278 Total passes 637
182 Passes accurate 531
45'
90'

Η Μπόρνμουθ και η Λίβερπουλ είναι δύο ομάδες με μεγάλη ιστορία μεταξύ τους. Αυτό το παιχνίδι είναι ένα από τα πιο αναμενόμενα ματς στην Premier League τη φετινή σεζόν. Αυτές οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί τέσσερις φορές στο παρελθόν, με την Μπόρνμουθ να κερδίζει τα τρία από αυτά τα παιχνίδια.

Το Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ 0-4 είναι ένας αγώνας που διεξήχθη στις 18 Οκτωβρίου. Η Λίβερπουλ κέρδισε και η Μπόρνμουθ έχασε.

Γεια σας, φίλοι του αθλητισμού! Καθώς ετοιμαζόμαστε για τον πολυαναμενόμενο αγώνα Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ αυτό το Σαββατοκύριακο, ήθελα να αφιερώσω λίγο χρόνο για να συζητήσουμε τι κάνει αυτούς τους δύο συλλόγους τόσο ξεχωριστούς

Η Μπόρνμουθ και η Λίβερπουλ έχουν μακρά ιστορία μεταξύ τους, με την πρώτη τους συνάντηση να χρονολογείται από το 1892. Η αντιπαλότητα μεταξύ των δύο συλλόγων έχει δυναμώσει τα τελευταία χρόνια, καθώς και οι δύο έχουν απολαύσει επιτυχημένες εκστρατείες. Τι κάνει, λοιπόν, αυτές τις αναμετρήσεις τόσο ξεχωριστές Κατ' αρχάς, τα μεταξύ τους αποτελέσματα είναι πάντα ιδιαίτερα ανταγωνιστικά. Συνολικά, έχουν παίξει μεταξύ τους 38 φορές (με τη Λίβερπουλ να κερδίζει 26 φορές και την Μπόρνμουθ 10), με αποτέλεσμα 25 ισοπαλίες και 13 αγώνες που έχουν λήξει είτε με ισοπαλία είτε με νίκη για έναν από τους συλλόγους. Ωστόσο, δεν είναι μόνο οι επιδόσεις τους εντός γηπέδου που κάνουν αυτές τις αναμετρήσεις τόσο ενδιαφέρουσες - οι οπαδοί τους τείνουν επίσης να εμφανίζονται δυναμικά. Σύμφωνα με το BBC Sport, "ο μέσος όρος προσέλευσης στους αγώνες της Premier League μεταξύ της Μπόρνμουθ και της Λίβερπουλ είναι 17.741 ufffd που είναι περισσότερος από οποιονδήποτε άλλο σύλλογο εκτός από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ" Αυτή η παθιασμένη βάση οπαδών εξασφαλίζει ότι κάθε αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων είναι μια συναρπαστική αναμέτρηση. Για να προετοιμαστείτε για αυτή τη σύγκρουση του Σαββατοκύριακου, φροντίστε να δείτε τις τελευταίες αποδόσεις και προβλέψεις μας!

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ: Μπόρνμπουρκ: Αποτελέσματα

Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί συνολικά τέσσερις φορές στο παρελθόν, με τη Λίβερπουλ να έχει κερδίσει τρεις φορές και την Μπόρνμουθ μία. Η πιο πρόσφατη συνάντηση μεταξύ των δύο συλλόγων ήταν τον Απρίλιο του 2018, όταν η Λίβερπουλ επικράτησε με 3-0 στο Άνφιλντ.

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ Head-to-Head

Μπόρνμουθ: Στις τέσσερις συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, η Λίβερπουλ έχει κερδίσει τρεις και η Μπόρνμουθ μία. Η τελευταία φορά που οι δύο αυτοί σύλλογοι βρέθηκαν αντιμέτωποι ήταν τον Απρίλιο του 2018, όταν η Λίβερπουλ έφυγε νικήτρια με 3-0 στο Άνφιλντ. Σε εκείνο το ματς, ο Ρομπέρτο Φιρμίνο σκόραρε δύο φορές για τους "κόκκινους", με τον Μο Σαλάχ να μπαίνει επίσης στον πίνακα των σκόρερ.

