382 Total passes 456
313 Passes accurate 387
45'
90'

Η Έβερτον και η Κρίσταλ Πάλας συναντήθηκαν σε αγώνα της Premier League το Σάββατο. Το ματς ήταν ισόπαλο 0-0 πηγαίνοντας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, όταν ο Γκίλφι Σίγκουρντσον της Έβερτον πέτυχε αυτογκόλ και έδωσε τη νίκη στην Κρίσταλ Πάλας.

Η πρόβλεψη Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας είναι μία από τις πολλές αθλητικές προβλέψεις που μπορείτε να βρείτε σε αυτή την ιστοσελίδα.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Η Έβερτον αντιμετωπίζει την Κρίσταλ Πάλας αυτό το Σαββατοκύριακο για την Premier League, και με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στην 15η θέση και να τις χωρίζουν μόλις τέσσερις βαθμοί, το παιχνίδι θα είναι σίγουρα θρίλερ. Με τόσους πολλούς παίκτες να λείπουν λόγω τραυματισμών, θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς ο προπονητής Marco Silva θα διαχειριστεί την ομάδα του. Εδώ είναι μερικές λέξεις-κλειδιά για να ξεκινήσετε: Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας 2022, Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας αποτελέσματα, Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας h2h, Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας highlights, και Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας 2-0.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Πρέμιερ Λιγκ 2022

Οι "Toffees" θα αντιμετωπίσουν τους "Αετούς" στο "Goodison Park" σε μια συναρπαστική αναμέτρηση που υπόσχεται να είναι συναρπαστική για την Premier League. Και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς, καθώς στοχεύουν να ανέβουν στην κορυφή του πίνακα και να διεκδικήσουν μια θέση στην πρώτη τετράδα.

Η Έβερτον έχει ξεκινήσει δυναμικά τη σεζόν και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην πέμπτη θέση του πίνακα, μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα επτά πρώτα παιχνίδια της και θα είναι σίγουρη ότι θα πάρει άλλη μια νίκη απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας.

Η Κρίσταλ Πάλας, εν τω μεταξύ, είναι ένατη στον πίνακα, αλλά μόλις τρεις βαθμούς μακριά από την τέταρτη Τσέλσι. Η ομάδα του Roy Hodgson είναι εντυπωσιακή μέχρι στιγμής φέτος και θα έχει πολλές πιθανότητες να προκαλέσει ανατροπή απέναντι στην Έβερτον.

Αυτό θα είναι ένα κλειστό παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων, αλλά η Έβερτον θα έχει το προβάδισμα λόγω φόρμας και πλεονεκτήματος έδρας. Προβλέπουμε νίκη με 2-0 για τους Toffees.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Αποτελέσματα

Οι "Toffees" βγήκαν νικητές σε αυτό το παιχνίδι, με 2-0 επί των "Αετών". Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια, αλλά η Έβερτον κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και τελικά βγήκε άξια νικήτρια. Οι Richarlison και Gylfi Sigurdsson ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων, οι οποίοι με αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκαν στην 6η θέση του πίνακα. Για την Πάλας, είναι άλλη μια απογοητευτική ήττα που την βλέπει να πέφτει στο κάτω μισό της βαθμολογίας.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Πάλλας: Στιγμιότυπα

Η Έβερτον κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και τελικά βγήκε άξια νικήτρια. Οι Richarlison και Gylfi Sigurdsson ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων, οι οποίοι με αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκαν στην 6η θέση του πίνακα. Για την Πάλας, είναι άλλη μια απογοητευτική ήττα που την βλέπει να πέφτει στο κάτω μισό της βαθμολογίας.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας:

Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί συνολικά 105 φορές, με την Έβερτον να έχει κερδίσει 45 παιχνίδια και την Κρίσταλ Πάλας 40. Έχουν σημειωθεί 20 ισοπαλίες μεταξύ των δύο ομάδων.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Crystal Palace: Αποτελέσματα

Palace: Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Φεβρουάριο του 2020, όταν η Έβερτον κέρδισε 2-0 στο Goodison Park. Η τελευταία φορά που η Κρίσταλ Πάλας κέρδισε στην έδρα της Έβερτον ήταν τον Σεπτέμβριο του 2014, όταν επικράτησε με 3-2.

