45'
2ο Ημίχρονο
90'

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι ένας από τους πιο επιτυχημένους συλλόγους στον κόσμο. Έχει κατακτήσει συνολικά 20 τρόπαια, συμπεριλαμβανομένων του Τσάμπιονς Λιγκ και του Γιουρόπα Λιγκ. Ο σύλλογος ανήκει στον Αμερικανό δισεκατομμυριούχο Μάλκολμ Γκλέιζερ, ο οποίος τον αγόρασε έναντι 790 εκατομμυρίων λιρών το 2005. Η οικογένεια Γκλέιζερ εξακολουθεί να κατέχει το 75% των μετοχών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Το manchester united vs brentford highlights είναι ένας αγώνας που διεξήχθη το Σάββατο 26 Αυγούστου. Ο αγώνας έληξε με νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-1.

Καλώς ήρθατε στο blog μου, όπου θα σας παρέχω όλες τις τελευταίες ειδήσεις, αποτελέσματα και προβλέψεις για τον αγώνα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπρέντφορντ. Αυτός ο αγώνας είναι σίγουρο ότι θα είναι συναρπαστικός και ανυπομονώ να δω πώς θα εξελιχθεί!

Εισαγωγή

Σήμερα θα συζητήσουμε τη συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Μπρέντφορντ. Θα δώσουμε τις προβλέψεις μας για την έκβαση του αγώνα, καθώς και ζωντανή ενημέρωση και αποτελέσματα. Μείνετε συντονισμένοι!

Προηγούμενα παιχνίδια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Το τελευταίο παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν κόντρα στην Άρσεναλ, όπου ηττήθηκε με 2-0. Αυτή ήταν μια τεράστια απογοήτευση για την ομάδα, καθώς πριν από αυτό το παιχνίδι είχε ένα σερί νικών. Ωστόσο, θα επιδιώξει να ανακάμψει απέναντι στην Μπρέντφορντ

Στα προηγούμενα παιχνίδια με την Μπρέντφορντ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει κερδίσει τα 3 από τα 4 παιχνίδια. Ο πιο πρόσφατος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Ιανουάριο του 2020, όπου η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με 2-1

Δεδομένης της ιστορίας της απέναντι στην Μπρέντφορντ και της ανάγκης της να επιστρέψει στις νίκες, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι το φαβορί για τη νίκη σε αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ δεν θα είναι εύκολος στόχος και θα επιδιώξει να προκαλέσει ανατροπή.

Προηγούμενα παιχνίδια της Μπρέντφορντ

Ενόψει του αγώνα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η Μπρέντφορντ έχει πραγματοποιήσει μια πολλά υποσχόμενη σεζόν μέχρι στιγμής. Ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της με νίκη 2-1 επί της Ρόδεραμ Γιουνάιτεντ, ενώ ακολούθησε νίκη 1-0 επί της Στόουκ Σίτι. Ωστόσο, υπέστη την πρώτη της ήττα στη σεζόν από τη Λιντς Γιουνάιτεντ, χάνοντας με 2-1. Γρήγορα όμως επέστρεψε στις νίκες με τη νίκη της με 3-1 επί της Χαλ Σίτι. Πιο πρόσφατα, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπλάκμπερν Ρόβερς. Συνολικά, λοιπόν, η Μπρέντφορντ θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα όταν θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Προβλέψεις: Η Μπρέντφορντ θα παίξει με την Μάντσεστερνταμ

Είναι δίκαιο να πούμε ότι η Μπρέντφορντ είναι το φαβορί σε αυτό το παιχνίδι. Το δυνατό ξεκίνημα της στη σεζόν την έχει δει να παίρνει κάποια σημαντικά αποτελέσματα, συμπεριλαμβανομένης της νίκης κόντρα στη Στόουκ Σίτι και της ισοπαλίας κόντρα στην Μπλάκμπερν Ρόβερς. Από την άλλη πλευρά, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε ένα μικτό ξεκίνημα στη σεζόν και θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες με μια νίκη σε αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ δεν θα είναι εύκολος στόχος και αναμένεται να είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων.

Πρόβλεψη

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα αντιμετωπίσει την Μπρέντφορντ σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε καλή κατάσταση και θα επιδιώξουν να πάρουν τη νίκη. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει το πλεονέκτημα ότι παίζει στην έδρα της και θα ενισχυθεί επίσης από την επιστροφή βασικών παικτών από τραυματισμούς. Ως αποτέλεσμα, προβλέπουμε ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα κερδίσει αυτό το παιχνίδι με σκορ 2-1.

