club logo club logo
45'
2ο Ημίχρονο
90'

Το βράδυ της Τρίτης, η Μπρέντφορντ μπήκε στο King Power Stadium και έκλεψε έναν βαθμό από τη Λέστερ Σίτι. Ο αγώνας ήταν μια μάχη από άκρη σε άκρη με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι. Το αποτέλεσμα αφήνει τη Λέστερ στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League, ενώ η Μπρέντφορντ παραμένει στην τέταρτη θέση.

Τα αποτελέσματα της αναμέτρησης Μπρέντφορντ - Λέστερ Σίτι είναι ένας αγώνας που διεξήχθη το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος.

Μπρέντφορντ - Λέστερ Σίτι ufffd ο αγώνας για τον οποίο μιλούν όλοι! Ποιος θα βγει νικητής σε αυτή τη συναρπαστική αναμέτρηση

Τελευταίος αγώνας: Μπρέντφορντ - Λέστερ

Ο τελευταίος αγώνας μεταξύ Μπρέντφορντ και Λέστερ Σίτι διεξήχθη στις 16 Ιανουαρίου 2021. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1. Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του επιθετικού Μάρκους Φορς. Ωστόσο, η Λέστερ ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του αναπληρωματικού Χάρβεϊ Μπαρνς.

Αποτελέσματα του αγώνα

Η Λέστερ Σίτι πέρασε από την έδρα της Μπρέντφορντ με 2-1 και προκρίθηκε στον πέμπτο γύρο του FA Cup

Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Όλι Γουάτκινς εκτέλεσε πέναλτι, αλλά η Λέστερ ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον Χάρβεϊ Μπαρνς

Στη συνέχεια, ο Γουές Μόργκαν πέτυχε το νικητήριο γκολ για τη Λέστερ στις καθυστερήσεις, με κεφαλιά μετά από κόρνερ, για να στείλει την ομάδα του στον επόμενο γύρο.

Στιγμιότυπα του αγώνα

Σε έναν σκληρό αγώνα, και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, αλλά τελικά η Leicester City ήταν αυτή που επικράτησε με 2-1

Το παιχνίδι ήταν κλειστό από την αρχή μέχρι το τέλος, με την Μπρέντφορντ να έχει την πρώτη πραγματική ευκαιρία του αγώνα στο 12ο λεπτό. Ο Όλι Γουάτκινς βρήκε χώρο στην περιοχή, αλλά το σουτ του απέκρουσε σωστά ο Κάσπερ Σμάιχελ στην εστία της Λέστερ

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 29ο λεπτό με τον Χάρβεϊ Μπαρνς. Ένα κόρνερ από τον Youri Tielemans βρήκε τον Barnes στο κοντινό δοκάρι και δεν έκανε λάθος με την κεφαλιά του, στέλνοντας την στο βάθος της εστίας

Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε λίγο πριν από το ημίχρονο με τον Μπράιαν Μπεούμο. Μια σέντρα από τον Mathias Jensen έβγαλε τον Mbeumo στο πίσω δοκάρι, και αυτός έδειξε μεγάλη ψυχραιμία για να πάρει μια επαφή πριν πλασάρει δίπλα από τον Schmeichel για να κάνει το 1-1

Η Λέστερ ανέκτησε το προβάδισμά της νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο με τον Τζέιμι Βάρντι. Μια μακρινή μπαλιά προς τα εμπρός από τον Wesley Fofana βρήκε τον Vardy στον χώρο πίσω από την άμυνα της Brentford, και αυτός διατήρησε την ψυχραιμία του για να κάνει το 2-1 για τον Luke Daniels στην εστία της Brentford

Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν στη συνέχεια, αλλά καμία δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να περάσει τον τερματοφύλακα, πράγμα που σημαίνει ότι η Λέστερ άντεξε και κέρδισε 2-1 και ανέβηκε στην τρίτη θέση του πίνακα της Premier League.

