558 Total passes 283
476 Passes accurate 211
45'
90'

Το Κύπελλο Αγγλίας είναι η παλαιότερη ποδοσφαιρική διοργάνωση στον κόσμο και ο φετινός τελικός μεταξύ της Άρσεναλ και της Λιντς Γιουνάιτεντ σηματοδότησε ένα ορόσημο στην ιστορία του. Σε ένα παιχνίδι που ήταν συναρπαστικό από την αρχή μέχρι το τέλος, η Λιντς κέρδισε 3-2 στα πέναλτι, αφού η Άρσεναλ σκόραρε δύο φορές στην παράταση. Ο αγώνας αποτέλεσε θέαμα για τους οπαδούς και των δύο ομάδων, καθώς και για τους θεατές παγκοσμίως.

Το arsenal - leeds σήμερα είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Άρσεναλ και της Λιντς Γιουνάιτεντ. Θα διεξαχθεί στο Emirates Stadium στο Λονδίνο της Αγγλίας το Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου.

Άρσεναλ - Λιντς ζωντανή μετάδοση: Leeds: Παρακολουθήστε τους Gunners να αντιμετωπίζουν τους Whites σε μια μάχη δύο κορυφαίων ομάδων. Ποιος θα βγει νικητής

Περίληψη αγώνα

Ήταν ένα ματς που θα ξεχάσει η Άρσεναλ, καθώς ηττήθηκε ολοκληρωτικά από τη Λιντς Γιουνάιτεντ. Οι "κανονιέρηδες" δεν είχαν καμία απάντηση στο υψηλής έντασης πρέσινγκ και τα κλινικά τελειώματα των "λευκών", με τον Πάτρικ Μπάμφορντ ειδικότερα να τους δημιουργεί κάθε είδους προβλήματα.

Η Άρσεναλ είχε κάποιες δικές της ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να τις εκμεταλλευτεί και τελικά έχασε με 50-0. Ήταν ένα ταπεινωτικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Mikel Arteta, η οποία θα πρέπει να ανακάμψει γρήγορα αν θέλει να έχει ελπίδες πρόκρισης στο Champions League την επόμενη σεζόν.

Στιγμιότυπα

Η Άρσεναλ και η Λιντς Γιουνάιτεντ αναμετρήθηκαν σήμερα σε ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, αλλά η Άρσεναλ ήταν αυτή που τελικά επικράτησε με 2-1. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ωστόσο, η Άρσεναλ ήταν αυτή που βρήκε πρώτη το δρόμο προς τα δίχτυα, χάρη σε ένα εύστοχο γκολ του επιθετικού Pierre-Emerick Aubameyang. Η Leeds ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον Stuart Dallas, αλλά η Arsenal ανέκτησε το προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο με τον Alexandre Lacazette. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια πιο τεταμένη υπόθεση, με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να βρει την υπέρβαση. Ωστόσο, η Άρσεναλ κράτησε τη νίκη και βρίσκεται πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Premier League!

Παρατάξεις

Άρσεναλ: Ozil, Lacazette, Aubameyang

Λιντς: Peacock-Farrell, Ayling, Jansson, Cooper, Berardi, Phillips, Alioski Klich Roofe, Harrison

Αρσεναλ: Macey*Forster**Mertesacker***Nketiah****Welbeck*****Iwobi******Willock********Jenkinson*********Sead Kolasinac. out: Τσεχ (65'), Χόλντινγκ (69'), Τσέιμπερς (81')

Λιντς:: Casilla*, Douglas**Dallas***Baker****Robertson******Hernandez*******Roofe. out: Peacock-Farrell (51'), Ayling (57'), Jansson (75')

Η μάχη των αήττητων ομάδων στην Premier League, καθώς η Άρσεναλ αντιμετωπίζει τη Λιντς στο Elland Road! Οι "κανονιέρηδες" θέλουν να συνεχίσουν την καλή τους φόρμα μετά το δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν, ενώ η Λιντς θα ελπίζει να συνεχίσει το παραμυθένιο ξεκίνημά της και να πάρει άλλη μια μεγάλη νίκη

Αυτό αναμένεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που παίζουν εξαιρετικό ποδόσφαιρο αυτή τη στιγμή. Η Άρσεναλ πετάει ψηλά στην κορυφή του πίνακα χάρη σε ένα σπινθηροβόλο επιθετικό παιχνίδι, ενώ η Λιντς εντυπωσιάζει τους πάντες με το στιλ της υψηλής πίεσης

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα ταιριάξουν αυτές οι δύο ομάδες μεταξύ τους. Η επίθεση της Άρσεναλ καθοδηγείται από τους Mesut Ozil και Alexandre Lacazette, ενώ ο Pierre-Emerick Aubameyang είναι πάντα μια απειλή από τον πάγκο. Οι βασικοί άνδρες της Leeds μπροστά είναι οι Kemar Roofe και Patrick Bamford, αλλά έχουν επίσης πολλές επιλογές στα άκρα με τους Jack Harrison και Ezgjan Alioski να είναι ικανοί να προκαλέσουν προβλήματα

