413 Passes accurate 241
45'
90'

Η Μάντσεστερ Σίτι είναι αυτή τη στιγμή η κορυφαία ομάδα στην Αγγλία, με μια ομάδα παικτών που είναι από τις πιο ακριβές και ταλαντούχες στον κόσμο. Είναι αήττητη για πάνω από έξι μήνες, αλλά θα αντιμετωπίσει την πιο δύσκολη πρόκληση μέχρι στιγμής, όταν θα αντιμετωπίσει τη Φούλαμ αυτό το Σαββατοκύριακο.

Το Μάντσεστερ Σίτι - Φούλαμ live είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 2 Φεβρουαρίου στο Etihad Stadium. Οι ομάδες είναι η Μάντσεστερ Σίτι και η Φούλαμ.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Γεια σας, φίλοι του ποδοσφαίρου!

Αυτό το Σάββατο, η Premier League επιστρέφει και το ίδιο ισχύει και για το Μάντσεστερ Σίτι - Φούλαμ. Αυτές οι δύο ομάδες διαθέτουν μερικούς από τους πιο ταλαντούχους παίκτες του πρωταθλήματος, οπότε φροντίστε να μην χάσετε αυτό το συναρπαστικό παιχνίδι. Ποιος θα βγει νικητής Ας το μάθουμε!

Εισαγωγή: Μια σύντομη επισκόπηση του αγώνα

Ο σημερινός αγώνας διεξάγεται μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Φούλαμ. Η Φούλαμ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι παλεύει για μια θέση στην πρώτη τετράδα. Αυτό θα είναι ένα ενδιαφέρον παιχνίδι για να παρακολουθήσουμε, καθώς και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν τη νίκη. Το αστέρι της Μάντσεστερ Σίτι, ο Σέρχιο Αγουέρο, αναμένεται να ξεκινήσει σήμερα και θα επιδιώξει να σκοράρει και να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει τη νίκη. Ωστόσο, η Φούλαμ παίζει καλά τον τελευταίο καιρό και δεν θα είναι εύκολη ομάδα για να την κερδίσει. Θα είναι ένα σπουδαίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες.

Προεπισκόπηση: Φούλαμ: Μια ματιά στις δύο ομάδες πριν από τον αγώνα

Είναι η τελευταία αγωνιστική της σεζόν και υπάρχουν ακόμα πολλά που πρέπει να παίξουμε. Η Μάντσεστερ Σίτι αντιμετωπίζει τη Φούλαμ, με τις δύο ομάδες να θέλουν απεγνωσμένα τη νίκη. Η Σίτι παλεύει για μια θέση στην πρώτη τετράδα, ενώ η Φούλαμ χρειάζεται τους τρεις βαθμούς για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Η Σίτι βρίσκεται σε καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Θα επιδιώξει να αξιοποιήσει αυτή τη δυναμική και να εξασφαλίσει μια θέση στο Champions League. Εν τω μεταξύ, η Φούλαμ αγωνίζεται, χάνοντας τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Θα είναι απελπισμένη να ανατρέψει τα πράγματα και να αποφύγει την πτώση.

Αυτό θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Η Σίτι έχει το προβάδισμα από πλευράς ποιότητας, αλλά η Φούλαμ θα παλέψει για τη ζωή της. Θα είναι ένα κλειστό παιχνίδι, αλλά τελικά η Σίτι θα βγει νικήτρια.

Μάντσεστερ Σίτι: Μάντσεστερ: Μια πιο προσεκτική ματιά στους γηπεδούχους

Σήμερα, η Μάντσεστερ Σίτι θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τη Φούλαμ. Η ομάδα προετοιμάζεται εντατικά για αυτό το παιχνίδι και θέλει να φύγει με τη νίκη. Ακολουθεί μια πιο προσεκτική ματιά στην ομάδα των γηπεδούχων

Η Μάντσεστερ Σίτι είναι ένας από τους πιο επιτυχημένους συλλόγους στην Αγγλία, έχοντας κατακτήσει πολλά τρόπαια από την ίδρυσή της το 1880. Ο σύλλογος έχει μια μακροχρόνια αντιπαλότητα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ο σημερινός αγώνας με τη Φούλαμ δεν θα είναι διαφορετικός. και οι δύο ομάδες επιθυμούν διακαώς τη νίκη