Αποτελέσματα

1-1. Παιχνίδι με δύο ημίχρονα. Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε νωρίς με μια όμορφη λόμπα του Πολ Πογκμπά, αλλά η Μπρέντφορντ αντέδρασε και ισοφάρισε με ένα εύστοχο γκολ του Σαΐντ Μπενραχμά. Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τελικά αναγκάστηκαν να αρκεστούν σε έναν βαθμό η καθεμία.

Ζωντανές ενημερώσεις

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμετωπίζει σήμερα την Μπρέντφορντ για τον πέμπτο γύρο του FA Cup και εμείς θα έχουμε όλες τις ζωντανές ενημερώσεις εδώ.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για τελευταία φορά στο League Cup τον Σεπτέμβριο, με τη Γιουνάιτεντ να κερδίζει 2-1 χάρη στα γκολ των Άντονι Μαρσιάλ και Μέισον Γκρίνγουντ.

Η Μπρέντφορντ, η οποία αυτή τη στιγμή πετάει ψηλά στην Championship, θα αποτελέσει αναμφίβολα ένα δύσκολο τεστ για την ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer.

Η σέντρα είναι στις 15:00 ώρα Ελλάδας (10:00 ώρα Ελλάδας) και μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση εδώ!

Η σύνθεση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τερματοφύλακας

David de Gea θα ξεκινήσει στο τέρμα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όπως έχει κάνει στα περισσότερα παιχνίδια φέτος. Ο Ισπανός είναι ένας από τους καλύτερους τερματοφύλακες στον κόσμο και θα επιδιώξει να κρατήσει ένα καθαρό φύλλο απέναντι στην Μπρέντφορντ.

Υπερασπιστές: Αμυντικοί

Maguire, Victor Lindelof και Luke Shaw θα ξεκινήσουν στην άμυνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Wan-Bissaka ήταν ένας από τους παίκτες που ξεχώρισαν φέτος για τη United και αναμένεται να συνεχίσει την καλή του φόρμα απέναντι στην Brentford. Οι Maguire και Lindelof έχουν σχηματίσει μια σταθερή συνεργασία στα μετόπισθεν και θα επιδιώξουν να κρατήσουν ένα ακόμη καθαρό φύλλο αγώνα. Ο Shaw βρίσκεται σε καλή φόρμα πρόσφατα και θα πρέπει να διατηρήσει τη θέση του στην αρχική ενδεκάδα.

Μεσοεπιθετικοί

Φρεντ και Μπρούνο Φερνάντες αναμένεται να ξεκινήσουν στη μεσαία γραμμή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Μάτιτς προσφέρει την απαραίτητη εμπειρία και σταθερότητα στη μεσαία γραμμή, ενώ ο Φρεντ εντυπωσιάζει με την ενέργεια και την επιμονή του. Ο Φερνάντες είναι ο βασικός παίκτης της Γιουνάιτεντ και θα προσπαθήσει να δημιουργήσει ευκαιρίες για τους συμπαίκτες του απέναντι στην Μπρέντφορντ.

Προπονητές: Η Μπρέντφορντ θα είναι η καλύτερη ομάδα για το πρωτάθλημα

Μάρκους Ράσφορντ, Άντονι Μαρσιάλ και Μέισον Γκρίνγουντ αναμένεται να ξεκινήσουν μπροστά για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στην Μπρέντφορντ. Ο Ράσφορντ είναι ο πρώτος σκόρερ της Γιουνάιτεντ φέτος με 19 γκολ μέχρι στιγμής, ενώ και ο Μαρσιάλ βρίσκεται σε καλή φόρμα με 13 γκολ. Ο Γκρίνγουντ είναι ένα από τα πιο συναρπαστικά νεαρά ταλέντα στην Αγγλία και θα ελπίζει να προσθέσει στον απολογισμό των 9 γκολ που έχει φέτος απέναντι στην Μπρέντφορντ

Η σύνθεση της Μπρέντφορντ

Η Μπρέντφορντ θα παραταχθεί σε σχηματισμό 4-3-3 με την ακόλουθη σύνθεση: Η Μπρέντφορντ θα παραταχθεί σε σχηματισμό 4-3-3

