club logo club logo
45'
2ο Ημίχρονο
90'

Ο αγώνας ήταν μια σκληρή αναμέτρηση, χωρίς καμία από τις δύο πλευρές να μπορεί να ξεφύγει από το αδιέξοδο. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 0-0.

Ο αγώνας Φούλαμ - Μπόρνμουθ είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 4 Νοεμβρίου στο Vitality Stadium. Η ομάδα που θα σκοράρει πρώτη θα είναι η νικήτρια του αγώνα.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιό μου όπου θα συζητάω για όλα τα θέματα που αφορούν τον αγώνα Φούλαμ - Μπόρνμουθ. Ελπίζω να απολαύσετε την ανάγνωση και ότι οι πληροφορίες που παρέχονται είναι χρήσιμες. Αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή σχόλια τότε μην διστάσετε να με ενημερώσετε. Όπως πάντα, μη διστάσετε να εμπνευστείτε από τις λέξεις-κλειδιά "fulham vs bournemouth h2h", "fulham vs bournemouth results", "fulham vs blackpool" και "championship table" όταν γράφετε τη δική σας εισαγωγή στο blog.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ: Μπουλντόμ: Head-to-Head

Εξετάζοντας το head-to-head ρεκόρ μεταξύ της Φούλαμ και της Μπόρνμουθ, βλέπουμε ότι οι δύο σύλλογοι έχουν συναντηθεί συνολικά 22 φορές. Από αυτές τις 22 συναντήσεις, η Φούλαμ έχει κερδίσει 11 φορές, ενώ η Μπόρνμουθ έχει βγει νικήτρια μόλις έξι φορές. Πέντε φορές έχουν έρθει ισόπαλες μεταξύ των δύο ομάδων.

Η πιο πρόσφατη νίκη της Φούλαμ επί της Μπόρνμουθ ήρθε τον Φεβρουάριο του τρέχοντος έτους, όταν κέρδισε 2-1 στο Craven Cottage. Ωστόσο, πριν από αυτό, η Μπόρνμουθ είχε κερδίσει τρία διαδοχικά παιχνίδια απέναντι στη Φούλαμ.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ Αποτελέσματα: Φούλαμ - Μπόρνμουθ

Τα αποτελέσματα των τελευταίων πέντε αγώνων μεταξύ των δύο ομάδων έχουν ως εξής: Φούλαμ: Τα αποτελέσματα των τελευταίων πέντε αγώνων μεταξύ των δύο ομάδων έχουν ως εξής

Μπόρνμουθ 3-0 Φούλαμ (Δεκέμβριος 2016)

Φούλαμ 1-2 Μπόρνμουθ (Φεβρουάριος 2017)

Μπόρνμουθ 1-0 Φούλαμ (Σεπτέμβριος 2017)

Φούλαμ 2-1 Μπόρνμουθ (Δεκέμβριος 2017)

Μπόρνμουθ 2-1 Φούλαμ (Ιανουάριος 2018)

Φούλαμ - Μπόρνμουθ: Φούλμπουλ: Αποτελέσματα

Έχει περάσει καιρός από τότε που είχαμε ένα παλιό καλό λονδρέζικο ντέρμπι στην Championship, αλλά Φούλαμ και Μπόρνμουθ θα αναμετρηθούν αυτό το Σαββατοκύριακο με πολλά να διακυβεύονται. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις θέσεις των πλέι οφ, αλλά θα επιδιώξουν να εδραιώσουν τη θέση τους στην πρώτη εξάδα με μια νίκη σε αυτό το παιχνίδι.

Η Φούλαμ έρχεται στο παιχνίδι μετά την εντυπωσιακή νίκη με 3-1 επί της Μπλάκμπερν Ρόβερς, ενώ η Μπόρνμουθ ήταν επίσης νικήτρια την τελευταία φορά, καθώς επικράτησε με 2-1 της Μπόλτον Γουόντερερς. Αναμένεται μια αμφίρροπη αναμέτρηση μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων, αλλά η Φούλαμ θα είναι σίγουρη ότι θα πάρει τη νίκη στην έδρα της.

Κοιτάζοντας την προϊστορία μεταξύ αυτών των δύο ομάδων, η Φούλαμ έχει το ελαφρύ προβάδισμα έχοντας κερδίσει οκτώ από τις 18 συναντήσεις μεταξύ των ομάδων. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι η Μπόρνμουθ έχει κερδίσει τις τρεις από τις πέντε τελευταίες επισκέψεις της στο Craven Cottage, οπότε σίγουρα θα έχει πολλές πιθανότητες σε αυτό το παιχνίδι.

