487 Total passes 419
416 Passes accurate 344
45'
90'

Μετά τη θαυματουργή κατάκτηση του τίτλου της Premier League από τη Λέστερ Σίτι το 2016, η ομάδα υποβιβάστηκε στην Championship. Ανέβηκε ξανά ως πρωταθλήτρια πέρυσι και τώρα ετοιμάζεται για την επιστροφή της στην πρώτη κατηγορία. Η Μπράιτον είναι μία από τις πιο επιτυχημένες ομάδες της Αγγλίας, κερδίζοντας την άνοδο στην Premier League το 2015 και τερματίζοντας στην 8η θέση φέτος. Ποιος θα στεφθεί πρωταθλητής

Ο αγώνας Μπράιτον - Λέστερ είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 27 Ιανουαρίου. Οι δύο ομάδες παλεύουν για τον τίτλο της Championship αυτή τη σεζόν. Η Μπράιτον έχει κερδίσει τα 3 τελευταία παιχνίδια της και η Λέστερ έχει χάσει τα 4 τελευταία παιχνίδια της.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Πιστεύετε στο πεπρωμένο Σίγουρα πιστεύω. Εξάλλου, ποιες είναι οι πιθανότητες δύο μικρές αγγλικές πόλεις, η Μπράιτον και το Λέστερ, να βρεθούν αντιμέτωπες στην Πρέμιερ Λιγκ για τρεις συνεχόμενες σεζόν Αλλά αυτό ακριβώς συνέβη. Και τώρα ήρθε η ώρα για τον τελευταίο αγώνα αυτής της επικής τριλογίας. Ποιος θα βγει νικητής

Η απάντηση είναι προφανής: η Μπράιτον! Αυτή η παραθαλάσσια πόλη ήταν πάντα γνωστή για τον ζωντανό πολιτισμό της και τις όμορφες παραλίες της. Επίσης, φιλοξενεί έναν από τους πιο εμβληματικούς ποδοσφαιρικούς συλλόγους της Αγγλίας, την Brighton & Hove Albion. Η ομάδα βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά με λίγη τύχη μπορεί να κάνει την ανατροπή και να πάρει το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της! Εν τω μεταξύ, η Λέστερ Σίτι εξακολουθεί να ταλανίζεται από την ταπεινωτική ήττα της από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την περασμένη εβδομάδα. Θα χρειαστεί όλη τη στήριξη που μπορεί να πάρει αν πρόκειται να κάνει την ανατροπή απέναντι στην Μπράιτον το απόγευμα της Κυριακής. Έτσι, είτε είστε φανατικοί οπαδοί των δύο ομάδων είτε απλά ψάχνετε για συναρπαστική ποδοσφαιρική δράση, φροντίστε να συντονιστείτε για να δείτε ποιος θα βγει νικητής!

Εισαγωγή

Οι δύο ομάδες που θα βρεθούν αντιμέτωπες σε αυτό το ζωντανό παιχνίδι είναι η Μπράιτον και η Λέστερ. Και οι δύο ομάδες τα έχουν πάει αρκετά καλά στους προηγούμενους αγώνες τους, γεγονός που κάνει αυτόν τον επερχόμενο αγώνα ακόμα πιο συναρπαστικό. Αυτός ο αγώνας είναι σίγουρα ένας από αυτούς που δεν θέλετε να χάσετε, οπότε φροντίστε να συντονιστείτε!

Μπράιτον - Λέστερ Live

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο στάδιο Amex το βράδυ της Τρίτης, με τις δύο ομάδες να θέλουν να πάρουν ένα πολύτιμο τρίποντο.

Η Μπράιτον βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη 13η θέση του πίνακα της Premier League, μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Λέστερ που βρίσκεται στη 10η θέση. Με νίκη των "γλάρων" θα μπορούσαν να ανέβουν στην 11η θέση, ενώ με νίκη των "αλεπούδων" θα ανέβαιναν στην όγδοη.

Αυτή θα είναι η πρώτη συνάντηση μεταξύ της Μπράιτον και της Λέστερ στην Premier League. Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί δύο φορές στο παρελθόν στο FA Cup, με την Μπράιτον να κερδίζει 1-0 εντός έδρας τον Ιανουάριο του 2013 και στη συνέχεια να χάνει 2-1 εκτός έδρας τον Φεβρουάριο του 2014.

Τηλεοπτικό κανάλι: Μπράιτον - Λέστερ

Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το BT Sport 1, με την κάλυψη να ξεκινά στις 19:00 ώρα Ελλάδας. Αν δεν είστε πελάτης της BT, μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα κάνοντας εγγραφή για το BT Sport Monthly Pass, το οποίο κοστίζει 5 ευρώ το μήνα. Εναλλακτικά, οι πελάτες της EE μπορούν να εγγραφούν για μια τρίμηνη δωρεάν δοκιμή του BT Sport στέλνοντας μήνυμα SPORT στο 150.