Η απόδοση της Μπρέντφορντ στον αγώνα

Η Μπρέντφορντ ηττήθηκε με 1-0 από τη Λέστερ Σίτι στον αγώνα που διεξήχθη στις 2021 Ιανουαρίου. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Χάρβεϊ Μπαρνς στο πρώτο ημίχρονο. Η Μπρέντφορντ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει, αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί καμία από αυτές. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λέστερ Σίτι πήρε τον έλεγχο του αγώνα και διατήρησε το προβάδισμά της μέχρι το τελικό σφύριγμα. Η εμφάνιση της Μπρέντφορντ δεν ήταν στα συνηθισμένα της στάνταρ και θα πρέπει να βελτιωθεί αν θέλει να κερδίσει την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ τη φετινή σεζόν.

Η απόδοση της Λέστερ στον αγώνα

Η Λέστερ Σίτι αντιμετώπισε την Μπρέντφορντ για το πρωτάθλημα το περασμένο Σαββατοκύριακο και ήταν ένα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι. Οι "αλεπούδες" κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Μπρέντφορντ ισοφάρισε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου. Στη συνέχεια η Λέστερ είχε μερικές καλές ευκαιρίες για να ξαναπάρει το προβάδισμα, αλλά δεν τα κατάφερε και ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1.

Αυτό ήταν ένα λίγο απογοητευτικό αποτέλεσμα για τη Λέστερ, καθώς θα έπρεπε πραγματικά να είναι σε θέση να κερδίσει αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, υπάρχουν ακόμα κάποια θετικά στοιχεία που μπορούμε να αποκομίσουμε από την απόδοσή τους. Έπαιξε καλά σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα και στάθηκε άτυχη που δεν πήρε τους τρεις βαθμούς. Αν συνεχίσει να παίζει σε αυτό το επίπεδο, θα μπορέσει να διεκδικήσει την άνοδο στην Premier League αυτή τη σεζόν.

Άνθρωπος του αγώνα

Στην αναμέτρηση μεταξύ της Μπρέντφορντ και της Λέστερ Σίτι, ήταν σαφές ότι οι δύο ομάδες ήταν ισοδύναμες. Ωστόσο, στο τέλος, η Μπρέντφορντ ήταν αυτή που αναδείχθηκε νικήτρια, σε μεγάλο βαθμό χάρη στον άνθρωπο του αγώνα, τον επιθετικό Όλι Γουότκινς. Ο Γουάτκινς πέτυχε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και έδωσε προβάδισμα 3-1 στην Μπρέντφορντ, και παρόλο που η Λέστερ μείωσε στις καθυστερήσεις, δεν ήταν αρκετό για να αποτρέψει την Μπρέντφορντ από τη νίκη.

Τι ακολουθεί για την Μπρέντφορντ

Η Μπρέντφορντ θα επιδιώξει να συνεχίσει την προσπάθεια για άνοδο, όταν θα αντιμετωπίσει τη Λέστερ Σίτι τη σεζόν 2021 για το πρωτάθλημα. Οι "μέλισσες" τερμάτισαν στην τρίτη θέση την περασμένη σεζόν και θα ελπίζουν να κάνουν κάτι καλύτερο αυτή τη φορά. Διαθέτουν μια ισχυρή ομάδα και θα επιδιώξουν να κάνουν μια δήλωση απέναντι στις Αλεπούδες

Η Λέστερ, από την άλλη πλευρά, προέρχεται από μια απογοητευτική εκστρατεία το 2020, κατά την οποία κατάφερε μόλις και μετά βίας να αποφύγει τον υποβιβασμό. Θα ελπίζει να ανακάμψει φέτος και να αποδείξει ότι εξακολουθεί να είναι υπολογίσιμη δύναμη στην Championship

Αυτές οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για τελευταία φορά τον Φεβρουάριο του 2020, με την Μπρέντφορντ να κερδίζει 2-1 στο Griffin Park. Οι "μέλισσες" θα επιδιώξουν να επαναλάβουν αυτό το αποτέλεσμα όταν ταξιδέψουν στο King Power Stadium αυτή τη σεζόν.

