369 Total passes 637
293 Passes accurate 563
45'
90'

Η Λέστερ Σίτι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ με 13 βαθμούς. Είναι επίσης αήττητη, έχοντας κερδίσει και τα έξι παιχνίδια της μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν. Ωστόσο, δεν έχει καταφέρει να ακολουθήσει τον ρυθμό που δίνουν οι διεκδικητές του τίτλου Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ. Οι "αλεπούδες" θα πρέπει να αρχίσουν να κερδίζουν σύντομα, αν θέλουν να παραμείνουν στην κούρσα για τον τίτλο.

Η πρόβλεψη για το παιχνίδι Λέστερ - Μπράιτον είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Λέστερ Σίτι και της Brighton & Hove Albion. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου στο King Power Stadium.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο blog μου για το παιχνίδι Λέστερ - Μπράιτον!

Αυτό θα είναι το τελευταίο μου μπλογκ για απόψε, καθώς θα παρακολουθήσω τον τελευταίο αγώνα της σεζόν μεταξύ της Λέστερ και της Μπράιτον. Πρόκειται για μια αντιπαλότητα που έχει φουντώσει τα τελευταία χρόνια και υπόσχεται να είναι συναρπαστική. Ας δούμε ποιος θα βγει νικητής απόψε!

1. Λέστερ - Μπράιτον - τελευταίος αγώνας

Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες σε μια αναμενόμενη αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να επιθυμούν διακαώς να εξασφαλίσουν τη νίκη

Η Λέστερ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με τον Χάρβεϊ Μπαρνς. Η Μπράιτον αντέδρασε σωστά και ισοφάρισε αμέσως μετά, με τον Πασκάλ Γκρος να βρίσκει δίχτυα στο 25ο λεπτό

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια ισορροπημένη αναμέτρηση, χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να βρει την υπέρβαση. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1, που ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα δεδομένης της ισορροπίας του παιχνιδιού

Και οι δύο ομάδες θα είναι ευχαριστημένες με την απόδοσή τους, αλλά η Λέστερ θα είναι απογοητευμένη που δεν πήρε τους τρεις βαθμούς.

2. Λέστερ - Μπράιτον - u23

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, με τη Λέστερ να επικρατεί στο τέλος της Μπράιτον. Το πρώτο γκολ ήρθε νωρίς στο παιχνίδι, με τον Χάρβεϊ Μπαρνς να βρίσκει δίχτυα στο έβδομο λεπτό. Η Μπράιτον όμως αντέδρασε σωστά και ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον Άαρον Κόνολι. Το υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετά ισορροπημένο, με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Η Λέστερ ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο ημίχρονο και ανέκτησε το προβάδισμά της στο 50ο λεπτό με τον Youri Tielemans. Και πάλι, η Μπράιτον αντέδρασε και ισοφάρισε μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα χάρη σε ένα εκπληκτικό χτύπημα του Νιλ Μαουπέι. Με τις δύο ομάδες να αναζητούν πλέον τον νικητή, η Λέστερ ήταν αυτή που τον βρήκε στις καθυστερήσεις, καθώς ο Τζέιμι Βάρντι σκόραρε από κοντά και σφράγισε τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του.

3. Λέστερ - Λίβερπουλ

Στην Πρέμιερ Λιγκ, είναι πάντα μεγάλη υπόθεση όταν η Λέστερ Σίτι και η Λίβερπουλ αναμετρώνται. Την Κυριακή, θα συναντηθούν ξανά στο Άνφιλντ, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να συμβαδίσουν με τους πρωτοπόρους σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό.

Για τη Λέστερ, αυτό το παιχνίδι είναι μια ευκαιρία να αποδείξει ότι μπορεί να ανταγωνιστεί τους καλύτερους του πρωταθλήματος. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην τρίτη θέση, μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Λίβερπουλ, και με νίκη θα μειώσει ακόμη περισσότερο τη διαφορά. Επιπλέον, μια νίκη θα της έδινε και ένα μέτρο εκδίκησης απέναντι σε μια ομάδα της Λίβερπουλ που την κέρδισε 3-1 νωρίτερα αυτή τη σεζόν.

Όσο για τη Λίβερπουλ, θα επιδιώξει να διατηρήσει τη θέση της στην κορυφή του πίνακα. Με τη Μάντσεστερ Σίτι να την ακολουθεί, δεν έχει την πολυτέλεια να κάνει λάθος απέναντι σε μια επικίνδυνη ομάδα της Λέστερ. Επιπλέον, θα θελήσει να συνεχίσει την πρόσφατη τάση της να κερδίζει αντιπάλους της πρώτης τετράδας- έχει ήδη κερδίσει την Άρσεναλ και την Τσέλσι φέτος και μια νίκη επί της Λέστερ θα εδραιώσει την ιδιότητά της ως ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Ό,τι κι αν συμβεί την Κυριακή, είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες ομάδες της Αγγλίας.

4. Μπράιτον - Λέστερ - ESPN

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Η Λέστερ Σίτι θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα, ενώ η Μπράιτον & Χόουβ Άλμπιον θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες.

Αυτή θα είναι η πρώτη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων από τον Φεβρουάριο του 2020, όταν αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο Amex Stadium.

