club logo club logo
45'
2ο Ημίχρονο
90'

Μεγάλη απογοήτευση αποτέλεσε η εμφάνιση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Μπόρνμουθ, με τους "κόκκινους διαβόλους" να χάνουν με 2-0 και να αρκούνται στην ισοπαλία. Το αποτέλεσμα αυτό σημαίνει ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα πρέπει να παλέψει με τη Λίβερπουλ για να προκριθεί στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 4-1 της Μπόρνμουθ.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα αντιμετωπίσει ένα δύσκολο παιχνίδι, όταν θα παίξει με την Μπόρνμουθ αυτό το Σαββατοκύριακο. Οι Κόκκινοι Διάβολοι έχουν χάσει τα δύο τελευταία παιχνίδια τους, τα οποία ήταν και τα δύο απέναντι σε αντιπάλους της Premier League, και θα επιδιώξουν να ανακάμψουν απέναντι στην ομάδα του Eddie Howe. Ενώ η Μπόρνμουθ βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχει δείξει καλή φόρμα πρόσφατα και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στη Γιουνάιτεντ. Ποιος θα είναι λοιπόν ο νικητής Ας ρίξουμε μια ματιά στα τελευταία προγνωστικά και τις ενδεκάδες για να το μάθουμε!

Εισαγωγή

Είναι πάντα συναρπαστικό όταν δύο κορυφαίες ομάδες αναμετρώνται μεταξύ τους. Σε αυτή την περίπτωση, έχουμε το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα και είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να ξέρετε γι' αυτό.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ: Μπόρντεν: Τα βασικά στοιχεία

ufffd Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για τελευταία φορά τη σεζόν 2017/18, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να επικρατεί με 2-1.

ufffd Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που θα συναντηθούν στο Old Trafford από το 2016, όταν η Μπόρνμουθ κέρδισε με 1-0.

ufffd Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετράει επί του παρόντος ένα σερί πέντε νικών απέναντι στην Μπόρνμουθ.

ufffd Ο Ole Gunnar Solskjaer είναι αήττητος στις 12 προηγούμενες συναντήσεις του με τον Eddie Howe (W8 D4).

Προβλεπόμενες Συνθέσεις

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Fred, Andreas Pereira, Daniel James, Anthony Martial, Marcus Rashford

Μπόρνμουθ: Artur Boruc- Diego Rico, Steve Cook, Nathan Akufffd- Adam Smith , Jefferson Lerma , Lewis Cook , Philip Billing , Ryan Fraser- Josh King , Callum Wilson

Προβλέψεις για το σκορ

Είναι δύσκολο να πούμε ποιος θα βγει νικητής σε αυτό το παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες παίζουν καλά και όλα μπορούν να συμβούν. Ωστόσο, θα πάμε με νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-2.

Ιστορικό

Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί συνολικά 17 φορές, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει κερδίσει 10 και την Μπόρνμουθ 3

Στην πιο πρόσφατη συνάντηση, η οποία έλαβε χώρα τον Φεβρουάριο του 2020, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με 5-2

Η τελευταία νίκη της Μπόρνμουθ απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημειώθηκε τον Δεκέμβριο του 2017, όταν επικράτησε με 2-1.

Ο αγώνας

Ήταν μια όμορφη μέρα για έναν αγώνα και οι οπαδοί ήταν στο γήπεδο. Η γηπεδούχος Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμετώπισε την Μπόρνμουθ και η φιλοξενούμενη ομάδα έδειξε το καλύτερό της παιχνίδι. Δυστυχώς γι' αυτούς, αυτό δεν ήταν αρκετό για να νικήσουν τους Κόκκινους Διαβόλους.

Η Γιουνάιτεντ ξεκίνησε δυνατά με μερικές σπουδαίες φάσεις από τους Ράσφορντ και Μαρσιάλ. Πίεσαν από νωρίς την αμυντική γραμμή της Bournemouthufffds και αυτό απέδωσε καρπούς στο 5ο λεπτό, όταν ο Rashford πέτυχε το πρώτο γκολ του αγώνα. Ήταν ένα εξαιρετικό ξεκίνημα για τη United, αλλά δεν σταμάτησε εκεί. Στο 18ο λεπτό, ο Mata πέτυχε άλλο ένα γκολ από μια καλά τοποθετημένη σέντρα του Shaw. Κάπως έτσι, η United προηγήθηκε με 2-0.

Η Μπόρνμουθ όμως δεν τα παράτησε και κατάφερε να μειώσει στο 28ο λεπτό χάρη σε κεφαλιά του Γουίλσον. Αυτό της έδωσε την απαραίτητη ώθηση για να πάει στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στη μάχη. Υπήρξαν κάποιες κλειστές φάσεις και για τις δύο πλευρές, αλλά τελικά ήταν η United που βρέθηκε ξανά στην κορυφή στο 73ο λεπτό, όταν ο Pogba σκόραρε ένα απόλυτο εκπληκτικό γκολ έξω από την περιοχή. Η Μπόρνμουθ πήρε ένα ακόμα πίσω στις καθυστερήσεις χάρη σε άλλη μια κεφαλιά του Γουίλσον, αλλά δεν ήταν αρκετό για να κάνει την ανατροπή, καθώς η Γιουνάιτεντ κέρδισε με 3-2 .

