255 Passes accurate 568
45'
90'

Η Premier League είναι ένα από τα πιο δημοφιλή και διάσημα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου στον κόσμο. Οι δύο ομάδες, Brentford FC και Manchester City, παίζουν μεταξύ τους από το 1892.

η πρόβλεψη του αγώνα Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί την Κυριακή 14 Οκτωβρίου. Η Μπρέντφορντ είναι η γηπεδούχος ομάδα και η Μάντσεστερ Σίτι είναι η φιλοξενούμενη ομάδα. Η απόδοση για αυτό το παιχνίδι είναι 1.78, που σημαίνει ότι αν στοιχηματίσετε 100 δολάρια στη νίκη της Μπρέντφορντ, θα πάρετε πίσω 178 δολάρια κέρδος.

Είναι ο μεγαλύτερος αγώνας της σεζόν και δεν υπάρχει μεγαλύτερη αντιπαλότητα από το Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι! Ποιος θα βγει νικητής

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Η αντιπαλότητα

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η Μπρέντφορντ και η Μάντσεστερ Σίτι είναι δύο από τους μεγαλύτερους αντιπάλους στο αγγλικό ποδόσφαιρο. Οι δύο σύλλογοι έχουν εμπλακεί σε μερικές έντονες μάχες όλα αυτά τα χρόνια, με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τακτικά την πρωτοκαθεδρία.

Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν στον ημιτελικό του Κυπέλλου Αγγλίας του 2021, όπου η Μπρέντφορντ επικράτησε μετά από μια συναρπαστική αναμέτρηση. Αυτή η νίκη θα μείνει αναμφίβολα ως μία από τις πιο αξιομνημόνευτες στιγμές στην ιστορία της αντιπαλότητας.

Η Μπρέντφορντ και η Μάντσεστερ Σίτι απολαμβάνουν και οι δύο επιτυχίες τα τελευταία χρόνια, αλλά δεν υπάρχει αμφιβολία ότι αυτή η αντιπαλότητα παραμένει τόσο ισχυρή όσο ποτέ. Ποιος ξέρει τι επιφυλάσσει το μέλλον για αυτούς τους δύο σπουδαίους συλλόγους

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Η ιστορία

Οι δύο ομάδες έχουν μια μακρά και ιστορική ιστορία, η οποία χρονολογείται από τις πρώτες μέρες του αγγλικού ποδοσφαίρου. Η Μπρέντφορντ ιδρύθηκε το 1869, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι ιδρύθηκε μόλις το 1880. Ωστόσο, οι δύο σύλλογοι έπαιξαν για πρώτη φορά μεταξύ τους το 1885, όταν η Μπρέντφορντ κέρδισε 3-2 στην έδρα της.

Έκτοτε, οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί πολλές φορές. Συνολικά, έχουν παίξει μεταξύ τους 38 φορές, με την Μπρέντφορντ να κερδίζει 12 φορές και τη Μάντσεστερ Σίτι να κερδίζει 20 φορές. Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν το 2016, όταν η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε 2-1 στο Griffin Park.

Το Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι είναι πάντα ένα συναρπαστικό παιχνίδι, καθώς και οι δύο ομάδες είναι γνωστές για τον επιθετικό τρόπο παιχνιδιού τους. Τα τελευταία χρόνια, η Μπρέντφορντ συνηθίζει να ανατρέπει μεγαλύτερες ομάδες σε διοργανώσεις κυπέλλου, οπότε η Μάντσεστερ Σίτι θα πρέπει να την προσέξει το βράδυ της Τετάρτης.

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Ο τελευταίος αγώνας

Ήταν ο τελευταίος αγώνας της σεζόν και οι δύο ομάδες πάλευαν για τον τίτλο. Η Μπρέντφορντ μόλις είχε νικήσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Μάντσεστερ Σίτι προερχόταν από την ήττα από την Τσέλσι. Το σκηνικό ήταν έτοιμο για μια επική μάχη.

Η Μπρέντφορντ ξεκίνησε δυνατά, σκοράροντας πρώτη στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Όμως η Μάντσεστερ Σίτι ισοφάρισε γρήγορα και στη συνέχεια πήρε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο. Η Μπρέντφορντ αντιστάθηκε γενναία, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε, χάνοντας με 2-1.

