503 Passes accurate 131
45'
90'

Η Φούλαμ και η Άρσεναλ είναι δύο από τους πιο επιτυχημένους συλλόγους της αγγλικής Premier League. Ωστόσο, η πρόσφατη ιστορία τις έχει δει να έρχονται αντιμέτωπες πολλές φορές. Αυτό το άρθρο θα ρίξει μια ματιά στις πιο αξιοσημείωτες συγκρούσεις τους μέχρι σήμερα και πώς αυτές διαμόρφωσαν την καριέρα της κάθε ομάδας.

Η πρόβλεψη του αγώνα Φούλαμ - Άρσεναλ είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ της Φούλαμ και της Άρσεναλ. Οι δύο ομάδες αγωνίζονται στην αγγλική Premier League.

Αυτό το βίντεο θα πρέπει να βοηθήσει

Φούλαμ - Άρσεναλ: Fulham: Ο πιο καυτός αγώνας του Σαββατοκύριακου

Φούλαμ - Άρσεναλ: Head-to-Head

Κοιτάζοντας το head-to-head ρεκόρ, η Φούλαμ είναι αυτή που έχει τα καλύτερα αποτελέσματα τα τελευταία χρόνια. Έχει κερδίσει τις τέσσερις από τις έξι τελευταίες συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, συμπεριλαμβανομένης της νίκης με 1-0 στο Craven Cottage τον Αύγουστο.

Η τελευταία νίκη της Άρσεναλ απέναντι στη Φούλαμ σημειώθηκε τον Ιανουάριο του 2014, όταν επικράτησε με 2-0 στο Emirates Stadium. Ωστόσο, έχασε με 5-1 από τη Φούλαμ στην τελευταία της επίσκεψη στο Craven Cottage τον Αύγουστο του 2018.

Αποτελέσματα Φούλαμ - Άρσεναλ: Φούλαμ - Άρσεναλ

Η πρόσφατη φόρμα της Φούλαμ κόντρα στην Άρσεναλ θα της δώσει μεγάλη αυτοπεποίθηση ενόψει αυτού του αγώνα. Έχει κερδίσει τις τέσσερις από τις τελευταίες έξι συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, συμπεριλαμβανομένης της νίκης με 1-0 στο Craven Cottage τον Αύγουστο.

Φούλαμ - Άρσεναλ 1-5

Φούλαμ: Στα χαρτιά, αυτή η νίκη μοιάζει με άνετη νίκη της Άρσεναλ, αλλά μην ξεγελιέστε από αυτό το σκορ. Ήταν ένα σφιχτό παιχνίδι μέχρι που η Άρσεναλ πέτυχε τρία γρήγορα γκολ στις καθυστερήσεις για να σφραγίσει τη νίκη

Ήταν μια πολύ αναγκαία νίκη για την Άρσεναλ μετά την ήττα στα δύο πρώτα παιχνίδια της σεζόν και θα της δώσει ώθηση ενόψει των επόμενων αγώνων της.

Φούλαμ - Άρσεναλ: Φούλαμ: Αποτελέσματα

Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί συνολικά 48 φορές, με την Άρσεναλ να έχει κερδίσει 33 παιχνίδια, τη Φούλαμ 8 νίκες και 7 ισοπαλίες.

Στην τελευταία συνάντηση των δύο ομάδων, η Άρσεναλ επικράτησε με 5-1 στο Emirates Stadium. Τα γκολ πέτυχαν οι Mesut ufffdzil (2), Alexis Sufffdnchez, Alex Iwobi και Olivier Giroud.

Η πιο πρόσφατη νίκη της Φούλαμ απέναντι στην Άρσεναλ ήταν το 2013, όταν την κέρδισε με 2-1 στο Craven Cottage. Οι Dimitar Berbatov και Ashkan Dejagah ήταν στο φύλλο αγώνα για τη Fulham, ενώ ο Kieran Gibbs πέτυχε ένα γκολ παρηγοριάς στις καθυστερήσεις για την Arsenal.

Το εντός έδρας ρεκόρ της Φούλαμ κόντρα στην Άρσεναλ δεν είναι πολύ κακό, με 4 νίκες, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες σε 12 παιχνίδια. Ωστόσο, το εκτός έδρας ρεκόρ της είναι πολύ κακό, με μόλις 1 νίκη, 3 ισοπαλίες και 11 ήττες σε 15 παιχνίδια.