Η Λέστερ Σίτι είναι αυτή τη στιγμή τρίτη στον πίνακα της Premier League, με 50 βαθμούς σε 27 παιχνίδια. Βρίσκεται σε καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερσαφφντ νίκησε πιο πρόσφατα τη Σαουθάμπτον με 2-0 εκτός έδρας.

Η Brighton & Hove Albion, από την άλλη, βρίσκεται στην 14η θέση του πίνακα με 35 βαθμούς σε 28 παιχνίδια. Έχει χάσει τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος και στην τελευταία της αναμέτρηση ηττήθηκε με 1-0 από την Κρίσταλ Πάλας. Η ομάδα του Graham Potterufffds θα πρέπει να πραγματοποιήσει πολύ καλύτερη εμφάνιση αν θέλει να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι.

πρόβλεψη: Η ομάδα του Ντέιβιντ Τζέιμς θα έχει την ευκαιρία να κερδίσει την πρόκριση: Νομίζω ότι η Λέστερ θα πάρει τη νίκη με 2-1.

5. Λέστερ - Μπράιτον - 2020

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν νωρίτερα αυτή τη σεζόν στην Premier League, με την Μπράιτον να κερδίζει 1-0 στο στάδιο Amex. Αυτή η νίκη έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων διαδοχικών ηττών για την ομάδα του Γκράχαμ Πότερ απέναντι στη Λέστερ, η οποία είχε κερδίσει τις τρεις προηγούμενες συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που αυτές οι δύο ομάδες θα συναντηθούν σε αγώνα FA Cup από το 1983, όταν η Leicester κέρδισε 2-1 στην Filbert Street και κατέκτησε το τρόπαιο. Η τελευταία συνάντηση μεταξύ των δύο αυτών συλλόγων στο Κύπελλο FA έγινε τον Ιανουάριο του 1982, όταν η Μπράιτον κέρδισε 3-2 στην έδρα της στον επαναληπτικό αγώνα του τρίτου γύρου μετά από ισοπαλία 0-0 στην Filbert Street.

Η Λέστερ Σίτι είναι αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια του Κυπέλλου FA με την Μπράιτον & Χόουβ Άλμπιον (W3 D3), αν και έχασε στα πέναλτι στον επαναληπτικό αγώνα του τέταρτου γύρου τον Φεβρουάριο του 2006.

Το "arsenal - burnley

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 2 Ιανουαρίου 2019. Αυτός ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Emirates Stadium στο Λονδίνο, Αγγλία.

Το παιχνίδι Λέστερ - Μπράιτον προβάλλεται στην τηλεόραση

Δυστυχώς, το Sky Sports θα μεταδώσει την αναμέτρηση Τσέλσι - Τότεναμ στις 4.30 μ.μ. και την αναμέτρηση Κρίσταλ Πάλας

- Λίβερπουλ στις 2 μ.μ.

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Λέστερ

Τα Σπερς έχασαν από τη Λέστερ Σίτι με σκορ 3-2. (19 Ιανουαρίου

2022).

Είναι το Μπράιτον - Λέστερ στο BT Sport

Οαγώνας Premier League μεταξύ της Brighton & Hove Albion και της Leicester

City μεταδίδεται ζωντανά από το BT Sport.

Τι ώρα είναι η αναμέτρηση Λέστερ - Μπράιτον

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας της Λέστερ Σίτι

Οι αγώνες της Premier League για τη Leicester City θα μεταδοθούν από τα κανάλια Sky Sports, BT Sport και Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Τι ώρα τελειώνει σήμερα ο αγώνας της Λέστερ

ποδοσφαιρικοί αγώνες Κατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης Spurs Leicester 09:30

Πόσα πρωταθλήματα της Premier League έχει κερδίσει η Λέστερ

Η Λέστερ έγινε μία από τις επτά ομάδες που έχουν κατακτήσει την Premier League από την ίδρυσή της το 1992 και η 24η ομάδα που έχει στεφθεί πρωταθλήτρια Αγγλίας

, όταν κατέκτησε τη σεζόν 2015-16, το πρώτο και μοναδικό πρωτάθλημα της κορυφαίας κατηγορίας.

Ποιος είναι ο καλύτερος παίκτης στην ιστορία της Λέστερ Σίτι

Charles Rowley Με 434 γκολ σε 619 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, κατέχει το ρεκόρ για τα περισσότερα γκολ που έχουν σημειωθεί ποτέ στο αγγλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

.

Ποιος είναι ο πρώτος σκόρερ της Λέστερ Σίτι

John Vardy

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται το παιχνίδι της Μπράιτον σήμερα

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sports

και στην εφαρμογή για κινητά.

Είναι το BT Sport δωρεάν με το Amazon Prime

Μέσω της εφαρμογής Prime Video στην BT TV, οι νέοι και οι υφιστάμενοι συνδρομητές BT TV που ανανεώνουν το συμβόλαιό τους μπορούν να εγγραφούν στο Amazon Prime Video

και να αποκτήσουν έξι μήνες δωρεάν πρόσβαση σε τηλεοπτικά προγράμματα, ταινίες και αθλητικά γεγονότα που έχουν αναγνωριστεί από κριτικούς χάρη στην BT.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα της Μπράιτον σήμερα

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το NBC και το Universo για το αμερικανικό κοινό. Ο αγώνας είναι διαθέσιμος για live streaming στο DAZN για το καναδικό κοινό. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Disney+ Hotstar και το Star Sports Select