Ήταν ένα σπαρακτικό τέλος σε μια κατά τα άλλα εκπληκτική σεζόν για την Μπρέντφορντ. Μπορούν όμως να παρηγορηθούν γνωρίζοντας ότι έδωσαν τα πάντα απέναντι σε μία από τις καλύτερες ομάδες του κόσμου. Και ποιος ξέρει Ίσως του χρόνου να μπορέσουν να κάνουν ένα βήμα παραπέρα και να τα καταφέρουν όλα.

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Η ζωντανή μετάδοση

Μπρέντφορντ και Μάντσεστερ Σίτι θα αναμετρηθούν σε αγώνα της Premier League το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στην έδρα της Μπρέντφορντ, το Griffin Park, και θα ξεκινήσει στις 12:30 GMT (7:30 ET)

Η Σίτι μπαίνει στον αγώνα ως μεγάλο φαβορί, έχοντας χάσει μόνο ένα παιχνίδι σε όλη τη σεζόν. Αυτή τη στιγμή είναι δεύτερη στον πίνακα του πρωταθλήματος, πίσω από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Εν τω μεταξύ, η Μπρέντφορντ αγωνίζεται για τη φόρμα της φέτος και αυτή τη στιγμή είναι 14η στον πίνακα

Παρά την κακή της φόρμα, η Μπρέντφορντ κατάφερε να κερδίσει τη Σίτι όταν οι δύο ομάδες συναντήθηκαν νωρίτερα αυτή τη σεζόν στο Carabao Cup. Ωστόσο, η Σίτι θα ψάξει για εκδίκηση το Σάββατο και θα ελπίζει να συνεχίσει την προσπάθειά της για μια θέση στην πρώτη τετράδα

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τη ζωντανή μετάδοση του αγώνα εδώ:

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Τα κυριότερα σημεία

Ήταν μια ιστορία δύο ημιχρόνων στο Griffin Park, καθώς η Μπρέντφορντ αντιμετώπισε τη Μάντσεστερ Σίτι για την Premier League. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Σέρχιο Αγουέρο

Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε λίγο μετά το ημίχρονο με τον Όλι Γουάτκινς και στη συνέχεια πήρε το προβάδισμα με τον Σάιντ Μπενραχμά. Ωστόσο, η Σίτι αντέδρασε με δύο γρήγορα γκολ από τους Kevin De Bruyne και Riyad Mahrez για να σφραγίσει τη νίκη

Ο αγώνας ήταν διασκεδαστικός, με τις δύο ομάδες να παίζουν κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο. Ακολουθούν τα σημαντικότερα στιγμιότυπα

-Το γρήγορο ξεκίνημα της Μπρέντφορντ: Οι γηπεδούχοι μπήκαν γρήγορα στο παιχνίδι και πίεσαν τη Σίτι από νωρίς. Ανταμείφθηκαν για τις προσπάθειές τους όταν ο Γουάτκινς βρήκε δίχτυα λίγο πριν το ημίχρονο

-Η απάντηση της Σίτι: Η Μπρέντφορντ έβαλε τα δυνατά της: Αφού έμεινε πίσω στο σκορ, η Σίτι ανέβασε την απόδοσή της και πέτυχε δύο γρήγορα γκολ για να πάρει τον έλεγχο του αγώνα. Ο De Bruyne ήταν και πάλι στο επίκεντρο όλων των καλών για την ομάδα του, ενώ ο Mahrez έδειξε γιατί είναι ένας από τους καλύτερους ακραίους επιθετικούς στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο με το δεύτερο γκολ του

-Η επιθετική πρόθεση της Μπρέντφορντ: Ακόμα και μετά το 2-1, η Μπρέντφορντ συνέχισε να επιτίθεται και να ψάχνει την ισοφάριση. Ήταν άτυχη που δεν κατάφερε να πετύχει κάτι τέτοιο, αλλά τελικά δεν έμελλε να είναι η μέρα της.

