45'
2ο Ημίχρονο
90'

Η Άρσεναλ θέλει να κατακτήσει τον πρώτο τίτλο της στην Premier League από το 2004. Η Κρίσταλ Πάλας ήταν η έκπληξη φέτος και θα επιδιώξει την ανατροπή στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν.

Η Άρσεναλ θα αντιμετωπίσει την Κρίσταλ Πάλας το Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου. Η Άρσεναλ βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 8η θέση της Premier League με ρεκόρ 5-2-1. Η Κρίσταλ Πάλας βρίσκεται στην 17η θέση της Premier League με ρεκόρ 3-3-4.

Καλώς ήρθατε στο μπλογκ μου για την αναμέτρηση Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας! Αυτό θα είναι μια ολοκληρωμένη προεπισκόπηση του αγώνα μεταξύ αυτών των δύο ομάδων, με ζωντανές ενημερώσεις και στιγμιότυπα. Ποιος πιστεύετε ότι θα βγει νικητής

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Η επισκόπηση του αγώνα

Η Άρσεναλ και η Κρίσταλ Πάλας αναμετρήθηκαν σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κατέληξε σε νίκη της Άρσεναλ. Ο αγώνας ήταν γεμάτος στιγμιότυπα, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν μερικά σπουδαία γκολ. Ακολουθεί μια ματιά στην επισκόπηση του αγώνα.

Η Άρσεναλ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, με σπουδαίο επιθετικό παιχνίδι. Πήρε το προβάδισμα από νωρίς, με γκολ του Αλέξις Σάντσες. Ωστόσο, η Πάλας αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο αργότερα. Το σκορ παρέμεινε στο 1-1 μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Άρσεναλ ανέβασε την απόδοσή της και πέτυχε άλλο ένα γκολ για να πάρει το προβάδισμα. Και πάλι, η Πάλας αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο αργότερα. Ωστόσο, η Άρσεναλ δεν άφησε περιθώρια και πέτυχε ένα νικητήριο τέρμα στις καθυστερήσεις για να σφραγίσει τη νίκη.

Ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας που είδε μερικά σπουδαία γκολ και από τις δύο πλευρές. Στο τέλος, η Άρσεναλ βγήκε νικήτρια με 3-2 γκολ.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Τα αποτελέσματα

Μετά από ένα σκληρό παιχνίδι, η Άρσεναλ αναδείχθηκε νικήτρια απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας με τελικό σκορ 2-1. Οι "κανονιέρηδες" προηγήθηκαν νωρίς στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε ένα εύστοχο γκολ του αρχηγού Pierre-Emerick Aubameyang, αλλά η Palace αντέδρασε και ισοφάρισε λίγο μετά το ημίχρονο με τον Wilfried Zaha. Ωστόσο, η Άρσεναλ έδειξε την κλάση και την εμπειρία της στο δεύτερο ημίχρονο, με τον αναπληρωματικό Αλεξάντρ Λακαζέτ να μπαίνει στο παιχνίδι και να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ λίγα λεπτά μετά την είσοδό του. Ήταν ένα κλειστό ματς, αλλά στο τέλος η Άρσεναλ βγήκε επάξια νικήτρια.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Στιγμιότυπα

Ήταν ένα τυπικό λονδρέζικο ντέρμπι ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Κρίσταλ Πάλας, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1, με τον Alex Iwobi της Άρσεναλ να ακυρώνει το πρώιμο άνοιγμα του Wilfried Zaha για τους γηπεδούχους.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά τελικά ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Ακολουθούν τα σημαντικότερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση:

Η Άρσεναλ ξεκίνησε δυνατά και θα έπρεπε να προηγηθεί στα πρώτα λεπτά, αλλά ο Μεσούτ Οζίλ έχασε χρυσή ευκαιρία από κοντά.

Στη συνέχεια η Crystal Palace πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Wilfried Zaha, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την κακή αμυντική λειτουργία της Arsenal για να σκοράρει.