Μπράιτον - Λέστερ Κανάλι τηλεόρασης

Για όσους από εσάς θέλετε να παρακολουθήσετε τον αγώνα Μπράιτον - Λέστερ στην τηλεόραση, θα μεταδοθεί από το NBCSN στις ΗΠΑ και το BT Sport 1 στο Ηνωμένο Βασίλειο. Όσον αφορά τη ζωντανή μετάδοση, τόσο το fuboTV όσο και το NBC Sports Gold θα δείξουν ζωντανά το παιχνίδι.

Για όσους θέλουν να παρακολουθήσουν ζωντανά τη δράση του αγώνα Μπράιτον - Λέστερ, υπάρχουν μερικές διαθέσιμες επιλογές. Στις ΗΠΑ, ο αγώνας θα μεταδοθεί από το NBCSN, ενώ στο Ηνωμένο Βασίλειο θα υπάρχει κάλυψη από το BT Sport 1. Για όσους αναζητούν ζωντανή μετάδοση του αγώνα, το fuboTV και το NBC Sports Gold θα παρέχουν και τα δύο. Όσον αφορά τον ραδιοφωνικό σχολιασμό, το TalkSport Radio UK θα έχει κάλυψη του αγώνα για τους ακροατές στην Αγγλία.

Brighton - Leicester Στιγμιότυπα

Αν ψάχνετε για στιγμιότυπα του αγώνα Μπράιτον - Λέστερ, πιθανότατα θα είναι διαθέσιμα τόσο στα επίσημα κανάλια του teamufffds στο YouTube όσο και στο κανάλι Match of the Dayufffds στο YouTube λίγο μετά το τέλος του αγώνα. Μπορείτε επίσης να βρείτε στιγμιότυπα σε διάφορες αθλητικές ιστοσελίδες, όπως το Sky Sports και το ESPN FC.

Μπράιτον - Λέστερ Τελευταίος αγώνας: Μπράιτον - Λέστερ

Η τελευταία φορά που αυτές οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους ήταν τον Φεβρουάριο του 2016, όταν και οι δύο βρίσκονταν στην Championship (τη δεύτερη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου). Εκείνη την ημέρα, η Λέστερ βγήκε νικήτρια με 2-1 χάρη στα γκολ των Λεονάρντο Ουλόα και Τζέιμι Βάρντι.

Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν αυτές οι δύο ομάδες, ήταν μια σκληρή μάχη που είδε τη Λέστερ να επικρατεί με 2-1. Αυτή τη φορά, η Μπράιτον θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση και να αποδείξει ότι είναι η καλύτερη ομάδα.

Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε καλή κατάσταση ενόψει αυτού του αγώνα, με την Μπράιτον να είναι αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της και τη Λέστερ να έχει κερδίσει τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Αυτό υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων. Συντονιστείτε για να παρακολουθήσετε την εξέλιξη της δράσης!

Μπράιτον - Λέστερ 2-1

Οι δύο ομάδες έχουν δώσει σπουδαίους αγώνες στο παρελθόν και αυτός δεν ήταν διαφορετικός. Η Μπράιτον επικράτησε με 2-1, αλλά η Λέστερ έδωσε μια καλή μάχη. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν καλές ευκαιρίες να σκοράρουν. Ωστόσο, η Μπράιτον ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο 37ο λεπτό χάρη σε ένα εξαιρετικό χτύπημα του Πασκάλ Γκρος. Η Λέστερ πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά ανταμείφθηκε στο 81ο λεπτό, όταν ο Τζέιμι Βάρντι βρήκε δίχτυα. Ωστόσο, η Μπράιτον κράτησε τη νίκη χάρη σε ένα γκολ του Γκλεν Μάρεϊ στις καθυστερήσεις.

Μπράιτον - Λέστερ Τελευταίος αγώνας

Ο τελευταίος αγώνας μεταξύ Μπράιτον και Λέστερ ήταν νικηφόρος με 2-1 για τη Λέστερ. Ο αγώνας μεταδόθηκε τηλεοπτικά από το Fox Soccer Channel, ενώ τα στιγμιότυπα είναι διαθέσιμα στο διαδίκτυο

Στο πρώτο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά καμία δεν μπόρεσε να τις εκμεταλλευτεί. Η Μπράιτον είχε μια καλή ευκαιρία από νωρίς, όταν η κεφαλιά του Γιούργκεν Λοκαντία χτύπησε στο δοκάρι. Αργότερα στο ημίχρονο, ο Τζέιμι Βάρντι έχασε χρυσή ευκαιρία όταν το σουτ του πέρασε άουτ

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέστερ έφερε τελικά το ματς στα ίσια με γκολ του Ριγιάντ Μαχρέζ. Έκοψε από την αριστερή πλευρά και με ωραία προσπάθεια έστειλε την μπάλα στην πάνω γωνία, μην αφήνοντας καμία ελπίδα στον τερματοφύλακα της Μπράιτον, Ματ Ράιαν

Η Μπράιτον αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε μέσα σε δύο λεπτά με τον Πασκάλ Γκρος. Έπειτα από καλή δουλειά του Λοκαντία στη δεξιά πτέρυγα, έπιασε την κεφαλιά από κοντά

Ωστόσο, η Leicester δεν θα μπορούσε να αρνηθεί και ανέκτησε το προβάδισμά της λίγο πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης χάρη σε αυτογκόλ του Lewis Dunk. Γύρισε κατά λάθος τη σέντρα του Vardy στα δικά του δίχτυα, ενώ δεχόταν πίεση από τον Wes Morgan, σφραγίζοντας τη νίκη της Leicester City με 2-1.