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντιφορντ: Η ανάλυση

Μπρέντφορντ και Μάντσεστερ Σίτι θα αναμετρηθούν στον πρώτο αγώνα του ημιτελικού του Carabao Cup το βράδυ της Τρίτης, με τις "μέλισσες" να θέλουν να κάνουν ένα βήμα πιο κοντά στην πρώτη τους παρουσία στον τελικό.

Ο οδηγός φόρμας δείχνει ότι η Μπρέντφορντ είναι το αουτσάιντερ σε αυτή την ισοπαλία, έχοντας χάσει τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Ωστόσο, νίκησε 2-1 τη Φούλαμ στην πιο πρόσφατη αναμέτρησή της και θα είναι ενθαρρυμένη από το γεγονός ότι έχει ήδη νικήσει τρεις ομάδες της Premier League στη φετινή διοργάνωση - τη Σαουθάμπτον, τη Γουέστ Μπρομ και τη Νιούκαστλ.

Η Σίτι, από την άλλη, πετάει στα ύψη αυτή τη στιγμή και έχει κερδίσει τα 13 από τα 14 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Επίσης, δεν έχει γευτεί ακόμη την ήττα το 2021, αν και υπέστη σοκαριστική αποχώρηση από το FA Cup από την ομάδα της Championship Swansea το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που αυτές οι δύο ομάδες θα συναντηθούν από τον Μάρτιο του 2016, όταν βρέθηκαν αντιμέτωπες σε επαναληπτικό αγώνα του πέμπτου γύρου του FA Cup. Η City κέρδισε εκείνο το παιχνίδι με 3-1 χάρη στα γκολ των Sergio Aguero, David Silva και Aleksandar Kolarov.

Δεδομένης της ανώτερης φόρμας και της επιθετικής δύναμης πυρός της Σίτι, είναι δύσκολο να δούμε την Μπρέντφορντ να της δημιουργεί πολλά προβλήματα το βράδυ της Τρίτης. Ωστόσο, το ποδόσφαιρο κυπέλλου μπορεί συχνά να παράγει αποτελέσματα έκπληξη και έχουν συμβεί και πιο παράξενα πράγματα - ρωτήστε τη Σουόνσι!

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Τα επακόλουθα

Ήταν ένα παιχνίδι για τους αιώνες. Η Μπρέντφορντ αντιμετώπισε τη Μάντσεστερ Σίτι σε ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια της πρόσφατης ιστορίας. Ο αγώνας έληξε με νίκη της Σίτι με 4-3, αλλά ήταν κάτι πολύ περισσότερο από ένα απλό σκορ.

Η Μπρέντφορντ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, παίρνοντας νωρίς προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Όμως η Σίτι αντέδρασε και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες πήγαιναν μπρος-πίσω, ανταλλάσσοντας γκολ και ευκαιρίες. Στο τέλος, η Σίτι αναδείχθηκε νικήτρια, αλλά ήταν πραγματικά μια μάχη και στα 90 λεπτά.

Και οι δύο ομάδες έδωσαν ένα σπουδαίο θέαμα για τους φιλάθλους και τους ουδέτερους. Ήταν ένα συναρπαστικό παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος, με πολλά γκολ, παραλίγο γκολ και φανταστικές αποκρούσεις. Η Μπρέντφορντ τα έδωσε όλα, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα της Μάντσεστερ Σίτι.

Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Μπρέντφορντ: Το μέλλον

Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν ξανά στην Premier League την επόμενη σεζόν, με τις δύο ομάδες να θέλουν να αποδείξουν ότι είναι η καλύτερη ομάδα στην Αγγλία. Η Μπρέντφορντ θα προσπαθήσει να χτίσει πάνω στην εντυπωσιακή της απόδοση τη φετινή σεζόν, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι θα είναι αποφασισμένη να επανακτήσει τον τίτλο της. Το μέλλον φαίνεται λαμπρό και για τις δύο ομάδες, και υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι όταν συναντηθούν ξανά.

Ο αγώνας Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Σίτι είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που διεξήχθη την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2018. Ο αγώνας έληξε με σκορ 2-1 υπέρ της Μπρέντφορντ.