Η Άρσεναλ ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον Alex Iwobi, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ με την ομάδα με ένα εύστοχο χτύπημα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες να σκοράρουν. Ωστόσο, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει την υπέρβαση και ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Το live streaming δωρεάν

Ο αγώνας Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας είναι ένα από τα πιο πολυαναμενόμενα παιχνίδια της σεζόν. Αυτές οι δύο ομάδες είναι ισοδύναμες και είναι βέβαιο ότι θα υπάρξει πολύς ενθουσιασμός όταν βρεθούν αντιμέτωπες. Τα καλά νέα για τους οπαδούς είναι ότι υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να παρακολουθήσουν δωρεάν τη ζωντανή μετάδοση του αγώνα Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας. Ακολουθούν μερικές από τις καλύτερες επιλογές:

1) NBC Sports App ufffd Αυτή η εφαρμογή προσφέρει δωρεάν δοκιμή 7 ημερών και θα μεταδώσει ζωντανά το παιχνίδι στις 26 Αυγούστου. Μετά τη δοκιμή, υπάρχει μηνιαία συνδρομή ύψους 4,99 δολαρίων.

2) Sling TV ufffd Το Sling TV προσφέρει δωρεάν δοκιμή 7 ημερών και θα μεταδώσει επίσης τον αγώνα ζωντανά στις 26 Αυγούστου. Η μηνιαία συνδρομή είναι 20 δολάρια μετά τη λήξη της δοκιμαστικής περιόδου.

3) FuboTV ufffd Το FuboTV προσφέρει επίσης δωρεάν δοκιμή 7 ημερών και θα μεταδώσει ζωντανά τον αγώνα Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας στις 26 Αυγούστου. Η μηνιαία συνδρομή είναι $34,99 μετά τη λήξη της δωρεάν δοκιμαστικής περιόδου.

Και οι τρεις αυτές επιλογές παρέχουν εξαιρετική ποιότητα ροής και οι θεατές θα μπορούν να απολαύσουν να παρακολουθούν την αγαπημένη τους ομάδα σε δράση χωρίς να χρειάζεται να χάσουν τίποτα από τη δράση.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Arsenal: Η σύνθεση

Η Άρσεναλ θα επιδιώξει να εδραιώσει τη θέση της στην πρώτη τετράδα με νίκη απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας στο Emirates την Κυριακή. Οι "κανονιέρηδες" είναι αυτή τη στιγμή τρίτοι στον πίνακα της Premier League, δύο βαθμούς μπροστά από την πέμπτη Τσέλσι, και θα ελπίζουν να διευρύνουν αυτό το προβάδισμα με μια νίκη επί της Πάλας.

Η ομάδα του Unai Emery βρίσκεται σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, κερδίζοντας τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακή στην τελευταία της έξοδο, καθώς έφτασε στην επικράτηση με 2-1 επί της Νάπολι στα προημιτελικά του Europa League.

Η Πάλας, εν τω μεταξύ, παλεύει για τη φόρμα της και δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Κατάφερε να πάρει έναν βαθμό απέναντι στην Μπράιτον την τελευταία φορά, αλλά θα πρέπει να βελτιωθεί αν θέλει να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι.

Η Άρσεναλ είναι πιθανό να παρατάξει μια δυνατή ομάδα απέναντι στην Πάλας, με τους Pierre-Emerick Aubameyang και Alexandre Lacazette να ηγούνται. Ο Μεσούτ Οζίλ αναμένεται επίσης να ξεκινήσει, αφού εντυπωσίασε απέναντι στη Νάπολι.

Στην άμυνα, ο Laurent Koscielny πρόκειται να επιστρέψει μετά την απουσία του από το παιχνίδι με τη Νάπολι λόγω τραυματισμού. Ο Nacho Monreal είναι επίσης και πάλι διαθέσιμος, αφού έχασε τα δύο τελευταία παιχνίδια με πρόβλημα στον προσαγωγό.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Ανάλυση του αγώνα

Ήταν ένα ματς που τα είχε όλα ufffd γκολ, κόκκινες κάρτες, δράμα στις καθυστερήσεις και πολλές διαφωνίες. Τελικά, η Άρσεναλ βγήκε νικήτρια από μια συναρπαστική αναμέτρηση με την Κρίσταλ Πάλας, επικρατώντας με 4-3 στο Emirates Stadium.

