269 Passes accurate 463
45'
90'

Η Leeds United είναι ποδοσφαιρικός σύλλογος που εδρεύει στο Λιντς της Αγγλίας. Η Wolves είναι ποδοσφαιρικός σύλλογος που εδρεύει στο West Yorkshire. Αυτό το άρθρο θα συγκρίνει τις δύο ομάδες, τους παίκτες τους και την ιστορία τους.

Το leeds - wolves prediction είναι ένας αγώνας μεταξύ της Leeds United και της Wolverhampton Wanderers. Οι δύο ομάδες αναμένεται να αγωνιστούν στο πρωτάθλημα της Championship τη φετινή σεζόν.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Leeds United - Wolves FC: Η τελική αναμέτρηση!

Μετά από μήνες σκληρού ποδοσφαίρου, οι δύο ομάδες αναμετρώνται σε έναν συναρπαστικό αγώνα. Και οι δύο ομάδες έχουν αποδείξει τον εαυτό τους κατά τη διάρκεια της σεζόν και οι οπαδοί θα είναι πρόθυμοι να δουν ποιος θα βγει νικητής. Ποιος θα στεφθεί πρωταθλητής Ας το μάθουμε καθώς ρίχνουμε μια ματιά στα βασικά στοιχεία για τη Leeds United και τη Wolves FC.

Leeds United - Wolverhampton Wanderers - Αποτελέσματα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, αλλά η Γουλβς βγήκε νικήτρια με 1-0 επί της Λιντς. Αυτό το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Γουλβς βρίσκεται πλέον στην 6η θέση του πίνακα της Premier League, ενώ η Λιντς παραμένει στη 12η θέση.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους να σκοράρουν, αλλά η Γουλβς ήταν αυτή που εκμεταλλεύτηκε τη δική της, με τον Ραούλ Χιμένεθ να βρίσκει δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Για τη Λιντς, ήταν ένα ακόμη απογοητευτικό αποτέλεσμα, καθώς συνεχίζει να δυσκολεύεται να συνδυάσει ένα σερί καλών αποτελεσμάτων.

Η Γουλβς θα προσπαθήσει να χτίσει πάνω σε αυτή τη νίκη όταν θα αντιμετωπίσει τη Σαουθάμπτον την επόμενη εβδομάδα, ενώ η Λιντς θα ελπίζει να επιστρέψει στις νίκες όταν θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ.

Leeds United - Wolverhampton Wanderers - Highlights

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο Elland Road την Κυριακή σε ένα παιχνίδι που είχε μεγάλες προεκτάσεις και για τις δύο πλευρές. Η Λιντς ήθελε να εδραιώσει τη θέση της στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Γουλβς ήλπιζε να πλησιάσει τις ευρωπαϊκές θέσεις. Τελικά, η Γουλβς ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, κερδίζοντας με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Αντάμα Τραορέ στις καθυστερήσεις.

Η αναμέτρηση ήταν κλειστή και δύσκολη στο μεγαλύτερο μέρος της, χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να πάρει τον έλεγχο. Και οι δύο πλευρές είχαν ευκαιρίες, αλλά η Γουλβς ήταν αυτή που τις έκανε να μετρήσουν όταν χρειάστηκε περισσότερο. Στο 85ο λεπτό, ο αναπληρωματικός Traore μπήκε από τη δεξιά πλευρά και εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ που κατέληξε στο πίσω μέρος της εστίας.

Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Γουλβς απέχει πλέον μόλις τέσσερις βαθμούς από την έβδομη Άρσεναλ, ενώ η Λιντς παραμένει στην 11η θέση. Ήταν ένα απογοητευτικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα, αλλά μπορεί να είναι ικανοποιημένη από τη συνολική της απόδοση φέτος.

Leeds United - Wolverhampton Wanderers- Τελευταίος αγώνας

Αμφίρροπη αναμέτρηση ανάμεσα στη Leeds United και τη Wolverhampton Wanderers, με τη δεύτερη να επικρατεί με 1-0. Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων και ήταν μια θερμή αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο επιθετικός της Γουλβς, Ραούλ Χιμένεθ, σκόραρε από κοντά. Αυτό ήταν αρκετό για να δώσει στη Γουλβς τη νίκη και να καταδικάσει τη Λιντς σε νέα ήττα.

Leeds United

Πέρασε πολύς καιρός, αλλά η Λιντς Γιουνάιτεντ επέστρεψε επιτέλους στα μεγάλα σαλόνια. Μετά από χρόνια μόχθου στις χαμηλότερες κατηγορίες, οι "λευκοί" επέστρεψαν στην Premier League και θέλουν να κάνουν θραύση.

Η αναμέτρηση Γουλβς - Λιντς θα ήταν πάντα μια ξεχωριστή αναμέτρηση. Δύο ιστορικοί σύλλογοι με ισχυρούς οπαδούς και μεγάλη ιστορία μεταξύ τους. Και δεν απογοήτευσε. Η Γουλβς επικράτησε με 1-0, αλλά η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη και θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί όπως και να 'χει.