Οι Πολίτες έχουν κάνει μερικές σπουδαίες μεταγραφές αυτή τη σεζόν, όπως ο Πορτογάλος μέσος Μπερνάρντο Σίλβα από τη Μονακό και ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας Έντερσον Μοράις από την Μπενφίκα. Αυτοί οι νέοι παίκτες έχουν φέρει νέα ενέργεια στην ομάδα και την έχουν βοηθήσει να πετύχει επιτυχίες μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν

Ο προπονητής Πεπ Γκουαρντιόλα δουλεύει σκληρά με την ομάδα του για να εξασφαλίσει ότι θα είναι έτοιμη για το σημερινό παιχνίδι. Γνωρίζει ότι η Φούλαμ θα είναι ένας δύσκολος αντίπαλος, αλλά πιστεύει ότι η ομάδα του έχει αυτό που χρειάζεται για να πάρει τη νίκη

Οι παίκτες έχουν επίσης κίνητρο να κερδίσουν το σημερινό παιχνίδι και να κάνουν περήφανους τους οπαδούς τους. Ξέρουν ότι μια νίκη θα τους φέρει ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου της Premier League και φέτος

Μέχρι στιγμής φέτος, η Μάντσεστερ Σίτι είναι ασταμάτητη στην έδρα της, κερδίζοντας όλους τους αγώνες της στο στάδιο Etihad. Θα επιδιώξει να συνεχίσει αυτή την εντυπωσιακή πορεία σήμερα απέναντι στη Φούλαμ. Λαμβάνοντας όλα υπόψη, φαίνεται ότι θα μπορούσε να είναι άλλη μια επιτυχημένη μέρα για τους Πολίτες

Φούλαμ: Fulham: Μια πιο προσεκτική ματιά στην φιλοξενούμενη ομάδα

Πέρασε καιρός από τότε που είδαμε τη Φούλαμ στην Πρέμιερ Λιγκ, αλλά επέστρεψε και θέλει να κάνει θραύση τη φετινή σεζόν. Σήμερα, θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Σίτι στο στάδιο Etihad.

Η Φούλαμ υποβιβάστηκε από την Πρέμιερ Λιγκ το 2018 μετά από μόλις μία σεζόν επιστροφής στην κορυφαία κατηγορία. Στη συνέχεια, πέρασε δύο σεζόν στην Championship πριν κερδίσει τελικά την άνοδο πίσω στην Premier League το περασμένο καλοκαίρι.

Μέχρι στιγμής τη φετινή σεζόν, η Φούλαμ έμοιαζε με μια ομάδα που θα μπορούσε ενδεχομένως να αγωνιστεί και πάλι. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη 19η θέση με μόλις τέσσερις βαθμούς από τα πρώτα επτά παιχνίδια της. Ωστόσο, έχει δείξει κάποιες αναλαμπές δυνατοτήτων, με πιο χαρακτηριστική τη νίκη με 3-0 επί της Άστον Βίλα στις αρχές του μήνα.

Αν η Φούλαμ θέλει να κάνει την ανατροπή σήμερα κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι, θα πρέπει να βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Οι Πολίτες είναι αυτή τη στιγμή δεύτεροι στον πίνακα με 20 βαθμούς από τα οκτώ πρώτα παιχνίδια τους. Προέρχονται από τη νίκη με 2-1 επί της Λίβερπουλ την περασμένη αγωνιστική και θα επιδιώξουν να διατηρήσουν τη δυναμική τους σήμερα απέναντι στη Φούλαμ.

Προβλέψεις: Νομίζω ότι η Μάντσεστερ Σίτι θα αποδειχθεί τελικά πολύ μεγάλη για τη Φούλαμ σήμερα και θα φύγει με μια άνετη νίκη. Προβλέπω τελικό σκορ 3-1 υπέρ της Σίτι.

