650 Total passes 420
573 Passes accurate 350
45'
90'

Η αναμέτρηση Λίβερπουλ - Μπράιτον είναι ένας αγώνας δύο ομάδων που βρίσκονται στην κορυφή του παιχνιδιού τους. Η Λίβερπουλ βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και δεν έχει χάσει κανένα παιχνίδι από τον Δεκέμβριο, ενώ η Μπράιτον έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά τη σεζόν με επτά νίκες σε εννέα παιχνίδια μέχρι στιγμής.

Το Λίβερπουλ - Μπράιτον 2021 είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 13 Ιανουαρίου 2021. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο στάδιο Anfield στο Λίβερπουλ και είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 20:00 GMT.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Γεια σε όλους,

Η αναμέτρηση Λίβερπουλ - Μπράιτον είναι μία από τις πιο πολυαναμενόμενες αναμετρήσεις της φετινής Πρέμιερ Λιγκ. Ποιος καλύτερος τρόπος λοιπόν για να προετοιμαστείτε για το παιχνίδι από το να διαβάσετε μερικά ενδιαφέροντα και δημιουργικά blog posts σχετικά με αυτό Ακολουθούν μερικά από αυτά που πιστεύουμε ότι θα σας αρέσουν

1) Λίβερπουλ - Μπράιτον: Μπράιτον: Οι βασικοί παίκτες που πρέπει να παρακολουθήσετε (Εμπνευστείτε από αυτές τις λέξεις-κλειδιά: 'liverpool vs brighton live', 'liverpool vs brighton today', 'liverpool vs brighton results', 'liverpool vs brighton tv', 'liverpool vs brighton tickets')

2) Λίβερπουλ - Μπράιτον - Ομαδικά νέα & προβλέψεις (Εμπνευστείτε από αυτές τις λέξεις-κλειδιά: 'Λίβερπουλ - Μπράιτον live streaming', 'Λίβερπουλ - Μπράιτον προβλέψεις', 'Λίβερπουλ - Μπράιτον αποτέλεσμα', 'Λίβερπουλ - Μπράιτον live streaming')

3) Liverpool Vs Brighton Highlights - Anfield Wrap-Up. (Empneusteite apo aux tis lexeis kleidia:'LFC 1-0 BHA | Anfield Wrap-Up (Εμπνευστείτε από αυτές τις λέξεις-κλειδιά:'LFC 1-0 BHA | Highlights & Reaction | Liverpool FC'

Εισαγωγή

Ήρθε η ώρα για έναν ακόμη αγώνα της Premier League, καθώς η Λίβερπουλ αντιμετωπίζει την Μπράιτον. Αυτό είναι σίγουρο ότι θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι, οπότε φροντίστε να συντονιστείτε! Εδώ θα βρείτε όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τον αγώνα.

Νέα της ομάδας

Η μεγάλη είδηση για τη Λίβερπουλ είναι ότι ο Ρομπέρτο Φιρμίνο επιστρέφει στην αποστολή, αφού έχασε τα τελευταία παιχνίδια λόγω τραυματισμού. Ο Άνταμ Λαλάνα επίσης επέστρεψε και είναι διαθέσιμος μετά την αποκατάσταση ενός μικροτραυματισμού. Ωστόσο, ο Alex Oxlade-Chamberlain παραμένει εκτός με μακροχρόνιο τραυματισμό στο γόνατο.

Για την Μπράιτον, δεν θα έχει στη διάθεσή της τον επιθετικό Φλορίν Αντόνε, ο οποίος είναι τιμωρημένος μετά την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε στο τελευταίο παιχνίδι με τη Γουλβς. Επίσης, δεν έχει στη διάθεσή της τον μέσο Ντέιβι Πρόπερ που είναι εκτός με τραυματισμό στον αχίλλειο τένοντα.

