, λέγοντας ότι είναι ακόμα νωρίς στη σεζόν και υπάρχει αρκετός χρόνος για να αλλάξουν τα πράγματα. Όπως και να έχει, είναι σαφές ότι η Γιουνάιτεντ έχει αρκετή δουλειά να κάνει αν θέλει να διεκδικήσει τον τίτλο φέτος.

Η κληρονομιά

Ο αγώνας Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας ήταν ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι, καθώς και οι δύο ομάδες διεκδικούσαν την κορυφή του πρωταθλήματος. Δυστυχώς, ο αγώνας ήταν απογοητευτικός για τους οπαδούς της Γιουνάιτεντ, καθώς η ομάδα τους έχασε με 1-3. Τα στιγμιότυπα του αγώνα δείχνουν ότι η Πάλας ήταν καλύτερη ομάδα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και άξιζε τη νίκη της. Αυτή η ήττα σίγουρα θα πονέσει τους οπαδούς της Γιουνάιτεντ, αλλά θα πρέπει να συνέλθουν και να συνεχίσουν να παλεύουν για τον τίτλο.

Συμπέρασμα

Ήταν άλλη μια απογοητευτική μέρα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-3 από την Κρίσταλ Πάλας. Αυτό το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Γιουνάιτεντ έχει πλέον χάσει τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις και δυσκολεύεται να συμβαδίσει με τις κορυφαίες ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε λαμπρά για τη Γιουνάιτεντ, καθώς προηγήθηκε με το τέταρτο γκολ του Άντονι Μαρσιάλ στη σεζόν. Ωστόσο, η Palace αντέδρασε λίγο αργότερα με τα γκολ των Wilfried Zaha και Andros Townsend που της έδωσαν προβάδισμα 2-1 στο ημίχρονο

Η United πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει, και η Palace σφράγισε τη νίκη με ένα γκολ του Patrick van Aanholt στις καθυστερήσεις. Αυτό το αποτέλεσμα θα αυξήσει την πίεση στον προπονητή Ζοζέ Μουρίνιο, ο οποίος βρίσκεται πλέον υπό αυξανόμενο έλεγχο μετά από άλλη μια κακή εμφάνιση της ομάδας του.

Η "manchester united transfer news

" είναι μια ποδοσφαιρική ομάδα που αγωνίζεται στην αγγλική Premier League. Ο σύλλογος ιδρύθηκε το 1878 και έχει κατακτήσει 18 πρωταθλήματα, 12 FA Cups, 5 UEFA Champions League, 1 UEFA Europa League, 2 FIFA Club World Cup, 3 UEFA Super Cups και 1 Διηπειρωτικό Κύπελλο.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας

ΗΠΑ: Μερικοί αγώνες προβάλλονται από το USA Network στα αγγλικά και από το Telemundo ή το Universo στα ισπανικά

, τα οποία μπορούν να μεταδοθούν από το fuboTV. Οι υπόλοιποι αγώνες είναι διαθέσιμοι στους συνδρομητές στην πλατφόρμα Peacock του NBC. Καναδάς: Οι αγώνες που θα διεξαχθούν στον Καναδά είναι οι εξής Το fuboTV είναι ο μόνος πάροχος που μεταδίδει κάθε παιχνίδι της Premier League ζωντανά και κατά παραγγελία.

Έχει νικήσει ποτέ η Άρσεναλ τη Μαν Γιουνάιτεντ με 8 2

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 8-2 την Άρσεναλ, κάνοντας τη χειρότερη ήττα της στο πρωτάθλημα από τότε που η Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ την είχε νικήσει 7-0 στην προηγούμενη Α' κατηγορία της Football Leagueτο1927

, δηλαδή 84 χρόνια νωρίτερα.

Ποια είναι η μεγαλύτερη εντός έδρας ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ποια είναι η μεγαλύτερη εντός έδρας ήττα στην ιστορία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Η μεγαλύτερη εντός έδρας ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντείναιέξι

γκολ. Αυτό έχει συμβεί τρεις φορές: στις 14 Μαρτίου 1914, όταν η Άστον Βίλα κέρδισε 6-0, στις 9/10/27, όταν η Νιούκαστλ κέρδισε 7-1, και στις 30/10/30, όταν η Χάντερσφιλντ κέρδισε 6-0.

Πόσες φορές έχει νικήσει η Λίβερπουλ τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με 66 η καθεμία, οι δύο ομάδες έχουν κερδίσει τον ίδιο αριθμό τίτλων συνολικά. Με 81 νίκες έναντι 70 της Λίβερπουλ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγείταιτωνδύο

συλλόγων σε αγώνες μεταξύ τους- τα υπόλοιπα 58 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα.

Έχει υποβιβαστεί η Άρσεναλ

Η Άρσεναλ είχε τη μεγαλύτερη ιστορία στο κορυφαίο επίπεδο της Αγγλίας πριν από την Premier League, αφού τελευταία φορά υποβιβάστηκε τη σεζόν 1912-13, όταν (ως Woolwich Arsenal

) τερμάτισε τελευταία στο πρωτάθλημα.

Είναι η Άρσεναλ καλύτερη από τη Μαν Γιουνάιτεντ

Είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Arsenal FC ανώτερες Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει τώρα υψηλότερο δείκτη απόδοσης 1v1 (91). Η Arsenal FC έχει συνολικά 61 γκολ, ενώ η Manchester United έχει 57. Κατά την άποψή μας, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντθακέρδιζε

το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Ποια ομάδα νίκησε περισσότερο τη Μαν Σίτι

Arsenal

Ποια νίκησε περισσότερο τη Λίβερπουλ

Με 68 νίκες, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγείται όλων των άλλων ομάδων σε θριάμβους πρωταθλήματος απέναντι στη Λίβερπουλ

.

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Λίβερπουλ

εναντίον

Ποιος είναι ο πιο επιτυχημένος σύλλογος της Αγγλίας

Όσον αφορά τα πρωταθλήματα της κορυφαίας κατηγορίας κατά τη διάρκεια της ιστορίας της, η Γιουνάιτεντ είναι επίσης η πιο επιτυχημένη ομάδα στην Αγγλία

. Το Ολντ Τράφορντ έχει κατακτήσει το αγγλικό πρωτάθλημα 21 φορές, μία παραπάνω από τη Λίβερπουλ. Η Σίτι κατέκτησε το όγδοο πρωτάθλημα με την έκτη νίκη της στην Premier League.