426 Total passes 435
317 Passes accurate 338
45'
90'

Η Μπόρνμουθ και η Μπρέντφορντ είναι δύο ομάδες που αγωνίζονται στην Championship League. Αυτή είναι η πρώτη φορά που συναντιούνται στο πρωτάθλημα, οπότε είναι μια νέα αναμέτρηση και για τους δύο συλλόγους. Ας ρίξουμε μια ματιά στο τι έχουν να προσφέρουν η Μπόρνμουθ και η Μπρέντφορντ και ας δούμε ποια ομάδα θα βγει νικήτρια!

Η πρόβλεψη του αγώνα Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ είναι ένας αγώνας μεταξύ δύο ομάδων από την αγγλική Πρέμιερ Λιγκ. Η Μπόρνμουθ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην πρώτη θέση, ενώ η Μπρέντφορντ βρίσκεται στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ Πρόβλεψη: Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ: Μπρέντφορντ: Ποιος θα κερδίσει

Πρόκειται για έναν αγώνα μεταξύ δύο ομάδων που βρίσκονταν στην τελευταία τριάδα του πρωταθλήματος για το μεγαλύτερο μέρος της σεζόν, αλλά τώρα δείχνουν σημάδια βελτίωσης. Η Μπόρνμουθ ήταν ασταθής το τελευταίο διάστημα και θα επιδιώξει να πάρει την πρώτη της νίκη απέναντι στην Μπρέντφορντ. Η Μπρέντφορντ είχε κάποια καλά αποτελέσματα πρόσφατα και θα πρέπει να είναι σε θέση να διατηρήσει το προβάδισμά της στην έδρα της. Αυτό το ματς είναι σίγουρο ότι θα είναι συναρπαστικό με τις δύο ομάδες να παίζουν καλά, οπότε ποιος θα βγει νικητής

Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ-Τα αποτελέσματα

Ο πολυαναμενόμενος αγώνας μεταξύ της Μπόρνμουθ και της Μπρέντφορντ πραγματοποιήθηκε τελικά χθες, με τους γηπεδούχους να αναδεικνύονται νικητές με σκορ 3-1. Ήταν μια αμφίρροπη αναμέτρηση στο μεγαλύτερο μέρος της, με τις δύο ομάδες να έχουν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες που τους αναλογούσαν. Ωστόσο, η Μπόρνμουθ ήταν αυτή που τελικά έκανε την πίεσή της να μετρήσει, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε γρήγορη διαδοχή για να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Η Μπρέντφορντ κατάφερε να μειώσει στις καθυστερήσεις, αλλά ήταν πολύ αργά, καθώς η Μπόρνμουθ κράτησε τη νίκη.

Αυτό το αποτέλεσμα θα αποτελέσει αναμφίβολα μεγάλη ανακούφιση για τους οπαδούς της Μπόρνμουθ, οι οποίοι έχουν δει την ομάδα τους να αγωνίζεται μέχρι στιγμής φέτος. Για τους οπαδούς της Μπρέντφορντ, εν τω μεταξύ, θα είναι μια περίπτωση dufffdjufffd vu, καθώς τώρα έχει χάσει τρία συνεχόμενα παιχνίδια ufffd όλα εναντίον ομάδων που βρίσκονται αυτή τη στιγμή πάνω από αυτήν στον πίνακα. Παρ' όλα αυτά, η Μπρέντφορντ έχει ακόμα αρκετό χρόνο για να αλλάξει τα πράγματα και θα πρέπει να συνέλθει γρήγορα αν θέλει να έχει ελπίδες να διεκδικήσει την άνοδο αυτή τη σεζόν.

Μπρέντφορντ - Γουίκομπ-Τα αποτελέσματα

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παίζουν καλά. Ωστόσο, στο τέλος η Μπρέντφορντ ήταν ανώτερη, κερδίζοντας με 2-1. Αυτό σημαίνει ότι είναι πλέον αήττητη στα τελευταία έξι παιχνίδια της απέναντι στη Wycombe Wanderers.

Η Μπρέντφορντ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Όλι Γουάτκινς. Ο επιθετικός μετέτρεψε από κοντά την μπάλα αφού επιλέχθηκε από τη σέντρα του Bryan Mbeumoufffds.

Η Wycombe αντέδρασε και ισοφάρισε στο 25ο λεπτό με πέναλτι του Joe Jacobsonufffds. Ο αριστερός αμυντικός έστειλε την προσπάθειά του στην πάνω γωνία, χωρίς να αφήσει καμία ευκαιρία στον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, Ντέιβιντ Ράγια.

