698 Total passes 260
613 Passes accurate 168
45'
90'

Ο αγώνας Τσέλσι - Μπρέντφορντ είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που διεξήχθη στις 22 Σεπτεμβρίου 2017. Ο αγώνας έληξε με νίκη της Τσέλσι με 3-1.

Το Τσέλσι εναντίον Μπρέντφορντ είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Νοεμβρίου. Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Premier League και το BT Sport 1.

Καλώς ήρθατε στο blog μου όπου θα σας παρέχω στιγμιότυπα, προβλέψεις και ζωντανές ενημερώσεις για το παιχνίδι Τσέλσι - Μπρέντφορντ. Αυτός ο αγώνας είναι σίγουρο ότι θα είναι συναρπαστικός, οπότε φροντίστε να επιστρέψετε αργότερα για όλη τη δράση!

Περίληψη αγώνα

Ήταν μια μάχη των Μπλε σήμερα, καθώς η Τσέλσι αντιμετώπισε την Μπρέντφορντ σε μια συναρπαστική αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες έδωσαν μια καλή μάχη, αλλά στο τέλος η Τσέλσι ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια με τελικό σκορ 3-2.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν. Ωστόσο, η Τσέλσι ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο χάρη σε ένα εύστοχο γκολ του Ολιβιέ Ζιρού.

Η Μπρέντφορντ μπήκε μαχητικά στο δεύτερο ημίχρονο και σύντομα ισοφάρισε με τον Bryan Mbeumo. Στη συνέχεια το παιχνίδι έγινε τετ-α-τετ, καθώς και οι δύο ομάδες κυνηγούσαν τη νίκη.

Η Τσέλσι ανέκτησε το προβάδισμα με τον Reece James, αλλά η Brentford αντέδρασε και πάλι και ισοφάρισε σε 2-2 χάρη σε ένα ακόμη γκολ του Mbeumo.

Με το παιχνίδι να μοιάζει να πηγαίνει προς την ισοπαλία, ο αναπληρωματικός Tammy Abraham πέτυχε ένα νικητήριο τέρμα για την Chelsea στις καθυστερήσεις για να σφραγίσει τους τρεις βαθμούς. Ήταν ένα σπουδαίο παιχνίδι και οι δύο ομάδες μπορούν να είναι περήφανες για τις εμφανίσεις τους.

Η αρχική σύνθεση της Τσέλσι

1. τερματοφύλακας: Τσέλσι, Τσέλσι, Τσέλσι, Τσέλσι, Τσέλσι, Τσέλσι, Τσέλσι: Κουρτουά

2. αμυντικοί: Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill

3. μεσοεπιθετικοί: N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko, Willian

4. επιθετικοί: Μπάιλι Ουίλιαμς: Eden Hazard, Alvaro Morata, Pedro Rodriguez

Η Τσέλσι θα επιδιώξει να συνεχίσει το νικηφόρο ξεκίνημα της στη σεζόν, όταν θα αντιμετωπίσει την Μπρέντφορντ στο Στάμφορντ Μπριτζ το βράδυ της Τετάρτης. Οι "μπλε" βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν, κερδίζοντας και τα τέσσερα πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος και βρίσκονται στην κορυφή του πίνακα με 12 βαθμούς. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε θα είναι το φαβορί για να κάνει πέντε νίκες στη σειρά απέναντι στην Μπρέντφορντ, η οποία αυτή τη στιγμή είναι 14η στον πίνακα με έξι βαθμούς από τα τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για το παιχνίδι...

3. μέσοι Mathias Jensen, Christian Norgaard, Josh Dasilva,

4. επιθετικοί Tariqe Fosu-Henry, Bryan Mbeumo, Said Benrahma.

1. ο τερματοφύλακας Kepa Arrizabalaga,

2. αμυντικοί Αντόνιο Ρούντιγκερ, Κουρτ Ζούμα, Ρις Τζέιμς,

3. μέσοι Mason Mount, N'Golo Kante, Billy Gilmour,

4. επιθετικοί Tammy Abraham, Olivier Giroud, Callum Hudson-Odoi.

