237 Total passes 652
118 Passes accurate 543
45'
90'

Οι δύο σύλλογοι της Πρέμιερ Λιγκ συναντήθηκαν σε έναν αγώνα που είχε τη δυνατότητα να είναι ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια της σεζόν. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλη τη διάρκεια και έληξε ισόπαλο 1-1, αλλά αυτό που θα ήταν ένα συναρπαστικό φινάλε καταστράφηκε από ένα αυτογκόλ του Τζέιμς Μίλνερ της Λίβερπουλ.

Το brentford vs liverpool highlights είναι ένας αγώνας που διεξήχθη στις 10 Αυγούστου 2017. Αυτός ο αγώνας έγινε μεταξύ της Μπρέντφορντ και της Λίβερπουλ. Το αποτέλεσμα αυτού του αγώνα ήταν 2-1 υπέρ της Λίβερπουλ.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Είναι η πιο πολυαναμενόμενη αναμέτρηση της Premier League της σεζόν και δεν υπάρχει αμφιβολία για το ποιος είναι το φαβορί, η Λίβερπουλ! Αλλά μην ξεχνάτε και την Μπρέντφορντ, η οποία φέτος κάνει αθόρυβα τη δουλειά της. Δείτε πώς συγκρίνονται με τους επιφανείς αντιπάλους τους

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ 2021

Και οι δύο ομάδες έχουν σημειώσει επιτυχίες φέτος, με τη Λίβερπουλ να κερδίζει και τα έξι παιχνίδια της και την Μπρέντφορντ να έχει τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι η Λίβερπουλ έχει παίξει ένα σημαντικά πιο δύσκολο πρόγραμμα από την Μπρέντφορντ. Η ομάδα του Merseyside έχει αντιμετωπίσει τις ομάδες της πρώτης εξάδας Arsenal, Chelsea, Manchester City, Tottenham Hotspur και Manchester United, ενώ η Brentford έχει αντιμετωπίσει μόνο τρεις ομάδες της πρώτης επτάδας ufffd Brighton & Hove Albion, Wolves και Watford. Αυτό θα μπορούσε να δώσει στη Λίβερπουλ ένα πλεονέκτημα όταν πρόκειται να καυχηθεί στις 4 Μαΐου

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποια ομάδα μπορεί να παρουσιάσει μια ολοκληρωμένη εμφάνιση στην έδρα της - άλλωστε, το Άνφιλντ είναι πάντα μια τρομακτική έδρα για κάθε φιλοξενούμενη ομάδα. Ποιος θα βγει νικητής Πείτε μας στα σχόλια παρακάτω!

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ - Προγνωστικό αγώνα

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που υπόσχεται να είναι συναρπαστικό. Η Μπρέντφορντ θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα, ενώ η Λίβερπουλ θα ελπίζει να επανέλθει στις επιτυχίες μετά το απογοητευτικό ξεκίνημα της σεζόν.

Η Μπρέντφορντ είναι μια από τις εκπλήξεις του πρωταθλήματος μέχρι στιγμής και θα προσπαθήσει να πάρει ένα ακόμη σκαλπ όταν αντιμετωπίσει τη Λίβερπουλ. Οι "μέλισσες" βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα τελευταία, κερδίζοντας τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους. Αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην έβδομη θέση του πίνακα, μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Λίβερπουλ.

Η Λίβερπουλ, από την άλλη πλευρά, έχει ξεκινήσει δύσκολα τη σεζόν και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη 12η θέση. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έχει ταλαιπωρηθεί από τραυματισμούς και κακή φόρμα και θα είναι απελπισμένη να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στην Μπρέντφορντ

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ- highlights του αγώνα

Ο αγώνας μεταξύ της Μπρέντφορντ και της Λίβερπουλ ήταν καυτός, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα. Το τελικό σκορ ήταν 3-3, με την Μπρέντφορντ να φτάνει δύο φορές στην ισοφάριση. Στα σημαντικότερα σημεία του αγώνα συγκαταλέγονται μια σπουδαία απόκρουση του τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ σε σουτ της Λίβερπουλ και μερικές φανταστικές πάσες μεταξύ των επιθετικών της Μπρέντφορντ.

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ - ανάλυση αγώνα

Αμφίρροπο ματς ήταν αυτό ανάμεσα στην Μπρέντφορντ και τη Λίβερπουλ, με το σκορ να δείχνει 3-3 στο φινάλε της αναμέτρησης. Η Λίβερπουλ είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με τον Μο Σαλάχ, αλλά η Μπρέντφορντ αντέδρασε σωστά και ισοφάρισε με τον Όλι Γουάτκινς. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέβησαν τα ίδια, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν άλλες δύο φορές. Τελικά, ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες θα είναι ευχαριστημένες με τον βαθμό.