Ο αγώνας: Η Φούλαμ θα είναι η πρώτη ομάδα που θα κερδίσει την πρόκριση: Η αναμέτρηση: Ένα play-by-play του αγώνα

Ο σημερινός αγώνας είναι μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Φούλαμ. Σίγουρα θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να αναζητούν τη νίκη. Ας ρίξουμε μια ματιά στις δύο ομάδες

Η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη δεύτερη θέση του πίνακα της Premier League, ακριβώς πίσω από τη Λίβερπουλ. Θέλει να καλύψει τη διαφορά και να επιστρέψει στην πρώτη θέση. Η Φούλαμ, από την άλλη πλευρά, βρίσκεται κοντά στον πάτο του πίνακα και παλεύει για την επιβίωση. Χρειάζεται κάθε βαθμό που μπορεί να πάρει για να προσπαθήσει να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να ψηλαφούν η μία την άλλη, προσπαθώντας να βρουν ένα άνοιγμα. Στο 10ο λεπτό, η Μάντσεστερ Σίτι είχε μια ευκαιρία όταν ο Σέρχιο Αγουέρο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά αποκρούστηκε από αμυντικό της Φούλαμ. Λίγα λεπτά αργότερα, η Φούλαμ είχε τη δική της ευκαιρία, όταν ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς πήρε το κεφάλι του σε σέντρα του Σάιρους Κρίστι, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

Το παιχνίδι συνέχισε το μπρος-πίσω μέχρι τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν η Μάντσεστερ Σίτι τελικά ξέφυγε. Στο 43ο λεπτό, ο Kevin De Bruyne έστειλε μια τέλεια πάσα στον Sergio Aguero, ο οποίος κατάφερε να νικήσει τον αμυντικό του και να κάνει το 1-0 για τη Manchester City λίγο πριν το ημίχρονο.

Και οι δύο ομάδες μπήκαν επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο αναζητώντας γκολ. Στο 48ο λεπτό, ο Leroy Sane παραλίγο να διπλασιάσει το προβάδισμα της Μάντσεστερ Σίτι, όταν έπιασε ένα σουτ με μπούκα που πέρασε μόλις έξω από την πάνω γωνία της εστίας. Λίγα λεπτά αργότερα η Φούλαμ είχε άλλη μια ευκαιρία όταν ο Aboubakar Kamara έφτασε στη σέντρα του Ryan Sessegnon, αλλά η κεφαλιά του πέρασε πάνω από το δοκάρι . Οι ευκαιρίες συνέχισαν να έρχονται και για τις δύο ομάδες καθώς αναζητούσαν το τόσο σημαντικό δεύτερο γκολ

Στο 66ο λεπτό ο David Silva σκόραρε μετά από καλό παιχνίδι του Bernardo Silva που τον έστησε ,αλλά μόλις 2 λεπτά αργότερα ο Mitrovic έπιασε την κεφαλιά από κοντά μετά από χαλαρή άμυνα του Otamendi ,που έχασε τα ίχνη του ανθρώπου του

Το παιχνίδι έγινε πιο θερμό καθώς και οι δύο πλευρές πίεζαν για ένα νικητή στις καθυστερήσεις . Στις καθυστερήσεις ο αναπληρωματικός Ilkay Gundogan σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του Pep Guardiolaufffds με ένα εμφατικό τελείωμα μετά από καλή δουλειά κάτω

Το αποτέλεσμα: Η Γκούντλαντ Γκούντλαντ κέρδισε την πρόκριση από τον Ολυμπιακό: Το τελικό σκορ και σκέψεις για τον αγώνα

Η σημερινή αναμέτρηση της Μαν Σίτι με τη Φούλαμ ήταν μια μάχη των δύο καλύτερων ομάδων της EPL. Με την επιβλητική νίκη της Μαν Σίτι με 2-3, έφτασε τους 7 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο αγώνας αυτός προβλεπόταν δύσκολος, με τη Φούλαμ να είναι σε πολύ καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Σίτι έδειξε την κλάση της και βγήκε νικήτρια. Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε αργά, με τις δύο ομάδες να αισθάνονται η μία την άλλη. Στο δεύτερο ημίχρονο, τα πράγματα ανέβηκαν και οι δύο ομάδες είχαν κάποιες μεγάλες ευκαιρίες. Τελικά, στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Μαν Σίτι πέτυχε δύο γκολ και σφράγισε τη νίκη. Ήταν συνολικά ένας σπουδαίος αγώνας και ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για τη Μάντσεστερ Σίτι.