Η κορυφαία στιγμή του αγώνα ήταν αναμφίβολα το εκπληκτικό γκολ του Ραούλ Χιμένεθ για τη Γουλβς. Ο Μεξικανός επιθετικός έδειξε μεγάλη επιδεξιότητα και ψυχραιμία για να κάνει λόμπα στον τερματοφύλακα της Leeds, Illan Meslier, από απόσταση, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του με το γκολ που έμελλε να είναι και το νικητήριο.

Η Λιντς θα είναι απογοητευμένη που δεν πήρε κάτι από το παιχνίδι, αλλά μπορεί να πάρει κουράγιο από την εμφάνισή της. Κράτησε και με το παραπάνω τα νώτα της απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα της Γουλβς και αναμφίβολα θα προκαλέσει πολλά προβλήματα σε πολλές ομάδες αυτή τη σεζόν.

Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς

Η Wolverhampton Wanderers ιδρύθηκε το 1877 και δίνει τους εντός έδρας αγώνες της στο στάδιο Molineux. Το παρατσούκλι του συλλόγου είναι Wolves και σήμερα αγωνίζεται στην Premier League, την κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου. Τα χρώματα της στολής τους είναι το παλιό χρυσό και το μαύρο

Leeds United ιδρύθηκε το 1919 και παίζει τους εντός έδρας αγώνες της στο Elland Road. Το παρατσούκλι του συλλόγου είναι The Whites και σήμερα αγωνίζεται στην Championship, τη δεύτερη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου. Τα χρώματα της στολής τους είναι ολόλευκα.

Elland Road

Η Leeds United και η Wolves συναντήθηκαν στο Elland Road σε έναν αγώνα που ήταν κρίσιμος για τις ελπίδες των δύο ομάδων να προκριθούν στο Champions League. Η Λιντς ξεκίνησε πιο έξυπνα από τις δύο ομάδες και είχε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί, αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει καμία από αυτές. Η Γουλβς μπήκε όλο και περισσότερο στο παιχνίδι όσο περνούσε το ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα με κεφαλιά του Ραούλ Χιμένεθ λίγο πριν το ημίχρονο. Η Λιντς πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει, με αποτέλεσμα να χάσει με 1-0. Αυτό το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Λιντς βρίσκεται πλέον πέντε βαθμούς πίσω από τη Γουλβς στην τέταρτη θέση και οι ελπίδες της για πρόκριση στο Champions League είναι ελάχιστες.

Στάδιο Molineux

Η Leeds United και η Wolves συναντήθηκαν στο στάδιο Molineux σε ένα παιχνίδι που είχε μεγάλες επιπτώσεις και για τις δύο ομάδες. Η Λιντς μπήκε στον αγώνα στη 2η θέση, ενώ η Γουλβς βρισκόταν λίγο έξω από τις θέσεις των πλέι οφ στην 7η θέση. Ο νικητής αυτού του αγώνα θα είχε τεράστιο πλεονέκτημα όσον αφορά την διεκδίκηση μιας θέσης στην πρώτη 6άδα

Το ίδιο το παιχνίδι ήταν πολύ ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν. Ωστόσο, η Γουλβς ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο με κεφαλιά του Ραούλ Χιμένεθ. Αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ του αγώνα, καθώς η Γουλβς κράτησε τη νίκη με 1-0

Αυτό το αποτέλεσμα είναι τεράστιο για τη Γουλβς, καθώς πλέον βρίσκεται ξανά στη διεκδίκηση μιας θέσης στα πλέι οφ. Από την άλλη πλευρά, η Λιντς θα κλωτσάει τους εαυτούς της μετά από αυτή την ήττα, καθώς έχει μείνει πίσω από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην κούρσα για τη 2η θέση.

Championship

Η Leeds United και η Wolverhampton Wanderers αναμετρήθηκαν σε ένα σκληρό ματς που έληξε με τη Wolves να επικρατεί με 1-0. Ήταν μια αμφίρροπη αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν, αλλά τελικά η Γουλβς ήταν αυτή που μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της

Η Γουλβερχάμπτον Γουόντερερς μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και είχε την πρώτη πραγματική ευκαιρία του αγώνα όταν ο Ρούμπεν Νέβες σούταρε μόλις άουτ από μακριά στα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια η Leeds άρχισε να μπαίνει όλο και περισσότερο στο παιχνίδι και είχε και η ίδια μια καλή ευκαιρία όταν η κεφαλιά του Ezgjan Alioskiufffds αποκρούστηκε σωστά από τον John Ruddy στην εστία της Wolves

Το αδιέξοδο λύθηκε τελικά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Diogo Jota μετέτρεψε από κοντά το σκορ μετά από καλή δουλειά του Adama Traore στη δεξιά πτέρυγα. Το χτύπημα του Γιόταφντ αποδείχθηκε αρκετό για τη Γουλβς, καθώς κράτησε τη νίκη με 1-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση του πίνακα της Championship.

Το "leeds vs wolves 2020

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 27 Φεβρουαρίου του 2020. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Elland Road της Λιντς και θα κρίνει ποιος θα ανέβει στην Premier League.