Η Μπρέντφορντ ανέκτησε το προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο, όταν ο Ματίας Γένσεν σκόραρε με εκπληκτικό βολέ. Ο Δανός μέσος βρήκε χώρο μέσα στην περιοχή και με πλασέ πέρασε τον τερματοφύλακα της Wycombe, Ryan Allsop, για να κάνει το 2-1 για την Brentford στο ημίχρονο.

Η Wycombe πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Brentford άντεξε και εξασφάλισε τους τρεις βαθμούς. Με τη νίκη αυτή η Μπρέντφορντ ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Championship, ισόβαθμη με τη δεύτερη Σουόνσι Σίτι και μόλις έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Νόριτς Σίτι.

Μπρέντφορντ - Σουόνσι-Τα αποτελέσματα

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο Griffin Park το απόγευμα του Σαββάτου, με την Μπρέντφορντ να θέλει να συνεχίσει την πρόσφατη καλή της φόρμα απέναντι σε μια Σουόνσι που είχε χάσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της

Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε νωρίς με τον Όλι Γουάτκινς, πριν η Σουόνσι ισοφαρίσει με τον Μπερσάντ Σελίνα λίγο πριν το ημίχρονο. Οι "μέλισσες" επανέφεραν το προβάδισμά τους στο δεύτερο ημίχρονο με τον Said Benrahma, αλλά και πάλι η Swansea ισοφάρισε, αυτή τη φορά με τον Connor Roberts

Το παιχνίδι έμοιαζε να πηγαίνει προς την ισοπαλία μέχρι τις καθυστερήσεις, όταν ο Bryan Mbeumo, αναπληρωματικός της Brentford, πέτυχε το νικητήριο γκολ, εξασφαλίζοντας τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του. Ακολουθούν μερικές από τις σημαντικότερες στιγμές του αγώνα:

Μπρέντφορντ-Αρσεναλ-Τα αποτελέσματα

Αποτελέσματα Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ: Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ

Μπόρνμουθ: Η Μπρέντφορντ κατάφερε να φύγει με νίκη 1-0 από την έδρα της Μπόρνμουθ στο εναρκτήριο παιχνίδι της σεζόν. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο αναπληρωματικός επιθετικός Τζάστιν Σάιμπου σκόραρε μόλις τρία λεπτά μετά την είσοδό του. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να σκοράρουν, αλλά ο τερματοφύλακας της Μπρέντφορντ, Λουκ Ντάνιελς, έκανε μερικές σημαντικές αποκρούσεις για να κρατήσει την ομάδα του στο παιχνίδι. Αυτή η νίκη θα δώσει αυτοπεποίθηση στην Μπρέντφορντ ενόψει του επόμενου αγώνα με την Wycombe Wanderers.

Μπρέντφορντ - Γουίκομπ

Τα γκολ των Marcus Forss, Rico Henry και Bryan Mbeumo εξασφάλισαν ότι η Brentford πήρε τους τρεις βαθμούς, παρά το γεγονός ότι δέχθηκε νωρίς γκολ. Με τη νίκη αυτή η Μπρέντφορντ ανέβηκε στη δεύτερη θέση της πρόωρης βαθμολογίας, πίσω από την πρωτοπόρο Σουόνσι Σίτι.

Μπρέντφορντ - Σουόνσι

Η Σουόνσι Σίτι διατήρησε το 100% του ξεκινήματος της στη σεζόν με νίκη επί της Μπρέντφορντ στο Griffin Park με 2-1. Τα γκολ των Μπέρσαντ Σελίνα και Αντρέ Άγιου ήταν αρκετά για να δώσουν τη νίκη στη Σουόνσι, παρά τις προσπάθειες της Μπρέντφορντ που πέτυχε γκολ στις καθυστερήσεις με τον Όλι Γουάτκινς. Το αποτέλεσμα αυτό σημαίνει ότι η Σουόνσι βρίσκεται πλέον στην κορυφή του πίνακα, μπροστά από τη δεύτερη Μπρέντφορντ στη διαφορά τερμάτων.

Συνολικά, ήταν ένα καλό ξεκίνημα στη σεζόν για την Μπρέντφορντ, η οποία έχει πάρει δύο νίκες σε τρία παιχνίδια. Θα επιδιώξει να συνεχίσει αυτή τη φόρμα όταν θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ στον επόμενο αγώνα της.

Το "Μπρέντφορντ - Σαουθάμπτον

" είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο. Ο αγώνας Μπόρνμουθ - Μπρέντφορντ θα μεταδοθεί από το BBC και το BT Sport.