Όσον αφορά τις πιθανές ενδεκάδες, ο Φιρμίνο θα μπορούσε να επιστρέψει στο αρχικό σχήμα στη θέση του Ντίβοκ Ορίτζι, ενώ ο Λαλάνα μπορεί να ξεκινήσει στον πάγκο. Για την Μπράιτον, μπορεί να ξεκινήσει τον Γκλεν Μάρεϊ μπροστά, καθώς βρίσκεται σε καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα.

Λίβερπουλ - Μπράιτον Live

Μπράιτον: Ο σημερινός αγώνας μεταξύ της Λίβερπουλ και της Μπράιτον υπόσχεται να είναι συναρπαστικός, καθώς και οι δύο ομάδες προέρχονται από δυνατές εμφανίσεις στα τελευταία τους παιχνίδια. Η Λίβερπουλ νίκησε 2-1 την Τότεναμ χάρη στα γκολ των Μο Σαλάχ και Τζόρνταν Χέντερσον, ενώ η Μπράιτον πήρε δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Γουλβς. Αυτό το ματς θα είναι κρίσιμο και για τις δύο ομάδες καθώς μάχονται για μια θέση στην πρώτη 4άδα του πίνακα της Premier League

Μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση ζωντανά στο NBC Sports Network στις 12:30μμ ET ή μπορείτε να το μεταδώσετε ζωντανά στο NBC Sports Gold

Προεπισκόπηση

Ήρθε η ώρα για άλλο ένα μεγάλο παιχνίδι στην Premier League, καθώς η Λίβερπουλ αντιμετωπίζει την Μπράιτον στο Άνφιλντ. Αυτό είναι σίγουρο ότι θα είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να θέλουν να πάρουν βαθμούς. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τον αγώνα.

Πότε διεξάγεται Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019, με σέντρα στις 15:00 ώρα Ελλάδας.

Πού μπορώ να τον παρακολουθήσω Αν βρίσκεστε στο Ηνωμένο Βασίλειο, μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα ζωντανά στο BT Sport 1. Για τους θεατές σε άλλες χώρες, ελέγξτε τα τοπικά σας προγράμματα για την τηλεοπτική κάλυψη.

Ποια είναι τα νέα της ομάδας Και οι δύο ομάδες θα μπουν σε αυτό το παιχνίδι με κάποιες απουσίες βασικών παικτών λόγω τραυματισμών. Για τη Λίβερπουλ, ο Virgil van Dijk και ο Joe Gomez είναι αμφότεροι εκτός, ενώ ο Alex Oxlade-Chamberlain είναι επίσης αμφίβολος. Όσο για την Μπράιτον, δεν θα έχει στη διάθεσή της τους Πασκάλ Γκρος και Ντέιβι Πρόπερ. Ωστόσο, έχει κάποια καλά νέα στο μέτωπο των τραυματισμών, καθώς ο Florin Andone πρόκειται να επιστρέψει μετά την απουσία του τις τελευταίες εβδομάδες με πρόβλημα στον αστράγαλο.

Ποιον πρέπει να προσέχω Με τους van Dijk και Gomez εκτός δράσης, θα υπάρχει μεγάλη ευθύνη για τους Joel Matip και Dejan Lovren στα μετόπισθεν για τη Λίβερπουλ. Θα πρέπει να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό αν θέλουν να κρατήσουν ένα καθαρό φύλλο αγώνα απέναντι σε μια επικίνδυνη ομάδα της Μπράιτον. Στην επίθεση, όλα τα βλέμματα θα είναι στραμμένα στους Μοχάμεντ Σαλάχ και Ρομπέρτο Φιρμίνο, καθώς θα προσπαθήσουν να συνεχίσουν την εξαιρετική τους φόρμα μπροστά από το τέρμα. Για την Μπράιτον, ο Γκλεν Μάρεϊ βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα φέτος και αναμφίβολα θα θέλει να προσθέσει στο ενεργητικό του απέναντι στη Λίβερπουλ

Ζωντανές ενημερώσεις

Είναι η ημέρα του αγώνα και η Λίβερπουλ θα αντιμετωπίσει την Μπράιτον σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Παρακολουθήστε όλες τις τελευταίες εξελίξεις εδώ με τις ζωντανές μας ενημερώσεις.

