655 Passes accurate 185
45'
90'

Η Άρσεναλ και η Έβερτον είναι δύο από τις πιο επιτυχημένες ομάδες της Αγγλίας, αλλά αυτό το Σαββατοκύριακο αναμετρώνται στο Goodison Park. Η Άρσεναλ είναι ένας σύλλογος με πλούσια ιστορία, ενώ η Έβερτον υπάρχει για περισσότερα από 100 χρόνια. Και οι δύο έχουν παθιασμένους οπαδούς που θα παρακολουθούν στενά για να δουν πώς θα τα πάει η ομάδα τους απέναντι στην άλλη.

Ο αγώνας Άρσεναλ - Έβερτον είναι ένας αγώνας μεταξύ δύο ποδοσφαιρικών συλλόγων. Η Arsenal κέρδισε τον αγώνα με 7-0, με γκολ των Olivier Giroud, Alexis Sanchez, Mesut Ozil, Hector Bellerin, Laurent Koscielny και Aaron Ramsey.

Αυτό το βίντεο πρέπει να βοηθήσει

Φίλοι μου, ήρθε η ώρα να ετοιμαστείτε για έναν από τους μεγαλύτερους αγώνες της σεζόν. Η Άρσεναλ και η Έβερτον θα αναμετρηθούν σήμερα σε έναν αγώνα της Premier League που σίγουρα θα είναι συναρπαστικός! Ποιος θα βγει νικητής Συντονιστείτε για να το μάθετε!

Πού μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση Άρσεναλ - Έβερτον

Αν είστε οπαδός της Άρσεναλ ή της Έβερτον, τότε προφανώς θα θέλετε να παρακολουθήσετε τον μεγάλο αγώνα μεταξύ αυτών των δύο σκληρών αντιπάλων. Αλλά ακόμα και αν δεν είστε φανατικός οπαδός κάποιας από τις δύο ομάδες, αυτό είναι ένα παιχνίδι που αξίζει να παρακολουθήσετε. Πού μπορείτε να τον παρακολουθήσετε

Υπάρχουν μερικές διαφορετικές επιλογές. Αν έχετε πρόσβαση σε πακέτο καλωδιακής ή δορυφορικής τηλεόρασης, τότε μπορείτε πιθανότατα να βρείτε το παιχνίδι σε ένα από τα πολλά αθλητικά κανάλια που θα το μεταδώσουν. Εναλλακτικά, υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να παρακολουθήσετε τον αγώνα στο διαδίκτυο.

Μια δημοφιλής επιλογή είναι να χρησιμοποιήσετε μια υπηρεσία όπως η fuboTV, η οποία προσφέρει ζωντανή μετάδοση ενός ευρέος φάσματος αθλητικών εκδηλώσεων (συμπεριλαμβανομένων των ποδοσφαιρικών αγώνων) μέσω του ιστότοπου και των εφαρμογών για κινητά τηλέφωνα. Μια άλλη καλή επιλογή είναι το NBC Sports Gold, το οποίο προσφέρει επίσης ζωντανή μετάδοση πολλών αθλητικών εκδηλώσεων (συμπεριλαμβανομένου του ποδοσφαίρου) με μηνιαία χρέωση. Και τέλος, αν θέλετε απλώς να παρακολουθήσετε τον αγώνα στον υπολογιστή σας, μπορείτε πάντα να βρείτε πολλές δωρεάν μεταδόσεις που διατίθενται μέσω διαφόρων ιστότοπων και πλατφορμών κοινωνικής δικτύωσης.

Πλήρης αγώνας Άρσεναλ - Έβερτον

Ήρθε η ώρα για ένα ακόμα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Έβερτον! Όπως πάντα, και οι δύο ομάδες είναι πρόθυμες να κερδίσουν και να προσφέρουν ένα καλό θέαμα στους φιλάθλους. Πού μπορείτε λοιπόν να παρακολουθήσετε αυτόν τον συναρπαστικό αγώνα

Αν είστε οπαδός της Άρσεναλ, τότε προφανώς θα θέλετε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι στο στάδιο Emirates. Ωστόσο, αν δεν μπορείτε να πάτε στο γήπεδο, τότε μην ανησυχείτε ufffd υπάρχουν πολλά άλλα μέρη όπου μπορείτε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση.

