471 Passes accurate 548
45'
90'

Η Μάντσεστερ Σίτι και η Τσέλσι είναι δύο από τις πιο ιστορικές ομάδες στην ιστορία της αγγλικής Premier League. Και οι δύο έχουν δει το μερίδιο της επιτυχίας τους, αλλά ποια ομάδα έχει να επιδείξει περισσότερες επιτυχίες

Το Manchester City - Chelsea Prediction είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 20 Οκτωβρίου 2017 στοEtihad Stadium. Οι δύο ομάδες παίζουν για τον τίτλο της Premier League.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιό μου, όπου θα κάνω μια πρόβλεψη του σημερινού αγώνα μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Τσέλσι. Πρόκειται για ένα τεράστιο παιχνίδι με τεράστιες επιπτώσεις και για τις δύο ομάδες, οπότε ας μπούμε κατευθείαν στο θέμα!

Εισαγωγή

Σήμερα, η Μάντσεστερ Σίτι θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι σε έναν αγώνα που υπόσχεται να είναι συναρπαστικός. Πρόκειται για ένα σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, καθώς αυτή τη στιγμή διεκδικούν την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα. Η Τσέλσι θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση μετά την ταπεινωτική ήττα με 6-0 από τη Μάντσεστερ Σίτι νωρίτερα στη σεζόν. Ωστόσο, η Μάντσεστερ Σίτι δεν θα είναι εύκολο θύμα και θα επιδιώξει να συνεχίσει την εντυπωσιακή της πορεία.

Head-to-Head

Ο σημερινός αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Τσέλσι είναι ένα από τα πιο πολυαναμενόμενα παιχνίδια της σεζόν. Αυτές οι δύο ομάδες δεν είναι άγνωστες μεταξύ τους, με τους δύο συλλόγους να έχουν μακρά ιστορία επιτυχιών στο αγγλικό ποδόσφαιρο.

Η Τσέλσι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην κορυφή του πίνακα της Premier League, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται πολύ κοντά στη δεύτερη θέση. Αυτό το παιχνίδι θα μπορούσε να έχει σημαντικό αντίκτυπο στο ποιος τελικά θα τερματίσει πρωταθλητής αυτή τη σεζόν.

Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα τον τελευταίο καιρό, οπότε υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για το σημερινό παιχνίδι.

Πρόσφατη φόρμα

Ήταν μια σεζόν με δύο ημίχρονα για τη Μάντσεστερ Σίτι και την Τσέλσι. Η Σίτι ξεκίνησε τη σεζόν σαν να έπιασε φωτιά, κερδίζοντας τα οκτώ πρώτα παιχνίδια της στη σειρά. Ωστόσο, έκτοτε παραπαίει, χάνοντας τα τέσσερα από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Η Τσέλσι, από την άλλη πλευρά, βελτιώνεται σταθερά καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν. Αυτή τη στιγμή τρέχει ένα σερί τεσσάρων νικών και είναι αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Ποιος θα βγει λοιπόν νικητής όταν οι δύο αυτές ομάδες συναντηθούν σήμερα Είναι δύσκολο να πει κανείς. Η Σίτι έχει το πλεονέκτημα της έδρας, αλλά η Τσέλσι είναι σε καλύτερη φόρμα αυτή τη στιγμή. Αν η Σίτι μπορέσει να ξαναβρεί τη φόρμα της στην αρχή της σεζόν, θα πρέπει να κερδίσει άνετα. Αλλά αν η Τσέλσι συνεχίσει να παίζει όπως παίζει τελευταία, μπορεί να είναι ένα κλειστό παιχνίδι.

Νέα της ομάδας

Η Μάντσεστερ Σίτι θα στερηθεί τους Σέρχιο Αγουέρο και Φερναντίνιο για την επίσκεψη της Τσέλσι. Ο Αγκουέρο εξακολουθεί να αναρρώνει από τον τραυματισμό του στο γόνατο, ενώ ο Φερναντίνιο είναι τιμωρημένος μετά την πέμπτη κίτρινη κάρτα του στη σεζόν στη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής στη Γουότφορντ.

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα δεν έχει άλλα νέα προβλήματα τραυματισμών, αλλά θα μπορούσε να κάνει αλλαγές στην ομάδα του, καθώς θέλει να κρατήσει τους παίκτες φρέσκους κατά τη διάρκεια μιας ταραχώδους περιόδου αγώνων.

Η Τσέλσι, εν τω μεταξύ, αναμένεται να στερηθεί και πάλι τον N'Golo Kante. Ο δυναμίτης της μεσαίας γραμμής έχασε την ισοπαλία του περασμένου Σαββατοκύριακου με την Έβερτον λόγω ενός προβλήματος στον προσαγωγό και δεν είναι ακόμα έτοιμος να επιστρέψει.

