433 Passes accurate 241
45'
90'

Η Τσέλσι είναι ένας από τους πιο επιτυχημένους ποδοσφαιρικούς συλλόγους στην Αγγλία. Έχει κατακτήσει συνολικά πέντε τίτλους στην Premier League, επτά Κύπελλα FA και οκτώ Κύπελλα Πρωταθλήματος. Η Σαουθάμπτον υπάρχει από το 1885 και τώρα παίζει για πρώτη φορά στην Premier League.

Ο αγώνας Τσέλσι - Σαουθάμπτον είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 31 Μαρτίου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Stamford Bridge στο Λονδίνο και ο αγώνας θα μεταδοθεί τόσο από το BBC One όσο και από το BT Sport.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον Προβλέψεις: Southampton: Θα κερδίσουν ξανά οι Μπλε

Εισαγωγή

Ήρθε η ώρα για έναν ακόμη αγώνα Τσέλσι - Σαουθάμπτον! Όπως πάντα, θα σας δώσουμε την πρόβλεψη των ειδικών μας για το αποτέλεσμα αυτού του αγώνα, καθώς και όλα τα αποτελέσματα και τα highlights της σημερινής αναμέτρησης. Μείνετε συντονισμένοι!

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Head-to-Head

Οι δύο σύλλογοι έχουν αναμετρηθεί 146 φορές στο παρελθόν, με την Τσέλσι να κερδίζει 73 φορές και τη Σαουθάμπτον να αναδεικνύεται νικήτρια σε 39 περιπτώσεις. Έχουν σημειωθεί 34 ισοπαλίες μεταξύ τους. Η Τσέλσι έχει πετύχει 248 γκολ εναντίον της Σαουθάμπτον, ενώ οι Άγιοι έχουν πετύχει 163 γκολ εναντίον των Μπλε.

Η Τσέλσι έπαιξε για τελευταία φορά με τη Σαουθάμπτον στην Premier League τον Φεβρουάριο του 2020, ένα παιχνίδι το οποίο κέρδισε με 2-0 χάρη στα γκολ των Τάμι Άμπραχαμ και Μάρκος Αλόνσο. Η τελευταία φορά που οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο "Στάμφορντ Μπριτζ" ήταν τον Δεκέμβριο του 2019, ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο 1-1.

Εξετάζοντας την πρόσφατη φόρμα της, η Τσέλσι είναι αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της με τη Σαουθάμπτον, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Από την άλλη πλευρά, η Σαουθάμπτον δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της με την Τσέλσι, μετρώντας τρεις ήττες και μία ισοπαλία

Όσον αφορά τη βαθμολογία του πρωταθλήματος, η Τσέλσι είναι αυτή τη στιγμή πέμπτη στον πίνακα της Premier League με 50 βαθμούς μετά από 27 παιχνίδια, ενώ η Σαουθάμπτον είναι ένατη με 40 βαθμούς μετά από 27 παιχνίδια.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι: Πρόσφατη φόρμα

Στα τελευταία έξι παιχνίδια της Premier League, η Τσέλσι έχει κερδίσει τέσσερα και έχει χάσει δύο. Εν τω μεταξύ, η Σαουθάμπτον έχει κερδίσει τρεις φορές, έχει φέρει δύο ισοπαλίες και έχει χάσει μία. Όσον αφορά τη φόρμα, και οι δύο ομάδες έρχονται σε αυτό το ματς με μια νίκη. Ωστόσο, η πρόσφατη φόρμα της Τσέλσι είναι συνολικά καλύτερη.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Σαουθάμπτον: Πλήρης αγώνας

Τσέλσι: Ολόκληρος ο αγώνας μεταξύ αυτών των δύο ομάδων θα είναι συναρπαστικός. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε καλή κατάσταση και θα επιδιώξουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς από το παιχνίδι. Η Τσέλσι έχει το πλεονέκτημα ότι παίζει στην έδρα της, αλλά η Σαουθάμπτον δεν θα την διευκολύνει. Αυτό θα είναι μια κλειστή αναμέτρηση με πολλές ευκαιρίες για γκολ και για τις δύο ομάδες.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι: Νέα της ομάδας

Το μεγάλο νέο για την Τσέλσι είναι ότι θα στερηθεί το αστέρι της, τον Εντέν Χάζαρντ, σε αυτό το ματς. Ο Βέλγος εξτρέμ τραυματίστηκε στην προπόνηση και δεν θα είναι διαθέσιμος για την αναμέτρηση με τη Σαουθάμπτον. Αυτό είναι ένα τεράστιο πλήγμα για τους "μπλε", καθώς ο Χάζαρντ βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα το τελευταίο διάστημα, σημειώνοντας τέσσερα γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια του.