Η Άρσεναλ προηγήθηκε μέσα σε 10 λεπτά με τον Αλέξις Σάντσες, αλλά η Πάλας αντέδρασε λίγο αργότερα με τον Γουίλφριντ Ζάχα. Στη συνέχεια, το παιχνίδι γύρισε με θεαματικό τρόπο, με τις δύο ομάδες να μένουν με 10 παίκτες μετά από απευθείας κόκκινες κάρτες για τους Granit Xhaka και Damien Delaney.

Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, η Άρσεναλ ανέκτησε το προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο με τον Theo Walcott. Ωστόσο, η Palace έδειξε μεγάλο χαρακτήρα και ισοφάρισε ξανά στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με τον James McArthur.

Το παιχνίδι έμοιαζε να πηγαίνει προς την ισοπαλία, μέχρι που ο Olivier Giroud εμφανίστηκε με νικητή για την Arsenal στις καθυστερήσεις, επικεφαλής από κοντά στις τελευταίες στιγμές για να σφραγίσει τους τρεις βαθμούς.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Palace: Οι αντιδράσεις μετά τον αγώνα

Το παιχνίδι ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Κρίσταλ Πάλας ήταν καυτό, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα. Στο τέλος, η Άρσεναλ βγήκε νικήτρια, αλλά όχι χωρίς κάποιες αντιπαραθέσεις. Ακολουθούν οι αντιδράσεις μετά τον αγώνα:

Ο προπονητής της Άρσεναλ, Αρσέν Βενγκέρ, ήταν ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας του, λέγοντας ότι έδειξε "μεγάλο χαρακτήρα" για να επιστρέψει από ένα γκολ πίσω στο σκορ. Εξήρε επίσης την άμυνα της Πάλας, χαρακτηρίζοντάς την "πολύ οργανωμένη".

Ο προπονητής της Κρίσταλ Πάλας, Άλαν Πάρντιου, ήταν απογοητευμένος από το αποτέλεσμα, αλλά δήλωσε ότι η ομάδα του πραγματοποίησε μια "γενναία εμφάνιση". Παραδέχτηκε επίσης ότι η Άρσεναλ είναι "καλή ομάδα" και ότι άξιζε τη νίκη.

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας: Crystal Palace: Προεπισκόπηση

Έχει περάσει πολύς καιρός από την τελευταία φορά που οι δύο αυτές ομάδες συναντήθηκαν στην Premier League, με την Κρίσταλ Πάλας να έχει γευτεί τη νίκη επί της Άρσεναλ για τελευταία φορά τον Οκτώβριο του 1994

Έκτοτε, οι Gunners είχαν την καλύτερη τύχη, κερδίζοντας τις 27 από τις 47 συναντήσεις μεταξύ των δύο συλλόγων. Ωστόσο, η Πάλας είχε μια αξέχαστη νίκη με 3-0 στο Selhurst Park τον Απρίλιο του 2017

Η Άρσεναλ θα επιδιώξει να συνεχίσει την πρόσφατη καλή της φόρμα απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, όταν οι δύο ομάδες συναντηθούν στο Emirates Stadium το απόγευμα της Κυριακής

Οι "κανονιέρηδες" είναι αήττητοι στα τελευταία 11 παιχνίδια τους με την Πάλας σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ έχουν να χάσουν από τους "αετούς" από τον Φεβρουάριο του 2015

Η ομάδα του Unai Emery έρχεται σε αυτό το παιχνίδι μετά την εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη με 2-1 στην Μπόρνμουθ την περασμένη εβδομάδα, ενώ η Πάλας ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ

Η Άρσεναλ είναι αυτή τη στιγμή πέμπτη στον πίνακα της Premier League με 46 βαθμούς σε 26 παιχνίδια, ενώ η Πάλας βρίσκεται στην 14η θέση με 30 βαθμούς σε 26 παιχνίδια

Έτσι, θα είναι ένας συναρπαστικός αγώνας όταν αυτές οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά αυτή την Κυριακή!

Arsenal - Crystal Palace είναι ένας ποδοσφαιρικός αγώνας που διεξήχθη το Σάββατο, 3 Νοεμβρίου. Η Άρσεναλ κέρδισε τον αγώνα με σκορ 5-1.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιος κερδίζει τον αγώνα Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας

Η καθυστερημένη ισοφάριση του Λακαζέτ καταστρέφει την επιστροφή της Πάλας του Βιέιρα. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο αναπληρωματικός Αλεξάντρ Λακαζέτ σκόραρε και ισοφάρισε σε 2-2 το παιχνίδι μεταξύ της Άρσεναλ και της Κρίσταλ Πάλας, αποτρέποντας τον προπονητή των "αετών", Πατρίκ Βιεϊρά, να κερδίσει στην επιστροφή του στην παλιά του ομάδα.