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ: Μπουρμπουάρ: Head-to-Head

Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί συνολικά έξι φορές, με τη Λίβερπουλ να έχει κερδίσει τέσσερις φορές και την Μπόρνμουθ δύο

Η πιο πρόσφατη συνάντησή τους ήταν τη σεζόν 2018/19, όταν η Λίβερπουλ επικράτησε με 3-0 στο Άνφιλντ. Με τη νίκη αυτή οι "κόκκινοι" διεύρυναν το αήττητο σερί τους απέναντι στην Μπόρνμουθ σε έξι παιχνίδια.

Στις συνολικές μεταξύ τους συναντήσεις, η Λίβερπουλ έχει πετύχει 14 γκολ και έχει δεχθεί μόλις τέσσερα.

Λίβερπουλ - Μπόρνμουθ: 3-0

Η μάχη των "κόκκινων" συνεχίστηκε αυτό το Σαββατοκύριακο, καθώς η Λίβερπουλ αντιμετώπισε την Μπόρνμουθ στο Άνφιλντ. Οι δύο ομάδες είναι ισοδύναμες τα τελευταία χρόνια, με τις δύο ομάδες να έχουν κερδίσει δύο και να έχουν χάσει δύο από τις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις τους. Ωστόσο, αυτή τη φορά η Λίβερπουλ ήταν αυτή που βγήκε νικήτρια, επικρατώντας με 3-0 χάρη στα γκολ των Ρομπέρτο Φιρμίνο, Σάντιο Μανέ και Μοχάμεντ Σαλάχ.

Η Μπόρνμουθ ξεκίνησε πιο δυνατά από τις δύο ομάδες και είχε δύο πρώτες ευκαιρίες για να προηγηθεί. Ωστόσο, δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει στο έπακρο τις ευκαιρίες της και η Λίβερπουλ ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα στο 29ο λεπτό. Ο Ρομπέρτο Φιρμίνο βρήκε χώρο στην περιοχή πριν πλασάρει χαμηλά δίπλα από τον Ασμίρ Μπέγκοβιτς για να κάνει το 1-0.

Λίγο πριν το ημίχρονο, η Μπόρνμουθ είχε άλλη μια ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να την εκμεταλλευτεί. Αυτή τη φορά ήταν ο Κάλουμ Γουίλσον, ο οποίος δεν μπόρεσε να προλάβει την εξαιρετική απόκρουση του Λόρις Κάριους. Και έτσι, η Λίβερπουλ πήγε στο ημίχρονο με ένα ισχνό προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ άρχισε να επιβάλλει την εξουσία της στη διαδικασία και διπλασίασε το προβάδισμά της στο 63ο λεπτό χάρη σε άλλο ένα ωραίο γκολ του Φιρμίνο. Μετά από καλή δουλειά από τον Trent Alexander-Arnold στη δεξιά πλευρά, ο Firmino επιλέχθηκε στο κέντρο και δεν έκανε κανένα λάθος με το τελείωμά του για το 2-0

Στη συνέχεια, η Λίβερπουλ έσβησε κάθε ελπίδα επιστροφής της Μπόρνμουθ, όταν ο Μοχάμεντ Σαλάχ μπήκε στο φύλλο αγώνα στις καθυστερήσεις, αφού τον έστησε ο Ντάνιελ Στάριτζ. Ήταν μια άξια νίκη για τη Λίβερπουλ που είναι πλέον αήττητη σε 14 παιχνίδια πρωταθλήματος ufffd ένα σερί που την έχει ανεβάσει στην τρίτη θέση του πίνακα"

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ: 2018

Η σεζόν 2018-19 ξεκίνησε με πάταγο για τη Λίβερπουλ, καθώς επικράτησε με 3-0 της Μπόρνμουθ στο Άνφιλντ. Οι "κόκκινοι" είχαν τον απόλυτο έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει με ακόμα μεγαλύτερη διαφορά αν ήταν πιο κλινικοί μπροστά στο τέρμα. Ο Μοχάμεντ Σαλάχ ήταν και πάλι ο πρωταγωνιστής, καθώς σκόραρε δύο φορές και ανέβασε τον απολογισμό του στα πέντε γκολ σε τέσσερα παιχνίδια.

