545 Total passes 406
457 Passes accurate 322
45'
90'

Ο αγώνας Άστον Βίλα - Γουέστ Χαμ ήταν ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια του Σαββατοκύριακου με δύο ομάδες να παλεύουν για τη ζωή τους στη ζώνη του υποβιβασμού.

Άστον Βίλα και Γουέστ Χαμ αγωνίζονται μεταξύ τους στο πλαίσιο της αγγλικής Πρέμιερ Λιγκ. Η Άστον Βίλα προηγείται αυτή τη στιγμή με σκορ 1-0.

Αυτό το βίντεο πρέπει να βοηθήσει

Σε μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση της Premier League, η Άστον Βίλα αντιμετωπίζει τη Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ στο στάδιο Amex. Με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στην 16η και 17η θέση αντίστοιχα, ο αγώνας υπόσχεται θρίλερ

Και οι δύο ομάδες αγωνίζονται το τελευταίο διάστημα, με τη Βίλα να χάνει τα 3 τελευταία παιχνίδια της, ενώ η Γουέστ Χαμ δεν έχει κερδίσει ακόμα στα 4 τελευταία παιχνίδια της. Ωστόσο, και οι δύο διαθέτουν ταλαντούχους ποδοσφαιριστές που θα πρέπει να είναι σε θέση να προσφέρουν ένα καλό θέαμα

Με μόλις 1 βαθμό να χωρίζει αυτές τις δύο ομάδες στο παιχνίδι, είναι βέβαιο ότι θα είναι γεμάτο συγκινήσεις. Έτσι, αν ψάχνετε για ένα παιχνίδι για να πάρετε τα δόντια σας, τότε μην ψάχνετε άλλο από το Aston Villa - West Ham!

Περίληψη αγώνα

Άστον Βίλα και Γουέστ Χαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Βίλα Παρκ για την Premier League το απόγευμα του Σαββάτου.

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Michail Antonio, αλλά η Βίλα αντέδρασε μετά την ανάπαυλα με τον Trezeguet. Στη συνέχεια οι δύο πλευρές αντάλλαξαν ευκαιρίες πριν τελικά συμβιβαστούν με το βαθμό της ισοπαλίας.

Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι και οι δύο ομάδες παραμένουν στη μέση της βαθμολογίας, με την Aston Villa να έχει πλέον 28 βαθμούς σε 27 αγώνες, ενώ η West Ham παραμένει στους 35 βαθμούς σε 28 αγώνες.

Σε ένα σφιχτό και αμφίρροπο πρώτο λεπτό, η Γουέστ Χαμ ήταν αυτή που είχε την πρώτη πραγματική ευκαιρία του αγώνα, όταν ο Φελίπε Άντερσον βρήκε χώρο στην περιοχή, αλλά το σουτ του απέκρουσε σωστά ο Τομ Χίτον στην εστία της Βίλα.

Στη συνέχεια η Βίλα άρχισε να έχει περισσότερη κατοχή και έφτασε κοντά στο να πάρει το προβάδισμα, όταν το ελεύθερο σουτ του Τζακ Γκρεαλισούφντ έδιωξε ο Λουκάς Φαμπιάνσκι στην εστία της Γουέστ Χαμ. Ωστόσο, κόντρα στη ροή του αγώνα, η Γουέστ Χαμ ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο 32ο λεπτό. Ο Πάμπλο Φορνάλς επέλεξε τον Αντόνιο με μια υπέροχη σέντρα και αυτός δεν έκανε λάθος με μια δυνατή κεφαλιά που πέρασε τον Χίτον.

Η Βίλα ξεκίνησε και πάλι δυνατά μετά το ημίχρονο και ισοφάρισε μέσα σε πέντε λεπτά από την επανέναρξη, όταν η πάσα του Wesleyufffds βρήκε τον Trezeguet και αυτός πλάσαρε δίπλα από τον Fabianski στην κάτω γωνία.

και οι δύο ομάδες πίεσαν για τη νίκη, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει το τόσο σημαντικό δεύτερο γκολ και αναγκάστηκαν να συμβιβαστούν με έναν βαθμό η καθεμία.

Σημαντικές στιγμές

1) Στο πρώτο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες είχαν καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τον Jack Grealish της Aston Villa και τον Felipe Anderson της West Ham να πλησιάζουν.

2) Η Γουέστ Χαμ πήρε προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο με αυτογκόλ του Τάιρον Μινγκς της Άστον Βίλα.

3) Η Άστον Βίλα ισοφάρισε λίγο αργότερα με υπέροχο τελείωμα του Ανουάρ Ελ Γκαζί.

4) Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι στα τελευταία στάδια, αλλά τελικά έμεινε στην ισοπαλία με 1-1.

Άνθρωπος του αγώνα

Η Άστον Βίλα και η Γουέστ Χαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Βίλα Παρκ, σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με αυτογκόλ του αμυντικού της Βίλα, Έζρι Κόνσα, αλλά η Βίλα αντέδρασε μετά την ανάπαυλα με τον αναπληρωματικό Όλι Γουάτκινς

Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να ξεχωρίσουν και αναγκάστηκαν να συμβιβαστούν με έναν βαθμό έκαστη. Εδώ είναι η επιλογή μας για τον άνθρωπο του αγώνα.

Ο Jack Grealish της Aston Villa ήταν για άλλη μια φορά στο επίκεντρο όλων των καλών αποτελεσμάτων της ομάδας του, δημιουργώντας προβλήματα στην άμυνα της West Ham όλο το απόγευμα με το άμεσο τρέξιμο και τον έλεγχο από κοντά. Δημιούργησε το γκολ της ισοφάρισης του Γουάτκινς με μια καλοζυγισμένη σέντρα και ήταν ένα μόνιμο αγκάθι στα πλευρά των Σφυριών. Ο Grealish εξελίσσεται γρήγορα σε έναν από τους πιο συναρπαστικούς παίκτες της Premier League και έδειξε γιατί σήμερα με άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση.