Τα γκολ της Τσέλσι

1-0: Tammy Abraham (9’)

2-0: Mason Mount (27’)

3-0: Reece James (44’)

Η Τσέλσι νίκησε 3-0 την Μπρέντφορντ στο Στάμφορντ Μπριτζ με γκολ των Τάμι Άμπραχαμ, Μέισον Μάουντ και Ρις Τζέιμς. Ήταν μια κυρίαρχη εμφάνιση από τους Μπλε που πήραν από νωρίς τον έλεγχο του παιχνιδιού και δεν φάνηκε ποτέ να κινδυνεύουν να δεχτούν. Η νίκη ανεβάζει την Τσέλσι στην τέταρτη θέση του πίνακα της Premier League, ισόβαθμη με την Άρσεναλ που καταλαμβάνει την τελευταία θέση του Champions League

Ο Αβραάμ άνοιξε το σκορ για την Τσέλσι στο ένατο λεπτό, σκοράροντας από κοντά, αφού επιλέχθηκε από τη χαμηλή σέντρα του Σέζαρ Αζπιλικουέτα. Ο Μάουντ διπλασίασε το προβάδισμα της Τσέλσι 18 λεπτά αργότερα, κάνοντας μια όμορφη προσπάθεια στην επάνω γωνία από λίγο έξω από το κουτί, μετά από καλή δουλειά του Κάλουμ Χάντσον-Οντόι στη δεξιά πλευρά. Και ο Τζέιμς ολοκλήρωσε το σκορ ακριβώς στο ημίχρονο, ρίχνοντας ένα χαμηλό σουτ στην κάτω γωνία από τα 25 μέτρα, αφού βρέθηκε από την πάσα του N'Golo Kante

Η Τσέλσι πραγματοποίησε μια εντυπωσιακή εμφάνιση σε όλους τους τομείς και τώρα θα είναι γεμάτη αυτοπεποίθηση ενόψει της κρίσιμης αναμέτρησης με την Άρσεναλ στο Stamford Bridge το απόγευμα της Κυριακής.

Στιγμιότυπα αγώνα

Ο πολυαναμενόμενος αγώνας μεταξύ της Τσέλσι και της Μπρέντφορντ διεξήχθη τελικά χθες, με τους Μπλε να επικρατούν με μια συναρπαστική νίκη 3-2. Η μάχη ήταν αμφίρροπη καθ' όλη τη διάρκεια, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους. Στο τέλος όμως, η Τσέλσι ήταν αυτή που κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της, πετυχαίνοντας τρία γκολ έναντι δύο της Μπρέντφορντ.

Ήταν ένα σπουδαίο ματς για να το παρακολουθήσει κανείς, με τις δύο ομάδες να παίζουν σε υψηλό επίπεδο. Ακολουθούν μερικά από τα σημαντικότερα στιγμιότυπα:

Το πρώτο γκολ της Τσέλσι ήρθε στο 15ο λεπτό, χάρη σε ένα όμορφο χτύπημα του μέσου Μέισον Μάουντ. Έλαβε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και την έστειλε με το χέρι στην πάνω γωνία, δίχως να αφήσει καμία ελπίδα στον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, Ντέιβιντ Ράγια.

Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον επιθετικό Μάρκους Φορς. Πήρε μια χαμένη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι της Τσέλσι και την έστειλε δίπλα από τον τερματοφύλακα των Μπλε, Εντουάρ Μεντί.

Η Τσέλσι ανέκτησε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο με τον αμυντικό Αντόνιο Ρούντιγκερ. Με κεφαλιά από σέντρα του Reece James έκανε το 2-1 για τους Μπλε.

Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε και πάλι, αυτή τη φορά με τον αναπληρωματικό Bryan Mbeumo. Έκανε ένα χαμηλό σουτ έξω από την περιοχή που πέρασε κάτω από το σώμα του Mendy και κατέληξε στα δίχτυα.