Η Μπρέντφορντ θα είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένη από την απόδοσή της, καθώς ήταν κάτι παραπάνω από ισάξια της Λίβερπουλ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Ήταν άτυχη που δεν κέρδισε στο τέλος, αλλά η ισοπαλία ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Ο Γουάτκινς ήταν εξαιρετικός μπροστά για την Μπρέντφορντ και δημιουργούσε προβλήματα στην άμυνα της Λίβερπουλ όλη μέρα. Πήρε πολύ καλά τα δύο γκολ του και θα μπορούσε να είχε κάνει χατ-τρικ, αν δεν υπήρχε κάποια άμυνα της τελευταίας στιγμής από τον Virgil van Dijk.

Η Λίβερπουλ θα είναι επίσης ευχαριστημένη με τον τρόπο που έπαιξε, καθώς έδειξε χαρακτήρα για να έρθει δύο φορές πίσω στο σκορ. Ο Σαλάχ ήταν και πάλι σε φόρμα και πήρε πολύ καλά το γκολ του. Θα μπορούσε να έχει πετύχει άλλο ένα ή δύο, αν δεν υπήρχε μια καλή επέμβαση του Luke Daniels στην εστία της Brentford. Οι Reds θα πρέπει να βελτιώσουν την εκτός έδρας φόρμα τους αν θέλουν να διεκδικήσουν τον τίτλο φέτος, ωστόσο, καθώς αυτό είναι πλέον το τρίτο διαδοχικό εκτός έδρας παιχνίδι τους χωρίς νίκη.

Επόμενη αποστολή για την Μπρέντφορντ είναι η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπράιτον & Χόουβ Άλμπιον το μεσημέρι του Σαββάτου. Αυτό θα είναι άλλο ένα δύσκολο τεστ για αυτήν, αλλά αν μπορέσει να παίξει όπως έπαιξε κόντρα στη Λίβερπουλ, τότε δεν θα έχει πρόβλημα να πάρει άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα.

Όσο για τη Λίβερπουλ, υποδέχεται τη Νιούκαστλ Γιουνάιτεντ το απόγευμα της επόμενης Κυριακής και θέλει να επιστρέψει στις νίκες στο Άνφιλντ

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ - αντιδράσεις μετά τον αγώνα

"Η Μπρέντφορντ έδειξε σπουδαίο χαρακτήρα για να επιστρέψει από το 3-1 και να σώσει έναν βαθμό απέναντι στη Λίβερπουλ. Οι "μέλισσες" ήταν καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια προηγήθηκαν με τον Μάρκους Φορς, αλλά δέχθηκαν δύο γρήγορα γκολ από τους Ρομπέρτο Φιρμίνο και Ντιόγκο Γιότα. Η Μπρέντφορντ αντέδρασε καλά μετά την υποχώρηση και ισοφάρισε με τον Tarique Fosu, πριν ο Mads Bech Sorensen πετύχει την ισοφάριση στις καθυστερήσεις για να εξασφαλίσει το μερίδιο της νίκης. Ήταν ένα διασκεδαστικό παιχνίδι ποδοσφαίρου και οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους, αλλά τελικά ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα"

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ - βαθμολογία παικτών

Παιχνίδι με δύο ημίχρονα στο Griffin Park, καθώς η Μπρέντφορντ και η Λίβερπουλ συναντήθηκαν για τον τρίτο γύρο του FA Cup. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν με τον Ollie Watkins, αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση του Sadio Mane λίγο πριν το ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια διαφορετική ιστορία, καθώς η Λίβερπουλ πήρε τον έλεγχο και φάνηκε ότι θα έφευγε με το γκολ όταν ο Georginio Wijnaldum έκανε το 2-1. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ ανέκαμψε και ισοφάρισε με τον αναπληρωματικό Μάρκους Φορς.

Το παιχνίδι έμοιαζε να οδεύει προς την ισοπαλία, αλλά στη συνέχεια εμφανίστηκε ξανά ο Μανέ με νικητή στις καθυστερήσεις για τη Λίβερπουλ. Εδώ είναι οι αξιολογήσεις των παικτών μας από τον αγώνα...

