504 Total passes 264
431 Passes accurate 177
45'
90'

Η Λίβερπουλ και η Άστον Βίλα είναι δύο από τους πιο ιστορικούς αγγλικούς ποδοσφαιρικούς συλλόγους. Έχουν μακρά ιστορία αντιπαλότητας, με τη Λίβερπουλ να είναι η πιο επιτυχημένη ομάδα τα τελευταία χρόνια. Αυτός ο αγώνας είναι ένα από τα μεγαλύτερα παιχνίδια της Premier League τη φετινή σεζόν. Ποιος θα κερδίσει Ας το μάθουμε!

Το παιχνίδι Λίβερπουλ - Άστον Βίλα ήταν ένα παιχνίδι που είχε τη δυνατότητα να είναι ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια της φετινής σεζόν. Και οι δύο ομάδες έμπαιναν στο παιχνίδι με υψηλό ηθικό και φαινόταν ότι θα ήταν ένας διασκεδαστικός αγώνας. Το σκορ, ωστόσο, είναι αυτό που όλοι θα θυμούνται από αυτό το ματς. Η Λίβερπουλ κέρδισε με 7-2 σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησε από την αρχή μέχρι το τέλος.

Γεια σας, Ποιος είναι έτοιμος για έναν ακόμη συναρπαστικό αγώνα Λίβερπουλ - Άστον Βίλα Με τις δύο ομάδες να έχουν πολύ διαφορετικές δυνάμεις και αδυναμίες υπόσχεται να είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση

Αυτή η αναμέτρηση θα είναι σίγουρα υψηλής έντασης καθώς και οι δύο ομάδες θα προσπαθήσουν να επιβάλλουν την κυριαρχία τους στον αγωνιστικό χώρο. Θα καταφέρει τελικά η Λίβερπουλ να πάρει την άπιαστη νίκη επί της Άστον Βίλα Ή μήπως η Βίλα θα χαλάσει το πάρτι για άλλη μια φορά

Ό,τι κι αν συμβεί, είμαστε σίγουροι ότι θα απολαύσετε να τα παρακολουθείτε όλα να εξελίσσονται! Δείτε λοιπόν τη σελίδα μας με τη ζωντανή ροή ή παρακολουθήστε το παιχνίδι στην τηλεόραση αν δεν μπορείτε να πάτε στο γήπεδο. Θα σας δούμε τότε!

Ζωντανές ενημερώσεις

Λίβερπουλ - Aston Villa

5-0

FT

Αυτό είναι! Η Λίβερπουλ νίκησε με 5-0 την Άστον Βίλα, σε μια κυρίαρχη εμφάνιση των "κόκκινων". Οι Roberto Firmino, Trent Alexander-Arnold, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah και Sadio Mane βρέθηκαν στον πίνακα των σκόρερ, καθώς η ομάδα του Jurgen Klopp έκανε μια κλινική. Θα είναι ευχαριστημένοι με αυτή την εμφάνιση ενόψει της διεθνούς διακοπής. Όσο για τη Βίλα, θα ελπίζει να ξεχάσει γρήγορα αυτό το παιχνίδι και να συνέλθει ενόψει του επόμενου αγώνα της. Σας ευχαριστούμε που μας ακολουθήσατε σήμερα!

Στιγμιότυπα

Ο αγώνας μεταξύ της Λίβερπουλ και της Άστον Βίλα ήταν πολύ συναρπαστικός, με πολλά γκολ και στιγμιότυπα. Η Λίβερπουλ ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε νωρίς, αλλά η Άστον Βίλα αντέδρασε καλά και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ ανέκτησε το προβάδισμά της και στη συνέχεια πρόσθεσε μερικά ακόμη γκολ για να σφραγίσει μια πειστική νίκη. Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα ήταν σίγουρα τα γκολ, τα οποία ήταν όλα καλοχτυπημένα και συναρπαστικά για να τα παρακολουθήσει κανείς.

Πληροφορίες για το κανάλι

Η αναμέτρηση Λίβερπουλ - Άστον Βίλα θα μεταδοθεί ζωντανά από το NBC Sports Network στις 8:30 π.μ. ET το Σάββατο 25 Οκτωβρίου. Στο Ηνωμένο Βασίλειο, ο αγώνας θα είναι διαθέσιμος για ζωντανή μετάδοση στα BT Sport 1 και BT Sport Ultimate

Για τους Αμερικανούς θεατές, το παιχνίδι Λίβερπουλ - Άστον Βίλα θα προβληθεί στα ακόλουθα κανάλια

-NBC Sports Network

-UniMufffds

-Telemundo Deportes En Vivo

Scoreline 8-1

Η Άστον Βίλα ταπείνωσε πλήρως τη Λίβερπουλ στην έδρα της, με το σκορ να κολακεύει τους γηπεδούχους

Λίβερπουλ - Άστον Βίλα Live

Μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση από το Άνφιλντ καθώς συμβαίνει, με το live blog μας. Μείνετε ενήμεροι για το τελευταίο σκορ, τις ενδεκάδες και πολλά άλλα

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Λίβερπουλ - Άστον Βίλα

Παρακολουθήστε όλα τα γκολ και τις σημαντικές στιγμές από τη βαριά ήττα της Λίβερπουλ από την Άστον Βίλα στο Άνφιλντ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κλινικοί μπροστά στο τέρμα και ξέσπασαν σε μια εκπληκτική νίκη

Κανάλι Λίβερπουλ - Άστον Βίλα

Sports Main Event και Sky Sports Premier League στο Ηνωμένο Βασίλειο, με την κάλυψη να ξεκινά στις 4μμ BST. Αν δεν είστε συνδρομητής του Sky, μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση ζωντανά online αγοράζοντας ένα Now TV pass από μόλις ufffd9.99

5-0 Σκόρ

Μέρα ρεκόρ για τη Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε με 8-1 της Άστον Βίλα στο Άνφιλντ. Οι Reds ήταν σε εκπληκτική φόρμα καθώς πέτυχαν πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Diogo Jota να πετυχαίνει χατ-τρικ

Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Λίβερπουλ έχει πλέον εννέα διαδοχικές νίκες απέναντι στην Άστον Βίλα, σκοράροντας 33 γκολ και δεχόμενη μόλις τέσσερα σε αυτό το διάστημα. Επίσης, διεύρυνε το προβάδισμά της στην κορυφή του πίνακα της Premier League στους επτά βαθμούς

Αυτή ήταν μια απόλυτα κυρίαρχη εμφάνιση από τη Λίβερπουλ, η οποία ήταν απλά πολύ καλή για τους αντιπάλους της. Ο Γιότα ήταν κατά διαστήματα ανίκητος, ενώ οι Ρομπέρτο Φιρμίνο και Μο Σαλάχ μπήκαν επίσης στον πίνακα των σκόρερ

Θα τεθούν κάποια σοβαρά ερωτήματα στην Aston Villa μετά από αυτή την ταπεινωτική ήττα, που σίγουρα θα την αφήσει να παραμιλάει.

Ανάλυση πριν τον αγώνα

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να αναμετρηθούν σε έναν συναρπαστικό αγώνα. Η Λίβερπουλ προέρχεται από τη νίκη με 5-0 επί της Άστον Βίλα, ενώ η Άστον Βίλα θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση για την ήττα αυτή. Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί δύο φορές στο παρελθόν αυτή τη σεζόν, με κάθε ομάδα να κερδίζει από ένα παιχνίδι. Αυτή θα είναι η τρίτη και τελευταία συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων τη φετινή σεζόν.

Η Άστον Βίλα είχε μια δύσκολη σεζόν, αλλά έχει παρουσιάσει κάποια βελτίωση τον τελευταίο καιρό. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 17η θέση του πίνακα της Premier League, αλλά απέχει μόλις τέσσερις βαθμούς από την 16η Σαουθάμπτον. Μια νίκη κόντρα στη Λίβερπουλ θα την βοηθούσε σε μεγάλο βαθμό να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Η Λίβερπουλ είναι μία από τις καλύτερες ομάδες της Premier League φέτος και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη δεύτερη θέση του πίνακα. Είναι επίσης ακόμα ζωντανή τόσο στο Champions League όσο και στο FA Cup. Θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα με μια ακόμη νίκη απέναντι στην Άστον Βίλα.