Το Σεπτέμβριο του 2014, η Crystal Palace κέρδισε 3-2 στο Goodison Park από το 2-0 και τον Δεκέμβριο του 2016, ο επιθετικός της Everton, Romelu Lukaku, πέτυχε νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις στη νίκη με 2-1 στο Selhurst Park.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Έβερτον: Highlights

Οι "Τόφις" και οι "Αετοί" αναμετρήθηκαν σε μια διασκεδαστική αναμέτρηση της Premier League στο "Γκούντισον Παρκ". Ο Richarlison έβαλε νωρίς μπροστά στο σκορ την Έβερτον, πριν ο Wilfried Zaha ισοφαρίσει για την Palace λίγο πριν το ημίχρονο.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τελικά η Έβερτον ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, με τον Γκίλφι Σίγκουρντσον να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να σφραγίζει τους τρεις βαθμούς για τους γηπεδούχους. Εδώ είναι τα στιγμιότυπα του αγώνα Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας!

Ήταν ένα ξέφρενο ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ από την αρχή. Ο Richarlison είχε μια μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ μετά από μόλις δύο λεπτά, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να πυροβολήσει κατευθείαν στον τερματοφύλακα της Palace, Vicente Guaita.

Ωστόσο, ο Ριτσάρλισον δεν θα στερηθεί για πολύ, καθώς έδωσε το προβάδισμα στην Έβερτον στο έβδομο λεπτό. Ο Lucas Digne τον επέλεξε με μια υπέροχη σέντρα, και αυτός δεν έκανε κανένα λάθος με την κεφαλιά του, περνώντας με δύναμη από τον Guaita και στέλνοντάς την στα δίχτυα. 1-0 Έβερτον!

Η Πάλας αντέδρασε καλά στο γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Wilfried Zaha. Ο Άντρος Τάουνσεντ τον επέλεξε με μια σέντρα από τη δεξιά πλευρά και εκείνος έκανε καλά την κεφαλιά του και πέρασε τον Τζόρνταν Πίκφορντ στο τέρμα. 1-1 στην ανάπαυλα!

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: 2-0

Οι Toffees αντιμετώπισαν τους Eagles στο Selhurst Park σε ένα παιχνίδι που ήταν must-win και για τις δύο πλευρές. Η Έβερτον ήθελε να εδραιώσει τη θέση της στην πρώτη τετράδα, ενώ η Πάλας ήθελε απεγνωσμένα βαθμούς για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Τελικά, η Έβερτον ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια χάρη στα γκολ των Ριτσάρλισον και Γκίλφι Σίγκουρντσον. Με τη νίκη της ανεβαίνει στην τρίτη θέση του πίνακα, ενώ η Πάλας παραμένει στην τελευταία τριάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη, με καμία από τις δύο πλευρές να μην μπορεί να ξεφύγει από το αδιέξοδο. Ωστόσο, η Έβερτον ανέβασε την απόδοσή της μετά την ανάπαυλα και πήρε το προβάδισμα με τον Ριτσαρλισόν στο 48ο λεπτό

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έπιασε την μπαλιά του Alex Iwobi και στη συνέχεια σούταρε δίπλα από τον Vicente Guaita στο τέρμα. Ήταν ένα εύστοχο γκολ που έβαλε την Έβερτον στον έλεγχο του αγώνα.

Στη συνέχεια, ο Sigurdsson διπλασίασε το προβάδισμα της Έβερτον με ένα υπέροχο ελεύθερο σουτ στο 66ο λεπτό. Ο Ισλανδός διεθνής έστειλε την προσπάθειά του στην επάνω γωνία, δίχως να αφήσει στον Guaita καμία ευκαιρία να το αποκρούσει. 2-0 για την Έβερτον και κάπως έτσι τελείωσε το παιχνίδι.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Πίτερσον: Ανάλυση μετά τον αγώνα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με την Έβερτον να επικρατεί με 2-0 της Κρίσταλ Πάλας. Ήταν ένα σωματικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για την μπάλα και να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Η Έβερτον είχε περισσότερη κατοχή και μπορούσε να ελέγξει περισσότερο το παιχνίδι, αλλά και η Πάλας είχε κάποιες καλές στιγμές.