Το νικητήριο γκολ για την Τσέλσι ήρθε στις καθυστερήσεις, καθώς ο αναπληρωματικός Tammy Abraham σκόραρε από κοντινή απόσταση, αφού τον επέλεξε ο επίσης αναπληρωματικός Callum Hudson-Odoi.Ήταν ένα δραματικό φινάλε σε έναν συναρπαστικό αγώνα, που σίγουρα θα θυμόμαστε για αρκετό καιρό.

Ανάλυση μετά τον αγώνα

Η Τσέλσι πέρασε νικηφόρα από ένα σκληρό ματς κόντρα στην Μπρέντφορντ, επικρατώντας με 2-1. Οι "μπλε" προηγήθηκαν νωρίς με κεφαλιά του Ολιβιέ Ζιρού, αλλά η Μπρέντφορντ αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπράιαν Μπεουμό. Η Τσέλσι ανέκτησε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο χάρη σε άλλο ένα γκολ του Ζιρού και κράτησε τη νίκη παρά την πίεση που άσκησε η Μπρέντφορντ στις καθυστερήσεις.

Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για την Τσέλσι, αλλά στο τέλος έδειξε την ποιότητά της και άξιζε να φύγει με τη νίκη. Ο Ζιρού ήταν και πάλι ο πρωταγωνιστής για την Τσέλσι, πετυχαίνοντας δύο κρίσιμα γκολ και βοηθώντας την ομάδα του να φτάσει στη νίκη. Ο Γάλλος είναι πλέον ο κοινός πρώτος σκόρερ της Premier League φέτος και αποδεικνύεται πολύτιμο περιουσιακό στοιχείο για την Τσέλσι.

Η Μπρέντφορντ έδωσε μια καλή μάχη, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε απέναντι σε μια δυνατή Τσέλσι. Αυτή η ήττα θα είναι απογοητευτική για την Μπρέντφορντ, αλλά μπορεί να πάρει κουράγιο από την εμφάνισή της και θα κοιτάξει να επανέλθει γρήγορα.

Αντιδράσεις των οπαδών

Το ματς Τσέλσι - Μπρέντφορντ ήταν καυτό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Οι οπαδοί ήταν σε αναμμένα κάρβουνα, χειροκροτώντας την ομάδα τους και χλευάζοντας την άλλη. Ακολουθούν μερικές από τις καλύτερες αντιδράσεις των οπαδών της Τσέλσι και της Μπρέντφορντ:

"Η Τσέλσι έδειχνε ότι το ήθελε περισσότερο σήμερα. Ήταν σωματική και επιθετική και αυτό φάνηκε στον τρόπο που έπαιξε" - @chelseafc_fan1

"Η Μπρέντφορντ δεν εμφανίστηκε σήμερα. Ήταν κατώτερη των περιστάσεων σε όλους τους τομείς" - @BrentfordFC_fan

"Αυτό ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδίσει η Τσέλσι, και τα κατάφερε. Σπουδαία εμφάνιση" - @CFC_Fanatic

Το "Chelsea vs Brentford tickets" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Chelsea και της Brentford. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου στο Stamford Bridge στο Λονδίνο.

Τι ώρα είναι ο αγώνας Μπρέντφορντ-Τσέλσι

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Τσέλσι - Μπρέντφορντ

Μπρέντφορντ εναντίον Τσέλσι: Το Σάββατο, οι Μπλε θα υποδεχθούν τις Μέλισσες στο Στάμφορντ Μπριτζ σε μια προσπάθεια να διατηρήσουν την ώθηση στο τέλος της σεζόν για την επιδίωξη της τρίτης θέσης (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 10 π.μ. ώρα Ελλάδας, στο USA Network

και online μέσω του NBCSports.com).

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω έναν αγώνα της Μπρέντφορντ

Ο τρίτος αγώνας, μεταξύ της Λιντς και της Μπρέντφορντ, θα μεταδοθεί ζωντανά, αλλά όχι μόνο στους συνδρομητές του Sky Sports. Αντ' αυτού, ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Sky Showcase

, το μετονομασμένο Sky One, το οποίο αποτελεί μέρος οποιασδήποτε βασικής συνδρομής Sky.

