750 Total passes 247
681 Passes accurate 181
45'
90'

Η Μάντσεστερ Σίτι και η Κρίσταλ Πάλας είναι δύο από τις πιο επιτυχημένες ομάδες στα αντίστοιχα πρωταθλήματά τους. Και οι δύο έχουν ιστορία στο να παίζουν μερικό από το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ευρώπη, με τους δύο συλλόγους να έχουν κατακτήσει πολλούς τίτλους. Σε αυτόν τον αγώνα, η Μάντσεστερ Σίτι θα επιδιώξει να συνεχίσει την κυριαρχία της επί της Κρίσταλ Πάλας.

Η Μάντσεστερ Σίτι θα αντιμετωπίσει την Κρίσταλ Πάλας για την Premier League το Σάββατο και ο νικητής αυτού του αγώνα θα μπορούσε να είναι ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο. Οι μπουκμέικερς έχουν δώσει και στις δύο ομάδες ίσες πιθανότητες νίκης, αλλά αν αναζητάτε μεγαλύτερη αξία για τα χρήματά σας, ίσως είναι καλύτερο να ποντάρετε στη Μάντσεστερ Σίτι.

Αυτό το βίντεο θα σας βοηθήσει

Η Μάντσεστερ Σίτι αντιμετωπίζει την Κρίσταλ Πάλας για την Premier League αυτό το Σαββατοκύριακο. Με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στη μέση της βαθμολογίας, είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι! Πώς θα τα καταφέρουν Ας ρίξουμε μια ματιά σε μερικά από τα βασικά θέματα που πρέπει να προσέξετε

1) Μπορεί η Μάντσεστερ Σίτι να διατηρήσει την εντυπωσιακή της φόρμα Έχει κερδίσει τα 4 τελευταία παιχνίδια της, σκοράροντας 21 γκολ και δεχόμενη μόνο 2. Αν συνεχίσει αυτή τη φόρμα, θα είναι δύσκολο να την νικήσει κανείς.

2) Θα δημιουργήσει ευκαιρίες η Κρίσταλ Πάλας Έχει σκοράρει μόλις 6 φορές στα 5 τελευταία παιχνίδια της και ήταν κακή και αμυντικά - δέχτηκε 15 γκολ σε αυτό το διάστημα. Θα μπορέσει να βρει τρόπο να περάσει ή η Μάντσεστερ Σίτι θα φύγει με τη νίκη

3) Ποιος θα αποτελέσει τη μεγαλύτερη απειλή για τη Μάντσεστερ Σίτι Ο Σέρχιο Αγουέρο βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα τελευταία (έχει πετύχει 5 γκολ στα 3 τελευταία παιχνίδια του), αλλά θα χρειαστεί βοήθεια από τους συμπαίκτες του αν πρόκειται να κερδίσει την Κρίσταλ Πάλας. Οι Νταβίντ Σίλβα, Γκαμπριέλ Ζέσους και Ραχίμ Στέρλινγκ είναι ικανοί να δώσουν παράσταση αυτό το Σαββατοκύριακο.

Εισαγωγή

Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που είδαμε μια παλιά καλή αναμέτρηση Μάντσεστερ Σίτι - Κρίσταλ Πάλας. Οι δύο ομάδες έχουν δώσει μερικές σπουδαίες μάχες όλα αυτά τα χρόνια, και αυτή σίγουρα δεν θα είναι διαφορετική. Εδώ θα βρείτε όλα όσα πρέπει να ξέρετε για την επερχόμενη αναμέτρηση.

Πότε και πού διεξάγεται

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Selhurst Park το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου στις 12:30μμ GMT (7:30πμ EST). Σωστά, ένα παιχνίδι νωρίς το πρωί για εμάς τους Αμερικανούς φιλάθλους. Αλλά θα αξίζει τον κόπο, το υπόσχομαι.

Σε ποιο κανάλι είναι

Αν βρίσκεστε στο Ηνωμένο Βασίλειο, μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι ζωντανά στο BT Sport 1. Για τους Αμερικανούς θεατές, ο αγώνας θα είναι διαθέσιμος στο NBC Sports Network. Αν δεν έχετε κανένα από αυτά τα κανάλια, μην ανησυχείτε - μπορείτε πάντα να βρείτε μια καλή διαδικτυακή ροή (περισσότερα γι' αυτό αργότερα).

Ποιος παίζει

Όσον αφορά τα νέα για τις ομάδες, και οι δύο ομάδες αναμένεται να παρατάξουν ισχυρές ομάδες. Για τη Μάντσεστερ Σίτι, ο Σέρχιο Αγκουέρο εξακολουθεί να είναι εκτός λόγω τραυματισμού, αλλά ο Κέβιν Ντε Μπρούιν επέστρεψε και είναι έτοιμος να αγωνιστεί, αφού έχασε το παιχνίδι της περασμένης εβδομάδας με τη Λίβερπουλ. Όσο για την Κρίσταλ Πάλας, θα στερηθεί τον Γουίλφριντ Ζάχα λόγω τιμωρίας, αλλά κατά τα άλλα θα πρέπει να έχει μια πλήρη ομάδα διαθέσιμη.