Στο τέλος, ήταν δύο γκολ από τον Gylfi Sigurdsson που σφράγισαν τη νίκη για την Έβερτον. Το πρώτο γκολ ήρθε στο πρώτο ημίχρονο, μετά από καλή δουλειά του Richarlison στην αριστερή πλευρά. Έκοψε μέσα και βρήκε τον Sigurdsson στον χώρο, ο οποίος σούταρε με σουτ λίγο έξω από την περιοχή.

Το δεύτερο γκολ ήταν ακόμα καλύτερο, καθώς ο Sigurdsson πήρε την μπάλα στην άκρη της περιοχής και με ένα ασταμάτητο σουτ έστειλε την μπάλα στην πάνω γωνία. Ήταν μια σπουδαία εμφάνιση από την Έβερτον και άξιζε τη νίκη.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Πιθανότατα θα πρέπει να είναι η πρώτη φορά που θα έρθει η ομάδα της Έβερτον

Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να αναμετρηθούν σε ένα παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Η Έβερτον βρίσκεται σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της. Η Κρίσταλ Πάλας, από την άλλη πλευρά, δεν τα πηγαίνει το ίδιο καλά, καταφέρνοντας να κερδίσει μόνο μία από τις έξι τελευταίες αναμετρήσεις της.

Η πρόσφατη επιτυχία της Έβερτον μπορεί να αποδοθεί στην ισχυρή της άμυνα. Έχει δεχτεί μόνο τέσσερα γκολ στα τελευταία έξι παιχνίδια της. η Κρίσταλ Πάλας θα πρέπει να βρει έναν τρόπο να διασπάσει την άμυνα της Έβερτον αν θέλει να έχει ελπίδες να κερδίσει αυτό το παιχνίδι.

Όσον αφορά το head-to-head ρεκόρ, η Έβερτον έχει το πάνω χέρι έναντι της Κρίσταλ Πάλας. Έχει κερδίσει περισσότερα από τα διπλάσια παιχνίδια από την Πάλας, όταν οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί αντιμέτωπες στο παρελθόν. Ωστόσο, θα πρέπει να σημειωθεί ότι τα περισσότερα από αυτά τα παιχνίδια έγιναν πριν από αρκετά χρόνια και μπορεί να μην είναι ενδεικτικά για το πώς οι δύο ομάδες θα αντιμετωπίσουν η μία την άλλη τώρα.

Συνολικά, αυτό το παιχνίδι υπόσχεται να είναι συναρπαστικό μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Πιθανότατα θα εξαρτηθεί από το ποια ομάδα θα μπορέσει να αξιοποιήσει περισσότερο τις ευκαιρίες της και ποια ομάδα θα μπορέσει να αμυνθεί καλύτερα στις επιθέσεις της άλλης.

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας: Τι να περιμένουμε

Οι Toffees θα αντιμετωπίσουν τους Eagles στο Selhurst Park σε μια συναρπαστική αναμέτρηση που υπόσχεται να είναι συναρπαστική. Δείτε τι μπορείτε να περιμένετε από το παιχνίδι

Η Έβερτον θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα και να πάρει άλλη μια νίκη απέναντι σε μια σκληροτράχηλη Κρίσταλ Πάλας. Οι "Τόφις" βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους. Θα είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση σε αυτό το ματς και θα επιδιώξουν να κάνουν δύο σερί νίκες απέναντι στους "αετούς"

Η Crystal Palace, από την άλλη πλευρά, θα θέλει απεγνωσμένα τη νίκη, αφού δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Οι "αετοί" θα θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες και αναμφίβολα θα αποτελέσουν ένα δύσκολο τεστ για την Έβερτον

Θα είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες και ανυπομονούμε να δούμε τι θα συμβεί!