Και οι δύο ομάδες θα είναι απελπισμένες για μια νίκη σε αυτό το παιχνίδι, οπότε θα είναι συναρπαστικό να το παρακολουθήσετε.

Ανάλυση μετά τον αγώνα

Ήταν μια συντριβή. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το περιγράψεις. Η Λίβερπουλ διέλυσε την Άστον Βίλα, κερδίζοντας με 8-1. Το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα χειρότερο, αν δεν υπήρχε μια εμπνευσμένη τερματοφυλακή από τον Tom Heaton της Villa.

Αυτή ήταν μια ομάδα της Λίβερπουλ που έπαιζε με όλους τους κυλίνδρους. Η μπροστινή τριάδα της με τους Sadio Mane, Roberto Firmino και Mohamed Salah ήταν αχτύπητη κατά διαστήματα, με τον Mane να πετυχαίνει χατ-τρικ. Πίσω τους, οι μέσοι Georginio Wijnaldum και Jordan Henderson έλεγχαν το παιχνίδι, ενώ οι αμυντικοί Trent Alexander-Arnold και Andrew Robertson παρείχαν πλάτος και επιθετική απειλή στα πλάγια.

Για την Άστον Βίλα, ήταν μια μέρα που θα ξεχαστεί. Ήταν απλά ανώτερη από τους αντιπάλους της και θα πρέπει να ανασυνταχθεί γρήγορα ενόψει του επόμενου αγώνα της.

Αντιδράσεις οπαδών

Το διαδίκτυο έχει βουίξει εντελώς με το αποτέλεσμα του αγώνα Λίβερπουλ - Άστον Βίλα. Η Λίβερπουλ εκμηδένισε την Άστον Βίλα, κερδίζοντας με 8-1. Το σκορ ήταν κολακευτικό για τη Βίλα, η οποία ήταν εντελώς ανώτερη από τους αντιπάλους της

Πολλοί άνθρωποι επαινούν τη Λίβερπουλ για την απίστευτη εμφάνισή της, με ορισμένους μάλιστα να την αποκαλούν την καλύτερη ομάδα στον κόσμο αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν επίσης πολλοί που επικρίνουν την Άστον Βίλα για την άθλια εμφάνισή της, με ορισμένους να υποστηρίζουν ότι μπορεί να κινδυνεύει με υποβιβασμό αυτή τη σεζόν

Όποια κι αν είναι η γνώμη σας, δεν υπάρχει καμία αμφιβολία ότι αυτό ήταν μια απόλυτη συντριβή και ένα από τα πιο μονόπλευρα παιχνίδια που έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό.

Λίβερπουλ και Άστον Βίλα θα αναμετρηθούν για την αγγλική Premier League το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου. Η Λίβερπουλ θα αγωνιστεί εντός έδρας, ενώ η Άστον Βίλα ταξιδεύει στο Άνφιλντ. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 7:30 μ.μ. EST/4:30 μ.μ. PST.

Το Λίβερπουλ - Άστον Βίλα προβάλλεται στην τηλεόραση

ΗΠΑ: Στις Ηνωμένες Πολιτείες, ο αγώνας Aston Villa - Liverpool θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το USA Network στα αγγλικά και το Universo στα ισπανικά

. Και τα δύο κανάλια μπορούν να προβληθούν στο fuboTV, το οποίο παρέχει στους νέους πελάτες μια δωρεάν δοκιμή.

Πόσες φορές έχει νικήσει η Άστον Βίλα τη Λίβερπουλ

ΗΆστον Βίλα είναι η ομάδα από την οποία η Λίβερπουλ χάνει πιο συχνά στο πρωτάθλημα: σε 188 αγώνες, ο σύλλογος του Άνφιλντ

την έχει νικήσει 92 φορές.

Ποια είναι η μεγαλύτερη νίκη της Λίβερπουλ

Ρεκόρ νίκης: 11-0 εναντίον της Strmsgodset στις 17 Σεπτεμβρίου 1974, στο Κύπελλο Κυπελλούχων

Ευρώπης.