Για παράδειγμα, πολλές παμπ και μπαρ σε όλο το Ηνωμένο Βασίλειο θα προβάλλουν τον αγώνα ζωντανά στην τηλεόραση. Γιατί λοιπόν να μην πάτε στην τοπική σας παμπ με μερικούς φίλους, να πιείτε μια μπύρα (ή δύο) και να απολαύσετε τον αγώνα

Εναλλακτικά, αν προτιμάτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα από την άνεση του σπιτιού σας, τότε μπορείτε να το κάνετε συντονιζόμενοι σε ένα από τα πολλά αθλητικά κανάλια που θα μεταδώσουν ζωντανά τον αγώνα. Όποιον τρόπο και αν επιλέξετε για να τον παρακολουθήσετε, φροντίστε να μην χάσετε αυτό που υπόσχεται να είναι ένα συναρπαστικό παιχνίδι!

Παρατάξεις Άρσεναλ - Έβερτον

Ανακοινώθηκε η αρχική ενδεκάδα της Άρσεναλ για τον σημερινό αγώνα με την Έβερτον. Η αποστολή έχει ως εξής: Η Άρσεναλ είναι έτοιμη για την αναμέτρηση

Petr Cech, Hector Bellerin, Rob Holding, Shkodran Mustafi, Nacho Monreal, Granit Xhaka, Aaron Ramsey, Mesut Ozil, Danny Welbeck, Theo Walcott και Olivier Giroud

Ο Νταβίντ Οσπίνα, ο Γκαμπριέλ Παουλίστα

Σήμερα Άρσεναλ - Έβερτον

Πού θα παρακολουθήσετε: Έβερτον

Αν είστε οπαδός της Άρσεναλ, προφανώς θα θέλετε να παρακολουθήσετε τον σημερινό αγώνα με την Έβερτον στο στάδιο Emirates. Αν δεν μπορείτε να πάτε στο Λονδίνο, μην ανησυχείτε ufffd το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά από την τηλεόραση. Συντονιστείτε στο Sky Sports 1 στις 4μμ GMT (5μμ τοπική ώρα) για να παρακολουθήσετε όλη τη δράση.

Άρσεναλ - Έβερτον: Ερβένσκι: Όλο το παιχνίδι

Το σημερινό παιχνίδι υπόσχεται να είναι συναρπαστικό, καθώς οι δύο ομάδες βρίσκονται αυτή τη στιγμή στήθος με στήθος στον πίνακα της Premier League. Η Άρσεναλ προέρχεται από τη νίκη με 2-1 επί της Γουότφορντ την περασμένη αγωνιστική, ενώ η Έβερτον ήταν νικήτρια στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της απέναντι στη Σαουθάμπτον. Η απογευματινή αναμέτρηση θα είναι σίγουρα αμφίρροπη ufffd φροντίστε να την παρακολουθήσετε αν μπορείτε!

3 2 Άρσεναλ - Έβερτον

Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι, αλλά τελικά η Άρσεναλ βγήκε νικήτρια με 3-2 επί της Έβερτον. Αν χάσατε τον αγώνα ή αν θέλετε να ξαναζήσετε τα στιγμιότυπα, εδώ μπορείτε να δείτε την πλήρη επανάληψη.

Η Άρσεναλ ξεκίνησε δυνατά, με γκολ των Αλεξάντρ Λακαζέτ και Μεσούτ ufffdzil στο πρώτο ημίχρονο. Η Έβερτον αντέδρασε μετά το ημίχρονο, πετυχαίνοντας δύο γκολ για να ισοφαρίσει το σκορ. Αλλά η Άρσεναλ κράτησε τη νίκη χάρη σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Pierre-Emerick Aubameyang.

Αν θέλετε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση, μπορείτε να παρακολουθήσετε ολόκληρη την επανάληψη του αγώνα online. Απλά αναζητήστε "Arsenal vs Everton" και θα βρείτε πολλές επιλογές. Ή, αν προτιμάτε να παρακολουθήσετε στιγμιότυπα αντί για ολόκληρο το παιχνίδι, τα περισσότερα μεγάλα αθλητικά δίκτυα θα έχουν και αυτά διαθέσιμα. Όπως και να έχει, ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας και σίγουρα αξίζει να τον ξαναδείτε!

Στιγμιότυπα του αγώνα Άρσεναλ - Έβερτον

Είναι πάντα ένα δύσκολο παιχνίδι όταν η Άρσεναλ αντιμετωπίζει την Έβερτον, και αυτό δεν ήταν διαφορετικό. Και οι δύο ομάδες έδωσαν μια καλή μάχη, αλλά η Άρσεναλ ήταν αυτή που τελικά βγήκε νικήτρια με 3-2. Αν χάσατε το παιχνίδι ή απλά θέλετε να ξαναζήσετε τα στιγμιότυπα, σας έχουμε καλύψει.