Η Άρσεναλ αυτή τη στιγμή είναι αήττητη σε 22 παιχνίδια με τη Φούλαμ σε όλες τις διοργανώσεις (W16 D6).

Φούλαμ - Άρσεναλ: 1-5

Δύσκολη μέρα για τη Φούλαμ, καθώς ηττήθηκε με 1-5 από την Άρσεναλ. Οι Κανονιέρηδες είχαν τον απόλυτο έλεγχο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και στο τέλος βγήκαν άξιοι νικητές

Η Φούλαμ ξεκίνησε αρκετά έξυπνα και είχε κάποια πίεση από νωρίς, αλλά η Άρσεναλ ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα χάρη σε ένα εύστοχο γκολ του Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ. Ο Γκαμπονέζος επιθετικός έπιασε μια μπαλιά από τον Mesut Ozil πριν περάσει ήρεμα τον Sergio Rico στην εστία της Fulham

Η Φούλαμ αντέδρασε αρκετά καλά και είχε καλή κατοχή της μπάλας, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει καμία ξεκάθαρη ευκαιρία και η Άρσεναλ διπλασίασε το προβάδισμά της λίγο πριν το ημίχρονο. Ο Αλεξάντρ Λακαζέτ ήταν ο σκόρερ, πιάνοντας άλλη μια εξαιρετική πάσα από τον Οζίλ πριν τελειώσει εμφατικά δίπλα από τον Ρίκο

Το δεύτερο ημίχρονο έμοιαζε πολύ με το πρώτο, με τη Φούλαμ να μην μπορεί να πάρει πραγματικά μπρος και την Άρσεναλ να δείχνει επικίνδυνη κάθε φορά που έβγαινε μπροστά. Το τρίτο της γκολ ήρθε χάρη σε αυτογκόλ του Denis Odoi, ο οποίος απέκρουσε ένα σουτ του Aubameyang στα δικά του δίχτυα υπό την πίεση του Laurent Koscielny

Η Άρσεναλ όμως δεν είχε τελειώσει εκεί και πρόσθεσε άλλα δύο γκολ στις καθυστερήσεις για να ρίξει αλάτι στις πληγές της Φούλαμ. Πρώτα, ο αναπληρωματικός Aaron Ramsey σκόραρε με χαμηλό σουτ αφού τον επέλεξε ο Lacazette- στη συνέχεια, ο Aubameyang πήρε το δεύτερο του στο παιχνίδι με ένα άλλο κλινικό τελείωμα μετά από καλή δουλειά του Ramsey

Ήταν μια απογοητευτική μέρα για τη Φούλαμ, η οποία ποτέ δεν έδειχνε να παίρνει κάτι από το παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα της Άρσεναλ. Θα πρέπει να βελτιωθεί σημαντικά αν θέλει να έχει ελπίδες επιβίωσης αυτή τη σεζόν.

Φούλαμ - Μάντσεστερ Σίτι: Φούλαρ: Αποτελέσματα

Αμφίρροπο παιχνίδι ανάμεσα στη Φούλαμ και τη Μάντσεστερ Σίτι, με τη Σίτι να κερδίζει τελικά με 1-5. Οι οπαδοί της Άρσεναλ θα είναι ευχαριστημένοι που είδαν την καλή φόρμα της ομάδας τους να συνεχίζεται απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο.

Άρσεναλ - Φούλαμ: Φούλαμ: Ο σημερινός αγώνας

Οι δύο αντίπαλοι του Λονδίνου θα αναμετρηθούν σήμερα σε ένα ματς που σίγουρα θα είναι γεμάτο δράση. Η Φούλαμ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Άρσεναλ βρίσκεται στη 10η θέση, οπότε και οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν τη νίκη για να ενισχύσουν τις πιθανότητές τους να ανέβουν στη βαθμολογία.

Στην τελευταία τους συνάντηση τον Οκτώβριο, η Άρσεναλ επικράτησε με 1-5 στο Craven Cottage. Ωστόσο, η Φούλαμ θα ελπίζει σε ένα καλύτερο αποτέλεσμα αυτή τη φορά, ειδικά από τη στιγμή που θα παίξει στην έδρα της στο Emirates Stadium.

Και οι δύο ομάδες είχαν κάποια σκαμπανεβάσματα αυτή τη σεζόν, αλλά η Άρσεναλ είναι σίγουρα το φαβορί στο σημερινό παιχνίδι. Ωστόσο, με οτιδήποτε συμβαίνει στο ποδόσφαιρο, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί, οπότε θα πρέπει να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι παρ' όλα αυτά.