Πρόβλεψη

Είναι πάντα δύσκολο να προβλέψεις τέτοιου είδους παιχνίδια, αλλά θα τολμήσω να πω ότι η Μάντσεστερ Σίτι θα φύγει με νίκη 3-2. Συντονιστείτε αύριο για να δείτε αν έχω δίκιο!

Μάντσεστερ Σίτι

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι, αλλά η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε τελικά της Κρίσταλ Πάλας με 3-2. Στα σημαντικότερα σημεία του αγώνα συγκαταλέγεται ο Sergio Aguero που σημείωσε το πρώτο γκολ για τη City μέσα στα πρώτα πέντε λεπτά, ενώ ακολούθησαν γκολ από τους Ilkay Gundogan και Kevin De Bruyne για το 3-0 της City. Η Πάλας κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν ήταν αρκετό για να προσπεράσει τη Σίτι.

Κρίσταλ Πάλας

Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για τη Μάντσεστερ Σίτι, αλλά τελικά βγήκε νικήτρια με 3-2 επί της Κρίσταλ Πάλας. Ο Σέρχιο Αγκουέρο σκόραρε δύο φορές για τη Σίτι, ενώ ο Κέβιν Ντε Μπρούινε πρόσθεσε το άλλο γκολ. Η Πάλας είχε προηγηθεί με τον Wilfried Zaha, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα, καθώς η Σίτι βγήκε νικήτρια στο τέλος.

Ο αγώνας

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για την κατοχή της μπάλας και να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Στο τέλος, η Μάντσεστερ Σίτι αναδείχθηκε νικήτρια με 3-2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά ισορροπημένα, με τις δύο ομάδες να έχουν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Σίτι ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο 20ο λεπτό, χάρη σε ένα εύστοχο γκολ του Σέρχιο Αγουέρο. Αυτό φάνηκε να κινητοποιεί την ομάδα και άρχισε να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα.

Η Κρίσταλ Πάλας είχε τις στιγμές της, αλλά περιορίστηκε σε μεγάλο βαθμό σε μακρινές προσπάθειες που δεν προβλημάτισαν τον Έντερσον στην εστία της Σίτι. Το δεύτερο ημίχρονο ακολούθησε παρόμοιο μοτίβο, με τη Σίτι να δείχνει πιο πιθανή να σκοράρει. Τελικά έκανε το 2-0 στο 65ο λεπτό με το εκπληκτικό ελεύθερο λάκτισμα του Kevin De Bruyne.

Η Palace έφτασε σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις με το πέναλτι του Wilfried Zaha, αλλά ήταν πολύ αργά και η City ολοκλήρωσε τη νίκη με ένα γκολ του Gabriel Jesus στις καθυστερήσεις.

Το αποτέλεσμα

Το παιχνίδι Μάντσεστερ Σίτι - Κρίσταλ Πάλας έληξε με νίκη της Μάντσεστερ Σίτι με 3-2. Στα σημαντικότερα σημεία του αγώνα συγκαταλέγονται ο Sergio Aguero που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 89ο λεπτό και ο Raheem Sterling που σκόραρε δύο φορές.

Τα επακόλουθα

Το τελικό σκορ ήταν 3-2 υπέρ της Κρίσταλ Πάλας, αλλά το παιχνίδι ήταν πολύ πιο κλειστό από αυτό. Η Σίτι κυριάρχησε στην κατοχή της μπάλας και είχε διπλάσια σουτ προς το τέρμα, αλλά δεν μπορούσε να βρει τρόπο να περάσει την άμυνα της Πάλας

Η Πάλας πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Σίτι αντέδρασε και ισοφάρισε πριν από το ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για τη νίκη. Στο τέλος, η Πάλας ήταν αυτή που πέτυχε ένα νικητήριο τέρμα στις καθυστερήσεις και πήρε τους τρεις βαθμούς

Ένα απογοητευτικό αποτέλεσμα για τη Σίτι, η οποία θα πρέπει τώρα να συνέλθει και να ξεσκονιστεί για το επόμενο παιχνίδι της. Εν τω μεταξύ, η Πάλας μπορεί να πανηγυρίσει μια τεράστια νίκη απέναντι σε μια από τις κορυφαίες ομάδες της Premier League.

Τι ακολουθεί

Ο επόμενος αγώνας της Μάντσεστερ Σίτι είναι με τη Λίβερπουλ την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου. Αυτό θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι για τη Σίτι, καθώς αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη 2η θέση του πίνακα της Premier League και η Λίβερπουλ στην πρώτη. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο στάδιο Άνφιλντ του Λίβερπουλ.

Συμπέρασμα

Ήταν ένα κλειστό ματς, αλλά στο τέλος η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε οριακά της Κρίσταλ Πάλας με 3-2. Ήταν μια μάχη που πήγαινε μπρος-πίσω, με κάθε ομάδα να πετυχαίνει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 83ο λεπτό. Στα σημαντικότερα σημεία του αγώνα συγκαταλέγονται το πανέμορφο γκολ του Kevin De Bruyneufffds με ελεύθερο σουτ για τη Manchester City στο πρώτο ημίχρονο και η εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Wilfried Zahaufffds για την Crystal Palace στο δεύτερο ημίχρονο.

Το "man city - crystal palace 2022

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Manchester City και της Crystal Palace. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο, 16 Ιανουαρίου 2022 στο Etihad Stadium στο Μάντσεστερ.