Το "Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας live

" είναι ο αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 1 Σεπτεμβρίου. Ο αγώνας ξεκινά στις 12:30 μ.μ. BST και θα μεταδοθεί διαδικτυακά μέσω του ESPN.

Από ποιο κανάλι μπορώ να παρακολουθήσω την αναμέτρηση Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας

Έβερτον εναντίον Κρίσταλ Πάλας: Η απειλούμενη με υποβιβασμό Toffees υποδέχεται τους Eagles στο Goodison Park την Πέμπτη, που χρειάζονται τρεις βαθμούς περισσότερο από ποτέ (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 14:45 ET, στο USA Network

και online μέσω του NBCSports.com)

Ποιο ήταν το τελικό σκορ ανάμεσα στην Έβερτον και την Κρίσταλ Πάλας

ΗΚρίσταλ Πάλας κερδίζει

με 3-2.

Είναι η Έβερτον Κρίσταλ Πάλας στο Sky

Το βράδυ της Πέμπτης, το Sky Sports θα μεταδώσει ζωντανά τον αγώνα Άστον Βίλα - Μπέρνλι και αμέσως μετά τον αγώνα Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας στο Sky Sports Premier League

.

Ποια είναι η μεγαλύτερη νίκη της Έβερτον

Σημαντικές νίκες Μεγαλύτερη εντός έδρας νίκη, 11-2 κατά της Ντέρμπι

(18 Ιανουαρίου 1890) Μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη κατά. Τσάρλτον (7/2/1931), 0-7 μεγαλύτερη νίκη για την Ευρώπη SK Brann (H), 21/2/2008, 6-1

Σε ποιο κανάλι παίζει σήμερα η Έβερτον

Το Sky Main Event in Sports, το Sky Sports Premier League και το Sky Sports Ultra HD θα μεταδώσουν το παιχνίδι. Πριν από τη σέντρα στο Sky Main Event in Sports στις 2 μ.μ., η κάλυψη του Sky Sports Premier League

έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στη 1 μ.μ.

Το παιχνίδι της Έβερτον θα μεταδοθεί από το Sky

Στις 6 Αυγούστου, στις 5.30 μ.μ., το Sky Sports θα μεταδώσει ζωντανά το παιχνίδι

.

Ποια χρονιά υποβιβάστηκε η Έβερτον

Πόσες φορές υποβιβάστηκε ηΈβερτον Στην ιστορία του συλλόγου, η Έβερτον έχει υποβιβαστεί δύο φορές από την πρώτη κατηγορία και δεν έχει αγωνιστεί ποτέ σε πρωτάθλημα κάτω από τη δεύτερη κατηγορία. Ο σύλλογος

έχει υποβιβαστεί μόνο δύο φορές από την ίδρυσή του το 1887, το 1929-30 και το 1950-51.

Τι είναι η EPL

Ηαγγλική επαγγελματική ποδοσφαιρική (ποδοσφαιρική) διοργάνωση γνωστή ως Premier League, παλαιότερα γνωστή ως Premiership, ιδρύθηκε το 1992. Το πρωτάθλημα

, το οποίο αποτελείται από 20 ομάδες, αντικατέστησε την πρώτη κατηγορία της Αγγλικής Ποδοσφαιρικής Λίγκας (EFL) ως την κορυφαία κατηγορία ποδοσφαίρου της Αγγλίας.

Ποιος ήταν ο άνθρωπος του αγώνα Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας

Theodore Calvert-Lewin

Είναι η Έβερτον στο BT Sport

Στην τηλεόραση Everton Τα παιχνίδια της Premier League για την Everton θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω την Everton FC

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που συνδέεται με το λογαριασμό με τον οποίο αγοράσατε το εισιτήριο διαρκείας ή την επίσημη συνδρομή

σας πρέπει να χρησιμοποιηθεί για να συνδεθείτε στοevertonfc.com. Ο σύνδεσμος της ροής θα εμφανίζεται σε περίοπτη θέση στην πρώτη σελίδα του ιστότοπου.