Εκτός από τον Χάζαρντ, η Τσέλσι θα στερηθεί και τους μέσους Ρος Μπάρκλεϊ και Ρούμπεν Λόφτους-Τσικ, οι οποίοι είναι αμφότεροι τραυματίες. Ωστόσο, τα καλά νέα για την Τσέλσι είναι ότι ο επιθετικός Ολιβιέ Ζιρού είναι διαθέσιμος, αφού έχασε το τελευταίο παιχνίδι με μικροτραυματισμό.

Η Σαουθάμπτον δεν έχει σημαντικά προβλήματα τραυματισμών ενόψει του αγώνα και αναμένεται να παρατάξει μια δυνατή ομάδα. Ωστόσο, δεν θα έχει στη διάθεσή της τον αμυντικό Wesley Hoedt, ο οποίος είναι τιμωρημένος μετά την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε στο προηγούμενο παιχνίδι.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι: Προβλεπόμενη σύνθεση

Ήρθε η ώρα για έναν ακόμη γύρο προβλέψεων για την Premier League! Αυτή την εβδομάδα, θα εξετάσουμε τις πιθανές ενδεκάδες της Τσέλσι και της Σαουθάμπτον, καθώς θα αναμετρηθούν σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό.

Έτσι, χωρίς άλλη καθυστέρηση, ας ρίξουμε μια ματιά στις προβλεπόμενες συνθέσεις:

Τσέλσι

Kepa Arrizabalaga

Αμυντικοί - Σέζαρ Αζπιλικουέτα, Αντόνιο Ρούντιγκερ, Αντρέας Κρίστενσεν, Ρις Τζέιμς

Μέσοι - N'Golo Kante, Jorginho, Mateo Kovacic

Επιθετικοί - Willian, Tammy Abraham, Callum Hudson-Odoi

Σαουθάμπτον

Γκολκίπερ - Angus Gunn

Αμυντικοί - Maya Yoshida, Jack Stephens, Jan Bednarek, Ryan Bertrand

Μεσοεπιθετικοί - Pierre-Emile Hojbjerg, Oriol Romeu Vidal , Nathan Redmond James Ward-Prowse Stuart Armstrong Επιθετικοί - Danny Ings , Che Adams

Τώρα που γνωρίζουμε τις πιθανές ενδεκάδες και για τις δύο ομάδες, ήρθε η ώρα να κάνουμε τις προβλέψεις μας! Με βάση αυτές και μόνο τις συνθέσεις, πιστεύουμε ότι η Τσέλσι έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα σε αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, η Σαουθάμπτον είναι γνωστό ότι έχει προκαλέσει ανατροπές εναντίον μεγάλων ομάδων στο παρελθόν, οπότε όλα μπορούν να συμβούν!

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι: Προεπισκόπηση αγώνα

Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες στο "Στάμφορντ Μπριτζ" το Σάββατο σε αγώνα της Premier League. Η Τσέλσι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 44 βαθμούς, ενώ η Σαουθάμπτον είναι ένατη με 39 βαθμούς

Αυτή θα είναι η δεύτερη συνάντηση μεταξύ των δύο συλλόγων τη φετινή σεζόν, με την Τσέλσι να κερδίζει την πρώτη αναμέτρηση με 3-0 τον Δεκέμβριο. Οι Μπλε θα επιδιώξουν να συνεχίσουν την καλή τους φόρμα απέναντι στη Σαουθάμπτον, έχοντας κερδίσει έξι από τις τελευταίες επτά συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων

Η πρόσφατη φόρμα της Τσέλσι είναι μικτή, με τρεις νίκες και τρεις ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Ωστόσο, την περασμένη αγωνιστική κέρδισαν 2-1 την Τότεναμ Χότσπορ εκτός έδρας και θα είναι γεμάτη αυτοπεποίθηση σε αυτό το ματς

Η φόρμα της Σαουθάμπτον έχει επίσης σκαμπανεβάσματα το τελευταίο διάστημα, με δύο νίκες και τέσσερις ήττες στις τελευταίες έξι εξόδους της στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη φορά ηττήθηκε με 1-0 εντός έδρας από τη Φούλαμ και θα ελπίζει να επιστρέψει με ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην Τσέλσι