Οι μπουκμέικερς δίνουν ως οριακό φαβορί τη Φούλαμ για τη νίκη σε αυτό το ματς και εμείς την υποστηρίζουμε επίσης για να βγει νικήτρια. Προβλέπουμε νίκη με 2-1 για την ομάδα του Σκοτ Πάρκερ που θα την φέρει στην τρίτη θέση του πίνακα της Championship.

Φούλαμ - Μπλάκπουλ: Μπάλκγουντ: Head-to-Head

Στην τελευταία τους συνάντηση στις 3 Ιανουαρίου 2015, η Φούλαμ επικράτησε με 2-1 της Μπλάκπουλ στο Bloomfield Road. Οι Cottagers έχουν κερδίσει τέσσερις φορές και έχουν χάσει μόλις μία από τις τελευταίες έξι συναντήσεις μεταξύ των δύο συλλόγων.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ: Μπουθμπουμ: Αποτελέσματα

Μπόρνμουθ: Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων έγινε στις 21 Μαρτίου 2015, όταν η Μπόρνμουθ νίκησε τη Φούλαμ με 1-0 στο Ντιν Κορτ. Οι "βυσσινί" έχουν κερδίσει τρεις φορές και έχουν χάσει δύο από τις πέντε τελευταίες συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Πίνακας του πρωταθλήματος

Φούλαμ - Μπλάκπουλ: Μπάλκμαν: Αποτελέσματα

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η Φούλαμ νίκησε δύσκολα με 2-1 την Μπλάκπουλ. Η νίκη αυτή έφερε τη Φούλαμ στη δεύτερη θέση του πίνακα της Championship, ακριβώς πίσω από την Μπόρνμουθ

Η Φούλαμ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, με ένα γρήγορο γκολ από τον Στέφαν Γιόχανσεν στο ένατο λεπτό. Ωστόσο, η Μπλάκπουλ ισοφάρισε λίγο αργότερα, στο 18ο λεπτό, με τον Αρμάντ Γκναντουιγιέ

Το σκορ παρέμεινε 1-1 μέχρι τις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου, όταν ο Neeskens Kebano πέτυχε το γκολ που έμελλε να είναι και το νικητήριο για τη Fulham στο 87ο λεπτό. Το παιχνίδι έληξε 2-1, προς μεγάλη χαρά των παρευρισκομένων οπαδών της Φούλαμ

Αυτό το αποτέλεσμα σημαίνει ότι η Φούλαμ είναι πλέον αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της με την Μπλάκπουλ (τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες). Επίσης, αύξησε τη διαφορά της από την τρίτη Nottingham Forest στους τέσσερις βαθμούς.

Πίνακας Championship

Ο πίνακας Championship είναι μια λίστα με όλες τις ομάδες του αγγλικού πρωταθλήματος Football League Championship, με τα αντίστοιχα ρεκόρ και τους βαθμούς τους. Οι δύο πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στην Premier League, ενώ οι τρεις τελευταίες υποβιβάζονται στην League One. Ο πίνακας ενημερώνεται μετά από κάθε αγωνιστική.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ H2H

Είναι ένας όρος που χρησιμοποιείται στην αθλητική ανάλυση για να περιγράψει τη σύγκριση της απόδοσης δύο ομάδων ή παικτών σε μια χρονική περίοδο. Στο ποδόσφαιρο, αναφέρεται συνήθως σε αποτελέσματα μεταξύ δύο ομάδων για πολλές αγωνιστικές περιόδους. Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο πρόβλεψης, για παράδειγμα για να προβλεφθεί ποια ομάδα θα κερδίσει έναν μελλοντικό αγώνα με βάση τα προηγούμενα αποτελέσματα μεταξύ των δύο ομάδων.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ: Μπουλμούρ: Ζωντανό σκορ

Όλα τελείωσαν στο Craven Cottage και η Φούλαμ επικράτησε της Μπόρνμουθ με 2-1 χάρη στα γκολ των Αλεξάνταρ Μίτροβιτς και Αμπουμπακάρ Καμαρά. Η νίκη ανεβάζει τη Φούλαμ στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Championship, ισόβαθμη βαθμολογικά με τη δεύτερη Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον

Η Μπόρνμουθ ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στο ένατο λεπτό, όταν ο Αρναούτ Νταντζούμα σκόραρε από κοντά. Ωστόσο, η Φούλαμ ισοφάρισε μέσα σε τρία λεπτά με την κεφαλιά του Μίτροβιτς μετά από σέντρα του Τζο Μπράιαν

Ο νικητής ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Καμαρά μετέτρεψε από κοντά τη χαμηλή σέντρα του Σάιρους Κρίστι. Η Μπόρνμουθ πίεσε για την ισοφάριση στις καθυστερήσεις, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να περάσει την αποφασιστική άμυνα της Φούλαμ.