Η σέντρα είναι στις 15:00 ώρα Ελλάδας (10:00 ώρα Ελλάδας) και οι ομάδες προθερμαίνονται αυτή τη στιγμή στον αγωνιστικό χώρο. Μείνετε συντονισμένοι για όλες τις τελευταίες ειδήσεις, απόψεις και αντιδράσεις από το Άνφιλντ.

Με τα τωρινά δεδομένα, η Λίβερπουλ βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Premier League με 61 βαθμούς σε 27 παιχνίδια, ενώ η Μπράιτον είναι 13η με 30 βαθμούς σε 28 παιχνίδια. Μια νίκη για τους "κόκκινους" σήμερα θα τους φέρει ένα βήμα πιο κοντά στην εξασφάλιση του τίτλου, ενώ η Μπράιτον θα ελπίζει να κάνει μια ανατροπή και να ενισχύσει τις ελπίδες της για αποφυγή του υποβιβασμού.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για τελευταία φορά τον Νοέμβριο, όταν η Λίβερπουλ ήταν νικήτρια με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Μοχάμεντ Σαλάχ στις καθυστερήσεις. Μπορούν να επαναλάβουν αυτό το αποτέλεσμα σήμερα Θα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε...

Αναφορά αγώνα

Ήταν μια περίπτωση dufffdjufffffd vu για τη Λίβερπουλ, καθώς αντιμετώπισε την Brighton & Hove Albion στο Anfield, με τους Reds να θέλουν να συνεχίσουν το αήττητο ξεκίνημά τους στη σεζόν. Η ομάδα του Jufffdrgen Klopp ξεκίνησε δυναμικά με ένα γκολ από νωρίς από τον Roberto Firmino, αλλά η Brighton αντέδρασε με το πέναλτι του Pascal Gross. Το παιχνίδι παρέμεινε αμφίρροπο μέχρι τα τελευταία λεπτά, όταν η Λίβερπουλ σφράγισε τη νίκη χάρη στα γκολ των Μοχάμεντ Σαλάχ και Τζόρνταν Χέντερσον. Ακολουθεί το ρεπορτάζ του αγώνα...

Η Λίβερπουλ έκανε ονειρικό ξεκίνημα στο παιχνίδι όταν ο Φιρμίνο βρήκε δίχτυα μετά από μόλις τέσσερα λεπτά. Ο Βραζιλιάνος είχε βγει στην περιοχή από τον Άντριου Ρόμπερτσον και έδειξε μεγάλη ψυχραιμία για να τελειώσει δίπλα από τον Mat Ryan. Η Μπράιτον όμως αντέδρασε σωστά και ισοφάρισε λίγο αργότερα χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκρος. Ο Γερμανός μεσοεπιθετικός είχε ανατραπεί μέσα στην περιοχή από τον Virgil van Dijk και δεν έκανε λάθος από τα 12 μέτρα.

Το παιχνίδι γινόταν όλο και πιο σφιχτό, καθώς και οι δύο ομάδες αναζητούσαν το νικητήριο γκολ, αλλά τελικά η Λίβερπουλ ήταν αυτή που κατάφερε να ξεφύγει στις καθυστερήσεις. Αρχικά, ο Σαλάχ πέτυχε το τέταρτο γκολ του στη σεζόν με μια ωραία ατομική προσπάθεια, πριν ο Χέντερσον τελειώσει τα πράγματα με ένα κοντινό πλασέ στις καθυστερήσεις. Η νίκη αυτή σημαίνει ότι η Λίβερπουλ έχει πλέον κερδίσει και τα τρία παιχνίδια της στην Premier League μέχρι στιγμής και ήδη μοιάζει με σοβαρό διεκδικητή του τίτλου.