Συμπέρασμα

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι τόσο η Μπράιτον όσο και η Λέστερ είχαν τα δικά τους σκαμπανεβάσματα αυτή τη σεζόν. Ωστόσο, είναι σαφές ότι η πρώτη ήταν η πιο σταθερή ομάδα συνολικά. Με αυτό κατά νου, πιστεύουμε ότι η Μπράιτον θα υπερισχύσει της Λέστερ σε αυτό το παιχνίδι.

Το "Μπράιτον - Λέστερ 2022

" είναι ένας αγώνας που θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της Premier League. Οι δύο ομάδες είναι η Μπράιτον και η Λέστερ Σίτι.

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Λέστερ

Τα Σπερς έχασαν από τη Λέστερ Σίτι με σκορ 3-2. (19 Ιανουαρίου

2022).

Το παιχνίδι Λέστερ - Μπράιτον προβάλλεται στην τηλεόραση

Δυστυχώς, το Sky Sports θα μεταδώσει την αναμέτρηση Τσέλσι - Τότεναμ στις 4.30 μ.μ. και την αναμέτρηση Κρίσταλ Πάλας

- Λίβερπουλ στις 2 μ.μ.

Είναι το Μπράιτον - Λέστερ στην τηλεόραση τον Σεπτέμβριο του 2021

Την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου, το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 2 μ.μ. στο American Express Community

Stadium. Πού μπορώ να το δω Αν και ο αγώνας δεν μπορεί να προβληθεί στο Ηνωμένο Βασίλειο, το Match of the Day 2 θα μεταδώσει τα στιγμιότυπα του αγώνα. Η εκπομπή θα μεταδοθεί από το BBC One στις 10.30 μ.μ. BST.

Ποιος είναι ο καλύτερος παίκτης στην ιστορία της Λέστερ Σίτι

Charles Rowley Με 434 γκολ σε 619 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, κατέχει το ρεκόρ για τα περισσότερα γκολ που έχουν σημειωθεί ποτέ στο αγγλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

.

Πόσα πρωταθλήματα της Premier League έχει κατακτήσει η Λέστερ

Η Λέστερ έγινε μία από τις επτά ομάδες που έχουν κατακτήσει την Premier League από την ίδρυσή της το 1992 και η 24η ομάδα που στέφθηκε πρωταθλήτρια Αγγλίας

, όταν κατέκτησε τη σεζόν 2015-16, το πρώτο και μοναδικό πρωτάθλημα της κορυφαίας κατηγορίας.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα ο αγώνας της Μπράιτον

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sports

και στην εφαρμογή για κινητά.

Τι ώρα είναι το παιχνίδι Λέστερ - Μπράιτον

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας της Λέστερ Σίτι

Οι αγώνες της Premier League για τη Leicester City θα μεταδοθούν από τα κανάλια Sky Sports, BT Sport και Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Τι ώρα τελειώνει σήμερα ο αγώνας της Λέστερ

ποδοσφαιρικοί αγώνες Κατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης Spurs Leicester 09:30

Είναι το παιχνίδι του Μπράιτον στο BT Sport

BTv Μπράιτον Τα παιχνίδια της Premier League της Μπράιτον θα μεταδοθούν από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon

Prime. Τα παιχνίδια του FA Cup θα μεταδοθούν από το BBC και το ITV, ενώ τα παιχνίδια του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω δωρεάν την Premier League στην Αγγλία

Ένα VPN είναι πραγματικά εύκολο στη χρήση. Επιλέξτε ένα VPN και εγκαταστήστε το. Επιλέξτε την τοποθεσία της υπηρεσίας στην οποία θέλετε να έχετε πρόσβαση και εκκινήστε την εφαρμογή VPN. Στη συνέχεια, αποκτήστε πρόσβαση στο Amazon Prime (ανοίγει σε νέα καρτέλα) Video στον υπολογιστή ή τη συσκευή σας για να παρακολουθήσετε τις δωρεάν ζωντανές μεταδόσεις της Amazon Premier League

.

Γιατί δεν υπάρχουν παιχνίδια της Premiership το επόμενο Σαββατοκύριακο

Η Πρέμιερ Λιγκ ήταν κατηγορηματική στο να μην επαναπρογραμματίσει τους αγώνες που αναβλήθηκαν με COVID κατά τη διάρκεια της διακοπής, η οποία είναι επίσημα από τη Δευτέρα

24 Ιανουαρίου έως τη Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου.