club logo club logo
45'
2ο Ημίχρονο
90'

Η Μπρέντφορντ και η Τσέλσι είναι δύο από τους πιο δημοφιλείς ποδοσφαιρικούς συλλόγους στην Αγγλία. Οι ομάδες έχουν μακρά ιστορία, με την Μπρέντφορντ να ιδρύεται το 1889 και την Τσέλσι το 1905. Η αντιπαλότητα μεταξύ των δύο είναι έντονη, αλλά αυτό που την κάνει ακόμα πιο έντονη είναι ότι και οι δύο βρίσκονται λίγο έξω από το Λονδίνο. Αυτό σημαίνει ότι οι οπαδοί των δύο αυτών συλλόγων ταξιδεύουν συχνά στα γήπεδα του άλλου για να παρακολουθήσουν τον αγώνα της ομάδας τους.

Η πρόβλεψη Μπρέντφορντ - Τσέλσι είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 20 Οκτωβρίου. Η Μπρέντφορντ είναι η φιλοξενούμενη ομάδα και η Τσέλσι είναι η γηπεδούχος ομάδα. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Stamford Bridge στο Λονδίνο.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Η Τσέλσι αντιμετωπίζει την Μπρέντφορντ για την Premier League αυτό το Σαββατοκύριακο και ποιος ξέρει τι μπορεί να συμβεί Με την Τσέλσι να θέλει να διευρύνει το προβάδισμά της στην κορυφή της βαθμολογίας και την Μπρέντφορντ να ψάχνει απεγνωσμένα για ένα αποτέλεσμα, είναι σίγουρο ότι θα υπάρξει αρκετή δράση

Αν ψάχνετε έναν τρόπο να περάσετε το απόγευμα της Κυριακής σας, τότε αυτές οι δύο ομάδες σίγουρα αξίζουν να τις παρακολουθήσετε. Ελέγξτε την πλήρη προεπισκόπηση του αγώνα μας για να δείτε πού βρίσκεται κάθε ομάδα και αν πρέπει να αγοράσετε εισιτήρια τώρα ή να περιμένετε μέχρι να αρχίσουν να πωλούνται αργότερα μέσα στην εβδομάδα.

Στιγμιότυπα

1) Η Μπρέντφορντ ξεκίνησε δυνατά το ματς, με τον μέσο Άλαν Τζαντζ να αναγκάζει τον τερματοφύλακα της Τσέλσι, Τιμπό Κουρτουά, να αποκρούει στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

2) Η Τσέλσι πήρε το προβάδισμα στο 20ο λεπτό με ένα εκπληκτικό χτύπημα του Εντέν Χάζαρντ, ο οποίος έκοψε από την αριστερή πλευρά και με δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στην πάνω γωνία.

3) Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε 10 λεπτά αργότερα με τον επιθετικό Νιλ Μόπεϊ, ο οποίος μετέτρεψε το ριμπάουντ, αφού το αρχικό του σουτ είχε αποκρούσει ο Κουρτουά.

4) Το παιχνίδι παρέμεινε αμφίρροπο μέχρι τις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου, όταν ο Χάζαρντ πέτυχε το δεύτερο γκολ του στον αγώνα και σφράγισε τη νίκη της Τσέλσι.

Εισιτήρια

Αν θέλετε να παρακολουθήσετε τη δράση ζωντανά, τότε θα πρέπει να πάρετε τα χέρια σας σε κάποια εισιτήρια του αγώνα Μπρέντφορντ - Τσέλσι. Ευτυχώς, σας έχουμε καλύψει. Πηγαίνετε στην ιστοσελίδα μας για να δείτε την τελευταία διαθεσιμότητα εισιτηρίων και τις τιμές.

Head-to-Head

Η Τσέλσι έχει επικρατήσει στις 12 από αυτές τις αναμετρήσεις. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ είναι αυτή που έχει κερδίσει πιο πρόσφατα, με νίκες και στις δύο συναντήσεις την περασμένη σεζόν. Ποιος θα επικρατήσει όταν συναντηθούν ξανά αυτή τη σεζόν

Κορυφαίες στιγμές

Αν χάσατε τη δράση από τις περσινές συναντήσεις μεταξύ αυτών των δύο ομάδων, τότε φροντίστε να δείτε τα στιγμιότυπα στην ιστοσελίδα μας. Από την εκπληκτική ισοφάριση της Τσέλσι από τον Ολιβιέ Ζιρού στο Στάμφορντ Μπριτζ μέχρι τη νικητήρια διπλή μπαλιά του Σαΐντ Μπενραχμά στο Γκρίφιν Παρκ, υπήρξαν πολλά σημεία συζήτησης από αυτά τα παιχνίδια.

Head to Head

Μπρέντφορντ και Τσέλσι έχουν συναντηθεί συνολικά 44 φορές, με τους Μπλε να έχουν κερδίσει 27 από αυτά τα παιχνίδια και την Μπρέντφορντ να έχει κερδίσει μόλις οκτώ. Μεταξύ των δύο ομάδων έχουν σημειωθεί εννέα ισοπαλίες. Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τον Φεβρουάριο του 2020, όταν η Τσέλσι κέρδισε 2-1 στο Stamford Bridge χάρη στα γκολ των Willian και Ross Barkley

Εισιτήρια

Αν θέλετε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση της Μπρέντφορντ με την Τσέλσι, τότε θα πρέπει να αγοράσετε εισιτήριο εκ των προτέρων. Τα εισιτήρια για το παιχνίδι είναι διαθέσιμα online μέσω των ιστοσελίδων και των δύο συλλόγων, καθώς και μέσω διαφόρων δευτερευουσών ιστοσελίδων πώλησης εισιτηρίων. Οι τιμές των εισιτηρίων ξεκινούν από περίπου ufffd30 για τους ενήλικες, ενώ υπάρχουν εκπτώσεις για παιδιά και ηλικιωμένους

Ζωντανή μετάδοση: Ζωντανή μετάδοση

Ο καλύτερος τρόπος για να παρακολουθήσετε ζωντανά τον αγώνα Μπρέντφορντ - Τσέλσι είναι να μεταδώσετε τον αγώνα online μέσω μιας υπηρεσίας όπως το BT Sport ή το Sky Sports. Και οι δύο ραδιοτηλεοπτικοί φορείς θα μεταδώσουν το παιχνίδι ζωντανά στην ιστοσελίδα και την εφαρμογή τους, οπότε το μόνο που χρειάζεστε είναι μια συνδρομή για να αποκτήσετε πρόσβαση. Αν δεν θέλετε να υπογράψετε ένα μακροχρόνιο συμβόλαιο, τότε υπάρχουν επίσης πολλές διαθέσιμες επιλογές pay-per-view που θα σας επιτρέψουν να παρακολουθήσετε το παιχνίδι χωρίς να δεσμευτείτε με μηνιαία συνδρομή

Κορυφαία σημεία

Τα στιγμιότυπα του αγώνα θα είναι διαθέσιμα αμέσως μετά τη λήξη του στις ιστοσελίδες και των δύο συλλόγων, καθώς και σε κανάλια στο YouTube, όπως το Sky Sports Football και το BT Sport Football . Μπορείτε επίσης να βρείτε εκτεταμένα πακέτα στιγμιότυπων σε διάφορα αθλητικά ειδησεογραφικά κανάλια, όπως το BBC Match of the Day και το BT Sport Score .

2021

Η νέα χρονιά είναι εδώ, το ίδιο και οι πολυαναμενόμενοι ποδοσφαιρικοί αγώνες! Ένας από τους πιο πολυαναμενόμενους αγώνες είναι μεταξύ της Μπρέντφορντ και της Τσέλσι, δύο ομάδων από το Λονδίνο που είναι σίγουρο ότι θα δώσουν μια καλή παράσταση.

Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που αυτές οι δύο ομάδες θα συναντηθούν μετά τη νίκη της Τσέλσι με 2-1 στο FA Cup τον Μάρτιο του 2020. Έκτοτε, και οι δύο ομάδες έχουν κάνει σημαντικές αλλαγές στις ομάδες τους και θα επιδιώξουν να ξεκινήσουν τη νέα χρονιά με το δεξί.

Η Μπρέντφορντ θα επιδιώξει να συνεχίσει την καλή της φόρμα από την περσινή σεζόν, όπου έχασε οριακά την άνοδο στην Premier League. Αυτή τη φορά θα ελπίζει να κάνει ένα βήμα παραπέρα και να καταφέρει επιτέλους να μπει στην κορυφαία κατηγορία της Αγγλίας. Η Τσέλσι, από την άλλη πλευρά, θα ελπίζει να ανακάμψει μετά από μια απογοητευτική εκστρατεία το 2020. Θα επιδιώξει να πάρει στα χέρια της κάποια ασημικά αυτή τη σεζόν και να εδραιώσει τη θέση της ως ένας από τους κορυφαίους συλλόγους της Αγγλίας.

Το σίγουρο είναι ότι και οι δύο ομάδες θα τα δώσουν όλα σε αυτό το ματς. Βεβαιωθείτε λοιπόν ότι δεν θα το χάσετε και προμηθευτείτε τα εισιτήριά σας τώρα!

Live

Η αναμέτρηση Μπρέντφορντ - Τσέλσι είναι πάντα συναρπαστική και φέτος σίγουρα δεν θα είναι διαφορετική. Πηγαίνετε στην ιστοσελίδα μας για να αγοράσετε τα εισιτήριά σας τώρα και μη χάσετε ούτε λεπτό από τη δράση!

Τσέλσι: Αυτές οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί πολλές φορές στο παρελθόν, με την Τσέλσι να είναι συνήθως η νικήτρια. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ βελτιώνεται τα τελευταία χρόνια και μπορεί να βάλει δύσκολα στους Μπλε αυτή τη φορά. Δείτε τα στατιστικά στοιχεία του head-to-head για να δείτε ποιος έχει το προβάδισμα σε αυτό το ματς.

Κορυφαίες στιγμές: Η Μπρέντφορντ είναι η καλύτερη ομάδα για την οποία υπάρχει η δυνατότητα να κερδίσει την πρόκριση

Μπρέντφορντ - Τσέλσι. Θα έχουμε καλύψει κάθε γκολ, ασίστ και σημαντική στιγμή, ώστε να μπορείτε να ξαναζήσετε όλη τη δράση αργότερα.

Προεπισκόπηση

Η Μπρέντφορντ θα επιδιώξει να συνεχίσει την προσπάθεια για άνοδο, όταν θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι στο Στάμφορντ Μπριτζ το Σάββατο. Οι "μέλισσες" βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην τρίτη θέση του πίνακα της Championship, μόλις δύο βαθμούς πίσω από τη δεύτερη West Bromwich Albion. Η Τσέλσι, εν τω μεταξύ, αγωνίζεται στην Πρέμιερ Λιγκ και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην ένατη θέση, οκτώ βαθμούς μακριά από τις θέσεις του Τσάμπιονς Λιγκ.

Αυτή θα είναι η πρώτη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων μετά τη νίκη της Μπρέντφορντ με 3-1 στο Griffin Park τον Αύγουστο του 2015. Από τότε, και οι δύο σύλλογοι έχουν υποστεί σημαντικές αλλαγές. Η Μπρέντφορντ έχει διορίσει νέο προπονητή τον Τόμας Φρανκ και έχει καθιερωθεί ως μία από τις κορυφαίες ομάδες της Championship. Η Τσέλσι, εν τω μεταξύ, έχει απολύσει δύο προπονητές - τον Αντόνιο Κόντε και τον Μαουρίτσιο Σάρι - και διόρισε τον Φρανκ Λάμπαρντ ως νέο αφεντικό της.

Παρά τους αγώνες της Τσέλσι φέτος, εξακολουθεί να είναι το φαβορί για τη νίκη σε αυτό το παιχνίδι. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ θα φανταστεί τις πιθανότητές της να προκαλέσει ανατροπή και να επεκτείνει το νικηφόρο σερί της σε τέσσερα παιχνίδια.

Νέα της ομάδας

Η Μπρέντφορντ δεν θα έχει στη διάθεσή της τον μέσο Τζος Ντασίλβα, ο οποίος είναι τιμωρημένος μετά την πέμπτη κίτρινη κάρτα που δέχτηκε την περασμένη αγωνιστική στη νίκη επί της Μπάρνσλεϊ. Ο αμυντικός Mads Bech Sorensen είναι επίσης αμφίβολος με πρόβλημα στους προσαγωγούς.

Η Τσέλσι, εν τω μεταξύ, θα μπορούσε να δώσει ντεμπούτο στον Κρίστενσεν Ζούμα, ο οποίος αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού από την Έβερτον. Ο μέσος Τζορτζίνιο είναι και πάλι διαθέσιμος, αφού έχασε την ήττα από τη Γουλβς λόγω τιμωρίας.