Αντίδραση

Η Λίβερπουλ αντιμετώπισε σήμερα την Μπράιτον στο τελευταίο παιχνίδι της για την Premier League και οι "κόκκινοι" επικράτησαν άνετα με 2-0. Ο Sadio Mane και ο Mohamed Salah ήταν στο φύλλο αγώνος, καθώς η Λίβερπουλ εξασφάλισε μια θέση στην πρώτη τετράδα και την πρόκριση στο Champions League.

Μετά από ένα αργό ξεκίνημα στο παιχνίδι, η Λίβερπουλ πήρε το προβάδισμα στο 29ο λεπτό, όταν ο Mane μετέτρεψε από κοντά το σκορ μετά από καλή δουλειά του Salah. Στη συνέχεια, ο Αιγύπτιος μπήκε και ο ίδιος στον πίνακα των σκόρερ λίγο πριν το ημίχρονο, πιάνοντας την μπαλιά του Ρομπέρτο Φιρμίνο και πυροβολώντας δίπλα από τον Ματ Ράιαν στην εστία της Μπράιτον.

Ήταν μια νίκη ρουτίνας για τη Λίβερπουλ στο τέλος, και τώρα μπορεί να προσβλέπει σε άλλη μια σεζόν στο Champions League. Για την Μπράιτον, επιστρέφει στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων μετά από μια απογοητευτική εκστρατεία.

Στιγμιότυπα

1) Η σημερινή αναμέτρηση Λίβερπουλ - Μπράιτον ήταν ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να θέλουν να εδραιώσουν τη θέση τους στην πρώτη τετράδα

2) Ο αγώνας δεν απογοήτευσε, καθώς η Λίβερπουλ προηγήθηκε νωρίς με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο και δεν κοίταξε ποτέ πίσω

3) Οι "κόκκινοι" είχαν τον απόλυτο έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και τελικά αναδείχθηκαν άνετοι νικητές με 3-0

4) Με αυτή τη νίκη, η Λίβερπουλ περνάει πάνω από την Τσέλσι στην τρίτη θέση του πίνακα της Premier League.

Στατιστικά στοιχεία

Στην τελευταία τους συνάντηση, η Λίβερπουλ κέρδισε με 3-0 στο Άνφιλντ. Η Μπράιτον έχει να νικήσει τους "κόκκινους" από τη νίκη με 2-1 τον Δεκέμβριο του 1982.

Ζωντανή αναμέτρηση

Sky Sports Main Event και Sky Sports Premier League από τις 17:00 ώρα Ελλάδας. Αν δεν είστε πελάτης του Sky, μπορείτε να αποκτήσετε ένα ημερήσιο πάσο NOW TV με μόλις 8,99€ για να παρακολουθήσετε τον αγώνα ζωντανά.

Σήμερα

GMT σήμερα στο Άνφιλντ. Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League.

Ο αγώνας Λίβερπουλ - Μπράιτον θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της αγγλικής Premier League το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου. Ο αγώνας έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 19:30 μ.μ. ώρα Ελλάδος. Αναφορά: Λίβερπουλ - Μπράιτον highlights

.

Ποιος σκόραρε στο παιχνίδι Λίβερπουλ - Μπράιτον

Η Λίβερπουλ πάλεψε για τη νίκη με 2-0 απέναντι στην Brighton & Hove Albion, μειώνοντας τη διαφορά από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι στους τρεις βαθμούς, καθώς ο Μοχάμεντ Σαλάχ σημείωσε το 2.000ό γκολ της ομάδας στην Premier League

.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Λίβερπουλ - Μπράιτον

ΗΠΑ: Μόνο οι συνδρομητές στις ΗΠΑ θα μπορούν να παρακολουθήσουν τον αγώνα στο Peacock. Καναδάς: Ο Καναδάς μπορεί να παρακολουθήσει το τηλεοπτικό δίκτυο του Καναδά: Το DAZN μεταδίδει αποκλειστικά όλους τους αγώνες της Premier League

ζωντανά και κατά παραγγελία στη χώρα αυτή.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω τον αγώνα Μπράιτον-Λίβερπουλ

Ο αγώνας θα είναι προσβάσιμος για τους αμερικανούς θεατές στο Peacock. Ο αγώνας είναι διαθέσιμος για ζωντανή μετάδοση στο DAZN για το καναδικό κοινό. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Star Sports Select HD και το Disney+ Hotstar για τους Ινδούς

φιλάθλους.