Φούλαμ - Μπλάκπουλ: Μπουλφούλ: Ζωντανό σκορ

Ενημερωθείτε για το τελευταίο σκορ της αναμέτρησης της Championship μεταξύ της Φούλαμ και της Μπλάκπουλ στο Craven Cottage. Οι γηπεδούχοι θέλουν να εδραιώσουν τη θέση τους στις θέσεις των πλέι οφ, ενώ η Μπλάκπουλ ελπίζει να προκαλέσει ανατροπή και να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ: Μπουρμπουμ: Head-to-Head

Μπόρνμουθ: Στην τελευταία τους συνάντηση νωρίτερα φέτος, η Μπόρνμουθ ήταν αυτή που επικράτησε 2-1 της Φούλαμ στο Vitality Stadium. Αυτό το αποτέλεσμα έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων διαδοχικών ηττών για τα "κεράσια" απέναντι στη Φούλαμ. Συνολικά, η Φούλαμ έχει κερδίσει 18 φορές σε σύγκριση με τις 14 νίκες της Μπόρνμουθ σε 42 συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ: Αποτελέσματα

Μπόρνμουθ: Η Μπόρνμουθ βρίσκεται σε καλή φόρμα από τότε που επέστρεψε από τη διακοπή της λοίμωξης, κερδίζοντας τα τρία από τα τέσσερα παιχνίδια της. Ωστόσο, την τελευταία φορά γνώρισε απογοητευτική ήττα με 3-0 στην έδρα της Γουότφορντ. Εν τω μεταξύ, η Φούλαμ είναι αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην τέταρτη θέση του πίνακα της Championship.

Φούλαμ - Μπόρνμουθ:

Ήταν μια ιστορία δύο ημιχρόνων στο Craven Cottage σήμερα, καθώς η Φούλαμ ήρθε από πίσω και νίκησε την Μπόρνμουθ με 2-1. Οι "βυσσινί" προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Τζος Κινγκ, αλλά οι Αλεξάνταρ Μίτροβιτς και Αμπουμπακάρ Καμαρά σκόραραν μετά την ανάπαυλα και σφράγισαν τους τρεις βαθμούς για τους γηπεδούχους.

Η Φούλαμ ξεκίνησε δυνατά και θα έπρεπε να είχε προηγηθεί στα πρώτα λεπτά, αλλά ο Καμαρά σούταρε από κοντά, αφού τον επέλεξε ο Ράιαν Σέσεγκνον. Στη συνέχεια η Μπόρνμουθ πήρε τον έλεγχο της διαδικασίας και προηγήθηκε στο 25ο λεπτό, καθώς ο King μετέτρεψε με ωραίο τελείωμα τη σέντρα του Junior Stanislas.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό μετά την πτώση τους και ισοφάρισαν 10 λεπτά πριν από το ημίχρονο, καθώς ο Mitrovic με κεφαλιά έστειλε στο σπίτι του το ελεύθερο σουτ του Tom Cairney. Στη συνέχεια, η Fulham πήρε το προβάδισμα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, καθώς ο Kamara έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από την πάσα του Sessegnon μετά από μια γρήγορη αντεπίθεση.

Η Μπόρνμουθ πίεσε για την ισοφάριση στα τελευταία στάδια, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να περάσει την αποφασιστική άμυνα της Φούλαμ, καθώς οι γηπεδούχοι κράτησαν και εξασφάλισαν τους τρεις βαθμούς. Η νίκη ανεβάζει τη Φούλαμ στην τρίτη θέση του πίνακα της Championship, ενώ η Μπόρνμουθ παραμένει στη μέση του πίνακα.

Το "Μπέρμιγχαμ - Μίλγουολ" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19:45 μ.μ. BST και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Sky Sports. Αναφορά: Μπέρμιγχαμ εναντίον Μίλγουολ.