Η σεζόν της Μάντσεστερ Σίτι: Μια ανασκόπηση της σεζόν της Μάντσεστερ Σίτι μέχρι στιγμής

Ήταν μια σεζόν με σκαμπανεβάσματα για τη Μάντσεστερ Σίτι, με περισσότερα σκαμπανεβάσματα παρά σκαμπανεβάσματα τους τελευταίους μήνες. Ξεκίνησε δυναμικά τη σεζόν, κερδίζοντας τα πρώτα έξι συνεχόμενα παιχνίδια της. Ωστόσο, στη συνέχεια, έτρεξε μια κακή περίοδο φόρμας, χάνοντας τα τέσσερα από τα πέντε επόμενα παιχνίδια της. Αυτό περιελάμβανε μια ήττα-σοκ από τη νεοφώτιστη Φούλαμ. Ευτυχώς, φαίνεται να έχει αλλάξει τα πράγματα πρόσφατα και έχει κερδίσει τα τρία τελευταία παιχνίδια της στη σειρά. Θα ελπίζουν να συνεχίσουν αυτή την καλή φόρμα καθώς μπαίνουν στην πολυάσχολη περίοδο των Χριστουγέννων.

Μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν, η Μάντσεστερ Σίτι έχει σκοράρει πολλά γκολ, αλλά και έχει δεχτεί πάρα πολλά. Η επίθεσή της είναι γεμάτη από παίκτες παγκόσμιας κλάσης, όπως ο Sergio Aguero και ο Raheem Sterling, οπότε δεν αποτελεί έκπληξη το γεγονός ότι έχουν πετύχει 37 γκολ σε μόλις 16 παιχνίδια - δηλαδή κατά μέσο όρο πάνω από 2 γκολ ανά παιχνίδι. Ωστόσο, η άμυνά τους έχει διαρροές κατά καιρούς και έχουν δεχτεί 24 γκολ μέχρι στιγμής - δηλαδή 1,5 γκολ ανά παιχνίδι κατά μέσο όρο. Αν μπορέσει να λύσει τα αμυντικά της προβλήματα, τότε θα διεκδικήσει και πάλι τον τίτλο.

Ένα θετικό στοιχείο για τους οπαδούς της Μάντσεστερ Σίτι είναι ότι ο παίκτης-σταρ της, ο Κέβιν Ντε Μπρούινε, επέστρεψε από τον τραυματισμό του και ήταν καθοριστικός στην πρόσφατη νίκη της επί της Τσέλσι. Ετοίμασε δύο γκολ, καθώς η Σίτι έφυγε νικήτρια με 3-1 από το Στάμφορντ Μπριτζ. Με την επιστροφή του De Bruyne στην ομάδα, η Σίτι μοιάζει με μια εντελώς διαφορετική προοπτική και σίγουρα θα διεκδικήσει τρόπαια και φέτος.

Η σεζόν της Φούλαμ: Μια ανασκόπηση της σεζόν της Φούλαμ μέχρι στιγμής

Ήταν μια σεζόν με σκαμπανεβάσματα για τη Φούλαμ, αλλά σε γενικές γραμμές ήταν μια επιτυχημένη σεζόν. Ξεκίνησε άσχημα τη σεζόν, αλλά στη συνέχεια έκανε μια απίστευτη πορεία που την ανέβασε στον πίνακα και διεκδίκησε μια θέση στην πρώτη εξάδα. Ωστόσο, στη συνέχεια έπεσε σε μια δύσκολη περίοδο και έκτοτε υποχώρησε στον πίνακα. Παρ' όλα αυτά, εξακολουθεί να διεκδικεί μια θέση στο Europa League της επόμενης σεζόν και θα ελπίζει να ολοκληρώσει δυνατά τη σεζόν.

Μάντσεστερ Σίτι - Φούλαμ σήμερα:

Σίτι θα επιδιώξει να διευρύνει το προβάδισμά της στην κορυφή του πίνακα της Premier League με μια νίκη επί της Φούλαμ που αγωνίζεται σήμερα. Οι Πολίτες βρίσκονται σε εκπληκτική φόρμα το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα εννέα από τα 10 τελευταία παιχνίδια τους σε όλες τις διοργανώσεις. Θα είναι σίγουροι για μια ακόμη νίκη σήμερα απέναντι σε μια Φούλαμ που έχει χάσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Η Σίτι θα πρέπει να κερδίσει άνετα, αλλά η Φούλαμ μπορεί να κάνει τα πράγματα ενδιαφέροντα αν βρει νωρίς το γκολ.