Κατά τα άλλα, ο Μαουρίτσιο Σάρι έχει τη δυνατότητα να επιλέξει από μια πλήρη ομάδα, πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορούσε να κάνει ροτέισον στην ομάδα του μετά τη μεσοβδόμαδη νίκη στο League Cup επί της Derby County.

Η ετυμηγορία του μάνατζερ

Έχει περάσει καιρός από τότε που είδαμε μια παλιά καλή αναμέτρηση Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι. Σήμερα, οι δύο ομάδες βρέθηκαν αντιμέτωπες σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Δυστυχώς, δεν ανταποκρίθηκε ακριβώς στη διαφημιστική εκστρατεία.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά αδιάφορο, χωρίς καμία από τις δύο πλευρές να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Ωστόσο, τα πράγματα ανέβηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε ένα γρήγορο γκολ στο 48ο λεπτό. Από εκεί και πέρα, δεν κοίταξε ποτέ πίσω, πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα γκολ για να τελειώσει το ματς με 6-0.

Αν και η Τσέλσι θα είναι απογοητευμένη από το αποτέλεσμα, μπορεί να παρηγορηθεί από το γεγονός ότι δεν ήταν εντελώς ανώτερη από τους αντιπάλους της. Θα πρέπει να ανασυνταχθεί και να επιστρέψει πιο δυνατή την επόμενη φορά, αν θέλει να αποφύγει άλλη μια τέτοια συντριβή.

Η ετυμηγορία του διαιτητή

Ο σημερινός αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Τσέλσι ήταν ένας αγώνας για τα βιβλία της ιστορίας. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να παλεύουν σκληρά για τη νίκη. Ωστόσο, στο τέλος, η Μάντσεστερ Σίτι ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, κερδίζοντας με 6-0

Η νίκη αυτή είναι ιδιαίτερα γλυκιά για τους οπαδούς της Μάντσεστερ Σίτι, καθώς είναι η πρώτη φορά που κερδίζει την Τσέλσι σε τελικό. Είναι επίσης η πρώτη φορά που η Τσέλσι χάνει με τέτοια διαφορά σε τελικό. Αυτό θα είναι αναμφίβολα ένα δύσκολο χάπι για τους οπαδούς της Τσέλσι να το καταπιούν, αλλά μπορούν να παρηγορηθούν με το γεγονός ότι η ομάδα τους τα έδωσε όλα

Η ετυμηγορία του διαιτητή για τον σημερινό αγώνα είναι ότι ήταν μια καλοπληρωμένη αναμέτρηση μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν, αλλά τελικά η Μάντσεστερ Σίτι ήταν αυτή που μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις δικές της και να φύγει με τη νίκη.

Η ετυμηγορία των οπαδών

Ο σημερινός αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Τσέλσι ήταν ένας αγώνας για τα βιβλία της ιστορίας! Η Σίτι όχι μόνο κέρδισε με 6-0, αλλά κατάφερε να κρατήσει και καθαρό φύλλο αγώνα απέναντι σε μια πολύ δυνατή Τσέλσι. Οι οπαδοί ήταν απολύτως εκστασιασμένοι, με πολλούς να κάνουν λόγο για την καλύτερη εμφάνιση που είχαν δει ποτέ από την ομάδα τους

Η Σίτι ξεκίνησε τον αγώνα με το πρώτο πόδι και δεν το έβαλε κάτω, κυριάρχησε στην κατοχή της μπάλας και εκμεταλλεύτηκε σωστά τις ευκαιρίες της. Η Τσέλσι απλά δεν μπορούσε να διαχειριστεί το επιθετικό παιχνίδι της Σίτι και τιμωρήθηκε ξανά και ξανά. Ήταν μια απίστευτη εμφάνιση από την αρχή μέχρι το τέλος, που θα μείνει για καιρό στη μνήμη όλων των οπαδών της Σίτι.

Συμπέρασμα

Ο σημερινός αγώνας μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι και της Τσέλσι ήταν ένας αγώνας για τα βιβλία της ιστορίας. Η Σίτι όχι μόνο κέρδισε με το επιβλητικό 6-0, αλλά έγινε και η πρώτη ομάδα που κέρδισε την Τσέλσι στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ. Ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από την αρχή μέχρι το τέλος, με τη Σίτι να κάνει την κατάσταση να μοιάζει εύκολη κατά διαστήματα απέναντι στην αντίπαλό της στο Λονδίνο

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν απλά πολύ καλή για την Τσέλσι σε όλο το γήπεδο, και η νίκη της ήταν απολύτως άξια. Οι Μπλε θα πρέπει τώρα να ανασυνταχθούν και να προσπαθήσουν να επανέλθουν στην προσπάθεια τους να εξασφαλίσουν μια θέση στην πρώτη τετράδα, ενώ η Σίτι μπορεί να συνεχίσει να ονειρεύεται ένα αήττητο πρωτάθλημα.