Το αποτέλεσμα

Οι Κόκκινοι Διάβολοι επικράτησαν σε ένα θρίλερ πέντε τερμάτων εναντίον της Μπόρνμουθ στο Vitality Stadium

Ο Μπρούνο Φερνάντες ήταν και πάλι ο πρωταγωνιστής της παράστασης, πετυχαίνοντας δύο υπέροχα γκολ, με τους Μέισον Γκρίνγουντ και Μάρκους Ράσφορντ να μπαίνουν επίσης στον πίνακα των σκόρερ

Ο Callum Wilson μείωσε με γκολ για τα "κεράσια" στις καθυστερήσεις, αλλά δεν ήταν αρκετό για να εμποδίσει την ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Συνέπειες

Ήταν ένας αμφίρροπος αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Μπόρνμουθ, με το τελικό σκορ να είναι 5-2 υπέρ της Γιουνάιτεντ. Η Μπόρνμουθ ξεκίνησε δυνατά, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ του αγώνα μέσα στα πρώτα λεπτά. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε σύντομα και λίγο αργότερα πήρε το προβάδισμα. Συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμά της καθ' όλη τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, με αποκορύφωμα τη νίκη με 5-2.

Αυτή ήταν μια σημαντική νίκη για τη Γιουνάιτεντ, καθώς συνεχίζει να προσπαθεί να πλησιάσει την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Με αυτή τη νίκη, ανέβηκε στη δεύτερη θέση του πίνακα, ισόβαθμη σε βαθμούς με τη Λέστερ Σίτι. Εν τω μεταξύ, η Μπόρνμουθ παραμένει στη 13η θέση μετά από αυτή την ήττα.

Legacy

Η ιστορία της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι μία από τις πιο ιστορικές σε όλα τα αθλήματα. Ο σύλλογος υπάρχει εδώ και πάνω από έναν αιώνα και έχει δει μερικά από τα μεγαλύτερα ονόματα του αθλήματος να φορούν την κόκκινη φανέλα του. Από τον Τζορτζ Μπεστ μέχρι τον Κριστιάνο Ρονάλντο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν πάντα μια υπολογίσιμη δύναμη στο γήπεδο

Αυτή τη σεζόν, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θέλει να προσθέσει ένα ακόμη κεφάλαιο στην κληρονομιά της, καθώς αντιμετωπίζει την Μπόρνμουθ στην Premier League. Οι δύο ομάδες έχουν ξανασυναντηθεί το 2017, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να επικρατεί με 2-1

Ωστόσο, η Μπόρνμουθ θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση αυτή τη φορά και να φύγει με τη δική της νίκη. Οι "βυσσινί" έκαναν μερικές μεγάλες μεταγραφές αυτή τη σεζόν και θα επιδιώξουν να κάνουν μια δήλωση απέναντι σε έναν από τους μεγαλύτερους συλλόγους της Αγγλίας

Θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που θέλουν να ξεκινήσουν με το δεξί τη σεζόν τους. Συντονιστείτε και παρακολουθήστε όλη τη δράση!

Υποδοχή

Ο αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Μπόρνμουθ ήταν καυτός, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν θεαματικά γκολ. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που τελικά επικράτησαν, κερδίζοντας με 5-2.

Το ματς ήταν αμφίρροπο από την αρχή μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε καλύτερα τις ευκαιρίες της και ήταν άξια νικήτρια στο τέλος.

Και οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν δυνατές εμφανίσεις, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την έξτρα ποιότητα και κατάφεραν να φτάσουν στην επικράτηση. Ήταν ένα σπουδαίο παιχνίδι ποδοσφαίρου και οι δύο ομάδες μπορούν να είναι περήφανες για τις προσπάθειές τους.

Η πρόσφατη νίκη της Μπόρνμουθ επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αποτέλεσε μεγάλη έκπληξη για πολλούς, καθώς η ομάδα αγωνιζόταν φέτος στην Πρέμιερ Λιγκ. Το παιχνίδι ήταν γεμάτο συγκινήσεις, με την Μπόρνμουθ να πετυχαίνει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ένα στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Μπόρνμουθ απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Premier League και είναι σίγουρο ότι θα της δώσει ώθηση αυτοπεποίθησης για τη συνέχεια.

Το "manchester united - bournemouth 2018

" είναι ένας αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου. Οι δύο ομάδες είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Μπόρνμουθ.