Πώς έχασε η Τσέλσι από την Μπρέντφορντ

Στη σφυροκόπησή της με 4-1 από την Μπρέντφορντ το απόγευμα του Σαββάτου, όπου και τα πέντε γκολ ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο, η Τσέλσι έγραψε ατυχή ιστορία

. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, το θαυματουργό γκολ του Αντόνιο Ρούντιγκερ έξω από την περιοχή του πέναλτι της Μπρέντφορντ έδωσε το προβάδισμα στους "μπλε" νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.

Πότε ήταν η τελευταία φορά που η Μπρέντφορντ νίκησε την Τσέλσι στο Στάμφορντ Μπριτζ

Η Μπρέντφορντ νίκησε τους Μπλε για πρώτη φορά από το 1939 στον πιο πρόσφατο αγώνα τους, ο οποίος διεξήχθη στις 2 Απριλίου 2022 στο Στάμφορντ Μπριτζ σε αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ

. Η Μπρέντφορντ επικράτησε με 4-1.

Ποιες ήταν οι αποδόσεις για τη νίκη της Μπρέντφορντ επί της Τσέλσι

Στην Betfred, οι Μπλε είναι το φαβορί με 1/3, με την Μπρέντφορντ να έχει 17/2 για νίκη-έκπληξη στο Στάμφορντ Μπριτζ

και την ισοπαλία να έχει 19/5.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τον αποψινό αγώνα της Τσέλσι

Τα παιχνίδια της Τσέλσι στην Premier League μεταδίδονται από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Τα παιχνίδια της στο FA Cup προβάλλονται από το BBC και το ITV, ενώ τα παιχνίδια της στο Carabao Cup μεταδίδονται από το Sky Sports και τα παιχνίδια της στο UEFA Champions League

από το BT Sport.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα Τσέλσι - Μπρέντφορντ στο Ηνωμένο Βασίλειο

Ο αγώνας αρχίζει στις 15:00 ώρα Ελλάδας. Το παιχνίδι δεν θα μεταδοθεί για να το δουν οι φίλαθλοι του Ηνωμένου Βασιλείου. Ο αγώνας της Premier League

θα μεταδοθεί από το NBC Sports για τους Αμερικανούς θεατές.

Είναι η αναμέτρηση Τσέλσι - Μπρέντφορντ στο BT Sport

Τσέλσι - Μπρέντφορντ | Premier League | BT Sport | Live

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω το Τσέλσι - Μπρέντφορντ ζωντανά

Οι φίλαθλοι μπορούν να παρακολουθήσουν τη ζωντανή μετάδοση του αγώνα Τσέλσι - Μπρέντφορντ στις εφαρμογές Jio TV ή Disney+ Hotstar

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η Μπρέντφορντ

Πού στην τηλεόραση θα παίξει η Μπρέντφορντ με τη Λιντς Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Football

.

Τι ώρα είναι η σέντρα της Μπρέντφορντ

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί και πάλι την Κυριακή 15 Μαΐου, αλλά πλέον θα αρχίσει στις 16.30. Αρχικά το παιχνίδι είχε προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 14.00. Λόγω της διεξαγωγής του τελικού του Emirates FA Cup την προηγούμενη ημέρα, θα διεξαχθεί την Κυριακή

15 Μαΐου.

Το παιχνίδι της Μπρέντφορντ θα μεταδοθεί από το Sky

Οι αγώνες της Premier League για την Μπρέντφορντ θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

Το Μπρέντφορντ - Μαν Γιουνάιτεντ προβάλλεται στην τηλεόραση

Αυτή την Τετάρτη στις 20:00 GMT, ο αγώνας στο Brentford Community Stadium που αρχικά είχε οριστεί για τις 14 Δεκεμβρίου

αλλά αναβλήθηκε λόγω του COVID-19. Στο Ηνωμένο Βασίλειο, το BT Sport θα το μεταδώσει ζωντανά.