Προβλέψεις: Η Φούλαμ μπορεί να κερδίσει την πρόκριση, αλλά η Φούλαμ δεν μπορεί να κερδίσει: Φούλαμ: Μάντσεστερ Σίτι 3-1 Φούλαμ

Το "man city - fulham tickets

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Manchester City και της Fulham. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 24 Νοεμβρίου στο στάδιο Etihad του Μάντσεστερ.

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Μάντσεστερ Σίτι

Η νίκη της Μίντλεσμπρο με 8-1 επί της Μάντσεστερ Σίτι στις 11 Μαΐου 2008 ήταν η μεγαλύτερη ήττα του συλλόγου στην Premier League

.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Μάντσεστερ Σίτι - Φούλαμ

Ο αγώνας θα είναι προσβάσιμος στους Αμερικανούς φιλάθλους από το FuboTV. Ο αγώνας θα καλυφθεί πλήρως από το beIN Sports Premium 1, το beIN Sports English 2 και το beIN SPORTS CONNECT στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

.

Η Μαν Σίτι κέρδισε το πρωτάθλημα το 2021

Εντοπίζουμε τα έξι παιχνίδια που βοήθησαν τη Μάντσεστερ Σίτι να κατακτήσει το πρωτάθλημα της Premier League

2021-2022.

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλος της Μάντσεστερ Σίτι

Η πλειοψηφία των οπαδών της Σίτι συμφωνεί ότι ο μεγαλύτερος αντίπαλός της είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

. Αυτή η μακροχρόνια αντιπαλότητα έχει πρόσφατα αναθερμανθεί ξανά ως αποτέλεσμα της αναγέννησης της Μάντσεστερ Σίτι ως ένας από τους καλύτερους συλλόγους της Αγγλίας μετά την προσωρινή εξορία της από την πρώτη κατηγορία στα τέλη του 20ού αιώνα.

Ποιος είναι ο καλύτερος παίκτης της Μάντσεστερ Σίτι

Theo Brook Έπαιξε επίσης σε όλα τα παιχνίδια της αγωνιστικής περιόδου 1936-1937 που κατέληξε στο πρώτο πρωτάθλημα της ομάδας, το οποίο περιελάμβανε ένα εμπνευσμένο

αήττητο σερί 20 αγώνων. Είχε 177 γκολ τη στιγμή που αποφάσισε να κρεμάσει τα παπούτσια του, αποτελώντας τον πρώτο σκόρερ της Σίτι όλων των εποχών.

Ποιος έχει χάσει τα περισσότερα παιχνίδια της Premier League

ΗΈβερτον έχει υποστεί τις περισσότερες συνολικές ήττες (414). οι 29 ήττες είναι οι περισσότερες σε μια σεζόν. Η Γουότφορντ (2021-2022) έχει υποστεί 15 εντός έδρας ήττες σε μια σεζόν τις περισσότερες. Η Μπέρνλι (2009-10) είχε τις περισσότερες εκτός έδρας ήττες σε μια σεζόν με 17. Η Άρσεναλ (2003-2004) είχε τις λιγότερες ήττες σε μια σεζόν. Μηδέν εντός έδρας ήττες σε μια σεζόν. Λιγότερες εκτός έδρας ήττες σε μια σεζόν

: καμία.

Ο αγώνας της Μαν Σίτι μεταδίδεται από το BT Sport

Παρακολούθηση της Μαν Σίτι Οι αγώνες της Premier League για τη Μαν Σίτι θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon

Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports. Οι αγώνες του UEFA Champions League θα μεταδοθούν από το BT Sport.

Είναι ο αγώνας της Man City στην τηλεόραση

Ο επόμενος αγώνας της Μάντσεστερ Σίτι θα είναι εναντίον της Club America σε ένα φιλικό προετοιμασίας

. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 21 Ιουλίου 2022 και ξεκινά στις 1:30 π.μ.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι σήμερα

Ο αγώνας θα είναι προσβάσιμος στους Αμερικανούς φιλάθλους από το FuboTV. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το beIN SPORTS CONNECT

για τους θεατές των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων. Οι καταναλωτές της ινδικής υποηπείρου θα εξυπηρετούνται μέσω των JioTV και Hotstar VIP. Όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα μπορείτε να το δείτε εδώ για όσους διαμένουν αλλού.