Και οι δύο ομάδες έχουν παλέψει για σταθερότητα φέτος, αλλά η Τσέλσι φαίνεται να έχει το προβάδισμα σε αυτό το ματς. Οι Μπλε έχουν χάσει μόνο μία φορά στην έδρα τους όλη τη σεζόν, ενώ η Σαουθάμπτον έχει κερδίσει μόνο δύο φορές εκτός έδρας, οπότε προβλέπουμε μια οριακή νίκη για την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι: Ζωντανή μετάδοση

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο Στάμφορντ Μπριτζ το απόγευμα του Σαββάτου, με την Τσέλσι να θέλει να συνεχίσει το δυνατό της ξεκίνημα στη σεζόν. Οι Μπλε έχουν κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε πρώτα παιχνίδια τους στην Premier League και αυτή τη στιγμή είναι δεύτεροι στον πίνακα, μόλις δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Εν τω μεταξύ, η Σαουθάμπτον έχει παλέψει για τη φόρμα της μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν και αυτή τη στιγμή είναι 18η στον πίνακα, αφού πήρε μόλις τέσσερις βαθμούς από τα πέντε πρώτα παιχνίδια της

Η Τσέλσι θα είναι το φαβορί για τη νίκη σε αυτό το παιχνίδι, αλλά η Σαουθάμπτον θα ελπίζει να προκαλέσει ανατροπή και να πάρει πολύτιμους τρεις βαθμούς. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον αγώναufffd

Πότε είναι το παιχνίδι Τσέλσι - Σαουθάμπτον Το παιχνίδι έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 12:30μμ BST το Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020

Πού διεξάγεται το παιχνίδι Τσέλσι - Σαουθάμπτον Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Στάμφορντ Μπριτζ στο Λονδίνο

Σε ποιο τηλεοπτικό κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Τσέλσι - Σαουθάμπτον στο Ηνωμένο Βασίλειο Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το BT Sport 1 από τις 12:00μμ BST

Μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα Τσέλσι - Σαουθάμπτον online Οι συνδρομητές του BT Sport μπορούν να μεταδώσουν τον αγώνα ζωντανά μέσω της ιστοσελίδας ή της εφαρμογής BT Sport.

Τσέλσι - Σαουθάμπτον: Τσέλσι: Συμβουλές στοιχήματος

Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες σε ένα παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Ακολουθούν μερικά στοιχηματικά tips για να σας βοηθήσουν να αξιοποιήσετε στο έπακρο το παιχνίδι.

Η Τσέλσι βρίσκεται σε νικηφόρο σερί, αφού στην τελευταία τους αναμέτρηση επικράτησε με 3-0 της Σαουθάμπτον. Η ομάδα δείχνει δυνατή και αναμένεται να δώσει μια καλή μάχη απέναντι στους αντιπάλους της.

Η Σαουθάμπτον, από την άλλη, θέλει να ανακάμψει από την πρόσφατη ήττα της και θα ελπίζει να πάρει μια νίκη στα χέρια της. Η ομάδα πραγματοποιεί καλές εμφανίσεις το τελευταίο διάστημα και θα είναι πρόθυμη να αποδείξει την αξία της σε αυτό το ματς.

Είναι δύσκολο να προβλέψει κανείς ποιος θα βγει νικητής σε αυτή την αναμέτρηση, αλλά η Τσέλσι φαίνεται να έχει το πάνω χέρι αυτή τη στιγμή. Ωστόσο, όλα μπορούν να συμβούν την ημέρα του αγώνα και παρόλα αυτά θα είναι ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Τσέλσι και της Σαουθάμπτον. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 24 Μαρτίου 2021 στο Στάμφορντ Μπριτζ.