Αυτή ήταν μια εξαιρετικά εντυπωσιακή εμφάνιση από τη Λίβερπουλ και θα στείλει μια πραγματική δήλωση προθέσεων στην υπόλοιπη Premier League. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μοιάζει πλέον με πραγματική διεκδικήτρια του τίτλου και θα είναι πολύ δύσκολο να τη σταματήσει κανείς, αν μπορέσει να διατηρήσει αυτό το επίπεδο απόδοσης.

Λίβερπουλ - Μπόρνμουθ: 2017

Η σεζόν 2017-18 ήταν ιστορική για τη Λίβερπουλ, καθώς οι "κόκκινοι" έκαναν ένα ρεκόρ. Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ ήταν απλά ασταμάτητοι κατά καιρούς, και μετέφεραν αυτή τη φόρμα στη σεζόν 2018-19. Μια από τις πιο εντυπωσιακές τους εμφανίσεις ήρθε απέναντι στην Μπόρνμουθ τον Δεκέμβριο του 2017, όταν έφυγαν νικητές με 3-0 στο Άνφιλντ.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ ήταν ο πρωταγωνιστής της παράστασης εκείνη την ημέρα, σκοράροντας δύο φορές σε γρήγορη διαδοχή για να θέσει τη Λίβερπουλ υπό έλεγχο. Ο Ρομπέρτο Φιρμίνο πρόσθεσε ένα γκολ στις καθυστερήσεις για να σφραγίσει τη νίκη και η ομάδα του Κλοπ δεν κοίταξε ποτέ πίσω από εκεί και πέρα. Στη συνέχεια τερμάτισε τέταρτη στην Premier League και έφτασε στον τελικό του Champions League, όπου έχασε οριακά από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ήταν άλλη μια απίστευτη σεζόν για τη Λίβερπουλ και η εμφάνισή της απέναντι στην Μπόρνμουθ ήταν μόνο μια γεύση από το τι ήταν ικανή να κάνει.

" είναι ένας αγώνας που έλαβε χώρα στις 7 Ιανουαρίου. Η Λίβερπουλ νίκησε την Μπόρνμουθ με σκορ 3-1. Αυτή ήταν η πρώτη φορά στην ιστορία της που η Λίβερπουλ κέρδισε την Μπόρνμουθ στην έδρα της.

Έχει νικήσει ποτέ η Μπόρνμουθ τη Λίβερπουλ

Καθώς η AFC Bournemouth ανέκαμψε από το 3-1 για να νικήσει τη Λίβερπουλ με 4-3 στο Vitality Stadium, ο Nathan Ake σκόραρε στις καθυστερήσεις.

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Λίβερπουλ

Έχει χάσει ποτέ η Λίβερπουλ 5 0

ΗΜάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε από τη Λίβερπουλ με πέντε ή περισσότερα γκολ, τη χειρότερη εντός έδρας ήττα της. Αυτή είναι η πρώτη φορά που χάνει στην έδρα της με πέντε ή περισσότερα γκολ από τον Φεβρουάριο του 1955. (5-0 εναντίον της Μαν Σίτι). Διάβρωση.

Ποιος έχει νικήσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τις περισσότερες φορές

Ποια είναι η μεγαλύτερη ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το 7-0 είναι η χειρότερη ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όλων των εποχών. Τρεις φορές, από την Μπλάκμπερν Ρόβερς (10 Απριλίου 1926), την Άστον Βίλα (27 Δεκεμβρίου 1930) και τη Γουλβς (26 Δεκεμβρίου 1931), έχασε με 7-0. Όλες αυτές οι αναμετρήσεις σηματοδοτούν τις μεγαλύτερες ήττες της Μαν Γιουνάιτεντ στο πρωτάθλημα όλων των εποχών.

Έχει αγωνιστεί ποτέ η Μπόρνμουθ στην Πρέμιερ Λιγκ

Πέτυχε την πρώτη της άνοδο στην Premier League την περίοδο 2014-15 μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος Championship