Τι ακολουθεί για τη Λέστερ

Οι "αλεπούδες" θα επιδιώξουν να συνεχίσουν το δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν, όταν θα αντιμετωπίσουν την Μπρέντφορντ για το πρωτάθλημα αυτό το Σαββατοκύριακο. Η Λέστερ είναι αυτή τη στιγμή δεύτερη στον πίνακα, μόλις δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Λιντς Γιουνάιτεντ. Μια νίκη για την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς θα την κάνει να μειώσει τη διαφορά από τους αντιπάλους της και ενδεχομένως να περάσει στην πρώτη θέση, αν τα αποτελέσματα πάνε όπως τα θέλει αλλού.

Η Μπρέντφορντ, εν τω μεταξύ, πετάει ψηλά στην τέταρτη θέση. Οι "μέλισσες" έχουν χάσει μόλις μία φορά στα εννέα πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος και θα επιδιώξουν να εδραιώσουν τη θέση τους στην πρώτη τετράδα με νίκη επί της Λέστερ. Η ομάδα του Τόμας Φρανκ είναι γνωστή για τον επιθετικό τρόπο παιχνιδιού της και αναμφίβολα θα αποτελέσει ένα δύσκολο τεστ για την άμυνα των "αλεπούδων".

Η Λέστερ αντιμετώπισε για τελευταία φορά την Μπρέντφορντ τον Απρίλιο του 2019, όταν έφυγε νικήτρια με 2-1 στο Griffin Park. Οι Jamie Vardy και Harvey Barnes ήταν στο φύλλο αγώνα εκείνη την ημέρα, και αμφότεροι οι παίκτες είναι πιθανό να ξεκινήσουν και αυτό το Σαββατοκύριακο. Με την πρόσφατη φόρμα της Λέστερ να είναι τόσο δυνατή, θα είναι σίγουρη ότι θα πάρει άλλη μια νίκη απέναντι στην Μπρέντφορντ.

" είναι ένας αγώνας μεταξύ της Leicester City και της Brentford. Ο αγώνας διεξήχθη στις 29 Αυγούστου 2018 στο Griffin Park.

Συχνές ερωτήσεις

Υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση της αναμέτρησης Λέστερ - Μπρέντφορντ

Ο αγώνας έχει μεταφερθεί για την Κυριακή λόγω της συμμετοχής της Σίτι στο Europa Conference League

, επομένως δεν έχει επιλεγεί η ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη. Μετά το τελικό σφύριγμα, τα στιγμιότυπα του αγώνα θα προβληθούν στο Match of the Day 2 το βράδυ της Κυριακής και στην εφαρμογή ποδοσφαίρου του Sky Sports.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω το παιχνίδι Λέστερ - Μπρέντφορντ

Πώς να παρακολουθήσετε τον αγώνα Μπρέντφορντ - Λέστερ Σίτι Την Κυριακή, Μαρτίου είναι η ημέρα του αγώνα. Ώρα διεξαγωγής του αγώνα: 10:00 ET. USA Network στην τηλεόραση. Στάδιο King Power Stadium, ο τόπος διεξαγωγής. Ζωντανή μετάδοση από το FuboTV: Με δωρεάν δοκιμή 7 ημερών, ξεκινήστε! .

Ποιος σκόραρε τα γκολ της Μπρέντφορντ στην Άρσεναλ

Τα τέρματα του Εμίλ Σμιθ στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησαν την Άρσεναλ να νικήσει την Μπρέντφορντ με 2-1. Νίκη για τους Rowe και Bukayo Saka | Football News | Sky Sports.

Η Μπρέντφορντ κέρδισε την Άρσεναλ

Με γκολ των Σέρχι Κάνος και Κρίστιαν Νόργκααρντ σε κάθε ημίχρονο, η Μπρέντφορντ νίκησε 2-0 την Άρσεναλ εντός έδρας και πήρε την πρώτη της νίκη στην Premier League.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Λέστερ - Μπρέντφορντ στο Ηνωμένο Βασίλειο

SportsNet Sky

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται το Μπρέντφορντ απόψε

Πού στην τηλεόραση θα παίξει η Μπρέντφορντ με τη Λιντς Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Football.