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας Arsenal Crystal Palace

Το Sky Sports Main Event, το Sky Sports Premier League σε HD και το Sky Sports Ultra

HD σε 4K HDR θα μεταδώσουν τον αγώνα Crystal Palace - Arsenal.

Ποιος είναι ο διαιτητής του αγώνα Κρίσταλ Πάλας - Άρσεναλ

Τη Δευτέρα, 4 Απριλίου, η Άρσεναλ θα αντιμετωπίσει την Κρίσταλ Πάλας στο Selhurst Park για την Premier

League. Οι διαιτητές των αγώνων έχουν εξακριβωθεί ενόψει της αναμέτρησης. Πλήρης κατάλογος των αξιωματούχων του αγώνα: Ο Paul Tierney είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης.

Ποιο είναι το σημερινό σκορ μεταξύ της Άρσεναλ και της Κρίσταλ Πάλας

Άρσεναλ 3-0 Κρίσταλ Πάλας, ζωντανή ενημέρωση για το σκορ και τα αποτελέσματα: Απρόσμενη νίκη των γηπεδούχων στην Premier League. Με νίκη 3-0 επί της Άρσεναλ, η Κρίσταλ Πάλας διέψευσε τα όνειρα του συλλόγου του βόρειου Λονδίνου για είσοδο στην πρώτη τετράδα της Premier League.

Πόσα γκολ έχει πετύχει η Άρσεναλ

ΗΆρσεναλ έχει πετύχει συνολικά 61 γκολ τη φετινή σεζόν στην Premier League.

Πόσο μακριά είναι η απόσταση από την Άρσεναλ στην Κρίσταλ Πάλας

8 μίλια

Σε ποιο κανάλι προβάλλεται ο αγώνας της Άρσεναλ στις ΗΠΑ

Τα δίκτυα της NBCUniversal (NBC, USA Network, Telemundo και Universo) και η υπηρεσία ροής Peacock μεταδίδουν τους αγώνες της Premier League στις ΗΠΑ.

Πού μπορώ να παρακολουθήσω ζωντανά τον αγώνα Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Universo και το USA Network για το αμερικανικό κοινό. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Disney+ Hotstar και το Star Sports Select HD για τους Ινδούς φιλάθλους. Ο αγώνας είναι διαθέσιμος για live streaming στο DAZN για το καναδικό κοινό.

Ποια είναι τα αποτελέσματα της Premiership αποτελέσματα ποδοσφαίρου Βαθμολογίααγώνων και ώρα έναρξης FT Everton0 FT Liverpool 2 Southampton 2 Brighton 2FT Wolves 0-1 Burnley FT West Ham 0 Chelsea 1

Νίκησε η Άρσεναλ την Κρίσταλ Πάλας χθες το βράδυ

Κρίσταλ Πάλας 3-0 Άρσεναλ: Καθώς το κυνήγι για την πρώτη τετράδα εντείνεται, οι Κανονιέρηδες έμειναν στα ίχνη της αψεγάδιαστης

Πάλας. Η Τότεναμ βρίσκεται στην τέταρτη θέση της Premier League μετά το Σαββατοκύριακο, μειώνοντας σημαντικά τις πιθανότητες της Άρσεναλ να τερματίσει στην πρώτη τετράδα μετά την ήττα της με 3-0 από την Κρίσταλ Πάλας.

Τι είναι η EPL

Ηαγγλική επαγγελματική ποδοσφαιρική (ποδοσφαιρική) διοργάνωση γνωστή ως Premier League, παλαιότερα γνωστή ως Premiership, ιδρύθηκε το 1992. Το πρωτάθλημα, το οποίο αποτελείται από 20 ομάδες, αντικατέστησε την πρώτη κατηγορία της Αγγλικής Ποδοσφαιρικής Λίγκας (EFL) ως την κορυφαία κατηγορία ποδοσφαίρου της Αγγλίας.