Η απόδοση της Βίλα

Δυνατή εμφάνιση πραγματοποίησε η Άστον Βίλα κόντρα στη Γουέστ Χαμ, με την ομάδα να δουλεύει σκληρά για να πάρει αποτέλεσμα. Το ισόπαλο 1-1 αντικατοπτρίζει δίκαια το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για τη νίκη. Η Βίλα θα είναι ευχαριστημένη από την προσπάθειά της και θα προσπαθήσει να χτίσει πάνω σε αυτό το θετικό αποτέλεσμα στο επόμενο παιχνίδι της.

Η απόδοση της Γουέστ Χαμ

Η Άστον Βίλα και η Γουέστ Χαμ συναντήθηκαν για δεύτερη φορά φέτος στο Βίλα Παρκ και αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε νωρίς στο πρώτο ημίχρονο με εύστοχο τελείωμα του Φελίπε Άντερσον, αλλά η Άστον Βίλα ισοφάρισε λίγο αργότερα με το καθαρό τελείωμα του Ανουάρ Ελ Γκαζί

Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να βρει την άκρη. Το αποτέλεσμα σημαίνει ότι και οι δύο ομάδες παραμένουν αήττητες το 2020

Ήταν ένα περιπετειώδες παιχνίδι και οι δύο ομάδες θα είναι ευχαριστημένες με τον βαθμό. Ακολουθούν μερικές σκέψεις για την εμφάνιση της Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ ξεκίνησε δυνατά το ματς και προηγήθηκε με ένα καλοδουλεμένο γκολ του Φελίπε Άντερσον. Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ έκοψε από την αριστερή πλευρά και με ψύχραιμο τελείωμα βρήκε την κάτω γωνία. Ήταν ένα εξαιρετικό ξεκίνημα για τη Γουέστ Χαμ και στάθηκε άτυχη που δεν διεύρυνε το προβάδισμά της λίγο αργότερα

Ωστόσο, η Άστον Βίλα ισοφάρισε κόντρα στην εξέλιξη του αγώνα με το κοντινό πλασέ του Ανουάρ Ελ Γκαζί. Ήταν κακή η άμυνα της Γουέστ Χαμ, η οποία δεν κατάφερε να καθαρίσει τις γραμμές της μετά από κόρνερ. Συνολικά, ήταν μια καλή αντίδραση από την Aston Villa, αφού βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ

Στο δεύτερο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν το δολοφονικό άγγιγμα μπροστά από την εστία. Ο αναπληρωματικός Sebastien Haller έφτασε κοντά για τη West Ham με κεφαλιά που πέρασε μόλις δίπλα από το δοκάρι, ενώ ο Jack Grealish είδε το ελεύθερο σουτ του να απομακρύνεται από τη γραμμή από τον Declan Rice στις καθυστερήσεις

Ήταν συνολικά ένα διασκεδαστικό παιχνίδι και οι δύο ομάδες θα είναι ευχαριστημένες με τον βαθμό, δεδομένου του πόσο σφιχτά είναι τα πράγματα στην κορυφή του πίνακα της Premier League αυτή τη στιγμή.

Τι λένε οι οπαδοί

Άστον Βίλα - Γουέστ Χαμ 1-1

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι, αλλά στο τέλος Άστον Βίλα και Γουέστ Χαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Οι οπαδοί λένε ότι ήταν ένα καλό παιχνίδι, αλλά είναι απογοητευμένοι που καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη. Κάποιοι από τους οπαδούς της Άστον Βίλα κατηγορούν τον τερματοφύλακα της Γουέστ Χαμ, Άντριαν, για το γκολ της ισοφάρισης, ενώ κάποιοι από τους οπαδούς της Γουέστ Χαμ κατηγορούν τον επιθετικό της Άστον Βίλα, Γκάμπι Άγκμπονλαχόρ, ότι έχασε μια χρυσή ευκαιρία να σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα. Συνολικά, και οι δύο ομάδες οπαδών φαίνεται να είναι ευχαριστημένες με το αποτέλεσμα και ανυπομονούν για το επόμενο παιχνίδι.

Κοιτάζοντας μπροστά

Ο επόμενος αγώνας για την Άστον Βίλα είναι με τη Γουέστ Χαμ στις 12 Ιανουαρίου. Πρόκειται για ένα δύσκολο παιχνίδι, καθώς η Γουέστ Χαμ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 4η θέση της Πρέμιερ Λιγκ. Ωστόσο, η Άστον Βίλα τα πηγαίνει καλά το τελευταίο διάστημα και βρίσκεται στην 7η θέση. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί ενδεχομένως να κερδίσει αυτό το ματς και να ανέβει στη βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Aston Villa - West Ham Αποτελέσματα

Η τελευταία φορά που αυτές οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους ήταν στις 27 Οκτωβρίου 2019. Το αποτέλεσμα εκείνης της αναμέτρησης ήταν ισοπαλία 1-1. Ωστόσο, είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι η Aston Villa έχει κερδίσει τα 3 από τα 5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ αυτών των δύο ομάδων. Αυτό δείχνει ότι έχει τη δυνατότητα να κερδίσει και αυτό το επερχόμενο παιχνίδι.

Το Aston Villa - West Ham είναι ένας επερχόμενος ποδοσφαιρικός αγώνας που θα διεξαχθεί στις 27 Αυγούστου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Villa Park στο Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας. Μπορείτε να βρείτε εισιτήρια για αυτόν τον αγώνα εδώ