Το παιχνίδι Λέστερ - Μπρέντφορντ προβάλλεται στο BT Sport

Οαγώνας της Premier League μεταδίδεται ζωντανά από το BT Sport: Μπρέντφορντ - Λέστερ Σίτι.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Λέστερ - Μπρέντφορντ

Πώς να το παρακολουθήσετε, ζωντανή μετάδοση και τηλεοπτικός σταθμός Τηλεοπτικός σταθμός των ΗΠΑ Παρακολουθήστε ΗΠΑ Networkfubo

TV online (δοκιμάστε δωρεάν).

Τι ώρα είναι η αναμέτρηση Λέστερ και Μπρέντφορντ

Το King Power Stadium θα φιλοξενήσει τον αγώνα Λέστερ - Μπρέντφορντ την Κυριακή 20 Μαρτίου στις 14:00.

Πόσο απέχουν μεταξύ τους η Μπρέντφορντ και η Άρσεναλ

Ναι, η απόσταση από το Μπρέντφορντ μέχρι το προπονητικό κέντρο της Arsenal FC είναι 22 μίλια. Ο χρόνος οδήγησης από το Μπρέντφορντ μέχρι το προπονητήριο της Arsenal FC είναι περίπου 31 λεπτά.

Πώς ήταν ο αγώνας μεταξύ της Άρσεναλ και της Μπρέντφορντ

Ο Σμιθ Ρόου και ο Σάκα σκοράρουν για την Μπρέντφορντ καθώς η Άρσεναλ χάνει. Η Άρσεναλ επικράτησε εύκολα με 2-0 της Μπρέντφορντ και επέστρεψε στις νίκες στο Emirates.

Ποιο ήταν το σκορ μεταξύ της Μπρέντφορντ και της Άρσεναλ χθες το βράδυ

ΗΜπρέντφορντ νίκησε στο τέλοςτην Άρσεναλ με 2-1. Η Άρσεναλ βρίσκεται μόλις έναν βαθμό πίσω από τις τέσσερις πρώτες ομάδες της Premier League χάρη στα γκολ των Εμίλ Σμιθ Ρόου και Μπουκάγιο Σάκα.

Ποια είναι τα αποτελέσματα της Premiership

ποδοσφαιρικά αποτελέσματα Βαθμολογίααγώνων και ώρα έναρξης FT Έβερτον 0 FT, Λίβερπουλ 2 Σαουθάμπτον 2 Μπράιτον 2FT Γουλβς 0-1 Μπέρνλι FT Γουέστ

Χαμ 0 Τσέλσι 1

Ποιος παίζει αύριο στην Premier League

Φούλαμ 07:00 Άρσεναλ Άστον Βίλα 07:00 Γουέστ Χαμ. Γρήγορη προβολή: Γρήγορη προβολή. Μπρέντφορντ 07:00 Έβερτον Γρήγορη προβολή. Λιντς 07:00 Μπράιτον. Τσέλσι 07:00 Λέστερ. Γρήγορη προβολή. Quick View: Μπόρνμουθ 07:00 Λίβερπουλ. Μαν Σίτι 7:00 Κρίσταλ Πάλας. Γρήγορη προβολή. Spurs 07:00 Nott'm Forest Quick View. Γρήγορη προβολή.

Είναι το Μπρέντφορντ - Άρσεναλ στο Sky

Άρσεναλ - Μπρέντφορντ: Πώς θα το παρακολουθήσετε Ξεκινώντας στις 7 το απόγευμα, το παιχνίδι θα μεταδοθεί από το Sky Sports Premier League και το Sky Sports Main Event. Οι πελάτες του Sky Sports μπορούν να το παρακολουθήσουν ζωντανά χρησιμοποιώντας την εφαρμογή στα smartphones, τα tablets ή τους υπολογιστές τους.