Τερματοφύλακας: Μπέντλεϊ

Αμυντικοί: Jansson, Ethan Pinnock, Rico Henry

Μεσοεπιθετικοί: Nufffdrgaard, Josh Dasilva

Επιθετικοί: Μπράιαν Mbeumo, Marcus Forss, Ollie Watkins

Διευθυντής: Thomas Frank

Προβλεπόμενο σκορ: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Το Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι πάντα μια συναρπαστική αναμέτρηση, και το φετινό παιχνίδι είναι σίγουρο ότι δεν θα είναι διαφορετικό. Η Μπρέντφορντ βρίσκεται σε καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα και θα επιδιώξει να συνεχίσει τη νικηφόρα πορεία της απέναντι σε μια δυνατή Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι "μέλισσες" θα βασιστούν στην επιθετική τους τριάδα των Mbeumo, Forss και Watkins για να κάνουν τη δουλειά τους απέναντι σε μια αμυντική γραμμή της Γιουνάιτεντ που είναι επιρρεπής στο να δέχεται γκολ τον τελευταίο καιρό. Νομίζω ότι η Μπρέντφορντ θα βγει νικήτρια σε αυτή την αναμέτρηση με σκορ 2-1.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα αντιμετωπίσει την Μπρέντφορντ σε αγώνα της Premier League. Η ενδεκάδα για το ματς αυτό έχει ως εξής: David De Gea, Antonio Valencia, Ashley Young, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Romelu Lukaku, Paul Pogba, Marouane Fellaini και Nemanja Matic.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιος σκόραρε σήμερα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εναντίον της Μπρέντφορντ

Στο 72ο λεπτό για να κλείσει η βραδιά, ο Ραφαέλ Βαράν σημείωσε και το πρώτο του γκολ με την ομάδα.

Σε ποιο κανάλι μεταδίδεται ο αγώνας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Μπρέντφορντ

Main Event in Sports στο Sky

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα της Μπρέντφορντ

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Football.

Έχει νικήσει ποτέ η Μπρέντφορντ τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 3-1 την Μπρέντφορντ, σημειώνοντας την πρώτη της νίκη μετά από τρία παιχνίδια. Ο Μπρούνο Φερνάντες έδωσε την ασίστ σε δύο από τα γκολ.

Ποιος κέρδισε μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την ήττα με 4-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τη Λίβερπουλ.

Τι ώρα είναι το παιχνίδι Μάντσεστερ U - Μπρέντφορντ σήμερα

Η ζωντανή μετάδοση του αγώνα της Δευτέρας για την Premier League μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Μπρέντφορντ αρχίζει στις 20:00.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω ζωντανά τον αγώνα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπρέντφορντ

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Sky Sports Main Event, το Sky Sports Football, το Sky Sports Ultra

HD και θα μεταδοθεί σε streaming στο Sky GO για τους φιλάθλους στο Ηνωμένο Βασίλειο. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το USA Network και το Universo για τους Αμερικανούς θεατές. Ο αγώνας μπορεί να μεταδοθεί σε ζωντανή μετάδοση από το DAZN για τους Καναδούς φιλάθλους.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω ζωντανά τον αγώνα Man Utd - Brentford

Πώς να παρακολουθήσετε το Man Utd - Brentford live streaming στην τηλεόραση Βρετανικός τηλεοπτικός σταθμός Βρετανικό streaming Premier League στο Sky Sports Sky Go

Έχει η Μπρέντφορντ Άγγλους παίκτες

Παίκτες. Η Brentford Football Club είναι μια επαγγελματική αγγλική ποδοσφαιρική ομάδα με έδρα το Μπρέντφορντ, στο Χάνσλοου του Λονδίνου. Σύνολο παικτών Frank Onyeka Έτη 2020: 7 συμμετοχές, 0 γκολ για την Μπρέντφορντ Πρόσθετες στήλες από 2021-2039

Γιατί η Μπρέντφορντ τα πηγαίνει τόσο καλά

Η Μπρέντφορντ έχει γνωρίσει εκθετική βελτίωση ως αποτέλεσμα της συνέπειάς της στην πρόσληψη ισχυρών νεαρών παικτών και την αντικατάστασή τους με επιπλέον καλούς νεαρούς παίκτες. Αισθάνεται ότι θα συνεχίσει να προοδεύει και όχι να οπισθοδρομεί, καθώς διαθέτει τη δεύτερη νεότερη ομάδα (24,8 ετών) στην Premier League.

Βγαίνει η Μπρέντφορντ στην τηλεόραση

Η Μπρέντφορντ στην τηλεόραση Οι αγώνες της Premier League για την Μπρέντφορντ θα μεταδίδονται από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.