Η Άρσεναλ ξεκίνησε δυνατά με ένα γρήγορο γκολ από τον Μπουκάγιο Σάκα στο 5ο λεπτό. Η Έβερτον όμως απάντησε γρήγορα, με τον Ριτσάρλισον να βρίσκει δίχτυα μόλις δύο λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια, οι Toffees πήραν το προβάδισμα στο 22ο λεπτό χάρη σε γκολ του Gylfi Sigurdsson.

Οι Gunners όμως αντεπιτέθηκαν και ισοφάρισαν λίγο πριν το ημίχρονο χάρη στην ισοφάριση του Pierre-Emerick Aubameyang. Το δεύτερο ημίχρονο είχε περισσότερο από το ίδιο μπρος-πίσω, αλλά η Άρσεναλ ήταν αυτή που βρήκε το νικητήριο γκολ στο 82ο λεπτό χάρη στον Αλεξάντρ Λακαζέτ.

Αν θέλετε να παρακολουθήσετε όλη τη δράση από αυτό το συναρπαστικό παιχνίδι, δείτε το βίντεο με τα στιγμιότυπα παραπάνω.

Αποτελέσματα Άρσεναλ - Έβερτον

Οι δύο γίγαντες της Premier League αναμετρήθηκαν στη μάχη για την επικράτηση και η Άρσεναλ ήταν αυτή που τελικά επικράτησε με 3-2. Οι Κανονιέρηδες πραγματοποίησαν κυρίαρχη εμφάνιση και προηγήθηκαν νωρίς με τον Αλεξάντρ Λακαζέτ, πριν η Έβερτον αντεπιτεθεί και ισοφαρίσει με τον Ριτσάρλισον. Ωστόσο, η Άρσεναλ ανέκτησε το προβάδισμα λίγο μετά το ημίχρονο με τον Pierre-Emerick Aubameyang, πριν σφραγίσει τη νίκη με ένα γκολ του Lacazette στις καθυστερήσεις. Ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες ομάδες της Αγγλίας και τελικά η Άρσεναλ ήταν αυτή που επικράτησε.

Προεπισκόπηση Άρσεναλ - Έβερτον

Είναι και πάλι αυτή η εποχή του χρόνου όπου η Premier League κάνει ένα διάλειμμα για τις διεθνείς αναμετρήσεις. Ωστόσο, υπάρχει ακόμα δράση υψηλού επιπέδου για να απολαύσετε αυτό το Σαββατοκύριακο, καθώς η Άρσεναλ αντιμετωπίζει την Έβερτον στο Emirates Stadium.

Οι "κανονιέρηδες" θα επιδιώξουν να συνεχίσουν την καλή τους φόρμα, αφού έχουν κερδίσει τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους σε όλες τις διοργανώσεις. Αυτή τη στιγμή είναι πέμπτοι στον πίνακα της Premier League, μόλις δύο βαθμούς πίσω από την τέταρτη Τσέλσι. Η ομάδα του Unai Emery είναι πολύ εντυπωσιακή στην έδρα της φέτος, κερδίζοντας οκτώ από τα έντεκα παιχνίδια της στο Emirates.

Η Έβερτον, από την άλλη πλευρά, είχε μια μικτή σεζόν μέχρι στιγμής και αυτή τη στιγμή είναι ένατη στον πίνακα. Οι Toffees είναι πολύ ασταθείς το τελευταίο διάστημα, εναλλάσσοντας καλά και κακά αποτελέσματα. Ο Μάρκο Σίλβα θα ελπίζει ότι η ομάδα του θα μπορέσει να συγκεντρώσει ένα καλό σερί φόρμας κατά τη διάρκεια αυτής της πολυάσχολης περιόδου και να αναρριχηθεί στον πίνακα.

Τι μπορούμε να περιμένουμε λοιπόν από αυτό το παιχνίδι Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το παιχνίδι Άρσεναλ - Έβερτον...

Άρσεναλ - Έβερτον: Πού θα παρακολουθήσετε

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το Sky Sports Main Event και το Sky Sports Premier League στο Ηνωμένο Βασίλειο. Η σέντρα θα γίνει στις 17:30 GMT.

Αν δεν μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα ζωντανά, μην ανησυχείτε! Μπορείτε να παρακολουθήσετε όλα τα στιγμιότυπα στο Match of The Day αργότερα το ίδιο βράδυ

Το "Άρσεναλ - Έβερτον" είναι ένας αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 27 Μαΐου. Οι δύο ομάδες παλεύουν για τον τίτλο της Premier League τη φετινή σεζόν. Αναφορά: αποτελέσματα του αγώνα Άρσεναλ - Έβερτον.