Το "Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 18 Ιανουαρίου 2021. Οι ομάδες είναι η Μάντσεστερ Σίτι και η Τσέλσι. Ο νικητής αυτού του αγώνα θα καθοριστεί από τον αριθμό των τερμάτων που θα πετύχει κάθε ομάδα στο παιχνίδι. Αναφορά: Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι 2021

.

Ποιος είναι καλύτερος στο παιχνίδι Man City vs Chelsea

Είναι η Τσέλσι ανώτερη από τη Μαν Σίτι Η Μάντσεστερ Σίτι έχει επί του παρόντος υψηλότερο δείκτη απόδοσης 1v1 από 100. Η Μάντσεστερ Σίτι έχει πετύχει συνολικά 99 γκολ, ενώ η Τσέλσι έχει πετύχει 76 γκολ. Κατά την άποψή μας, η Μάντσεστερ Σίτι

θα κέρδιζε το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Ποιος κέρδισε σήμερα το παιχνίδι Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι

Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι ζωντανά αποτελέσματα και ενημέρωση για το σκορ και τα αποτελέσματα: DeBruyne σκοράρει ένα απίστευτο γκολ στην τελευταία αγωνιστική δράση της Premier League

. Η Μαν Σίτι νίκησε 1-0 την Τσέλσι και αύξησε τη διαφορά της από την κορυφή της διοργάνωσης στους 13 βαθμούς χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Κέβιν Ντε Μπρούινε.

Ποιος έχει τις περισσότερες νίκες μεταξύ της Τσέλσι ή της Μαν Σίτι

ΗΜάντσεστερ Σίτι και η Τσέλσι έχουν δώσει από 31 παιχνίδια μέχρι τώρα. Από αυτά, η Τσέλσι κέρδισε 10 παιχνίδια (4 στο Στάδιο Stamford Bridge, 6 στο Etihad Stadium εκτός έδρας), η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε 17 παιχνίδια (12 στο Etihad Stadium, 5 στο Stamford Bridge εκτός έδρας), ενώ τέσσερα παιχνίδια έληξαν ισόπαλα (1 στο Etihad Stadium, 3 στο Stamford

Bridge).

Νίκησε η Τσέλσι τη Μαν Σίτι στο Κύπελλο Αγγλίας

Ο Σαμ Κερ νίκησε τη Μάντσεστερ

Σίτι και βοήθησε την Τσέλσι να κατακτήσει το FA Cup.

Κέρδισε η Τσέλσι ή το Μάντσεστερ

Την τελευταία αγωνιστική, η Τσέλσι νίκησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε μια συναρπαστική νίκη και κατέκτησε το πρωτάθλημα WSL. Η Τσέλσι νίκησε 4-2 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την Κυριακή, περνώντας από την έδρα της και κατακτώντας το πρωτάθλημα της Super League

Γυναικών 2021-22.

Ποια χρονιά η Τσέλσι κέρδισε τη Μαν Σίτι

Μαν Σίτι - Τσέλσι, Πρέμιερ Λιγκ

, 2007-2008.

Πόσες φορές έχει κερδίσει η Τσέλσι τη Μαν Σίτι

ΗΤσέλσι έχει νικήσει τη Σίτι 68 φορές συνολικά, ενώ η Σίτι έχει θριαμβεύσει στις 58 από τις προηγούμενες αναμετρήσεις τους με 40 ισοπαλίες

.

Ποιος κέρδισε τον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας

Τελικός Κυπέλλου FA / Πιο πρόσφατη πρωταθλήτρια: Η Τσέλσι είναι η πιο πρόσφατη πρωταθλήτρια: Η επαγγελματική ομάδα ποδοσφαίρου Liverpool Football Club

βρίσκεται στο Λίβερπουλ της Αγγλίας. Η ομάδα αγωνίζεται στην Premier League, την υψηλότερη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου. Η ομάδα ιδρύθηκε το 1892, μπήκε στη Football League την επόμενη χρονιά και έκτοτε παίζει όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της στο Άνφιλντ. Wikipedia

Ποιος κέρδισε τον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας 2022

τελικός του ΚυπέλλουFA 2022/ Πρωταθλητής: Ο νικητής του τελικού του ΚυπέλλουFA 2022 Liverpool

F.C.

Ποιος κέρδισε τον ημιτελικό του Κυπέλλου FA το 1989

Στις 20 Μαΐου 1989, η Λίβερπουλ και η Έβερτον αναμετρήθηκαν σε ένα ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ στο στάδιο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου. Μετά την παράταση, ο Τζον Όλντριτζ και δύο γκολ του Ίαν Ρας βοήθησαν τη Λίβερπουλ

να κερδίσει με 3-2. Και τα δύο γκολ της Έβερτον σημείωσε ο Στιούαρτ ΜακΚολ.