Η Λίβερπουλ κέρδισε την Άστον Βίλα χθες το βράδυ

Η Λίβερπουλ ισοφάρισε την πρωτοπόρο της Premier League Μάντσεστερ Σίτι στους βαθμούς, αφού νίκησε 2-1 την Άστον Βίλα

στο Villa Park, όντας πίσω στο σκορ στο δεύτερο μέρος. Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις μετά από τρία λεπτά.

Πού μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι Λίβερπουλ fc - Άστον Βίλα

Όταν η Λίβερπουλ ταξιδεύει την Τρίτη για να δει έναν παλιό της φίλο, τον Στίβεν Τζέραρντ και την Άστον Βίλα, σκοπεύει να ασκήσει πίεση στη Μάντσεστερ Σίτι

(δείτε ζωντανά, 3μμ ET Τρίτη στο USA Network και online μέσω NBCSports.com)

Τι ώρα είναι η σέντρα της Λίβερπουλ σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες Αγώνας στέκεται και ώρα έναρξης12:00 Palace εναντίον Liverpool

Ποιες 2 ομάδες έχουν κερδίσει τη Λίβερπουλ αυτή τη σεζόν

Σεζόν της Premier League 2021-2022, μόνο η Γουέστ Χαμ και η Λέστερ κατάφεραν να νικήσουν τη Λίβερπουλ

Ποιο τρόπαιο δεν έχει κατακτήσει η Λίβερπουλ

Οι "κόκκινοι" έχουν στο ενεργητικό τους πέντε ευρωπαϊκά κύπελλα, αλλά δεν έχουν κατακτήσει κανένα Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων. Όταν κατέκτησαν το Ευρωπαϊκό Κύπελλο το 1977 και το 1978, επέλεξαν να μην συμμετάσχουν στο προηγούμενο Διηπειρωτικό Κύπελλο

. Ωστόσο, δεν τα κατάφεραν απέναντι στη Φλαμένγκο και την Ιντεπεντιέντε το 1981 και το 1984, αντίστοιχα.

Ποιο ήταν το σκορ την τελευταία φορά που η Λίβερπουλ έπαιξε με την Άστον Βίλα

Τελικό σκορ μεταξύ της Άστον Βίλα και της Λίβερπουλ

: 1HFinalAston Villa11Liverpool12.

Ποιον κέρδισε η Λίβερπουλ με 9-0

Ο Μο Σαλάχ κάνει ρεκόρ στην Premier League, καθώς η Λίβερπουλ νικάει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 9-0 συνολικά. Ο Μο Σαλάχ έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της Premier League που πετυχαίνει πέντε γκολ σε μία σεζόν απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Είναι ο Μο Σαλάχ ένας θρύλος της Λίβερπουλ

Ο Σαλάχ θα ολοκληρώσει την καριέρα του ως ένας από τους πέντε ή έξι κορυφαίους παίκτες του συλλόγου όλων των εποχών

. Είναι αναμφίβολα μέλος της καλύτερης XI της Λίβερπουλ και δεν υπάρχει καμία αμφιβολία ότι πλέον κατέχει αυτόν τον τίτλο. Ιδανικά, μπορεί να εδραιώσει περαιτέρω την κληρονομιά του κατά τη διάρκεια της επόμενης τριετίας.

Ποιος είναι ο καλύτερος παίκτης της Λίβερπουλ

Μουσουλμανικό σαλάχι

Ποιος πέτυχε 7 γκολ στη Λίβερπουλ

Γκολ! Λίβερπουλ 2, 7 Aston Villa. Δεξί σουτ του Jack Grealish (Aston Villa) από το κέντρο του γηπέδου με προβολή στην κάτω αριστερή γωνία.

Ποιος κέρδισε το παιχνίδι της Λίβερπουλ απόψε

αποτελέσματα ποδοσφαίρου Βαθμολογίααγώνων και ώρα έναρξης FT Η Λίβερπουλ νικά την Τσέλσι με 0-0-0 και κερδίζει 6-5 στα πέναλτι.