Η μάχη-κλειδί θα μπορούσε κάλλιστα να είναι στη μεσαία γραμμή, όπου ο Granit Xhaka θα πρέπει να είναι σε φόρμα για να σταματήσει τον Kalvin Phillips από το να υπαγορεύει τις διαδικασίες. Θα πρέπει να είναι μια κλειστή αναμέτρηση, αλλά δίνουμε στην Άρσεναλ το προβάδισμα λόγω της ανώτερης ποιότητάς της στην επίθεση

Προβλέψεις: Λιντς: Άρσεναλ 2-1

Η απόδοση της Άρσεναλ

Ήταν μια μικτή μέρα για την Άρσεναλ, καθώς αντιμετώπισε τη Λιντς για την Premier League. Οι "κανονιέρηδες" ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν με τον Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ, αλλά λίγο αργότερα δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Ροντρίγκο. Ακολούθησε μια αναμπουμπούλα στο τέρμα και τελικά η Άρσεναλ επανέφερε το προβάδισμά της με τον Αλεξάντρ Λακαζέτ.

Η Λιντς είχε στη συνέχεια ένα καλό διάστημα πίεσης και έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά η Άρσεναλ κράτησε γερά και πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα 2-1. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για γκολ. Ωστόσο, η Άρσεναλ ήταν αυτή που τελικά βγήκε νικήτρια, με τον Aubameyang να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι στις καθυστερήσεις και να σφραγίζει τη νίκη με 3-1.

Τι μάθαμε λοιπόν από αυτό το παιχνίδι Λοιπόν, πρώτον, η πρώτη τριάδα της Άρσεναλ με τους Aubameyang, Lacazette και Nicolas Pepe δείχνει πραγματικά πολύ επικίνδυνη. Δεύτερον, η άμυνα των "κανονιέρηδων" εξακολουθεί να είναι κάπως ευάλωτη και θα πρέπει να αυστηροποιηθεί αν θέλουν να διεκδικήσουν τις διακρίσεις αυτή τη σεζόν. Τρίτον, η ομάδα του Mikel Arteta έδειξε μεγάλο χαρακτήρα για να έρθει από την πλάτη και να κερδίσει αυτό το παιχνίδι - κάτι που θα την βοηθήσει για το υπόλοιπο της εκστρατείας.

Η απόδοση της Leeds

Οι "λευκοί" κατέβαλαν γενναία προσπάθεια σήμερα απέναντι στην Άρσεναλ, αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν. Ήταν ένα δύσκολο ματς για τη Λιντς, που αντιμετώπισε μια δυνατή ομάδα των Κανονιέρηδων. Ωστόσο, η ομάδα έδειξε καρδιά και αποφασιστικότητα και τα έδωσε όλα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Συνολικά, ήταν μια καλή εμφάνιση από τη Λιντς Γιουνάιτεντ.

Άνθρωπος του αγώνα

Ο Μεσούτ Οζίλ της Άρσεναλ αναδείχθηκε man of the match μετά την εξαιρετική του εμφάνιση απέναντι στη Λιντς. Ο Γερμανός πλέι μέικερ ήταν σε εκπληκτική φόρμα, δίνοντας δύο ασίστ και σκοράροντας ένα γκολ, καθώς η Άρσεναλ ήταν νικήτρια με 4-1.

Τι ακολουθεί

Ο επόμενος μεγάλος αγώνας για την Άρσεναλ είναι απέναντι στην άσπονδη αντίπαλό της, την Τότεναμ. Αυτό είναι πάντα ένα καυτό παιχνίδι και με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη θέση τους στην κατηγορία, υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Φροντίστε να συντονιστείτε και να παρακολουθήσετε όλη τη δράση!

Αντιδράσεις των οπαδών

Ο αγώνας Άρσεναλ - Λιντς ήταν ένα πολυαναμενόμενο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν ισχυρά ρεκόρ. Ο αγώνας δεν απογοήτευσε, καθώς η Άρσεναλ νίκησε τη Λιντς με 50-0. Οι οπαδοί και των δύο ομάδων έσπευσαν να αντιδράσουν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

Πολλοί οπαδοί της Άρσεναλ ήταν ενθουσιασμένοι με το αποτέλεσμα και πήγαν στο Twitter για να μοιραστούν τον ενθουσιασμό τους. Ένας οπαδός μάλιστα αστειεύτηκε ότι το σκορ θα έπρεπε να είναι ακόμη υψηλότερο. Άλλοι οπαδοί της Άρσεναλ επαίνεσαν την απόδοση της ομάδας και ξεχώρισαν παίκτες όπως ο Μεσούτ Οζίλ και ο Αλέξις Σάντσες για το σπουδαίο παιχνίδι τους

Οι οπαδοί της Leeds ήταν προφανώς απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα, αλλά κάποιοι προσπάθησαν να βρουν θετικά στοιχεία στην εμφάνιση. Ένας οπαδός τόνισε ότι παρά τη βαριά ήττα, η Λιντς κατάφερε να κρατήσει καθαρό το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Ένας άλλος είπε ότι η ομάδα θα μάθει από αυτή την ήττα και θα επιστρέψει πιο δυνατή την επόμενη φορά

Συνολικά, ήταν ένας σπουδαίος αγώνας με πολλή διασκέδαση για τους οπαδούς και των δύο ομάδων

" είναι ένας αγώνας μεταξύ της Arsenal και της Leeds. Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν στην αγγλική Premier League.