Είναι η Λίβερπουλ Μπράιτον στο BT Sport

Πού στην τηλεόραση θα παίξει η Μπράιτον με τη Λίβερπουλ

Η ζωντανή μετάδοση του αγώνα θα ξεκινήσει στις 11:30 π.μ. στο BT Sport 1.

Γιατί αποχώρησε ο Σαλάχ

Στη νίκη της Λίβερπουλ επί της Τσέλσι για το Κύπελλο Αγγλίας, ο Μοχάμεντ Σαλάχ αποχώρησε με τραυματισμό που έμοιαζε να είναι στη βουβωνική χώρα, ενώ ο Βίρτζιλ φαν Ντάικ

έπαιξε σε όλο το 90λεπτο αλλά δεν επέστρεψε στην παράταση.

Από ποιον έχει χάσει η Λίβερπουλ αυτή τη σεζόν

Σεζόν της Premier League 2022-2022, μόνο η Γουέστ Χαμ και η Λέστερ κατάφεραν

να νικήσουν τη Λίβερπουλ. Η Ίντερ Μίλαν και η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν οι μοναδικοί σύλλογοι που νίκησαν τη Λίβερπουλ στο Champions League κατά τη διάρκεια της περιόδου 21-22.

Το παιχνίδι Μπράιτον - Λίβερπουλ θα μεταδοθεί στο Sky

Στις 16 Μαρτίου στις 19.30, η Μπράιτον θα δώσει τον επόμενο αγώνα της Premier League με την Τότεναμ. Την επόμενη μέρα στις 20:15, ζωντανά στο Sky Sports, η Λίβερπουλ θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ του Μίκελ Αρτέτα για την Premier League

.

Γιατί η κερκίδα της Λίβερπουλ ονομάζεται Kop

Η νέα κερκίδα πήρε το όνομα "The Spion Kop" από τον Ernest Edwards, τον αθλητικό συντάκτη της Liverpool Post & Echo, προς τιμήν των πολλών ντόπιων στρατιωτών που έχασαν τη ζωή τους στις 24 Ιανουαρίου 1900 κατά τη διάρκεια ενός αγώνα των Μπόερς στη Νότια

Αφρική για την κατάληψη ενός λόφου που ονομαζόταν "Spioenkop", που σημαίνει "λόφος κατασκόπων"

Τι ώρα είναι η σέντρα του Λίβερπουλ σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες Κατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης 09:00 Merseyside City Man City

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η Μπράιτον

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sports

και στην εφαρμογή για κινητά.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η Λίβερπουλ στο Ηνωμένο Βασίλειο

Μια έξυπνη τηλεόραση, ένα tablet, ένα smartphone ή ένα πρόγραμμα περιήγησης στο διαδίκτυο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να παρακολουθήσετε τον αγώνα Τσέλσι - Λίβερπουλ στις τηλεοράσεις του Ηνωμένου Βασιλείου μέσω του BBC One, του BBC Red Button, της ιστοσελίδας BBC Sport ή της εφαρμογής BBC iPlayer

.

Είναι το Brighton FC στην τηλεόραση

BTv Μπράιτον Οι αγώνες της Premier League της Μπράιτον θα μεταδίδονται από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon

Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδίδονται από το BBC και το ITV, ενώ οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδίδονται από το Sky Sports.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω την Μπράιτον

Το Brighton στο Prime Video

για να το παρακολουθήσετε.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται το Λίβερπουλ αυτή τη στιγμή

ΗΠΑ: Το CBS θα μεταδώσει τον αγώνα στα αγγλικά, το Univision και το TUDN θα τον μεταδώσουν στα ισπανικά και το fuboTV, το οποίο προσφέρει στους νέους πελάτες δωρεάν δοκιμή