Μπρέντφορντ

David Raya - 7: Έκανε μερικές καλές αποκρούσεις νωρίς για να κρατήσει την Μπρέντφορντ στο παιχνίδι. Δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα για κανένα από τα δύο γκολ της Λίβερπουλ

Ρίκο Χένρι - 6: Αρκετά σταθερός αμυντικά, αλλά πρόσφερε ελάχιστα πράγματα μπροστά από την αριστερή πλευρά

Ethan Pinnock - 7: Άλλη μια σταθερή εμφάνιση στην καρδιά της άμυνας της Μπρέντφορντ. Αντιμετώπισε καλά ό,τι έβρισκε μπροστά του

Yoann Barbet - 6: Λίγες νευρικές στιγμές στην αρχή, αλλά βελτιώθηκε καθώς το παιχνίδι προχωρούσε και έκανε μερικές σημαντικές αποκρούσεις στο τέλος

Henrik Dalsgaard - 7: Εξαιρετική εμφάνιση από τον δεξιό μπακ, ο οποίος προωθήθηκε όποτε μπορούσε και έβγαλε μερικές επικίνδυνες σέντρες

Αναπληρωματικοί:

Marcus Forss - 8: Άλλαξε το παιχνίδι όταν μπήκε, πετυχαίνοντας ένα εξαιρετικό γκολ ισοφάρισης και δίνοντας στην Μπρέντφορντ μια πραγματική επιθετική απειλή

Said Benrahma - 6: Απέτυχε να επηρεάσει ιδιαίτερα μετά την είσοδό του στο δεύτερο ημίχρονο.

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ - αντιδράσεις οπαδών

Έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που η Λίβερπουλ είχε ένα καλό παιχνίδι απέναντι στην Μπρέντφορντ. Η τελευταία φορά που συναντήθηκαν αυτές οι δύο ομάδες ήταν στο FA Cup του 2021, όπου η Λίβερπουλ βγήκε νικήτρια με 3-3 μετά από παράταση. Αυτή τη φορά, τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά.

Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε νωρίς με τον Όλι Γουάτκινς και δεν κοίταξε ποτέ πίσω. Έλεγχε το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος και θα μπορούσε να είχε κερδίσει με μεγαλύτερη διαφορά, αν δεν υπήρχαν κάποια άσκοπα τελειώματα. Όσο για τη Λίβερπουλ, ήταν κακή σε όλο το παιχνίδι και δεν άξιζε τίποτα από το ματς.

Η αντίδραση των οπαδών σε αυτό το αποτέλεσμα ήταν ανάμεικτη. Κάποιοι είναι χαρούμενοι που η Μπρέντφορντ τελικά κέρδισε τη Λίβερπουλ, ενώ άλλοι είναι απογοητευμένοι με την εμφάνιση της ομάδας τους.

Εσείς τι πιστεύετε Πείτε μας στα σχόλια παρακάτω!

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ - στατιστικά στοιχεία αγώνα

Τη σεζόν 2021, η Μπρέντφορντ κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 3-3 από τη Λίβερπουλ. Αυτό ήταν ένα εντυπωσιακό κατόρθωμα, αν αναλογιστεί κανείς ότι η Λίβερπουλ είναι μία από τις κορυφαίες ομάδες της Premier League. Τα στατιστικά στοιχεία του αγώνα δείχνουν ότι η Μπρέντφορντ είχε περισσότερα σουτ στο τέρμα από τους αντιπάλους της, ενώ είχε και μεγαλύτερη κατοχή μπάλας. Αυτό δείχνει ότι η Μπρέντφορντ ήταν η καλύτερη ομάδα της ημέρας και άξιζε να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Ωστόσο, πρέπει να σημειωθεί ότι η Λίβερπουλ είχε περισσότερες ευκαιρίες για να σκοράρει και θα αισθάνεται απογοητευμένη που δεν κέρδισε το παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά, ήταν μια καλή εμφάνιση από την Μπρέντφορντ και μπορεί να πάρει θάρρος από την εμφάνισή της.

Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ- τι ακολουθεί

Οι δύο ομάδες θα βρεθούν ξανά αντιμέτωπες στην Premier League μετά την τελευταία τους συνάντηση τη σεζόν 2020/2021. Η Μπρέντφορντ θα θέλει να πάρει εκδίκηση για την ισοπαλία 3-3 με τη Λίβερπουλ, ενώ οι "κόκκινοι" θα επιδιώξουν να χτίσουν πάνω στην εντυπωσιακή νίκη τους επί της Μπράιτον.

Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, με την Μπρέντφορντ να έχει κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της και τη Λίβερπουλ τα τρία από τα τέσσερα. Αυτό αναμένεται να αποτελέσει ένα συναρπαστικό παιχνίδι, καθώς και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Όσον αφορά την πρόβλεψη, είναι δύσκολο να ξέρει κανείς τι να περιμένει από αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, δεδομένου του πόσο κοντά ήταν οι δύο ομάδες την προηγούμενη φορά που συναντήθηκαν, μπορούμε να πούμε ότι μπορεί να έχουμε άλλη μια στενή αναμέτρηση. Ως εκ τούτου, ένα σκορ 1-1 ή 2-2 δεν θα αποτελούσε έκπληξη.

Το "Λίβερπουλ - Μπρέντφορντ 2022

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 22 Μαρτίου. Οι δύο ομάδες είναι η Μπρέντφορντ και η Λίβερπουλ.

Ποιος κέρδισε τη Λίβερπουλ ή την Μπρέντφορντ

ΗΛίβερπουλ κέρδισε με 3-0 την Μπρέντφορντ την Κυριακή στο Άνφιλντ, κάνοντας μια εύκολη μέρα για αυτήν στην Premier

League.

Ποιο ήταν το σημερινό σκορ ανάμεσα στη Λίβερπουλ και την Μπρέντφορντ

Ένα δραματικό γκολ του Γουίσα στις καθυστερήσεις δίνει στην Μπρέντφορντ έναν βαθμό. Η αναπληρωματική Μπρέντφορντ και η Λίβερπουλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 στην έδρα τους χάρη σε ένα γκολ του Γιοάνε Γουίσα

στις καθυστερήσεις.

Το Λίβερπουλ - Μπρέντφορντ προβάλλεται στην τηλεόραση

Δεν υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη του αγώνα για τους φιλάθλους στο Ηνωμένο Βασίλειο. Το παιχνίδι

θα μεταδοθεί από το Telemundo/USA Network για το κοινό των ΗΠΑ.

Ποια ομάδα κέρδισε η Λίβερπουλ με 3-0 στην πρεμιέρα της σεζόν 21 22

Η Λίβερπουλ νίκησε την Μπρέντφορντ και κράτησε τη Σίτι υπό πίεση. Η Λίβερπουλ νίκησε 3-0 την Μπρέντφορντ στο Άνφιλντ και διατήρησε την πίεση στην πρωτοπόρο της Premier League Μάντσεστερ Σίτι

.

Από ποιον έχει χάσει η Λίβερπουλ αυτή τη σεζόν

Σεζόν της Premier League 2022-2022, μόνο η Γουέστ Χαμ και η Λέστερ κατάφεραν

να νικήσουν τη Λίβερπουλ. Η Ίντερ Μίλαν και η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν οι μοναδικοί σύλλογοι που νίκησαν τη Λίβερπουλ στο Champions League κατά τη διάρκεια της περιόδου 21-22.

Ποιος πέτυχε το πρώτο γκολ για τη Λίβερπουλ σήμερα

Πριν υποστεί την ήττα με 3-1 στο Άνφιλντ, η Νόριτς Σίτι κατέβαλε

μια γενναία προσπάθεια.

Γιατί η κερκίδα της Λίβερπουλ ονομάζεται Kop

Η νέα κερκίδα πήρε το όνομα "The Spion Kop" από τον Ernest Edwards, τον αθλητικό συντάκτη της Liverpool Post & Echo, προς τιμήν των πολλών ντόπιων στρατιωτών που έχασαν τη ζωή τους στις 24 Ιανουαρίου 1900 κατά τη διάρκεια ενός αγώνα των Μπόερς στη Νότια

Αφρική για την κατάληψη ενός λόφου που ονομαζόταν "Spioenkop", που σημαίνει "λόφος κατασκόπων"

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η Μπρέντφορντ

Πού στην τηλεόραση θα παίξει η Μπρέντφορντ με τη Λιντς Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Football

.

Τι ώρα είναι το παιχνίδι της LFC σήμερα

ποδοσφαιρικοί αγώνες Αγώνες που στέκονται και ώρα έναρξης12:00 Palace εναντίον Liverpool

Τι είναι το τετραπλό της Λίβερπουλ

ΗΛίβερπουλ έχασε την ευκαιρία να κάνει τριψήφιο αριθμό νικών. Οι "κόκκινοι" θα ήταν η πρώτη ανδρική ομάδα της Αγγλίας που θα κέρδιζε εκτός από το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και τους τρεις σημαντικότερους εγχώριους τίτλους