Είναι η Άρσεναλ καλύτερη από τη Λιντς

Πώς συγκρίνεται η Arsenal FC με τη Leeds United Με 89, η Arsenal FC έχει τώρα υψηλότερο δείκτη απόδοσης 1v1. Η Leeds United έχει πετύχει συνολικά 42 γκολ, ενώ η Arsenal FC έχει πετύχει 56 γκολ. Κατά την άποψή μας, η ArsenalFC θα κέρδιζε το παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται το παιχνίδι Άρσεναλ - Λιντς

Δίκτυο ΗΠΑ

Ποιος σκόραρε για την Άρσεναλ σήμερα εναντίον της Λιντς

Μετά τη συναρπαστική νίκη της με 2-1 επί της Λιντς Γιουνάιτεντ, η Άρσεναλ αύξησε σήμερα τη διαφορά της από τη σκληρή αντίπαλο Τότεναμστην τέταρτη θέση στους τέσσερις βαθμούς. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν γρήγορα, με τον Eddie Nketiah να σκοράρει μετά από ένα τρομερό λάθος του τερματοφύλακα της Leeds, Illan Meslier, στο πρώτο πεντάλεπτο.

Ποιος είναι ο άνθρωπος του αγώνα Άρσεναλ - Λιντς

Abel Nketiah

Τι ώρα είναι η αναμέτρηση Άρσεναλ - Λιντς

Τι ώρα ξεκίνησε η αναμέτρηση της Λιντς σήμερα

AFC Bournemouth - Leeds, η κατάσταση του αγώνα και η ώρα έναρξης για αγώνες ποδοσφαίρου

Πού μπορώ να παρακολουθήσω ζωντανά τον αγώνα Άρσεναλ - Λιντς

Λιντς εναντίον Άρσεναλ: Τηλεόραση και ζωντανή μετάδοση Η ζωντανή κάλυψη αυτού του αγώνα θα ξεκινήσει στη 1μμ στο Sky Main Event in Sports και στο Sky Sports Premier League.

Πώς μπορώ να παρακολουθήσω την αναμέτρηση Άρσεναλ - Λιντς

Το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League θα μεταδώσουν τον αγώνα, ενώ οι χρήστες του Sky μπορούν να τον μεταδώσουν μέσω του SkyGo και να δουν τα στιγμιότυπα του αγώνα στην ιστοσελίδα του Sky Sportsκαι στην εφαρμογή για κινητά. Το μεσημέρι θα ξεκινήσει η κάλυψη του αγώνα.

Είναι το παιχνίδι της Άρσεναλ στο BT Sport

Οι Κανονιέρηδες στην τηλεόραση Τα τηλεοπτικά παιχνίδια της Premier League για την Άρσεναλ μεταδίδονται από το Sky Sports, το BT Sport και το Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup προβάλλονται από το BBC και το ITV, οι αγώνες του Carabao Cup μεταδίδονται από το Sky Sports και οι αγώνες του UEFA Europa Leagueαπό το BT Sport.

Η Άρσεναλ νίκησε σήμερα τη Λιντς

Καθώς η Άρσεναλ νίκησε τη Λιντς, ο Μαρτινέλι σκόραρε δύο φορές. Η Άρσεναλ νίκησε με σχετική ευκολία 4-1 τη Λιντς Γιουνάιτεντ, καθώς ο Γκαμπριέλ Μαρτινέλι σημείωσετο πρώτο του χατ τρικ στην Premier League.

Τι ώρα είναι η Άρσεναλ σήμερα ποδοσφαιρικοί αγώνες Σήμερα είναι προγραμματισμένοι για τις 11:30 μ.μ., Άρσεναλ - ΆστονΒίλα

Ποια είναι τα αποτελέσματα της Premiership

Αποτελέσματα για το παιχνίδιΚατάσταση αγώνα / ώρα έναρξηςFTLiverpool 2 Everton 0FTBrighton 2 Southampton2FTBurnley 1 Wolves 1FTChelsea West Ham0

Τι συνέβη στη Λιντς Γιουνάιτεντ

Λόγω οικονομικών δυσκολιών, θα υποβιβαζόταν από την Championship (δεύτερη κατηγορία) για άλλη μια φορά το 2019 και ο σύλλογος βρισκόταν στα πρόθυρα του αποκλεισμού από την Football League. Παρά την εξεύρεση νέου αγοραστή, ο σύλλογος εξακολουθούσε να στερείται 12 βαθμούς λόγω της εισόδου του σε καθεστώς διαχείρισης (επειδή η Μπόλτον τερμάτισε στην τελευταία τριάδα της Championship).