Ενημέρωση για τους τραυματισμούς και τα νέα της ομάδας ενόψει του αγώνα Μπρέντφορντ - Τσέλσι

22 Φεβρουαρίου 2021 - 14.05μμ

Itufffds πρόκειται να είναι ένα ενδιαφέρον ντέρμπι στο δυτικό Λονδίνο στην Championship το απόγευμα του Σαββάτου, καθώς η Μπρέντφορντ φιλοξενεί την Τσέλσι στο Griffin Park. Ακολουθούν όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το παιχνίδι

Ειδήσεις για την ομάδα: Η Μπέρνφορντ θα έχει την ευκαιρία να πάρει την ομάδα της..: Ποιος είναι τραυματίας ή τιμωρημένος για το Μπρέντφορντ - Τσέλσι

Η Μπρέντφορντ δεν θα έχει στη διάθεσή της τον μέσο Τζος Ντασίλβα, ο οποίος είναι τιμωρημένος μετά την αποβολή του με την πέμπτη κίτρινη κάρτα της σεζόν στη νίκη επί της Μπάρνσλεϊ την περασμένη εβδομάδα. Ο αμυντικός Mads Bech Sorensen είναι επίσης αμφίβολος με πρόβλημα στους προσαγωγούς.

Ανάλυση

Η αναμέτρηση Μπρέντφορντ - Τσέλσι είναι πάντα μια καυτή αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να επιθυμούν διακαώς να εξασφαλίσουν τη νίκη. Η φετινή έκδοση της αναμέτρησης δεν θα είναι διαφορετική, καθώς οι δύο ομάδες μάχονται για μια θέση στην πρώτη τετράδα της Premier League. Η Τσέλσι βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην τέταρτη θέση, με την Μπρέντφορντ να βρίσκεται ακριβώς πίσω της στην πέμπτη θέση, οπότε αυτός ο αγώνας μπορεί να αποδειχθεί κρίσιμος για το ποιος θα εξασφαλίσει την πρόκριση στο Champions League.

Όσον αφορά το ρεκόρ των μεταξύ τους αγώνων, η Τσέλσι έχει το σαφές πλεονέκτημα έχοντας κερδίσει τις 22 από τις 38 συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων. Ωστόσο, η Μπρέντφορντ βρίσκεται σε καλή φόρμα το τελευταίο διάστημα και θα είναι σίγουρη ότι μπορεί να πάρει αποτέλεσμα απέναντι στην αντίπαλό της στο Λονδίνο. Η τελευταία φορά που συναντήθηκαν αυτές οι δύο ομάδες ήταν τον Δεκέμβριο, όταν η Μπρέντφορντ έφτασε στην ισοπαλία 1-1 στο Στάμφορντ Μπριτζ.

Με τόσα πολλά να εξαρτώνται από αυτό το ματς, υπόσχεται να είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση. Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για την αναμέτρηση Μπρέντφορντ - Τσέλσι:

Πότε και πού διεξάγεται ο αγώνας

Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 3 Απριλίου 2021 στο Griffin Park, ενώ η σέντρα έχει προγραμματιστεί για τις 12:30 BST.

Πώς μπορώ να τον παρακολουθήσω

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το BT Sport 1 και μπορεί επίσης να μεταδοθεί μέσω της εφαρμογής BT Sport ή της ιστοσελίδας BT Sport. Εναλλακτικά, μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση με το ζωντανό μας blog εδώ στην Telegraph Sport.

Ποια είναι τα νέα της ομάδας

Η Τσέλσι δεν θα έχει στη διάθεσή της τον αμυντικό Αντόνιο Ρούντιγκερ, ο οποίος υπέστη τραυματισμό στον προσαγωγό κατά τη διάρκεια της ήττας της προηγούμενης αγωνιστικής από τη Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον. Ο μέσος N'Golo Kante είναι επίσης αμφίβολος λόγω ενός μυϊκού προβλήματος, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να μην είναι σε θέση να ξεκινήσει σε διαδοχικούς αγώνες για πρώτη φορά από τότε που επέστρεψε από τραυματισμό νωρίτερα αυτό το μήνα. ο ακραίος επιθετικός Christian Pulisic επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά την απουσία του εναντίον της West Brom λόγω ασθένειας, ενώ ο επιθετικός Tammy Abraham θα μπορούσε να επιστρέψει μετά από δύο παιχνίδια που έχασε με τραυματισμό στον αστράγαλο. Για την Μπρέντφορντ, ο μέσος Ματίας Γένσεν είναι και πάλι διαθέσιμος μετά την έκτιση ποινής μιας αγωνιστικής, αλλά ο επιθετικός Μάρκους Φορς παραμένει εκτός με τραυματισμό στον προσαγωγό που υπέστη τον περασμένο μήνα

Ο αγώνας Μπρέντφορντ - Τσέλσι είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων. Ο πρώτος αγώνας έγινε το 1922 και ο πιο πρόσφατος το 2019. Αναφορά: Μπρέντφορντ εναντίον Τσέλσι 2022

.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιος σκόραρε στο παιχνίδι Τσέλσι - Μπρέντφορντ

Eriksen, Christian

Πού μπορώ να παρακολουθήσω την αναμέτρηση Τσέλσι-Μπρέντφορντ

Μπρέντφορντ - Τσέλσι: Το Σάββατο, οι Μπλε θα υποδεχθούν τις Μέλισσες στο Stamford Bridge σε μια προσπάθεια να διατηρήσουν την ώθηση στο τέλος της σεζόν για την επιδίωξη της τρίτης θέσης (Παρακολουθήστε ζωντανά στις 10 π.μ. ET, στο USA Networkκαι

online μέσω του NBCSports.com).

Ποιος είναι ο άνθρωπος του αγώνα στο Μπρέντφορντ - Τσέλσι

ΟΡίκο Χένρι κέρδισε το "MatchThe Day

"Όταν απουσίαζε, το κρίσιμο πρώτο γκολ της Τσέλσι σημειώθηκε από την πλευρά του, ενώ στα 73 λεπτά που έμεινε στον αγωνιστικό χώρο, έδωσε στην Μπρέντφορντ μια μόνιμη απειλή από τα αριστερά.

Είναι το Τσέλσι - Μπρέντφορντ στο BT Sport

Τσέλσι - Μπρέντφορντ | Premier League | BT Sport | Live

.

Πώς έχασε η Τσέλσι από την Μπρέντφορντ

Στη συντριβή με 4-1 εναντίον της Μπρέντφορντ το απόγευμα του Σαββάτου, όπου και τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, η Τσέλσι έγραψε ατυχή ιστορία

. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, το θαυματουργό γκολ του Αντόνιο Ρούντιγκερ έξω από την περιοχή του πέναλτι της Μπρέντφορντ έδωσε το προβάδισμα στους Μπλε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.

Πότε ήταν η τελευταία φορά που η Μπρέντφορντ νίκησε την Τσέλσι στο Στάμφορντ Μπριτζ

Η Μπρέντφορντ νίκησε τους Μπλε για πρώτη φορά από το 1939 στον πιο πρόσφατο αγώνα τους, ο οποίος διεξήχθη στις 2 Απριλίου 2022 στο Στάμφορντ Μπριτζ σε αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ

. Η Μπρέντφορντ επικράτησε με 4-1.

Τι ώρα ξεκινάει σήμερα η αναμέτρηση της Τσέλσι

ποδοσφαιρικοί αγώνεςΚατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης 07:00 Τσέλσι-

Μαν U

Τι ώρα είναι ο αγώνας Τσέλσι - Μπρέντφορντ σήμερα

Το Σάββατο, 2 Απριλίου, ο αγώνας Τσέλσι - Μπρέντφορντ θα ξεκινήσει στις 3 μ.μ. στο Στάμφορντ Μπριτζ

.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας της Μπρέντφορντ σήμερα

Πού στην τηλεόραση θα παίξει η Μπρέντφορντ με τη Λιντς Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Football

.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω την Τσέλσι στην Αμερική

Αποκλειστικά στο ESPN+ στις ΗΠΑ, θα μεταδοθεί το Σάββατο ο τελικός του FA Cup μεταξύ της Τσέλσι και της Λίβερπουλ στο στάδιο Γουέμπλεϊ

.

Το Μπρέντφορντ - Τσέλσι προβάλλεται στην τηλεόραση

Το κοινοτικό στάδιο της Μπρέντφορντ θα φιλοξενήσει τον αγώνα σήμερα

, Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου, στις 7.45 μ.μ. BST (2.45 μ.μ. ET). Δυστυχώς, ο αγώνας δεν προβάλλεται στην τηλεόραση του Ηνωμένου Βασιλείου, ωστόσο είναι διαθέσιμος για παρακολούθηση στις ΗΠΑ και την Αυστραλία.

Ποιες ήταν οι αποδόσεις για τη νίκη της Μπρέντφορντ επί της Τσέλσι

Στην Betfred, οι Μπλε είναι το φαβορί με 1/3, με την Μπρέντφορντ να έχει 17/2 για νίκη-έκπληξη στο Στάμφορντ Μπριτζκαι