Το "Φούλαμ - Τσέλσι

" είναι ένας αγώνας μεταξύ δύο ποδοσφαιρικών συλλόγων. Έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί το Σάββατο, 3 Φεβρουαρίου 2018 στο Emirates Stadium στο Λονδίνο.

Ποιος σκόραρε στο παιχνίδι Άρσεναλ - Φούλαμ

Τοκαθυστερημένο χτύπημα του Νκετία αρνείται τη νίκη της Φούλαμ. Αναπληρωματικός Για να αποτρέψει τη νίκη της Φούλαμ στη μάχη της για την ασφάλεια, ο Έντι Νκετία σκόραρε

στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου και έδωσε στην Άρσεναλ την εντός έδρας ισοπαλία 1-1.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Άρσεναλ - Φούλαμ

Η ζωντανή μετάδοση του αγώνα Άρσεναλ - Φούλαμ θα ξεκινήσει στη 1 μ.μ. με σέντρα στη 1.30 μ.μ. από το Sky Sports Premier League και το Main Event

.

Ποιος σκόραρε για την Άρσεναλ εναντίον της Λιντς

Την Κυριακή στο Emirates Stadium, η Άρσεναλ νίκησε τους επίμονους φιλοξενούμενους με 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Eddie Nketiah στο πρώτο μέρος και μια αποβολή για τη Λιντς. Η νίκη αυτή ενισχύει τη θέση της Άρσεναλ στην πρώτη τετράδα και τη θωρακίζει πριν από μια αντιπαλότητα υψηλού επιπέδου στο Βόρειο Λονδίνο

.

Θα προβληθεί σήμερα τηλεοπτικά ο αγώνας της Φούλαμ

Νις - Φούλαμ είναι ο επόμενος αγώνας της Φούλαμ που θα προβληθεί τηλεοπτικά. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 16 Ιουλίου

2022 και αρχίζει στις 20:15.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται σήμερα η Φούλαμ

Οι αγώνες της Premier League για τη Φούλαμ θα μεταδοθούν από τα Sky Sports, BT Sport και Amazon Prime. Οι αγώνες του FA Cup θα προβληθούν από το BBC και το ITV. Οι αγώνες του Carabao Cup θα μεταδοθούν από το Sky Sports

.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω τον σημερινό αγώνα της Φούλαμ

Χρησιμοποιώντας υπολογιστή ή φορητό υπολογιστή: Την ημέρα του αγώνα, η ζωντανή μετάδοση θα είναι προσβάσιμη στην αρχική σελίδα www.tv.fulhamfc.com. Απλά μετακινηθείτε στην περιοχή FFCtv LIVE, επιλέξτε την επιλογή Live Stream

και, στη συνέχεια, συνδεθείτε με το λογαριασμό σας για να τη δείτε. Το ιδανικό πρόγραμμα περιήγησης για αυτή την υπηρεσία είναι το Google Chrome.

Είναι η Φούλαμ μια σικ περιοχή

Ενδιαφέρον γεγονός από την Propertalis: Ο αριθμός των βικτοριανών κατοικιών στο Φούλαμ είναι ίσως ο υψηλότερος σε όλο το Λονδίνο

. Όπως στις αγαπημένες σας ταινίες, οι δρόμοι του είναι γεμάτοι από κομψά βικτοριανά και εδουαρδιανά σπίτια.

Ποιοι είναι οι μεγαλύτεροι αντίπαλοι της Άρσεναλ

Το ντέρμπι του Βόρειου Λονδίνου, το οποίο αναφέρεται στα παιχνίδια μεταξύ της Άρσεναλ και της Τότεναμ Χότσπορ

, είναι η μακροβιότερη και πιο έντονη αντιπαλότητα μεταξύ των δύο ομάδων.

Ποια είναι τα αποτελέσματα της Premiership

ποδοσφαιρικά αποτελέσματα Κατάταξηαγώνων και ώρα έναρξης FT Έβερτον 0 FT, Λίβερπουλ 2 Σαουθάμπτον 2 Μπράιτον 2FT Γουλβς 0-1 Μπέρνλι FT Γουέστ

Χαμ 0 Τσέλσι 1

Τι ώρα είναι σήμερα η Άρσεναλ

ποδοσφαιρικοί αγώνες Σήμερα είναι προγραμματισμένοι για τις 11:30 μ.μ., Άρσεναλ - Άστον