Είναι η Τσέλσι καλύτερη από τη Σαουθάμπτον

Πώς συγκρίνεται η Τσέλσι με τη Σαουθάμπτον Η Τσέλσι έχει τώρα υψηλότερο δείκτη απόδοσης 1v1 95. Η Σαουθάμπτον έχει πετύχει συνολικά 41 γκολ, ενώ η Τσέλσι έχει πετύχει 85 γκολ. Κατά την άποψή μας, η Τσέλσιθα κέρδιζε το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Ποιος θα κερδίσει ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Σαουθάμπτον

Για να πάρει εκδίκηση για τις ήττες από την Μπρέντφορντ και τη Ρεάλ Μαδρίτης, η Τσέλσι διέλυσε τη Σαουθάμπτονμε

6-0 το Σάββατο στο St. Mary's.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα Τσέλσι - Σαουθάμπτον

Τσέλσι εναντίον Σαουθάμπτον: Ο Τόμας Τούχελ κατέστησε σαφές ότι περιμένει από τους Μπλε να απαντήσουν άμεσα και δυναμικά όταν φτάσουν στο Στάδιο Σεντ Μέρι το Σάββατο

(Παρακολουθήστε ζωντανά στις 10 π.μ. ώρα Ελλάδας, στο USA Network και online μέσω του NBCSports.com).

Ποιος σκόραρε το 4ο γκολ της Τσέλσι στη Σαουθάμπτον

Με πέντε γκολ απέναντι στη Σαουθάμπτον, ο Τίμο Βέρνερ έχει αυτή τη στιγμή τα περισσότερα γκολ στην Premier League από όλα τα άλλα κλαμπ μαζί

Πώς θα παραταχθεί η Τσέλσι απέναντι στη Σαουθάμπτον

Οι Μέντι, Κρίστενσεν, Τιάγκο Σίλβα, Ρούντιγκερ, Λόφτους-Τσικ, Καντέ (αρχηγός), Κόβατσιτς, Αλόνσο, Μάουντ, Χάβερτζ και Βέρνερ είναι οι παίκτες της Τσέλσι. Οι Kepa, James, Chalobah, Sarr, Barkley, Jorginho, Saul, Pulisic και Ziyech είναι οι αναπληρωματικοί.

Ποιος είναι ο άνθρωπος του αγώνα στο παιχνίδι Τσέλσι - Σαουθάμπτον

Odio Mane

Πόσα κόρνερ έχει η Τσέλσι

Όλα τα θεμελιώδη στατιστικά στοιχεία για τα παρακάτω πράγματα περιλαμβάνονται σε αυτό το τμήμα. Λάβετε υπόψη ότι η μέτρηση είναι ο μέσος αριθμός κίτρινων καρτών που μοιράζονται σε κάθε παιχνίδι. Κόρνερ. Σε σύγκριση με τις 152 στήλες ανά παιχνίδι, η ομάδα της Τσέλσι έπαιξε38 στήλες για 242 περισσότερες στήλες.

Τι ώρες ξεκινάει σήμερα η αναμέτρηση της Τσέλσι

ποδοσφαιρικοί αγώνεςΚατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης 04:30 Λίβερπουλ Τσέλσι ΦούλαμΤσέλσι στις 7:00

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας της Τσέλσι σήμερα στις ΗΠΑ

Αποκλειστικά στοESPN+ στις ΗΠΑ θα μεταδοθεί το Σάββατο ο τελικός του FA Cup μεταξύ της Τσέλσι και της Λίβερπουλ στο στάδιο Γουέμπλεϊ.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται το παιχνίδι της Σαουθάμπτον απόψε

Southampton On TV Τα παιχνίδια της Premier League της Southampton θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Τα παιχνίδια του FA Cup θα προβληθούν από το BBC και το ITV, ενώ τα παιχνίδια του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.

Ποιος διαιτήτευσε το παιχνίδι Τσέλσι - Σαουθάμπτον

Την Τρίτη 26 Οκτωβρίου, η Τσέλσι θα αντιμετωπίσει τη Σαουθάμπτον για το Carabao Cup στο Stamford Bridge υπό την επίβλεψη του διαιτητή Kevin Friend. Οι διαιτητές για τον αγώνα της φάσης των "16" ανακοινώθηκαν από την EFL και ο Friend θα διευθύνει την αναμέτρηση στο δυτικό Λονδίνο. Τον αγώνα κυπέλλου θα διευθύνει ο Κέβιν Φρέντ.

Σε ποιο κανάλι μπορούμε να παρακολουθήσουμε την Premier League

Τα δικαιώματα μετάδοσης των αγώνων της Premier League στην Ινδία κατέχει το δίκτυο Star Sports (Star Sports και Star Sports Select).

Πού μπορείτε να παρακολουθήσετε τους αγώνες της Τσέλσι πώς να δείτε. Το Sky Main Event in Sports και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sportsκαι στην εφαρμογή για κινητά.